By 08 Temmuz 2012 Devamı →

ZAYIFLATAN ÖNERİLERBirçok kadının kâbusu haline gelen fazla kilolardan bitkisel kürler ile kurtulmak mümkün.

Günümüzün en büyük sağlık problemlerinden biri fazla kilodur. Şişmanlık; genetik faktörler, hareketsizlik, hatalı beslenme gibi nedenlerle oluşabilir. Fazla kiloları bir hastalığa dönüşmeden dengelemek çok önemlidir. Rastgele hazırlanan zayıflama programları ve diyetler, metabolizmanın dengesini bozabilir.Sağlıklı zayıflama, diyetin yanı sıra düzenli egzersizi, bilinçli beslenme tekniklerini, stres atmayı, masajı ve doğal destekleri içerir.

Zayıflamak isteyenler tuzu az tüketmeli, yemek arasında su içmemelidir.

Kiraz sapı ve rezene de incelmeye katkı sağlar. Ihlamur, papatya ve nane de iştahı denetler. Günde en az 1,5-2 litre katkısız sıcak su ve günde en az 3-4 fincan şekersiz bitki çayı içmek çok önemlidir.

Çok özel durumlar dışında asla ve asla hızlı kilo verilmemelidir. En ideali, haftada 1 kilo verilmesidir.

ŞİFALI KÜRLER

– 1 litre suya 30 gram mısır püskülü, 30 gram arpa, 30 gram ayrık kökü konulur ve karışım kaynatılır. Soğuduktan sonra süzülüp balla tatlandırılır. İçine limon sıkılarak tüketilmesi tavsiye edilir. Bu karışıma 20 gram kiraz sapı da ilave edilebilir.

– 1 bardak kaynar suya 1 çay kaşığı funda yaprağı konulur ve 10 dakika bekletilir. Bu çaydan günde iki kere tüketilmesi önerilir.

– 4 bardak suya 1 avuç dolusu ince kıyılmış maydanoz konulur. Hafif ateşte 20-30 dakika kaynatılır. 1 günde tüketilmesi tavsiye edilir.

– 200 gram rezene, 200 gram kimyon, 200 gram melek otu kökü toz haline getirilip karıştırılır. Bu karışımdan günde 1 kaşık aç karnına içilmesi tavsiye edilir.

– Günde 5 fincan ile 10 fincan arası yeşil çay içilmesi tavsiye edilir.

ZAYIFLAMAYA YARDIMCI RENK VE KOKU

Mor rengi ile biberiye kokusu tercih edilmelidir.

3 HAFTA UYGULAYIP 1 HAFTA DİNLENİN

Zayıflama sürecinde önemli olan, vücudun toksinlerden arındırılması ve kanın temizlenmesidir. “Beden Temizliği” sayesinde yapılan bu işlem başarıyla sonuçlanırsa, diyetler ve kürler aracılığıyla verilen kilolar geri alınmaz.

Yukarıda verilen kürleri uygularken, düzensiz uyku ve yemek saatleri gibi kilo aldıran yanlış alışkanlıklardan da kurtulmak gerekir. Aksi halde kürleri tek başına uygulamak hiçbir anlam ifade etmez.

Bitki kürlerinin kullanımına üç hafta devam edilip, 1 hafta ara verilmesi tavsiye edilir. Sebze ve meyve ağırlıklı beslenme şekli, yaşam tarzı haline dönüştürülmelidir.

BİTKİSEL KÜRLERİ UYGULARKEN NELERDEN UZAK DURMALISINIZ?

– İçeriği bilinmeyen tüm konsantre ürünler, hazır gıdalar
– Konserve ve salamura gıdalar
– Margarin, iç yağı, kuyruk yağı, tereyağı gibi hayvansal ve katı yağlar
– Şeker ve şekerli tüm gıdalar
– Börek, pasta, kek gibi hamur işleri
– Alkollü içecek ve meşrubatlar
– Sucuk, salam, sosis ve pastırma gibi işlenmiş et ürünleri
– Kuruyemişler
– Beyaz ekmek
– Krema gibi yağlı gıdalar ve kızartmala

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Diyet

Etiketler:, ,


Comments are closed.