By 25 Nisan 2013 Devamı →

Zayıflama uğruna peçete yemekVatan gazetesinin haberine göre, Vogue editörü Clements, zayıflık takıntısı olan bir çok mankenin kilo almamak için peçete yediğini iddia etti.

Moda dünyasının en prestijli dergisi Vogue’da 13 yıl çalıştıktan sonra kovulan Kristie Clements, yazdığı yeni kitabında, mankenlerin zayıf kalabilmek için peçete yediklerini iddia etti. Vogue dergisinin Avustralya basımında editör olarak 13 yıl çalışan ve 2012 yılında kovulan deneyimli isim Kristie Clements, mankenlerin iç dünyasını anlatan bir kitap kaleme aldı. ‘The Vogue Factor’ adındaki kitapta, mankenlerin sıfır beden kalabilmek için yaptıklarını yazan Clements, birçok mankenin kilo almamak için aç kaldığını ve kendilerini tok hissetmek için peçete yediklerini iddia etti.

‘Paris tipi’ takıntı

Mankenlerin zayıflık takıntısını ‘Paris tipi zayıflık’ olarak isimlendiren editör kitabında, Marakeş’te yapılan bir çekimde modellerin üç gün boyunca hiç bir şey yemediğine ve üç günün sonunda gözlerini açmaya ya da ayakta durmaya halleri olmadığına tanık olduğunu ifade ediyor.

Moda dünyasının en derin sırlarını ortaya çıkaran kitap şok etkisi yaratırken, Clements’in yıllarca neden sustuğu ve bu gerçekleri sadece kovulduğu için ortaya çıkardığı eleştiştirileri yapılıyor.

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Diğer, İlginç

Etiketler:,


Comments are closed.