By 02 Ağustos 2010 Devamı →

ZAYIFLAMA STRATEJİLERİZayıflama Stratejileri -“Egzersizi hak ediyorsun!”

İlk hamileliğinde aldığı kiloların üstüne, ikinci gebeliğiyle dahasını ekleyen 34 yaşındaki Meredith; egzersiz ve düzenli beslenmeyle verdiği 31 kilonun öyküsünü paylaştı.

ZAYIFLAMA STRATEJİLERİ
Oluşum :

Tüm lise ve üniversite hayatım boyunca softbol oynadım ve her zaman ince ve zayıf bir kız oldum. İlk hamileliğim ise düzgün vücut hatlar ıma balta vurdu. Egzersiz yapmayı bırakıp iki kişilik yemeye başlamış ve 23 kilo almıştım. Dört sene boyunca aldığım kiloları vermekle uğraştım. Sonunda çareyi Weight Watchers grubuna katılmakta buldum ve 14 kilo verdim. Tekrar hamile kalmamla kiloları fazlasıyla yeniden almam bir oldu. Doğumdan iki hafta sonra tartıldığımda 94 kiloydum.

Kırılma Noktası :

İkinci çocuğum üç aylık olduğunda bir fotoğrafımı gördüm ve o kadar şişman görünüyordum ki şok oldum. 2005’in Ağustos ayında Weight Watchers’a bu kez verdiğim kiloları geri almamayı umarak başvurdum.

Değişim :

Weight Watchers’ın önerdiği diyet listesini uygulamaya başlayıp, porsiyonlarımı küçülttüm. Daha fazla meyve, sebze ve tahıllı yiyecekler tüketmeye özen gösterdim. Fakat esas fark yaratan full-time iş ve aile sorumluluklarımın arasında zorlanarak yaptığım egzersizler oldu. Her sabah 4.30’da kalkıp yarım saat koşu bandında yürüdüm. Bu oldukça zordu fakat günün diğer saatlerinde daha enerjik ve güçlü hissetmemi sağlıyordu. Eşim yemekleri pişiriyordu. Ben de spor yapmaya vakit ayırabiliyordum.

İki hafta sonra verdiğim bir buçuk kilonun ardından dambıl seti satın aldım ve çocukları yatırdıktan sonra Cathe Friedrich’in DVD’si eşliğinde yarım saat ağırlık egzersizi yapmaya başladım. Kollarımın kaslandığını, bacaklarımın biçimlendiğini ve yüzümün inceldiğini gördükçe motive oldum ve hiç sevmesem de egzersizlerime bir de koşuyu dâhil ettim.

Ödül :

Bir buçuk sene sonra 63 kiloya düştüm. Bunun ne kadar önemli olduğunu tatile çıktığımda algıladım. Eski kilomda olsaydım tek parça bir mayo, geniş bir tişört ve şortla kendimi hem rahatsız hem de itici hissedecektim. Artık bikinimle oldukça seksi ve çekici görünüyorum.

Meredit’in ipuçları :

Kendini şımart: Verdiğim her 10 kilo için kendimi masajla ödüllendirdim.
Sorumluluklar: Anneysen ve tüm gün çalışıyorsan egzersiz için gereken zamanı hak ediyorsun demektir.

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Diyet

Etiketler:,


1 Yorum Var "ZAYIFLAMA STRATEJİLERİ"

Trackback | Comments RSS Feed

  1. ipekbocegim dedi ki:

    Bende 10 kilo vermenin mutluluğunu yaşıyorum:)