By 13 Kasım 2009 Devamı →

YÜZÜ PARÇALANAN KADINBir tülün ardından konuşan talihsiz kadının saldırıda yüzündeki kemiklerin büyük bölümü kırılmış, şempanze, ellerini, burnunu, dudaklarını ve gözkapaklarını koparmıştı. Hayvan, Charla’nın kafa derisinden de büyük bir parça kopardı.
Sadece bir parmağı kalan kadın doktorlar tarafından yüzünde özel olarak oluşturulan bir delik sayesinde yalnızca sıvı besinlerle beslenebiliyor. Yüzünü gizlemek için siyah bir tülün arkasına hapsolan kadın, “Böyle olmak zorunda olan benim. İnsanlar değil. O yüzden ne diyecekleri de umurumda değim” diyerek, Oprah’ta yüzünü açtı. Saldırının boyutunun ve dehşetinin inanılmazlığı da böylece görüldü.
Connecticut, Stamford’da meydana gelen saldırıyı hatırlamadığını ve şu anda korkunç yaralarına rağmen acı duymadığını söyleyen Charla, “Hatırlamak istemiyorum, çünkü bunun nasıl bir şey olduğunu hayal edemiyorum. Sağlığıma kavuşmak istiyorum. Kabuslarla uyanmak istemiyorum” diye konuştu.
Travis’in her zaman korkutucu bir hayvan olduğunu söyleyen Charla, “Bir keresinde bahçede koşturup duruyor, ağaçlara tırmanıyordu. Sırtıma atlayıp, Saçımdan büyük bir tutam kopardı. Sandra gülüyordu ve ben onu bunun acıdığını söyledim. İnsanlara şunu söylemek istiyorum. Egzotik hayvanlar çok tehlikeli ve onlar etrafta olmamalılar” dedi.

Charla, şimdi kendisine yüz ve el nakli yapılmasını istiyor.
Ohio’daki 46 yaşındaki bir hastaya yüz naklinin yapıldığı Cleveland Kliniği’nde tedavi görüyor. Charla, şempanzenin sahibi Sandra’ya 50 milyon dolarlık tazminat davası açtı. Ayrıca gerekli önlemleri almadığı için devlet aleyhine de 150 milyon dolarlık dava açabilmek için ilgili merciye başvurdu.

Şempanze 14 yaşındaydı ve adı Travis’ti. Travis aslında ABD’de bir hayvandı. TV reklamlarında ve televizyon dizilerinde oynayan Travis’in kadına neden saldırdığıyla ilgili yapılan soruşturmalardan tam olarak bir sonuç alınamadı. Ancak hayvan üzerinde yapılan toksikoloji testlerinde bir anti anksiyete ilacı olan Xanax‘a (zanaks) rastlandı. Bu ilacın saldırıdaki etkisiyle ilgili ise bir kanıta ulaşılamadı.
Maymun tarafından yüzü tamamen parçalanan talihsiz kadının görüntüleri
type=”application/x-shockwave-flash” wmode=”transparent” width=”450″height=”370″>

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Fotoğraf Albümü

Etiketler:


Yorumlar "YÜZÜ PARÇALANAN KADIN"

Trackback | Comments RSS Feed

 1. yasin araç dedi ki:

  slm iyi şey vala bende katılayımııııııııııııııııııııııııııııııı nabr iyi

 2. meryem kurtuldu dedi ki:

  allah yadımcısı olsun çok kötü bir tahlisizlik acil şifalar diliyorum

 3. fırat sarı dedi ki:

  halimize ne kadar şükretsek az.Allah yardımcısı olsun.Çok zor bir durum.Yazamıyorum yaa!

 4. feride rose dedi ki:

  Allah yardımcısı olsunn ne yazsamm ne desemm de bıc bısı ıafade etmıoo Yüce YARADANIM yardımcısı olsun :(((

 5. heja kabadayı dedi ki:

  çok kötü olmuş yüzü ALLAH yardımcısı olsun acil şifalar dilerim

 6. seher melekoğlu dedi ki:

  felaket bi durum bu yaa…acil şifalar diliyorumm..!

 7. özlem kara dedi ki:

  gerçekten çok kötü yaa Allah yardım etsin:((

 8. zeynep erkoçak dedi ki:

  allah yardımcısı olsun acil şifa versin şuan gözyaşlarımı tutamıyorum kendimi CHARLA nın yerine koymaya çalışıyorum ama düşüncesi bile çok acı inşallah biran önce eski sağlığına kavuşur.

 9. sanem dedi ki:

  ALLAH yardım etsin çok kötü bişey. Kimsenin başına ALLAH vermesin açil şifalar diliyorum

 10. hasret rüzgar dedi ki:

  allah1m yard1m etsin ne diyebilirim ac1s1n1 payla_amay1z ama ona yürekden sab1r ve acil sifa diliyorum tekrar geçmis olsun

 11. mehmet tuncer dedi ki:

  allah acil şifalar versin allah düşmanımın başına vermesin aminnn allahıma her zaman için bin kere şükürler olsunnnnnnn aminnnnn

 12. nesrin s dedi ki:

  offff off offff 🙁 🙁 🙁 Allah sabırlar versin. Çok kötüü 🙁 Elim ayağım dolaştı bişiy yazamadım