By 11 Nisan 2013 Devamı →

YÜZ BAKIMI NASIL YAPILMALI?Cildinizi sağlıklı ve pırıl pırıl görünmesi için evde neler yapabiliriz.

1. İki kez temizlik
Makyajınızı ve yüzünüzü tamamen arındırmak için her zaman iki kez temizlik uygulayın. Bazı uzmanlar, yağın, hem makyajı hem de kiri çok güzel temizlediği için, ön temizleyici olarak kullanılmasını öneriyorlar. Cilt türünüze uygun krem, süt ve köpük temizleyicilerle işleme devam edin. Boyun ve dekolte bölgenizi dahil etmeyi unutmayın.

2. Ölü derileri temizleme
Scrub, ölü hücreleri temizler; böylece cildiniz daha parlak görünür ve kullandığınız ürünlerin cildinize nüfuz etmesi kolaylaşır. Cilt türünüze uyan bir scrub seçin: normal ciltler için granüllü, narin ciltler için krem, hassas ve problemli ciltler için kimyasal veya çoğu cilt türüne uygulanabilen enzimatik ürünlerden kullanabilirsiniz.

3. Sıcak kompres ve yüz masajı
Sıcak suya yüz havlusunu batırın, suyun fazlasını sıkın, dolaşımı hızlandırmak ve gözenekleri açmak için havluyu yüzünüze tutun. Yüzünüzdeki fazlalıkları silin. Cildiniz yağlı değilse yüz masajı uygulayın. Yukarı doğru, küçük daireler halinde hareketler yaparak cildinize nazikçe krem sürün.

4. Maske
Kremi silmeden maskeyi uygulayın. Cilt bakımında en çok neyi önemsediğinize bağlı olarak nemlendirici, canlandırıcı veya arındırıcı bir formül seçin. Maskeyi 15 dakika boyunca yüzünüzde bırakın. Bu banyoya girmek için iyi bir zamandır. Pamuk ve alkolsüz tonikle gözleriniz için göz bantları hazırlayın ve gözlerinizin üstüne kapatın. 10 dakika boyunca beklettikten sonra durulayın.

5. Serum,  ampul ve krem
Son olarak, göz kremi veya jeli ile serum ve gündüz/ gece kremi uygulayın. Gündüzleri güneş kremi sürmeyi unutmayın. Cildiniz canlı, yumuşak ve parlak görünecektir.

Tüyo: Yüz bakımı cildi desteklemek için çok faydalıdır. Ancak sizi uzun vadede ödüllendirecek olan günlük cilt bakımı ve kaliteli bir güneş kremi kullanımıdır.

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Guzellik

Etiketler:, , , ,


Comments are closed.