By 16 Ağustos 2008 Devamı →

YUMURTALIK KİSTİYumurtalıklarda oluşan kiste dikkat!

Polikistik OverHalk arasında ‘yumurtalıklarda kist’ olarak bilinen Polikistik Over Sendromu‘nun, zamanında tedavi edilmediği takdirde, çocuk sahibi olmada güçlük çıkarabildiği ve rahim kanseri gibi ciddi sağlık sorunlarına yol açabildiği belirtildi. Ankara Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hakan Şatıroğlu, bu sendromun çeşitli hastalıklara yol açabilen önemli bir sağlık problemi olduğunu ve mutlaka tedavi edilmesi gerektiğini söylüyor. Polikistik Over Sendromu’nun son yıllarda görülme sıklığının arttığını belirten Şatıroğlu, “Tedavi edilmezse; adet düzensizliği, tüylenme, kilo alımı, sivilce, çocuk sahibi olmada güçlük ve rahim kanseri gibi sağlık sorunlarına neden olabiliyor” dedi.

Polikistik over sendromu nedir ve nasıl oluşur?

Normal olarak her ay yumurtalıklarda birkaç yüz yumurta bir yarışa girer ve gelişen yumurta olmak amacıyla büyümeye başlarlar. Bunlardan en güçlüsü büyür ve diğer yumurtaların büyümesini engeller, dolayısıyla her ay bir yumurta gelişir ve diğerlerini imha eder. Polikistik overde ise bu düzende bir aksaklık yaşanır. Bütün yumurtalar bir anda gelişmeye başlar ve hiçbiri tam gelişme düzeyine gelişemez ve orta boyda takılı kalırlar. Yumurtalığın içinde kalan bu yumurta kesecikleri aynı zamanda erkeklik hormonu da salgılandığı için polikistik over belirtileri gözlenir. Yumurtalıklara ultrasonla bakıldığında da orta boy tespih tanesi gibi kesecikler görülür. Bu nedenle polikistik over; içinde çok sayıda içi sıvı dolu kesecik olan yumurtalık anlamına geliyor. Birçok kişi bu hastalığı adı nedeniyle kansere neden olacağı korkusu yaratır. Ancak polikistik overin yumurtalık kanseri ile bir ilgisi bulunmamaktadır.

Belirtileri nelerdir?
Polikistik over sendromu kendini, düzenli yumurtlama olmaması ve buna bağlı olarak adet düzensizliği ve vücutta erkeklik hormonunun artmasının getirdiği bazı sonuçlarla gösterir. Erkeklik hormonunun fazlalığına bağlı olarak da deri yağlanır ve akneler oluşur, vücutta erkeksi tüylenme denilen dudakların üst kısmında ve yanaklarda tüylenme gözlenir. İleri aşamalarda ise göğsün ortasında, çevresinde ve karnın alt kısmı ile bacakların diz üstü kısımlarında tüylenme ortaya çıkar.

Hastalık her kadında aynı belirtilerle mi ortaya çıkıyor?
Polikistik over sendromu çok heterojen bir sorun olduğu için belirtiler de kişiden kişiye farklılık gösterebiliyor. Yani her polikistik over hastasında adet düzensizliği ya da kıllanma görünmeyebilir. Ya da yılda iki üç kez adet gören polikistik over sendromlu hasta olabildiği gibi yılda on defa adet gören hastalar da olabilir.

Neden oluşur?
Polikistik over sendromunun nedenlerine bakıldığında genetiğin ön plana çıktığını görüyoruz. Anneden geçebildiği gibi babadan da geçme ihtimali var. Genetik nedenli bir hastalık olmasından dolayı tedavi etmek hemen hemen imkansız olsa da, var olan sorunlara çözüm bulmanın elbette imkanı bulunuyor.

Hastalığın tanısı nasıl konuyor?
Gelen bir hasta düzensiz adet görüyor ve belirgin bölgelerinde erkeksi tüylenme varsa tanı kolaylıkla konabiliyor. Ama biyokimyasal olarak da kanda gösterilebilecek bazı bulgular var. Bunların başında testesteron miktarı geliyor. Testesteron miktarının üst sınıra yakın ve üst sınırda seyretmesi gerekiyor. Bir başka androjen hormonu olan ve böbreküstü bezlerinden salgılanan DHEAS hormonunun düzeyine de bakılması gerekiyor. Eğer bu hormonların kandaki düzeylerinin yüksek olduğu gösterilirse tanı belirlenmiş oluyor. Ancak bu testlerin yapılması da şart değildir. Eğer bir kadın adet düzensizliği ve aşırı kıllanma ile geliyorsa aksi kanıtlanmadığı sürece bu durum polikistik overdir.

Nasıl tedavi ediliyor?
Polikistik over sendromu yaşayan kadınlar genellikle kıllanma, akne, adet düzensizlikleri ya da çocuk sahibi olamadıkları için hekime başvuruyor. Tedavi ise kadının bebek sahibi olmak isteyip istememesine göre şekilleniyor ve basamak tedavisi adı verilen adım adım gidilen bir tedavi şeması izleniyor. Eğer hasta çocuk istemiyorsa yapılacak birkaç nokta bulunuyor. Öncelikle adet düzenini sağlamak. Çünkü uzun süreli adet görmeyen bu kadınlarda östrojen tek başına rahim içine etki etmeye başlıyor ve sonuçta rahim kanseri riskini artıyor. İkinci nokta, tüylenmesini yok etmek oluyor ve bunun için de antiandrojenler kullanılıyor. Androjen düzeylerini en iyi düşüren şey de doğum kontrol hapları. Bu sayede hem adet düzeni sağlanabiliyor ve rahim kanseri riski azaltılıyor, hem de tüylenme azaltılabiliyor. Üçüncü nokta ise, insülin rezistansına bağlı olarak oluşan kilo sorununu dengeye sokmak oluyor. Eğer hastada insülin direnci saptandıysa bu direnci azaltan ilaçların kullanılması, karbonhidrattan yoksun diyet ve egzersiz kombinasyonu en faydalı tedavi olarak gösteriliyor.

Çocuk doğurmak isteyen kadınlara nasıl bir tedavi yöntemi uygulanıyor?
Eğer bir kadın çocuk istiyor ve polikistik over sendromu varsa burada yapılacak olan hastanın insülin direncini düşürmek ve yumurtlamasını sağlamak oluyor. Polikistik overli kadınların bir kısmında haplarla yumurtlama sağlanarak çocuk sahibi olmaları sağlanabiliyor. Ancak bir kısım hastada da bu haplar yeterli olmuyor ve bu noktada iğnelerle yumurtlatma işlemi gerçekleştirilmeye çalışılıyor. Eğer iğne yönteminden de yanıt alınmaz ise bu hastalarda aşılama ya da tüp bebek tedavisine geçiliyor.

İçinde çok sayıda içi sıvı dolu kesecik bulunan yumurtalık anlamına gelen polikistik over sendromu, isminden dolayı kansere neden olacağı korkusu yaratıyor. Polikistik overin yumurtalık kanseri ile bir ilgisi bulunmamaktadır.

 


JİNEKOLOJİK Endoskopi Derneği (JED) Başkanı Prof.Dr. Fatih Şendağ, adını patladığı zaman çıkan sıvının renginden alan çikolata kistinin sadece adının tatlı olduğunu belirterek, “Ağrılar bazı hastaları yaşamdan, sosyal hayattan koparabiliyor. Hastaları gerçekten deyim yerindeyse süründürüyor” dedi.

1’inci Uluslararası Ortadoğu Jinekolojik Endoskopi Kongresi ve 5’inci Ulusal Jinekolojik Endoskopi Kongresi, Antalya’da devam ediyor. JED Başkanı Prof.Dr. Fatih Şendağ, çikolata kistinin, rahmin iç tabakasında bulunan ve her ay adet kanaması şeklinde dışarıya dökülen endometriumun vücutta rahim dışında bir yere yerleşmesi sonucu ortaya çıktığını söyledi.Genellikle pelvis içinde, yumurtalıklar, rahmin dışı, rahmin arkasındaki alan, bağırsak, idrar kesesi ve rektum bölgesine yerleşen kistin şiddetli ağrılara neden olduğunu kaydeden Prof.Dr. Şendağ, “Kadınlar az ya da çok bir adet sancısı çeker. Ama bazen önemsenmeyen bir adet altında, çikolata kisti yatıyor olabilir. Bu noktada ağrılara karşı biraz uyanık, dikkatli olmak gerekiyor” dedi.
Tanının konulabilmesi için ultrasonun gerekli olduğunu kaydeden Prof.Dr. Şendağ, bazen hiç belirti vermeden oluşan çikolata kisti için rutin kontrollerin de önemli olduğunu kaydetti. Hastaların genellikle kronik ağrı ve çocuk sahibi olamama şikayetleriyle başvurduğunu kaydeden Prof.Dr. Fatih Şendağ, ilaç tedavisiyle birlikte ileri evrelerde cerrahi operasyonun kaçınılmaz olduğunu kaydetti.
Özellikle henüz çocuk sahibi olmamış genç kadınlarda laparoskopik ameliyatın tercih edilmesi gerektiğinin altını çizen Prof.Dr. Şendağ, “Ağrılar bazı hastaları yaşamdan, sosyal hayattan koparabiliyor. Önemsemek gerekiyor. Adı tatlı, kendisi maalesef değil. Hastaları gerçekten deyim yerindeyse süründürüyor” diye konuştu.

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Jinekoloji

Etiketler:, , , ,


217 Yorum Var "YUMURTALIK KİSTİ"

Trackback | Comments RSS Feed

 1. metoş dedi ki:

  mrb ben 39 yaşında bekar bi bayanım evlenmeyi ve çocuk sahibi olmayı düşünmüyorum ama miyomlarım var ve beni çok rahatsız ediyor 2 yıl önce doktora göründüğümde 7 cm demişti önemsemedim adet düzensizliğim olunca tekrar gittim 11 cm olmuş daha önce soğan kürü denemiştim iyi gelmişti. sonra bıraktım. bana ameliyat deniyor ama yaptığım araştırmalar sonucu ameliyat olup tekrar miyom oluşan bünyeler var napıcaz yani her seferde ameliyat mı olucaz çok kolay bişey değil ameliyat . karnını kesecekler 2 ay da kendine gelemiceksin çalışıyorsan rapor al maaşın kesilsin ihtiyacın varsa debelen dur müdür surat yapsın sanki keyfinden almışsın gibi. ve ben ameliyat olmamaya karar verdim durmadan ameliyat olamam ya bitkisel yöntemleri denicem önce en son çarede ameliyat düşünücem . sonra rahmi alırlar filan deniyor ama kısmette oda varsa napalım artık alsınlar. şimdi ameliyat olsam alınmayacak diye bi garanti yok ki .en ufak bi tehlikede doktor uğraşmaz alıverir sonada napalım öyle gerekti diyiverir. Allaha bıraktım hayırlısı olsun . bıktım artık doktorundan ameliyatından tedavisinden bitkisel bakıcam oldu oldu olmadı Allah büyük ………

 2. Goncagul dedi ki:

  Benim sol yumurtalıklarım da 4 cm kist varmış. Doktor senin ilaç tedavisi başlaticaz dedi şimdi de doğum kontrol hapı kullanıyorum. Daha 18 yaşındayım geçmez se ameliyat şart mi bilmiyorum benim de çok şiddetli adet sancılarım oluyor. Dayanamıyorum kansızlık var kan değerlerim 7 çıktı ciddi derece de kansızlık var dedi doktor iyileşme durumun nasıl olur bilmiyorum. Bende hap kilo yapmıyor tuylenme yapmiyor tam tersi oluyor gittikçe zayıflıyorum .

 3. meda dedi ki:

  eczanelerde placebo adında bi şampuan satılıyor sa dökülmelerini azaltıyor bna iyi gelmişti

 4. endam dedi ki:

  merhaba bnm yaklaşık 4 senedir polikistik overim var ve 4 sene önce kilo artışım başladı doğum kontrol hapları kullandım ve doktor zayıflamamı söyledi ve birkaç kilo verdim 2-3 aydan beri düzeldi fakat yine düzensiz olmaya başladı şimdi 19 yaşındayım birçok ilaç denedim ama kesin sonuç alamadım kistlerim bazen küçülüp büyüyor karnımda da aşırı şişlik var bana önerebileceğiniz bişeyler var mı yardımcı olursanız sevinirim

 5. irem dedi ki:

  benimde kistim var , adet ağrılarım yüzünden hastaneye gitmiştim ve doktor bana 9 cm kist olduğunu ve direk ameeliyat olmam gerektiğini söyledi bnde direk ankara üniversitesine gittim ve yaşım küçük olduğu için iğneyle alındı daha sonrasında doğum kontrol hapı kullanmaya başladım vücudum sürekli kist üretiyor hapı kulllanmaktan bıktım ve kullanmıyorum artık adetlerim düzensiz hemde aşırı düzensiz bi ay oluyorum 3 ay olmuyorum olunca tam 40 gün adet oluyorum ve ağrılı geçiyorr ne yapacağımı bilmiyorum bana lütfen yardımcı olun 🙁

  • dilber dedi ki:

   gecmiş olsun İrem hanım civanperçemi diye bir şifalı ot duydunuz mu? size onu öneririm adet düzensizliklerine faydalıymış. bir araştırın derim..

 6. pervin akyaz dedi ki:

  sevgili aylin aksu senin gibiydim aynen ameliyat oldum kistlerimden ve kabızlıgım vardı ama Bekunis bu ilacı kullandım ve cok memnundum ishal falan etmiyorr asla tuvalette cok kolay cıkıyorsun 5 dakikada akşam yatarken bir tane alıcaksın ve hiç birşey yiyip içmiyceksin yatıcagın zman almanı tavsıye ediyorum sbaha hemen tuvalettesin inşallah işe yarar ben cok memnunum…

 7. CEREN dedi ki:

  arkadaslar bende uzun süredir adet düzensizliği var her seferinde 38-40 gün gecikiyor bekarım. doktorum düzene girmesi için bana CYCLO-PROGYNOVA ilacını verdi fakat araştırdım tüylenme yapabilir diyor bende kullanmaktan çekiniyorum lütfen bu ilacı kullanan arkadaşlar varsa beni bilgilendirebilir mii acil yorumlarınızı bekliyorumm..

 8. Aslı Yuk dedi ki:

  Merhaba arkadaslar ben bırsey sormak ıstıyorum eger bılen varsa Allah rızası ıcın yardım etsın.
  ben 5 ay once doktora gıtmıstım kadın doguma ve baktırdıgım zaman hıc bır sorunun yok ama sadece kılo vermen gerekıyor verdıgın zaman duzene gırecegını solemıslerdı ve kılo verdım yıne olmayınca bugun kadın doguma gıttım ve dua ederekden gırdım ama doktor dedıkı bana yumurtalarında kıst olusmaya baslamıs azda olsa dıyor ve bana tahlıler verdı onları yaptıracam veee gercekden korkuyorumm acaba amelıyat olacakmıyım tahlıler yuksek cıkarsa amelıyatmı yoksa ılacla mı tedavı edecek

 9. aylin aksu dedi ki:

  ya ben 16 yasımdayım 11.cm li over kisti bulundu amaliyat oldum bir ay önce .. sim di terardan abızlık falan cekiyorum karnımda lavoboya gidemedigim için şislik var .abızlıgı nasıl gidere bilirim acaba biliyormusunuz..

 10. damla pekgöz dedi ki:

  bende 5 ml kıst cıktı gebe kalmamı engellıyor dıs gebelık kalma ıhtımalımınde olabılecegını söledi doktor bana yardımcı olursanız sevınırım ne gıbı tedbırler almam gerekıyor

 11. vişne hanım dedi ki:

  Merhaba yazılanları en baştan dikkatlice okudum, herkesin ne kadar panik olduğunu farkettim, bende 7 senedir pko hastalığıyla uğraşıyorum, ne yalan söyliyeyim aynı panik durumu bende yaşıyorum, ama bu bir kısır döngü, stres ve sıkıntı bu hastalığı tetikliyor, yaklaşık 9-10 aydır doğum kontrol hapı kullanmıyordum, herşey gayet normaldi, iş vs. konularından acayip stresli bir dönem geçirdim ve pko'nun ne kadar yan etkisi varsa iki kat büyüyerek üstüme geldi, şuan oturmuş hüngür hüngür ağlıyorum ama aynı zamanda biliyorum ne kadar kafama takarsam ve üzülürsem o kadar sorun yaşayacağım, bu yüzden bu kısır döngüden çıkın arkadaşlar, stres ve panik yapmayın, bitkisel karışımlar zaman zaman beni de çok rahatlattı,ama vakit gerekiyor bunlar için, şuandan itibaren bende soğan suyuna başlıcam 15 günmüş sanırım, 15 gün sonunda sizinle iyi güzel haberleri paylaşmak dileğiyle hoşçakalın.. Birde merak ettim en başta Uğur Bey yüzünden çıkan tartışmada bir sonuç varmı? Bencede sağlık veya tarım bakanlığından onaylı olmayan ürünleri kullanmamalıyız, şimdi iyi gelen karışımların ilerde hiçmi yan etkisi olmaz diyorum ben??

 12. miray şentürk dedi ki:

  arkadaşlar bende bişey sormak istiyorum doktor banada polikistik overin var dedi düzensiz adet oluodum kilo sorunum yok ama ağrım oluo kistlerden dolayı ağrı olması normal mi?

 13. Yıldız elmas dedi ki:

  Yorumlari yazan herkesden allah razi olsun..
  Yasemin yaman hanim sogan kurunu ben uygulayamiyorum. Gida introlsnsi diye bisey duydunuzmu bilmiyorum AMA benim sogan ve inek sütüne introlansim var. Bunlardsn birini tükettigimde ödem oluyorum. Ellerim ayaklarim şişiyor, kabiz oluyorum. Belki sizdede böyle bir durum olabilir. Bilgilendirmek istedim. Allah hepimize acil şifalar versin…

 14. Ayşe Aydemir dedi ki:

  merhabalar 13 yaşındaki kızımın sol yumurtalıkta 4cm boyunda over kisti olduğu söylendi. Kızım 6 ay önce ilk adetini oldu ama bu 6 ay zarfında sürekli kanaması oluyordu. Kanamaların bir düzeni yoktu bazen 10 gün arayla adet oluyordu. sivilceleri artmış ve dudak üstünde kıllanma olmuştu. Bu şikayetlerle dr. götürdüm. Şuan 2 aydır yazz kullanıyoruz . Birinci ay normal bir adet dönemi geçirdi. İkinci ay ise kanaması sürekli oldu. iİacı adetin 3. günü başladık ama 20. gün oldu halen kanama devam ediyor. Dr. tekrar gittim böyle olmasının normal olduğunu ve ilaca devam etmemizi söyledi Üçüncü aydan sonra normale döner dedi ama ben çok endişeliyim. Buradaki yorumları okudum. genelde adet olamama şeklinde şikayetler var. Bizim yaşadığımız gibi sürekli kanama olan arkadaşlar varsa benimle tecrübelerini paylaşırsa sevinirim. Bir anne olarak çok endişeliyim. Herkese Allah'tan şifa diliyorum.

 15. hanife can dedi ki:

  Bende daha bugün pko ögrendm gynelle diye bi ilaç verdi doktor.burdaki yorumları okuyunca moralm bozuldu.ben 18 günde bir falan adet oluyorum sivilce ve tüylenme var.lazere de gidiyorum lazer iyi sonuç verıo.bence yeni bu tanı koyulmus olanlar önce bi doğum kontrol hapını kullanalım.geçen yaz benimde saçlarım bayagı dökülmeye başlamıştı bioblas kullandm durdu şimdi ancak herkeste aynı etkiyi yapmayabilr.bi de saçınızı banyodan çıktığınızda nemliyken tarayn saçınzı eve geldignzde açık bırakn en azından akşam yatarken.gynelleden olumlu sonuç alan var mı

 16. eylül şenel dedi ki:

  ben 34 yaşndaym sol yumurtalğımda 7 cm kist olduğunu öğrendim. korkulacak birşey var mı ? tedavisi nasıl yapılır ultrasona girdim temiz çıktı yasemin adında ilaç verdiler kullanmaya devam ediyim mi ?

 17. AYŞE AYDOĞDU dedi ki:

  BENİM YUMURTALIĞIMDA POLİKİSTİK YUMURTALIK. ADET SÜZENSİZLİĞİ YAŞIYORUM UZUN YILLARDIR. DOĞUM KONTROL HAPLARINI BIRAKMIŞTIM YAN ETKİSİ FAZLA DİYE AMA DOKTORA GİTTİM YENİDEN VE DURUMUN CİDDİYETİNİ BANA ANLATTI. AYRICA BENİM PROLAKTİN HORMONUMDA ÇOK YÜKSEK 72.60 ÇIKTI EN SON. YARIN TAHLİLLERİM YAPILACAK VE YENİ BİR TEDAVİYE BAŞLAYACAĞIM. MERAK ETTİĞİM ŞEY BU RAHATSIZLIKTA ÇOCUK OLMA OLASILIĞI. EVLENMEYİ DÜŞÜNÜYORUM VE BUNU ÇOK MERAK EDİYORUM.

 18. BÖCEKLER33 dedi ki:

  SEVGİLİ ARKADAŞLAR ÇÖZÜMÜ SÖYLÜYORUM:9-10 TANE KUŞ BURNU,2-3 TANE KARANFİL,2 KABUK TARÇIN,2 ZENCEFİL, 2 HAVLİCAN,2 ZERDEÇAL,BİR TUTAM IHLAMUR.KAYNAT SABAH AKŞAM ÖĞLEN BİR ÇAY BARDAĞI İÇ.SICAK SOĞUK ÖNEMLİ DEĞİL.İÇMEYİ UNUTURSAM AKŞAM 2 ÇAY BARDAĞI İÇ HİÇ ÖNEMLİ DEĞİL.KARIŞIMIN SUYU BİTİNCE BİR DAHA EKLE TEKRAR KAYNAT.BİR KAÇ GÜN AYNI KARIŞIMI İÇEBİLİRSİNİZ.SONRA YENİDEN AYNINI YAPIN VE DEVAM EDİN BİR AY SONRA GİDİN KİSTİNİZE BAKTIRIN SEVGİLER. TESADÜFEN BULDUM ŞİMDİ DÖRT YAŞINDA İKİZLERİM VAR.

  • fatos dedi ki:

   Oncelikle litfen bana geri donmenizi rica ediyorum.Bu uyguladiginiz Hangi kist icin.bende cikolata kisti var.tup bebek denicem.Faydasi olir mu.

 19. tuğba karaağaç dedi ki:

  gebelik tedavisi görüyordum çatlatma iğnesi ve aşılama yapıldı başarısız olundu yumurtalarımdan biri kistlşmiş bana bir cevap verin adet de olamadım çok az

 20. şevval dedi ki:

  ben zaten o saç dökülmesinden artık napıcamı şaşırdım bakalım sonu nereye gidecek neden azaldı neden dökülüyo anlamadım zaten polikistik overden mi yoksa başka bişeyden mi anlamadım gitti

 21. fatma dedi ki:

  slm arkadaşlar bendede pko var birsürü doktora gittim bu yüzden hepside doğum kontrol hapı verdiler şimdi diane35 kullanıyorum ama çevremdekiler kullama daha sonra kçocuğun olmaz diyolar ne yapacagımı bilmiyorum bu konuda bilginiz varmı?
  saçlarımda aşırı dökülüyo nerdeyse saçımın üçte ikisi döküldü doktor hap kullandıkça dökülmenin azalacağını söyledi.biraz azaldı ama çokta değil.
  hap kullanmak istemiyorum başka bi çözüm bulan varsa lütfen söylesin

 22. ayşe yılmaz dedi ki:

  Merhabalar,
  ben şu an 20 yaşındayım bir sene önce doktor pco olduğunu söyledi. yaşlaşık 10 ay gynelle diye bi ilaç kullandım. şu an tam düzelmese de az da olsa düzene girdi yani en azından 2 haftada bir adet olmuyorum artık. bu hastalığı öğrenmem de rastlantı sonucu oldu resmen. Öksürük ve karın ağrısı diye gittiğim dahiliye uzmanının uyarısı üzerine gittim doktora yoksa gitmezdim herhalde.
  -Doktor bu hastaların genelde şeker problemi olduğunu söyledi. bunun için bende de gizli şeker hastalığı var mı diye baktı. şeker yüklemesi yapıldı ve kan şekerim çok çok az çıktı. doktorun söylediğine göre bazı hastalada tam tersi bir durum oluyormuş.
  – Saçlarım erkek tipi dökülüyo. yani normalde neredeyse 2 kişilik saç var kafamda fakat erkeklerinki gibi ön ısımlarda boşluklar oluştu gitgide. buna bi çözüm var mı acaba?
  – Vücudumda olmayacak yerde kıllar arttı. Çenemde, göbek bölgemde, göğüs uçlarımda, göğüs arasında. yani resmen bi erkek gibi kıllar var. Tüy denmeyecek durumdalar siyah ve kalınlar malesef. Buna yönelik bi çözümü olan var mı peki? hormonlardan kaynaklanıyo sanırım fakat ileride lazer falan çözüm olur mu ki tecrübesi olan var mı acaba bu konuda?
  – göğüslerim çok çok küçük. yani 10 yaşında bi kızın bile benden büyük göğüsleri olabilir. beni en çok zorlayan konulardan birisi de bu. bu konuda yardımcı olabilecek ya da bi şekilde tavsiye verebilecek olan varsa cidden memnunn kalırım.
  – ilaç kullandığım dönemde ben de 5 kilo falan almıştım.normalde zaten şişman bi insan değiim fakat ilaç yüzünden sanırım göbeğim baya bi belirginleşmişti. bıraktım ve şu an zayıf durumdayım. kendinize bu konuda dikkat edin derim yedikleriniz içtikleriniz ilaçla beraber vücudunuzda kalmasın.
  – ilaçlar duygusal anlamda insanı sersemletiyor resmen. oldukça duygusallaşıyosunuz. bu yüzden de yakın çevrenize en azından ilacı kullandığınızı söyleyin ki vereceğniz olağandışı tepkilere onlar da hazırlık olsunlar.
  -soğan kürünü deneyeceğim sanırım ama okul falan derken tam saatinde kullanamam diye kararsızım. sabah uyanınca ve akşam yine aynı saatler civarında içsem saat biraz aksasa da işe yarar mı acaba? bi de vücutta koku bırakıyor mu ki soğan?
  Hepimiz sağlığımıza kavuşuruz umarım,pozitif bakalım hayata:)

 23. şevval dedi ki:

  arkadaşlar ben şuan o kadar bunalımdayım o kadar kötüyümki anlatamam saç dökülmesi için gittiğim dermatolji beni kadın doğuma yönlendirdi ve polikistik overin başlangıcında olduğumu söyledi doktor eğer adet düzensizliğin varsa doğum kontrol hapı vericem dedi bende adetlerimi söyledim düzensiz sayılmaz vermeye gerek yok dedi saç dökülmen polikistik overin ileri düzeyde olmadığı için bundan dolayı diğil dedi kadın doğumcu ama bu defa da dermatoloji polikistik overin azda olsa bundan dolayı dökülüyo dedi hangisine inanıcamı şaştım. napıcamı bilemiyorum sadece aşırı üzülerek hergün öldüğümü hissediyorum. bana nolur yardım edin saç dökülmemesi napabilirim ne biliyorsanız yazın artık kendime zarar vercek duruma geldim

 24. emine g dedi ki:

  slm arkadaşlar bende 9+ 7 cm çikolata kisti var bir buçuk yıldır yasmin kullandım hiç bir şeye yaramadı 3 ay sogan suyu içtim kistler 7 + 5 iken sogan suyu büyüttü sakın içmeyin doktorlar acil amaliyat diyor uykularım kaçtı ne yapacagımı bilmiyorum ALLAH (C.C) HEPİMİZE ACİL ŞİFALAR VERSİN bitki karişimi kullanan arkadaşlar açık adres verirseniz sevinirim herkese sağlıklı günler diliyorum

 25. nuray dedi ki:

  MERHABALAR,
  4yıllık evlıyım adet duzensızlıgı veya herhangı bır sıkayetım yok.sadece 1 senedır cocuk ıstememıze ragmen olmuyor.bu şikayetle dr.gıttım ve bircok test yaptırdım hersey normal cıktı fakat sol yumurtalıgımda 4 cm buyuklugunde kıst oldugunu bunun ılacla tedavı edılecegını soyledıı.bana verdıgı ılac desolett.bu ilacı kullandım bıttı ve normal adet gunumde adetımı oldum ve yarın dr.gıdecegım inş hayırlı sonuclar alırım ve en kısa zamanda allahın ıznıyle bı bebegım olur…

  • esra dedi ki:

   Merhaba epey olmuş yazalı ama aynı sorun bende de olduğu için sonraki gelişmelerinizi merak ettim ilacı nekadar süre kullandiniz ve hamile kalabildiniz mi? Hayırlı cumalar

 26. büşra dedi ki:

  Meraba ben 18 yaşındayım ve pko var bende de. ilk başta çikolata kisti dedi bi doktor ama diğeri pko dedi 3 ay doğum kontrol hapı kullandm ama artık kullanmak istemiyorum Allah razı olsun burda öneri yazanlardan ben de bitkisel yöntemleri deneyecem ve Rabbimin izniyle şifa bulacam herkes kurtulur inşallah bu hastalıktan herkese geçmiş olsun hayırlı günler

 27. pembe dedi ki:

  bende kist var doktor pko dedi ultrason cektirdim sonucunu bekliyorum kan tahlili felan yaptirdim cocugum var ama bi tane daha cocuk istiyoruz tabiki once saglik li olmak istiyorum be bu ay adetim bitti 12. gunde tekrar geldi bu normalmi bende zaten trombosit fonksiyon bozuklugu denen bi rahatsizlikta var normalde ben orgametril diye bir ilac kullaniyorum cunku adetlerim durmuyo kullanmassam bide kist cikti basima napim nasil kurtulurum bu kistten bilmiyorum annemdede vardi rahmini aldirdi annem 43 yasinda pko yum diye korkuyorum turkiyedeki hicbir doktor bana pko sun demedi abd deki doktor oylesin dedi bakalim ultrason sonucum ne olacak yazilarin cogunu okudum ve benim gibi kan rahatsizligi olan yok galiba cok nadir bi hastaloik bu halinize sukredin ben ediyorum beterin beteri var
  hepinize tesekkur ediyorum saglikli gunler diliyorum

 28. be dedi ki:

  eşim bu hastalıga yakalanmış sol yumurtalıkta kist varmış eskiden kalma bir durum muş 2 defa düşük yaptı gitmedigimiz doktor kalmadı sonunda doktorun birinde bu teşhisi koydu şimdi ilaç tedavisine başladık doktor ilaç tedavisi çözüm olmazsa ameliyat yaparız dedi amilia ameliyatta sadec e kisti alırız dogurma organlarına zarar vermeyiz dedi şimdilik bukadar 2 ayla 2 yıl tedavi sürecekmiş …

 29. feride dedi ki:

  Arkadaşlar merhaba
  Öncelikle hepimize acil şifalar diliyorum.Ben bu hastalığı 2000 yılından beri cekiyorum.doktorlar dogum kontrol hapını yazıp yazıp gönderiyorlar.ilaca bagımlı hale geldim.9-10 aydır ilac kullanmıyorum.ilac olmadan adet olamıyorum 9 temmuzda evlendim.evlendiğimden beri kendiligimden adet olamıyorum 3 ay olmadım doktora gittim adet söktürücü ilac verdi ilac bitiminde adet oldum.sonra yine 2 ay olmadım.15 gun önce yine doktora gittim.hormon testleri yaptırdım rahim filmi cektirdim hepsi normal cıktı.yalnız kistlerim biraz buyumus adet olamadıgım için.yine adet sökturucu verdi bu hafta olabildim.bu sogan kürünü 1 hafta denedim bana etki etmedi ama belki daha uzun süre devam etmeliydim.Diğer küre başladım bugun aslan pencesi,civan percemi kürüne.evlendikten sonra hızla kilo almaya basladım.6 aydır evliyim 6 ayda 7 kilo aldım.
  insanın morali ister istemez bozuluyor.iş stresi bide adet olamamanın verdiği tedirginlik ve bekleyişler …hepsi stres sebebi.Dilara arkadaşım azına sağlık güzel bilgilerle herkesi rahatlatıyosun.bende rahatladım sonucta hersey beyinde bitiyo.inanmak başarmanın yarısıdır.umarım herkes tez zamanda şifa bulur.

 30. Nesli dedi ki:

  merhaba arkadaşlar bu gün renkli doppler sonuçlarımı aldım rapor da aynen şöyle yazıyor
  uterus boyutlu,konumu,konturu,miyometrium ekojenitesi,endometrium kalınlığı normal izlenmiştir.

  sol over lojunda 33mm ve 30mm, sağ over lojunda 26mm ve28 mm çapların da ince cidarlı kistler izlenmiştir.

  RDUS incelemede vaskülarizasyon saptanmamıştır. basit kistler lehine yorumlanmıştır.

  douglasta serbest sıvı izlenmemiştir.
  pelviste mesane dolumu homojen,konturu muntazam duvar kalınlığı normaldir.
  perivezikal alanlar açıktır. patolojik eko görünümü saptanmamıştır.
  bu sonuca göre sizin yorumlarınız nedir? sonuç olarak benden daha tecrübelisinizdir ayrıca benim birde rahim ağzı kanser geçmişim var :S

 31. ARZU DEMİR dedi ki:

  ARKADAŞLAR İÇİNİZİ KARARTMAK İSTEMEM BENİM 15 YILDIR COCUĞUM YOK ÇOK ÜZÜLÜYORUMM :(( AMA BU HASTALIĞINDA ÇARESİ YOK GİTMEDİĞİM YER KALMADI KOCAKARI İLAÇLARIN DAN TUDUNDA. BU ARADA OTUNU ÇÖPÜNÜ DENEDİM DOKTORLARIDA HİÇ İHMAL ETMEDİM AMA SONUÇ HEP AYNİ SAÇLARIM FELAKET DÖKÜLYOR KILLANMA DESENİZ ONA KEZA KİLOM ÇOK VEREMİYORUMDA BUNDAN 5 YIL ÖNCE 9 EYLÜL ÜNİVERSİTESİNE GİTTİM ADETLERİM HAP İÇERSEM OLUYORDU ONUN HARİCİNDE HİÇ GÖREMİYORDUM AŞILAMA YAPILACAKTI İLK İYNEMİ KULLANDIM 1 HAFTA SONRA TEKRER GİTTİM HİÇ İŞE YARAMAMIŞ İĞNELER TEKRAR 1 HAFTALIK DAHA VERDİLER DOZAJINI ARTTIRDILAR İLACIN BANA VERİLDİĞİ GÜN YENİ Bİ KANUN GİRMİŞ RAPORUN ALTINA BİR RAPORDAHA EK OLUCAKMIŞ NEDEN BU İĞNEYİ KULLANIYORUM DİYE DOKTORUMUNDA HABERİ OLMADIĞI İÇİN BİZE KARNEMİZE YAZIP GÖNDERDİ BİZİ MEMLEKETE GELDİK İĞNEDE ERTESİGÜN KULLANILACAKTI BİZ ERTESİGÜN KALTIK ECZANEYE GİTTİĞİMİZDE RAPORUN ALTINDA ÖTEKİ RAPORU ARADI DAHA ÖNCE BUŞEKİL ALDIK ŞİMDİ BU NE OLUYOR DEDİK DÜN UYGULANDI BU YENİ KANUN DEDİ BİLGİ SAYARDA ÖYLE YAZIYOR BEN BU İYNEYİ VEREMEM SİZE DEDİ VE KÜÇÜK YERLERDE BU İYNEYİ BULMAK ZOR DIŞARDAN GELMESİ 1 GÜNÜ BULUR DEDİ ŞİM Dİ VAR AŞILAMA BURLARDADA YAPILIYOR OZAMAN YOKTU BİZ EPEY UĞRAŞTIK İYNEYİ BULALIM DİYE AMA MALESEF YOK GECE İZMİRE YOL ALDIK ERTESİ GÜN OLDU TABİ BUARADA BEN İYNEYİ ATINAMADIM BİRGÜN ÖNCE DOKTORUMA ULAŞTIMDA BANA TEK BİR KELİME BU SEYANS BİTTİ BİRDAHAKİ ADET DÖNEMİNDE BAŞLIYACAĞIZ DEDİ OOOOOOO ÜNİVERSİTE BAŞIMA YIKILDI. 5 YILDIR ARTIK GİTMİYORUM DOKTORA GİTMEKTE İSTEMİYORUM ÇÜNKÜ KOBAY OLMAKTAN USANDIM HEP DOKTORLAR AYNİ İLAÇLARI VERMEKTEN USANMADI YALNIZ ŞUNU SÖYLEMEK İSTERİMKİ BİR İLAÇ VERDİ DOKTORUM ONU KULLANMANIZI TAVSİYE EDERİM ( GULİKOPAJ 850 LİK)ŞEKER HAPIKULLANDIM 4 YIL BOYUNCA ÇOK ŞÜKÜR ADETLERİM DÜZELDİ YÜZÜM FELAKETTİ KILLAR GÖYSÜMDE VARDI AMA ÇOK ŞÜKÜR ONLAR YOK OLDU DOKTORUM BANA ZAYIFLAMAMA YARDIMCI OLUCANA KILLARDADA AZALMA OLUCANI SÖYLEDİ HAKİKATEN ŞU HASTALIKTA TEK İYİ GELEN O OLDU ŞUNUDA SÖYLEMEK İSTERİM BU İLAÇ ZAYIFLAMAK İÇİN DEYİL SADECE BİZİM GİBİ POLİKİSTİK OVER HASTALARINA GEÇERLİ İNSÜLÜN FAZLA SALGILADIĞIMIZ İÇİN DENGEDE TUTSUN DİYE( ŞEKER HASTALIĞI) ( RAHİM KANSERİ )( TANSİYON ) BUNA ÇOK YATKINIZ BEN BİRTANESİNE YAKALANDIM ODA TANSİYON ALLAH ÖTEKİNLERDEN UZAK TUTSUN İNŞALLAH ÇEKEMİYECEĞİMİZ DERT VERMESİN HEPİZE BU HASTALIKTAN KURTULMAK NASİP ETSİN HERŞEY RABİMİN ELİNDE ALLAH BİZE ACISIN 12 YAŞINDA YAKALANDIM POLİKİSTİK DENİLEN HİLLETE 25 YILDIR ÇARESİNİ BULAMADIM BEN ALIŞTIM ARTIK SİTRES ÜZÜNTÜ YAPMAYIN ARKADAŞLAR CENABİ RABBİM DERDİ VERDİSE DERMANINIDA VERİR ÇOK ŞÜKÜR BUGÜNÜMÜZE AMA GÜN OLA HEPİMİZİ EVLAT SAYİBİ YAPSINDA BURDA HEPİMİZ EVLATLARIMIZ KUCAKLARIMIZDA HUZURLU BİŞEKİLDE MUHABBET EDELİM İNŞALLAH ŞİM Dİ MUTLU OLMA ZAMANI SİZE Bİ SORU HERKEZİN YAZMASINI İSTİYORUM BENİMHEP H AYALİMDE COCUĞUM OLURSA EYER RABBİM MÜSADE BUYURURSAKİ HEP İÇİMDEN OĞLAN ÇOCUĞU GEÇİYOR HANGİSİ HAYIRLISA ONU VERSİN SAĞLIKLI SIHATLİ YARADAN AMA HEP İSMİNİ ( HÜSEYİN KENAN ) KOYMAYI DÜŞÜNÜRDÜM HALANDAHA O ÜMİDİMİ KAYBETMEDİM SİZDE KAYBETMEYİN HADİ BEBEK İSİMLERİNİ GÖREYİM ARKADAŞLAR İNŞALLAH HEPİMİZ İYİ OLUCAZ ALLAHIN İZNİLE HADİ AMA İSİM BULANINIZ YOKMU HERKEZ KUCANA BEBİŞİNİ ALINCA BU İSMİ KOYSUN BUDA BİZE Bİ ANI OLUR KENDİNİZE İYİ BAKIN BAŞINIZI AĞRITTIĞIM İÇİN ÖZÜRDİLERİM HERKEZDEN ÇÜNKÜ ÇOK DERTLİYİM KORKUYORUM EVLATSAYİBİ OLAMAMAKTAN SAĞLICAKLA KALIN …..

  • gül dedi ki:

   selamün aleyküm bendede polikistik over var veya çikolata kisti her neyse 10 senedir var bu bende ilk adet olmamdan bu yana kızken 2 3 ayda biadet oluyodum 15 yaşında ilk adetimi oldum evlenince hiç olmamaya başladım ama hiç bi tedavi olmadan 3 ay sonra hamile kaldım ama bazı sıkıntılı olaylardan dolayı sitresten 2.5aylıkken düştü ve 2 3 ay sonra tekrar hamile kaldım oğlum oldu eşim askere gitti
   geldi oğlum 15 aylık olmuştu ve ben doğum kontrol hapı kullandım hem adet görmek için hemde çocuk olmasın diye sonra bi ara bıraktım ve yine hamile kaldım ve bi kızım oldu şuan oğlum 6 kızım 3 yaşında Allah ol derse olur herşey Allahın elinde hiçbişey imkansız değildir ama ben hala adet olamıyorum ve karnım şişiyomidem bulanıyo sıkılıyorum ağlayasım geliyor hamilemiyim değilmiyim anlamıyorum 1 senedir korunmıyoruz ilk defa bukadar uzun süre geçmesine rağmen hamile kalmadım 1tane daha çocuk istiyorum ama hammile kalmıyorum Allah çocuk isteyen herkesi çocuk sahibi yapar inş.

 32. GÜLŞAH SARISAKAL dedi ki:

  BENİMDE 3-4 SANTİM EN SON OCAK 2011 DE GİTTİM VE BENİM NORMALDEDE ZATEN ADET SANCILARIM VARDI YİNE OLUYO ZARARSIZ DEMİŞTİ DOKTOR AYRICA KİSTİME..BUNUN İLERDE HAMİLE OLMAMA NE GİBİ BİR SAKINCASI VAR..ÖĞRENEBİLİRMİYİM..polikistik over kisti ayrıca..şimdiden çok teşekkür ederim

 33. handan lalenli dedi ki:

  yumurta kisti kasıklarda yanma yapar mı acaba? benim önceki adet dönemlerimde gecikme olduğundan yaklaşık 15 gün kadar doktora gittim ve her iki yumurtalıktada küçük ve bir çok sayıda kist war dedi ve adet söktürücüyle adet görebildim.şimdi tekrar adet dönemi günleri içerisindeyim ancak 3 gün geçti yine tık yok. geçen ay sağ kasığımda sancı vardı bu ayda yanma var.anlamadım gitti :/

 34. Serra Soydan dedi ki:

  bu arada teşhisim endometrioma yani çikolata kisti yazmayı unutmuşum… Serra

 35. Serra Soydan dedi ki:

  Mrb 27 yaşındayım bekarım devlet memuruyum… 1 sene önce ultrasona girdim sağ yumurtalığımda 3 adet kist oldugu tespit edildi ama doktorum bunların 3-4 cm oldugunu, o nedenle önemsiz ama takip edilmesi gerektiğini söyledi doğum kontrol ilacı verdi. Kullandım bir süre sonra yeniden ultrasona girdim kistlerimin boyutların değişmediği söylendi… Doktorum bir müddet sonra ilacı bırakabilecegimi söyledi.. 2 ay önce bıraktım hersey normaldi taki Kasım ayında regl olana kadar… bir sabah sancıyla uyandım… 2 saat boyunca istifra ettim ve o halde acile gittim… doktor kistlerimin büyüdüğünü ve alınması gerektiğini söyledi… Rapor aldım ailemin yanına geldim… başka bir doktora gittim oda kistlerin artık sağ yumurtalığımı kapattığını bir mandalina büyüklüğüne ulaştığını söyledi… Yine yetinmeyerek özelde bir profa gittim ultrasona girdim … ordada yine sağdaki kistlerin yanı sıra soldada yeni bir kist olduğu ama cok küçük olduğu görüldü… ve kistlerimin artık alınması gerektiğini, bekleme lüksümün olmadığını aksi takdirde sağ yumurtalığımı kaybedebileceğimi söyledi… Konu can olunca insan care aramaktan bıkmıyor… Kalktım baskentin en büyük kadın hastanesinin bashekimi bir prof.a durumumu raporlarımı sonuçlarımı arz ettim… o da suanda ameliyat olmak gibi bir zorunluluğumun olmadığını kararın tamamen bana ait oldugunu ama bekar olmam sebebiyle suan için cerrahi müdahaleye sıcak bakmadığını söyledi… bu kistlerin ilerde cok bas agrıtacak cinsten olmadıgını eger ki bir cerrahi müdahale olursa yumurtalığın tahrip olacagını ve doğurganlığı etkileyecegini söyledi.. beklersem de yine aynı tahribatın olabilecegini söyledi… devlet memurum.. rapor alıp ailemin yanına geldim ya ameliyat olmam yada olmadan yeniden işe dönmem gerekiyor… iki yolun arasında kaldım… ne yapacagımızı sasırmıs durumdayız ailece… bekleyip erteleyimmi? yoksa bıcak altına yatıp kurtulayımmı? kurtulayım derken hepten azabilirmi bu kistler… Lütfen yol gösterin… Serra…

 36. AKTARCI dedi ki:

  ARKADAŞLAR YORUMLARI TEK TEK OKUDUM AMA BİR DURUM DİKKATİMİ ÇEKTİ BİTKİ ÇAYI HAZIRLAMIŞLAR BİR ÇOK ARKADAŞLAR AMA BİTKİLER ASLA KAYNATILMAZ KAYNATILMIŞ BİR BİTKİ ÇAYINDAN BİR FAYDA GÖRÜLMEZ BİTKİ ÇAYI DEMLENİR YALNIZ KÖKLER VARDIR ZENCEFİL-KABUK TARÇIN – ZERDEÇAL-HAVLUCAN GİBİ KÖKLER 5 DK KAYNATILIR ÖZET OLARAK ŞUNU SÖYLEMEK İSTİYORUM BİTKİLERİ ASLA KAYNATMAYIN KAYNAMIŞ SUYA NE KADAR BİTKİ ÇAYINDAN KOYACAKSANIZ KOYUP DEMLEYİN KAYNATMAYIN VEDE ŞEKERDE KONULDUĞUNDA YİNE FAYDASINI GÖREMEZSİNİZ TADI KÖTÜDÜR BİTKİ ÇAYLARININ BİTKİ ÇAYINIZIN İÇİNE AZ MİKTARDA BAL İLE TADLANDIRA BİLİRSİNİZ BEN AKTAR İŞİ İLE UĞRAŞIYORUM PEK ÇOK DENEMELERİM VAR RABBİME ŞÜKÜR HİÇ HAYAL KIRIKLIĞI UĞRAMADIM ÇOKDA YARDIMCI OLDUĞUM ÇEVREM VAR TİCARETİDE KESİNLİKLE KARIŞTIRMIYORUM ELİMDE VARSA BEDELİ NE İSE ONU ALIYORUM ELİMDE YOKSA NASIL OLACAĞINI SÖYLER BAŞKA YERDEN TEMİN ETMESİNİ İSTERİM ASLA SÖYLEDİM DİYE PARA ALMAM ÖYLEDE AKLINIZA GELMESİN YANLIZ BİR KAÇ KİŞİ BU İŞİ KAZANÇ İÇİN YAPAN BİTKİ PROFESÖRÜ OLAN MEDYADA POPÜLER OLAN KİŞİLERİ ÖVMÜŞLER BEN NORMAL BİR VATANDAŞ OLDUKLARINI PEK İNANAMADIM BENİ SİZE TAVSİYEDE BULUNACAĞIM BİTKİLER : PAPATYA – CİVANPERÇEMİ – SİNİRLİ OT- ASLANPENÇESİ – SIĞIRKUYRUĞU -HAYT TOHUMU BİTKİSİ …. BU BİTLİLERDEN 150 ŞER GRAM ALIP VEYA HAZIR PAKETLERİ VAR 50 GR LIK BİR BÜYÜK POŞET İÇİNDE KARIŞTIRIN 1 SU BARDAĞI SUYA 1 TATLI KAŞIĞI KOYUN İÇİN SABAH ÖĞLEN AKŞAM YEMEKLERDEN ÖNCE ASLA YAN ETKİSİ YOKTUR…

 37. sımge dedi ki:

  mehaba ben 16 yasında polikistlık over amelıyatı oldum seebıde sol taraftakı kıstlerımın patlaması sag taraf takilerıde amelıyattan sonra doğum kntrol hapıyla eritildi benım sorum suan 20 yasındayım ve evlıyım acaba hamıle kalırmıyım önceden adetlerım düzensızdı sımdı tedaviden sonra adetlerım düzene grdı ama hala cok şıddetlı sancılarım oluyor ben hamıle kalabılırmıyım yoksa ilaç takvıyesı alıp olemı hamıle kalırım

 38. yeşilyaprak dedi ki:

  geçmiş olsun sinem ne zamn çıktı polikistik overli olduğunn

 39. sinem geçgin dedi ki:

  mrb arkdşlar bende 22 yaşındayım polikistik over dendi hastalığıma ben bu güne kadar hiç kendiğilimden adet olmadım ve gögüslerimde hiç gelişmedi ilaç almazsam adet olamıyorum doktor kilo ver diyo kiloda veremiyorum zaten ilerde çocuğumun olacağınıda pek zannetmiyorum yinede allahtan ümit kesilmez doktor ömür boyu ilaç kullanacaksın dedi belki ilerde evlenirsem düzene girersese girdi yoksa gene devam ama bıktım usandım ilaç kullanmaktan midem mahvoldu bende bide gögüs problemi var o neyden bulunamadı doktor silikon dedi benim gibi hem polikistik over hem gögüs problemli biri varsa nolur bilgi versin banada bide allah rızası için hangisi doğru hangisi yalan biri düzgün bir bilgi versin hangi bitkisel ilaç ii deneyipte sonuç alan varsa nolur bilgi versin bende artık şu ilaçlardan kurtulup normal hayata dönmek istiyorumm rabbim banada tüm hastalarada şifa versinn bu hastalığı ilk öğrendiğimde bu hastalığa yakalanan tek kişi ben olduğumu sanıyordum ama gördümki yaalnız değilim o bitkisel ilaçlar gerçekten ii ve güvenilirse kullanmak istiyorum nolur yardım edin bilgi verin rabbim hepinize şifa versin inşallah………

 40. Yeşilyaprak dedi ki:

  Slm arkadaşlar ben 25 yaşındayım size bir şey sormak istiyorum ben polikistik over hastasıyım fakat doktorum başlangıcında olduğunu ve şuan kist olmadığını söyledi”¦
  haziran ayından beri reglimde sorunlar oldu farlutal ile regl oldum hormon testlerimde normal çıktı şimdi ise bu ay ilk kez klomen kullandım 5 gün kullandım sonra kontrole gittim klomen tedavisine hiç bir cvp alamadım şimdi ise beni salı günü kontrole çağırdı sizce şimdi ne olucakk bana yardımcı olursanız çok mutlu olurum arkadaşlar”¦ Cevaplarınızı bekliyorum

 41. nazan dedi ki:

  mrb ben 32 yaşındayım ben de over kist var soğan kürü deneyenler iyi sonuç aldınızmı çocuğum olmuyor çok sorunlarım oluyor bunun için bana yardımcı olurmusunuz ne yapmalıyım doktora çok gittim gebelik olsada düşüyor allah rızası için bişeyler yazın

 42. reyhan dedi ki:

  ben 7 yıl önce 10 santim büyüklüğünde sol yumurtalıktan kist aldırdım ..şimdiyse aynı şikayetlerle tekrar 4 santim büyüklüğünde aynı yerden tekrar kist oluşmuş ..adetlerim çok düzensiz 1 aydır adet oluyorum kesilmiyor kanamam ..doktor adet düzenleyici verdi 3 ay kullan dedi ..vücudumda tüylenmelerde arttı ..korkum ..rahim kanseri olmak ..bu ikinci ameliyatıda olursam 3 üde 4 düde olurum diye korkuyorum.. neden olduğunuda söylemiyorlar ..bir tedbir alalım neden diyorum bir bilgi vermiyorlar ..

 43. gülistan dağ dedi ki:

  saçlarım dökülüyo 3,5 aydır adet olmuyorurum çok kilo alıyorum.. bana doğum hapı önerdiler … kilo ver dediler. kilo verince kistler yok olur mu???

 44. bahar dedi ki:

  mrb melike civan perçemi sabah akşam günde 2 defa yemeklerden önce içiliyo bir su bardağı su kaynadıktan snra bir tutam civan perçemini kaynayn suyun içine atıyosn 5 saniye kadr brlkte kaynatlması gerekiyo snra 10 dk dnlendrp süzdükten sonra içebiliyosn şekersiz. yanlız tam bi bilgim yok ama civan perçemi zaten söktürücü bir bitki oldugu için adetten önce kullanılıyo adet olunca bırakılıyo bu arda civan perçemini haftada 1 kere oturma banyaosu yapmak çok iyiymiş bende henüz civan perçemine yeni başladım umarım iyi gelir umarım size yardımcı olmuşumdur

 45. melike dedi ki:

  Merhaba bende civanperçemli bitkisel çay aldım fakat nasıl kullanmam gerekiyor bi bilgim yok banada bildiklerinizi aktarırsanız çok memnun olurum ? Son bir sorum daha var adetliyken başlayabiliyor muyum ? polikistik over sendromu var ve 6 yıldır ilaç kullanıyorum önce yasmin kullandım son 2 yıldır da cyclo-progynova kullanıyorum ilaç içmekten ve sonuç alamamaktan yoruldum.Ayrıca ilaç içtiğim halde 3 gün adet görüyorum o da çok az adet bile denmez 🙁

 46. bahar dedi ki:

  slm deniz arkadaşım bu kisti bitkisel yöntemlerle yok edebilirsinz civan perçemi adlı bi bitki muhteşem bişey anlatılanlara göreBEN HENÜZ YENİ BAŞLADIM ADET GÖRMEK İÇİN SANKİ FAYDASINI YAVAŞ YAVAŞ GÖSTERİYO ARAŞTIRIN BENCE umarım şifa bulursunuz

 47. denizs sert dedi ki:

  selam arkadaşlar, bende 1 ay önce hamilelik şüphesiyle doktora gittim ultsana girdim sağ over kisti çıktı 7 cm, doktor 15 gün ilaç tedavis uyguladı, tahlillerimde sorun çıkmadı herşey normal çıktı, ilaç bittiğinde tekrar gittim, istersen ameliyat yapalım dedi, ama ilçalada olur dedi, fakat tam anlamıyla detaylı bilgi vermedi, bazı hastane ve doktorlar para tuzağı olmuş, bebek istiyoruz eşimle,doğal yöntemlerle nasıl evlilik sonrası oluşan bir kisti yok edebilirim, 3 aylık evliyim. doktorların hem tüm tahliller normal sorun yok, ama hemen ameliyat demelerini anlamıyorum. benim gibi yaşayıpta tedavisini gerçekleştiren arkadaş varsa lütfen bilgi versin. teşekkürler

 48. bahar dedi ki:

  Polikistik over bana neler yapmadı ki bu hastalık ben 13 yaşındayken bu teşhis konuldu ozamnlar ne olduğunu bile anlamamıştım ben ilaç kullanmadn adet göremiyodum uzun süreler ilaç kullandım diane35 çok kilo aldım saçlarım durmadan dökülmeye başladı doktorum bana ilaç kullanmadn adet olamayacağımı söledi ve evet ilaçları bıraktığım an aylarca adet görmuyodm 4 sene geçti ben 17 yaşındayken evlendim işte herşey ozamn başladı 0zamn anladım nasıl bi hastalık olduğunu çocuk istedk ama olmadı ilaç tedavisi gördüm işe yaramadı 1 senelik evliyken sırf çocuğum olmuyo diye bana boşanma davası açıldı kısır olduğum bahane edilerek evet bi sorun vardı ama kısır değildim çok doktor gezdim ama hiçbiri bana çocuğumun olmayacağını sölemedi sadece sabır ve düzenli bir ilaç tedavisi görmem gerektğini belirttler mhkeme kararıyla bi üniversite araştırma hastanesinde 3 doktor tarafında muayane edilip rapor halinde mahkemeye sunulmasını istediler (bu süre zarfında tam 7_8 ay hiç ilaç kullanmadım)hastane günü gelmedn önce adt olmak için ilaç kullandım muayane ve tahliller için ve hastane günü herşeyi taa başından anlattım muayane zamnı bi sürü tahlil rahim filmi ve herşey bittkten snra dr.sordum ama bana raporu gösteremyceklerini mahkemenn yasakladığını slediler ve mahkeme günü ben kazandım hayatımın en güzel anıydı hiç bir sorunum yokmuş kolayca hamile kalbilirmişim ve en önmli gün ben ilaç kullnmadan ilk defa adet gördüm 4 ay düzenli bir şeklde sonrasında çok düzenli olmasada ve şu an 21 yaşındayım hala ilaç kullnmıyorm çok düzenli olmasada adet görüyorm ilaç desteği almadan beni İYİLEŞTİREN SOĞAN KÜRÜ 2 hafta kullandım 2sene önce herkese tavsiye ederm iki gün önce de yeni bir bitkiye başladım civan perçemi çok iyi geldiği söleniyo umarım iyi gelir arkadaşlar gerçekten zor bi hastalık baş etmek çok zor ama inanın ben bikere bile isyan etmedm daima rabbimden hayırlısını diledim çok şükür herşey yavaş yavaş yoluna giriyo allah hepinize şifa versin allh hiç kimseyi annelik sevgisinden mahrum etmesin…

 49. nihal sürün dedi ki:

  doktora gittim kis olduğunu ve ameliyat olmam gerektiğini söyledi ameliyat videosunu izledim ve çok korktum ağrı olr mu ve ameliyattan sonra yatmam gerekir mi yoksa hemen ayağa kalkabilir miyim şimdiden teşekkürler

 50. zuhre hoscıcek dedi ki:

  merhaba ben zuhre 2005 yılında oval kıst amelıyatı oldum doktorum normal yollardan cocuk sahıbı olamayacaksın dedeı korunmuyorum ve cok cocuk ıstememe ragmen cocugum olmuyor tedavı gordum fakat yanıt alamadık daha24 yasındayım ve cok cocuk sahbı olmak ıstıyorum doktorlar olur dıyor fakat altı yıldır olmadı ne yapmam gerekır bana yanıt verırsenız cok memnun olurum

 51. hasan gerisbende dedi ki:

  bnm diyer Taşam oburun 2 katı olduu arı yada sızı yoq ama endıselıyım hastaneye basvurmaqdan cekınıyommm yardımcı ola bılırmsınız

 52. kamuran şahin dedi ki:

  ben 2008 de de msj yazmıştım.amaeliyat olmam gerekiyormuş doktorlar öyle söylediler.adet olmıyordum .yumurtalığımda kist vardı.en son kontrolde artık iyice büyümüş ve alınması gerekiyormuş dedi doktor ve 1,5 ay önce ameliyat oldum.ama şuan yine adet olamadım.doktorum progesteron iğnesi yazdı .yaptırdım .10 gün içinde olursun dedi bekliyorum hala yok 8.gün.neden bilmiyorum.böyle bir şey yaşayan var mı aranızda.artık iyice takmaya başladım kaafama.dualarınızı bekliyorum.bilgisi olan varsa yorum da baekliyorum .herkese acil şifalar diliyorum.

 53. Betül yılmaz dedi ki:

  Merhabalar.
  17 yaşındayım. Normal kilodayım.2008de adet görmeye başladım.Yaklaşık 4 aydır adet görmüyorum.(şubat 14 Son ) psikolojik sebeplere bağladım ki öyleydi.. Zamanla ilerleyince doktora gittim. İdrar kan tahlili vs.. Böbreklerimde kum çıktı. Ultrason istedi. Ultrosonda her iki yumurtalıkta kistler çıktı. Başka bir hastaneye sevketti. ARaştırdım. Polikistik over. Yüzümde anlam veremedğim tüy uzamaları başladı.. upuzun..göbeğimde bacaklarımda tüyler uzadı. göğüs kenarlarında uzun siyah tüyler.. Bu durum psikolojimi çok bozdu. ve çocuk sahibi olamama ve rahim kanseri gibi sorunları öğrendim… Şuan çok kötü bir durumdayım. kafam karmakaışık.. yarın kadın doğum doktoruna gidicem. ALLAH HERKESE ACİL ŞİFALAR VERSİN… BU DURUMDA OLAN HERKESE.. SABIR VERSİN. HAYIRLI GÜNLER

 54. menekşe yüksel dedi ki:

  merhaba arkadaşlar bende de polikistik over var 96 yılında oğlum olduktan sonra kısrlaşma oldu 11 sene sonra ilaç tedavisyle kızım oldu ama hatalığım devam ediyo adet düzensizliğim yok ama aşırı kilom ve yüzde kıllanmam var dr gittiğimde diana 21 doğum kont hapı verdi oda bacağımda damar tıkanıklıgı yaptığı kalp dr bırakmamı söyledi şimdi uzun sredir dr gitmiyorum 4 gündr sogan suyu kür yapıyorum ama söylendiği gibi hiç akıntı gelmedi ve bende sanki ellrim ve ayaklarımda ödem şişlik yaptı böyle bir sey olabilir mi teşekkürler allaha emanet olun …..

 55. yasemin yaman dedi ki:

  mrb ben yasemin 17 yşndayım bende polikist hastasıyım adet duzensizligim tuylenme sivilce var ve kilo alıyorum ilk dr gittim bana yasmin adlı ilaç verdi kilo alımı oldugu için bıraktım baska bi dr klomen adlı ilaç verdi onuda kullandım ama daha bi duzelme yok ne yapmam lazım

 56. fatma baş dedi ki:

  hayırlı geceler herkese benimde sağ ve sol olmak üzere iki tane kist çıktı ben bir buçuk ay önce kürtaj oldum bi daha adet olmadım ve çocuk istiyorum soğan kürünü deneyecem ama faydasını gören varsa lütfen paylaşsım allah cümlemize şifa versin

 57. dost dedi ki:

  hayırlı geceler bayanlar
  öncelikle rabbim siz ve sizin gibi hastalığı olanlara ve çocuk sahibi olmak isteyenlere acil şifalar versin.
  sizlere tavsiyem; en başta namaz ve sonrası ise düzenli spor ve beslenmenmektir. işin psikolojik yanı ise namazla geçer işallah çaba tarafı ise biraz yorulmanız yani spor diyorum. tavsiyelerimi ciddiye alın ve değişikliği hissedeceksiniz. sağlıcakla

 58. gul bebek dedi ki:

  özlemcim kapana bişey takma çünkü herşey beyinde biter başlar sabret birde bu hastalıklar hep sitresten bizden kötü durumda olanlar vatr rabbim bütün herkese yardım etsin kuran sarıl duanın açamayacagı kapı yok rabbim bütün müslümanlara yardım etsin

 59. özlem yıldız dedi ki:

  merhba bn 19yasındayım 17 yasımda yumurtalık amelıyatı oldum greyfurt buyuklugunde katı bır kıst vardı. Su andada 4cm kadar kistim var yasmin adlı ılacla tedawı goruyorum bekarım cok asırı kılo aldım diyet yaptgım halde kilo veremıyorum bı onerınız vzrmı ablalarım yardım edın psikolojım cok bozuldu daha cocuk yastayım

 60. gul bebek dedi ki:

  500 yasin deneyecegim rabbim kabul eder inşallah bütün müslümanlarınkini

 61. gul bebek dedi ki:

  bu ne illet beklemek saçlarım kalmadı yaşlandım artık rabbimden hayırlı evlat istiyorum hayırlısıyla bütün müslümanlara otlar tedavi hep boş rabbim herşeyinde hayır vardır hayırlısını ver

 62. aysev yalçın dedi ki:

  iyi günler bende de polikistik over kisti var.Denemediğim ilaç kalmadı.şimdi de soğan suyu kürünü deniyorum .fakat kafama takılan şu oldu bu kürü deneyince akıntılarınız fazlalaşır denilmiş. bende yaklaşık dokuz gündür uyguluyorum tık yok.hala eskisi gibi hiç akıntım yok..acaba bir terslik mi var.devam mı edeyim bırakayım mı bilemiyorum. Benim durumumda olan varsa lütfen yazsın…

 63. gul bebek dedi ki:

  bende de34mm çapında kist var denildi saçlarım bi ara çok döküldü ve vücudumda kıllanma var doktor 1 ay sonra infertiliteye gönderecegim dedi bilen varsa benim durumumda ilk aşamada infertilitede ne yapılacak adet oluyorum fakat çok sancılı bebek istiyorum

 64. ebru taş dedi ki:

  …selam ben 22 yasında bı kızım 12 sandım yumurtalımda kıs cıkdı amaliyat oldum ama korkuyorum cocum olmamasından ama yumurtalıma dokunulmadı acaba benım cocugum olurmu:((

 65. asli alpay dedi ki:

  arkadaslar bende polikistikover hastasiyim ayni zamanda obsesif kompulsif denilen takintili hastaligim var ve acaip korkuyorum bu kistlerden.hamile gibi bi goruntum vardi ve adet olamiyordum sonucta polikistik over cikti.doktor gozunun rengini degistiremiyorsan bunu da degistirme sansin yok genetik dedi yani biter ama gene baslayabilir ozelliklede akdeniz kadinlarida 2 kadindan birinde gorulen bir durum dedi.3 gun once ogrendim cok endiseliyim Allah korusun kansermiyim kanser mi olucam gibi dusuncelerden uyku ve normal yasantim haram oldu benimde yazdiklarima bir cvp verirmisiniz arkadaslar cok ihtiyacim var

 66. emine pınarkaya dedi ki:

  ben kist ameliyatı oldum bir yıl önce ama şu anda tekrarladı aynı kistler çok korkuyorum ikinci çocuk istemiştim ama doktora gittiğimde kist olduğunu söyledi ve bazı tedavilerin sonucunda ameliyat olmuştum ama şimdi tekrar aynı şikayetlerim var ne yapacağımı bilemiyorum artık birde soğan suyu kürürnü deneyeceğim inşallah şifa bulurum herkese acil şifalar diliyorum

 67. MIHRIMAH dedi ki:

  EZEL KARDES PCOS ICIN SOGAN SUYUNU DENE IBRAHIM SARACOĞLUNUN TARIFLERINE BAK SOGAN SUYUNDAN SIFA BULAN COK KISI VAR

 68. ezel dedi ki:

  mrb ben polikistik hastasıyım 2 yıldır ilaç tedavisi görüyorum ama sonuçalamıyorum ve sonuç alamamakta beni çok üzüyor 22 yaşındayım ilerde çocugum olmama düşüncesi beni çok düşündürüyor lütfen banada ulaşın bitkilerle çözümü varmış….

 69. kanepee dedi ki:

  sogan suyunu kullanan varmı kistine care olan yazssınnnnn ya lütfeennn

 70. nazif dedi ki:

  Yesim hn kasik kiran otunu birisimi onerdi kistlerinizin buyuklugu ne kadardi ve ne kadar sure kullandiniz

 71. esma dedi ki:

  aysel hanım tf ulaşabildinizmi…ulaşamadıysanız facebooktan çikolata kisti(endometrioma)çözüm grubu diye aratın grubtan ulaşırsınız hem grubu gezip incelersiniz.tedirginliyiniz olmasın yorumlar yorum yazan ben ve diger arkadaşlar hepimiz doğru şeylerden bahsediyoruz ,paylaşımlarımız gerçekten bir mucizeyi andırıyor ve bu bir mucize inşallah sizde saglığınıza kavuşursunuz biraz önce .

 72. aysel dedi ki:

  ben siteye yeni giriyorum sizlerin yorumlarını okudum benim bir oğlum var 14 yaşında inanın korunurken hamile kaldım ama yaklaşık 10 yıldır korunmadığım kalde hamile kalamadım 2 kere aşılama yaptırdım gonal f le ama tutmadı şimdi ise tüp bebek deniyor fakat bu piyasa sağlıkdan çok ticaret işine dönmüş kafam çok karışık bende ENDOMETRİOMA hastasıyım galiba sorun da bu ama denize düşen yılana sarılı misali ne duysam yapıyorum uğur bey den bahsedilmiş burada bulunan numarası kapalı acaba yeni nosu varmı?

 73. aysel dedi ki:

  slm arkadaşlar uğur bey diye verdiğiniz numaraya ulaşılmıyor

 74. Yeşim coşkun dedi ki:

  Arkadaşlar ben 37 yaşındayım.iki defa kist ameliyatı geçirdim.üstüne bir normal bir sezeryan iki doğum yaptım.iki defada kistim oluştu birinde kaşık kıran otu sabah akşam aç karnına içtim,diğerinde ise kuru soğan kürü uyguladım ikisindede 5cm lik kistim kayboldu.Şimdi yine var, yine yapıyorum.Hem üzülmeyin bunlar artık sıradan şeyler ama yorulup üşenmeden bunları yapacağız.Ben işyerimde bile üşenmeyip kaynatıp içerim.1 saat sonrada yemeğimi yerim.Sağlıklı günler.

 75. SOYDAN SOYDAN dedi ki:

  SELAM ARKADAŞLAR BENDE DE YUMURTALIK KİSTİ VAR DOKTORUM DİANE 35 VERDİ ONU KULLANIYORUM 3 AYDIR DÜZELMEYE BAŞLADI ALLAH'IN İZNİYLE AMA 2.AYDA HAPI BIRAKTIRDI DOKTORUM KİSTLER YOK OLDUĞU VE BENM ÇOCUKİSTEĞİMDEN DOLAYI AMA HAPI BIRAKTIĞIMDA TEKRAR OLUŞTU KİSTLER VE YENİDEN HAPA BAŞLADIM BUGÜN İBRAHİM SARAÇOĞLUNUN SİTESİNE GİRİP YUMURTALIK KİSTİ KÜRÜNÜ OKUDUM SOĞAN KÜRÜYLE BU KİSTLERİN VE ADET DÜZENSİZLİĞİNİN TAMAMEN ORTADAN KALKACAĞINI YAZIYO BEN UYGULAMAYA BAŞLAYACAM İNŞ.YARINDAN İTİBAREN SİZE DE TAVSİYE EDERİM ALLAH ŞİFA VERSN HEPİNİZE

 76. isimsiz dedi ki:

  arkadaşlar polikistik over teşhisi için bekarlarda vajinadan mı yoksa karından mı ultrason çekiyorlar?

 77. aslı yücel dedi ki:

  slm, ben ultsrasona gırdıgımde sag yumurtalıkta 4cm çapınca bı kıst gorundu. kotu bışe deıl dedıler. adet donmelrıden çocu kadında olur yıende gorun dedıler kadın hatalıklarına.reflu tedavısı goruyorum beklıycem adet donemım geçısn gıdıcem ama çok korkuyorum kan testıde yaıpldı dr şimdı ıçın sorun yok ama ılerde olmasın dıe erkenden gıt dedıı. çok korkuyorum

 78. pınar dağ dedi ki:

  arkadaşlar hepinize geçmiş olsun allah acil şifa versin çok kötü bir hastalık bu ben 5 seneden beri çekiyorum ilk yeni evliyken ortaya çıktı yürüyemiyordum acile gittik hemen sag tarafımda kist oldugunu ögrendim sonra dktr çocuk verdi ve 4 aydan sonra hamile kaldım dogumumdan sonra yine agrılarım başladı ve sag tarafta yine kist çıktı ve 5 cm olmuş hep acile gidiyordum agrıdan en son yine acilliktim ve sol taraftada çıktı o ufaktı en son benim çok agrılı oluyo tüylenmem falan yok şu an hiçbirşey kullanmıyorum ve amaliyat dediler korkudan olmadım şimdi ise eşim bebek istiyor hamile kalamıcam diye çok korkuyorum kalsamda bi zararı olurmu diye endişe duyuyorum bilgilerinizi bekliyorum arkadaşlar ne yapmam lazım bana yardımcı olurmusuz lütfen

 79. leyla aslan dedi ki:

  slm arzucan ben 1yıl soğan kürünü kulandım adetlerim düzenli ve sancılarım bitii bu iki aydır kualnmadım yine aynı sancılar başladı bu aradayeni bir tarif öğrendim onu denyecem arpa suynu kaynatıp aç karınla her sabah içmek soğuan biraz koku yaptığı içn bunu deneycem

 80. miyom kist polip rahim agız kanser hastalıklarında net sonuc almak mümkün olabiliyo

 81. çılga dedi ki:

  facebooktaki mesaj ayarlarımın mı açık olması gerekiyo? saçma bişey yapmışlar en azından kendileri mesaj ayarını açsalardı bütün herşeyi gizlemişler mesaj bile gönderemiyoruz gruba..

  bende 2 yıl önce zayıf olduğum için endokronoloji doktoruna gittim ve kist olduğunu söyledi ve doğum kontrol hapı verdi ama benim hiç bi adet düzensizliğim veya kıllanma yoktu sadece arada sırada 3 4 gün gecikme oluyodu adetlerimde ve ağrım oluyodu fakat ben bunların hiç birinden şikayetçi değildim lanet olsun ki o ilacı içmeye başladım ve hayatım mahvoldu doğum kontrol hapı kullanmayınca adet olamıyorum.şimdi kadın doğum doktoruna gidiyorum ama oda kistin tek tedavisinin bu hap olduğunu söyleyip bi tek o ilacı yazıyo.3 ayda bi ilacı bırakıp bi ilerleme varmı die bakılıo ama hiç bi değişiklik yok ilacı bıraktığım an adetim gelmiyo ve doktorum en son olarak ilacı evlenip çocuk yapmaya karar verene kadar içmemi söyledi bense içmek istemiyorum herşey çok daha kötüye gidyo ileride çocuğumun olmasından korkuyorum .. adetlerimin artık düzene girmesini istiyorum ve evlendiğimde sağlıklı bi şekilde çocuğumun olmasını istiyorum 🙁

 82. hurrem dedi ki:

  bende kurtulmak istiyorum bunlardan. dogum kontrolhapı kullandım ama faydasını göremedim özay olcaya katılıyorum, ameliyatda olabilirim ama dilara hanımın dedikleride mantıklı geldi yalnız bir tel bulamadım ulaşmak için, birde sogan kürüyle bunun tedavisini olan varmı

 83. esma dedi ki:

  Cılga hanım merhaba,ben kendisine mesaj olarak sordum ,mesaj ayarlarınız kapalıysa davetiniz onaylanmıyormuş mesaj ayarlarınızı kontrol edip tekrar davet gönderin .Bu arada ortada ne foya var ne aldatmaca siz istediginizi söyleyin herşey o kadar şeffaf ki açık ki yüze yakın insan var hepimizle görüşebilirsiniz içiniz rahat olsun:).

 84. ozan dedi ki:

  niye etsinki? kendisinin foyası ortaa çıkacak birisiniz etmez tabi.

 85. çılga dedi ki:

  çikolata kisti (ENDOMETRİOMA)çözüm grubuna katılma isteği gönderiyorum kabul etmiyo grub sahibi :S

 86. özay olcay dedi ki:

  arkadaşlar mehaba.. bendede 7 adet farklı byutlarda çikolatak isti problemi vardı ve hala devam etmekte aslında. bu problemden dolayı doktorun tüp bebek tavsiye etti ve 2008 yılında tüp bebek tedavisine başladım. gebelik esnasında herşey çok iyi giderken 5 ay sonunda apandist bölgesinde başlayan şiddetli ağrı ile doktora gittiğimde uzun saatler süren ve bir okadar can yakıcı tetkiklerden sonra doktorumuz apandist diye giricez ama farklı bir durum söz konusu dedi ve allaha emanet daha doğmamış 5 aylık yavrumla ameliyata girdim ve çıkan sonuç şuydu çikolata kisti küçülmesi gereken yerde büyüyor ve patlıyor tabi buda apandistti harekete geçiriyor çok nadir görülen bir durummuş bu oda benim şansızığım olsa gerek, yani uzun lafın kısası 4 saatlik bir ameliyat ve bu operasyona bağlı gelişen erken doğum Allaha şükürler olsunki şu anda 1,5 yaşında bir kızım var. şuanda kontrol olmak için doktora gitmeye korkuyorum kistlerimin bir çoğu şuan benimle birlikte.. bu sorunu yaşayan herkese geçmiş olsun … bu arada doğum kontrol hapları sadece o kisleri kullanılan zaman içerisinde yayılmasını önlüyor ve bu haplarında inanılmaz kötü yan etkileri var hiçkimseye kullanmasını tavsiye etmem.

 87. seher dedi ki:

  meraba arkadaşlar bende bir p.o hastasıyım ve iki senedir evliyim.büyük bir umutla bebegim olmasını istiyorum ama bir türlü olmuyor.yumurtalıktakı kıstler tespıh şeklınde olmus ve baya çogalmışlar bununda tek tedevısının dogum k.haplarının oldugunu söluyolar ama bebek ıstedıgımız ıcın ben kullanamıyorum.2 yada 3 ay gıbı bır donemde 10 kg.aldım ve fazlasıyla tuylenme var kurt adam olucaktımkı epilasyonla bıraz daha iyiyim ve bu epilasyon içinde bir yıgın para harcadım.gerçekten bır bayan ıcın kabus bır hastalık bu.kendımı çok caresız hıssedıyorum acaba aranızda evlı olupta p.o olan ve hamıle kalan varmı.varsada nasıl oldu tedavı şeklı neydı şimdiden tşk ….

 88. 7 cm böbrek kistim vardı.. ağrıdan zor iş yapıyordum doktorum 10 cm olunca ameliyat olmam gerektiğini bunun dışında şimdilik bir tedavi yapılamayacağını söyledi. sayın,İbrahim saraçoğlunun soğan kürünü yaptım bu gün doktoruma kontrole gittim ….Doktorum şaşkın bir halde kistin yok olmuş dedi…Mucize olan bu olay beni o kadar mutlu ettiki Rabbim İbrahim saraçoğlundan razı olsun….ömür boyu duacısıyım…
  ..

 89. gönül güngör dedi ki:

  arkadaslar ben 21 yasındayım ve bekarım polıkıstık over hastasıymısım =( sag over 23.8 sol over 25.9 ve bunun ne derece buyuk oldugunu bılmıorum. normalden cok mu buyuk dıye. doktora duzensızlık ıcın gttım bekar oldugum ıcın bıseyde demedı cok sadce kılo alma dedı kı zaten zayıfım ve tek belırtım duzensızlık. ogunden berı dunyam karrdı boyle ınternetten takıp edıorum ama bıldıgım zaten sadece overlerımın buyuk oldugu dıger degerler neler bılmıorum. baan bu konuda yardımcı olun nolur bılgılerınıze cok ıhtyacım var.

 90. xxxxxxxxxxx dedi ki:

  Seren arkadaşım bende bu gün sipariş verdim papatya gibi tereddütlerim oldu ama giderildi bunları ben ve papatya hatda diger arkadaşların hepsi yaşadık bu çekingeleri ama bende şahsen kullanmış kişilerle telefon görüşmeleri yaptım çok samimi geçti sonra facebook taki grup üyeleri için söyleminde çok yanlış tüm arkadaşların profil bilgileri var fotoğrafları var yüzlerce arkadaşları var bende konyadayım
  görev yaptığım kazada esnaf bir beyin eşiylede görüştüm bire bir görüştüm tamam bakanlık onaylı degil ama ne yapabilirim sonuçta bir çok insan kullanmış zaten doğal ve artı kızma ama sanki yazılımlarında bir uyarı degilde nasıl desem kızgınlık var öfke var uslubun çok farklı artı doktor olmadıgını herbalist olmadığını söylüyo zaten sanırım kullanmamışsın sen ama istersen bekle ben kullanayım sonrasında sonucumu burda paylaşayım kullanırken yaşıyıcağım en ufak bir degişikligi bile belirteyim ve ben istersen bunu sana ister telefon yoluyla ister mail yoluyla ister posta yoluyla ileteyim bu sayade olumsuz düşüncelerinde ne kadar haklısın ki ben yinede tavrının tereddütden farklı bir neden görüyorum ki belirtdigim gibi haklılık payını netleştirmiş olursun belki sende kullanırsın :)ama dua et olurmu .

 91. seren dedi ki:

  PAPATYA o karışımın içinde neler var bunu biliyormusun? uğur bey bunu asla söylemez çünkü o ne doktor ne lokman hekim nede başka bişey.o karışım sağlık bakanlığından onaylımı peki 🙂 sana ilerde ne gibi ciddi sorunlara yol açacağını biliyormusun yada uğur beyin grubundan, telefon numarasından ve uyduruk bi resminden başka neler biliyorsun? sana zarar verdiği taktirde mahkemeye versende ceza almayacağınıda biliyormusun? yada uğur beyin o gruba üye ettiği kişilerin kendisi yada akrabaları tanıdıkları olmadıgını nerden biliyorsun? 5-6cm den küçük kistler zamanla ya küçülür ya büyür yada sabit kalır. şekil değişikliklerini küçülmüş görenlerde çoğunlukta. bana inanmayanlara afiyet olsun diyorum.

 92. üzgün kadın dedi ki:

  slm bendede over kisti var çok korkuyorum ya çoçuğum olmazsa doktora gittim az sonra yeniden gidicem prolaktin seviyesini öğrenicem dua edin ne olur bebişimiz olsun ben her an dua ediyorum allah acil şifalar versin herkese inşallah

 93. derya baş dedi ki:

  bendede 3 yıldır kist var banada yasmin verdiler kulllandım yok olmuştu 2 ay ara verdim tekrar başlamış göyüslerimdede sertlik oluşuyo yasmin kulllanınca neden aceba.

 94. papatya dedi ki:

  seren arkadaşım benim çikolata kistim var ve ben burdaki sonuçlardan etkilendim ve ben teretdüt yaşamadım degil yaşadım ilacı teminde etdim yani uğur beyin hazırladığı bitkisel karışımı yanlız temin etmeden önce burda mail lerini bile yazan arkadaşlarla görüştüm sonra facebooktaki grubada kaydoldum sonra ben izmirdeyim uğur bey dediki bulunduğunuz şehirde kullanmış bir çok insan var sonuç almış bire bir görüşün dedi adres verdi urlada bir eczaneci bayanla birebirde görüştüm sonuçlarını usg sonuçlarını bire birde gördüm sonra karar verdim temin edip kullanayım şansımı deneyeyim diye önce kargom geldi elime geçti sonra ödemeyi yaptım hala bahsi geçen gruba üyeyimde ben burya kadar olan süreçte tüm tedirginliklerimin giderildigi kanısındayım bu anlatılanlar bu siteye yorum yazan kişiler falan hepsinin bire bir gerçek oldugunu facebook profillerinden ve onlarla iiletişime geçerek bizzat teyit etdim belki haklısındır ama sen neye dayanarak bunu dile getiriyosun bunu anlatırmısın üç,beş akıllı dedigin insanlar hep gerçek ispata tabi bir sistem var eger bilmediyim,fark edemedigim bir şey varsa söyle aydınlat beni henüz kullanmaya başlamadım ve çok sevinirim ama nolur üç,beş akıllı diye adlandrdığın insanların insanların hakkılığı gibi gerçek ve ispatlı olsun . kuyuya bir taş misali degil gerçekten haklılığın varsa bunu burda dürüstçe ispat etki bizlere faydan olsun ama aksi durumda bizleri belki bu fırsatdan yararlanabilmememiz için tedirginliklere itme ben daha önce aynı sitenin başka bir sayfasında buna benzer bir durum yaşadım sonuçta aynı senin gibi uyarma maksatlı yorum yazan kişi özür dilemek helallik istemek zorunda kalmıştı yani varsa ispatın delilin çıkar burda paylaşırsın yoksa belki aranızdaki bir negatif elektirikten bir anlaşmazlıktan ötürü böyle bir söylemde bulunma merakla bekliyorum söylediklerinin ispatını .

 95. seren dedi ki:

  ARKADAŞLAR SAKIN AMA SAKINN uğur beyin karışımlarını kullanmayın 3-5akıllının yüzünden hayatınızı riske atmayın çünkü kendisi dolandırıcıdır.benden tavsiye yaşamış ve görmüş biriyim

 96. gamze vural dedi ki:

  arkadaslar benm de yumurtalıklarım birden çok kist var bu kistler varken hamile kalabilrmiyim bi çocugum var zatn kistler varken hamıle kalnırmı???

 97. fatma dedi ki:

  bn fatma 16 yaşındayım kasıklarımda sancı vardıı uroloji doktoruna giitimm sağ yumurtalığında kist var dedi kadın doğuma git dedi çok korkuyorumm bole sorunlar için daha çok küçük olduğumu düşünüyorum ve çok korkuyorum doktora en yakın zaman da gidecem ama çok korkuyorumm hiç düzenli adet olamıyorumm ilerde çocuğum olamaz diede çok korkuyorumm …

 98. NUR YAR hanım TROİD BEZ lerinize hiç baktırdınız mı…kaşlarınızın ve saçlarınızın dökülmesi troid bezi nin , çalışması gerekenden farklı bir şekilde çalıştığı zaman olabilecek belirtiler….kilo kaybınız da var….yani troid bezleriniz AZ ya da ÇOK çalışıyor olabilir…endokrinoloji bölümüne eğer yoksa genel cerrahi bölümüne giderseniz size bu konuda yardımcı olacaklardır…..acil şifalar dilerim…

 99. merhabalar ,bundan beş ay önce sol yumurtalığımda dört tane çikolata kisti olduğu teşhisi kondu.doktorlar tek çözümün ameliyat olduğunu söylediler.nette yaptığım araştırmalar sonucu ameliyat olmayı istemedim.fakat her regl dönemi benim için tam bir işkenceye dönüşmüştü. acile kaldırıldığım dayanılmaz ağrılar ve durmayan şiddetli kanamalar…. BİTKİSEL BİR ÇÖZÜM bulabilirmiyim diye araştırma yaparken bu sitede UĞUR AKYOL ismine rastladım…uğur bey in kistler için hazırladığı bitkisel bir karışımdan bahsediliyordu…ve kullanan arkadaşlar ne kadar memnun kaldıklarını yazmışlar.böyle bir olay net üzerinde olduğu için ilk başta tereddüt yaşadım…rahime polat hanımla görüştüm…onun tavsiyesi ve ikna çabaları sonucu UĞUR BEY le görüştüm..UĞUR BEY in GÜVEN ve umut verici telkinlerinden sonra ilacı kullanmaya karar verdim..Veee daha ilk kullanımda kistlerimden 3tanesi tamamen kaybolmuştu… sadece beş günlük bir kullanımdan sonra hem de….kistlerimin ebatları 3.61-2.60-2.37cm idi.ve hepside yok olmuştu..mucize gibi bişeydi adeta…öyleki doktorumdan yeniden bakmasını bile istedim… şu an sadece 4cm lik tek bir kistim kaldı..şu an ikinci küre başladım.Ve onun sonucundan da çok umutluyum.. ayrıca arkadaşlar daha ilk kullanıma başladığım andan itibaren çok rahat bir regl dönemi geçirdim..ne bir sancım oldu ne de şiddetli kanamam..bu süreci çok normal bir şekilde geçirdim.. çikolata kisti,pko,miyom gibi sorun yaşayıp, bu sorun yüzünden bebek sahibi olamayan arkadaşlar bu bitkisel karışımı şiddetle tavsiye ederim…kaybedeceğiniz hiçbir şey yok TAMAMEN BİTKİSEL HİÇBİR YAN ETKİSİ YOK… ayrıca uğur bey hiç paracı birisi değil..kesinlikle insanlık namına böyle bir yardımseverliği kendisine görev edinmiş birisi…. facebookta çikolata kisti bitkisel çözüm grubuna üye oldum..burada ortak paydası kist olan birçok hikaye var…kist yüzünden bebek sahibi olamayan , ancak bu bitkisel karışımı kullandıktan sonra nasıl bebeklerine kavuştuklarını anlatan anneler var…duygularını bizimle (aynı sorunu yaşayanlarla)paylaşmak isteyen tüm arkadaşları grubumuza davet ediyorum… çikolata kisti çözüm grubunun facebook adresi http://www.facebook.com/#!/group.php?gid=360681941410 bu da UĞUR AKYOL Beyefendinin tel numarası xxxx ve eğer benimle görüşmek isterseniz msn berrinkizilkan@hotmail.com rabbim herkese en kısa zamanda şifa versin,bebek isteyen,annelik özlemi çeken herkesi bebeğine kavuştursun… UĞUR BEY e xxxxxxxx nolu numaradan ulaşabilirsiniz

 100. NUR YAR dedi ki:

  ALEV HANIM BENİM PROBLEMİMLE AYNI SİZİNKİ BANADA NET BİR AÇIKLAMA YAPILMADI BENDEDEMİ KİST VAR ACABA BAŞKA DOKTORA GİTMEYE KARAR VERDİM. NEFES ALAMIYORUM SANKİ BÖYLE İÇİM SIKLIYOR…
  ALLAHIM SEN HERKESE ŞİFASINI VER YARABBİM…

 101. NUR YAR dedi ki:

  2 HAFTADA 63 KG DAN 59 KİLOYA DÜŞTÜM. BU DURUMDA BANA TERS GELİYOR ÇÜNKÜ 2 AYDIR HASTA OLMADIĞIM İÇİN DAHA KİLOLU ÇIKMAM LAZIMDI. KAFAMI ÇOK KURCALIYOR BU DURUMLAR. AMA DOKTORA GİTMEDEN 3 GÜN ÖNCEDEN BERİ GÜNLÜK 10 15 DAMLA ÇAMUR GİBİ LEKELER GELİYOR..

 102. NUR YAR dedi ki:

  ayrıca yazmayı unuttum akıntım çok fazla

 103. NUR YAR dedi ki:

  ÖNCELİKLE HERKESE GEÇMİŞ OLSUN DİYORUM VE SORUNUMU ANLATMAK İSTİYORUM BEN 24 YAŞINDA BEKAR BİR KIZIM VE 2 AYDIR ADET OLMUYORDUM DOKTORA GİTTİM. BANA KİST YOK DEDİ AMA SAÇLARIM VE KAŞIM DÖKÜLÜYOR. VÜCUDUMDA KILLANMA HIZLANDI YANİ VAR . VE BANA ADI GYNELLE DRAJE DİYE BİR İLAÇ VERDİ. 3 AY KULLAN DEDİ. İLACI 1 DEFA İÇTİM AMA İÇİP İÇMEMEKTE KARARSIZIM. KULLANMA ŞEKLİ 21 GÜN İÇİP 7 GÜN ARA VERECEKMİŞİM. VE İLK ADET OLDUĞUM ZAMANDAN BERİ ÇOK AĞRILI BİR ADET DÖNEMİ GEÇİRİYORUM 6 GÜN ADET OLUYORUM 6 GÜNDE AĞRILI GEÇİYOR. SANKİ O ZAMAN AZRAİL GELİP YOKLUYOR. O DERECE YANİ. SADECE HORMON BOZUKLUĞU OLABİLİR DEDİ AMA BENİ TATMİN ETMEDİ BURDAN YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM. BİLDİĞİNİZ İYİ BİR DOKTOR VE YA YÖNTEM VARMI. AYRICA SON ZAMANLARDA ÇOK STRESLİ BİR ZAMAN GEÇİRİYORUM VE ÇOK SİNİRLİYİM PATLAMAYA HAZIR BİR VOLKAN GİBİ..
  LÜTFEN BANA YARDIM EDİN…

 104. seren dedi ki:

  arkadaşlar bu uğur beyin önerdiği karışımın fiyatı nekadar acaba bilen varmı

 105. yeliz dedi ki:

  arkardaslar bendede polikistik over var ve 1,5 senelik evliyim.yıllardır bu hastalıkla ugrasıyorum.adetlerim son 3-4 aydır düzensizleşmeye basladı.bendeki en büyük sorun cildimdeki sivilceler ve tüylenme.özellikle çene bölgemdeki büyük büyük ve hiç geçmeyen sivilceler.birsürü bişeyler kulladım ama gecmiyor.
  15 gün sogan kürü içtim o dönemde hiç çıkmıyordu.bırakınca tekrar başladı.testesteron hormonum normalin üzerinde çıktı.nasıl kurutlabilirim bu sorundan bir bilen varsa lütfen cevap yazsın.
  bundan önce yasmin kullandım uzun yıllar ama bırakınca sorunlar yine basladı.cocuğu yeni yeni düşünmeye başladım açıkçası.yani cocugum olmuyor diyemiyorum çünkü daha çok erken bunu diyebilmem için.
  burada verilen numarayı arayıp aramamaktada tereddüt etmiyor değilim.nasıl güvenecez bilmiyorum.lütfen bu konuda bilgisi olan varsa yardım etsin.tesekkür ederim şimdiden.

 106. esra dedi ki:

  teşekkürler arkadaşlar !sag tarafda 5cm sol tarafta 4,5 lik çikolata kistlerimden tamamen kurtuldum sizlerin sayesinde bende burdan benim hatda burda ortak temennide bulunan diger arkadaşlarn oldugu gibi uğur beyin gönderdigi karışımdan kullandım 6 gün sadece ve bu gün kistlerimden kurtuldugumu ögrendim çok mutluyum ..sizleride benim üye oldugum ve benim gibi burdaki bir çok arkadaşında üye oldugu yani ugur beyin gönderdigi macundan kullanıp iyileştiklerini kistlerinin yok oldugunu belirten ben ve diger arkadaşların üye oldugumuz ''çikolata kisti''çözüm grubumuza bekleriz ,hiç ümitsiz olmayın hiç düşünmeyin bile artık kistim var gibisinden şimdiden kistlerinizle vedalaşsanız yeridir:))) ve kullanıp kullanmamakta hiç tereddüt etmeyin varmı ötesiya 6 gün yedim yedinci gün doktorların kıyametler kopardıgı hemen ameliyat olmalısın asla yok olmaz falanda falan diye ameliyat masasına yatırılmam gerektigini ısrarla belirtdikleri hastalığım yani kistlerim şimdi yok R.POLAT çok ama çok teşekkürler tabi onun yorumunu destekliyici diger arkadaşlarada ,herkese Allahtan acil şifa diliyorum kalın saglıcakla:)

 107. gamze çadırcı dedi ki:

  ben karımun altında oluşan ağrıdan dolayı doktora gittim ve kist olduğunu söylediler..ne cins olduğunu bilmiyorum tek bildiğim ameliyata gerek olmadığı ama kistin küçük olmadğınıda biliyorum. sorum şu adet oldum 1 hafta önce bitti fakat bugün aniden tekrar hstalandım öyle şiddetli bi karın ağrım yok doktora gidicem en kısa zamanda fakat bunun normal olup olmadığını bilmek istiyorum, sizcede bu kiste dayalı bi kanamamıdır? ve bu normalmi?

 108. burcu çakmak dedi ki:

  mrb arkadaşlar benimde yumurtalıklarımda kist vardı yani varmış bilmiyordum ve birgün kasıklarımda dayanılmaz bir sancı oldu üşütme sancısıdır diye eşim su ısıttı ve karnıma koydu sancı dahada çoğaldı ve ben dayanamaz hale geldim acile gittiğimde yumurtalığımda kist olduğunu patladığından dolayı iç kanama geçirdiğimi ve hemen ameliyat olmazsam 10 dk içinde öleceğimi söyledi ve ben ameliyata girerken doktorum benden umudu kesmişti.işin aksi ben o güne kadar hiçbir ağrım hiç bir şikayetim yoktu neyse kistinize sahip çıkın patlamasın ben ölümden döndüm allah minik bebeğime bağışladı allah herkeze acil şifalar versin

 109. seren öztürk dedi ki:

  mrb bende 12cmlik over kisti hastasıyım ve bekarım bunu 4ay önce öğrendim gitmediğim doktor kalmadı hepsi ameliyat dedi ama yumurtalıklarımında alınma ihtimali oldugu için bitkisel tedavi görmek istedim bunun için işinde uzmanlaşmış bitki uzmanına gidiyorum.benim kistim devamlı büyüyen ve sıçrayan bi tür.büyük bi risk aldım ama bundan memnun kalıorm.4ayda 1cm küçülme oldu. kullandığım bitkiler çok iğrenç olmasına rağmen iyileşmek için katlanıorm.biraz masraflı ama hastalığınız için deneyin. gittiğim yerim ismi ege lokman. manisa akhisarda. ama önce mehmet emin güngörden randevu alın ona göre gidin. yaşlı bi amca senelerdirde bu işle uğraşmış ve sağlık bakanlığından onaylı her verdiği ilaç. tanıdığımız kanserli hastaların hastalığını durduran biri.benim hastalığım şimdilik yolunda gidiyor Allah herbirimize şifa verir inşallah.

 110. nese dedi ki:

  merhaba,
  bende bu kist illeti var hayatımı tamamen değiştirdi ta ki internette gezerken bi gruba üye olana kadar kader arkadaslarım facebookta / arama /çikolata kisti (ENDOMETRİOMA)çözüm grubu… kendimi çok sanslı hissediyorum

 111. ALEV dedi ki:

  merhaba,
  ben çok aşırı olmamakla beraber adet gecikmesi erken olma, aşırı sancılı adet ve adet öncesinde ya da sonrasında zift benzeri yoğun akıntı şikayetleriyle doktora gittim. doktorum polikistik over sendromundan şüphelendi ultrasonda küçük kistler gördü ama reglim yeni bittiği için bunların oluşmuş olabileceğinden bahsetti ama daha önce aynı hastanede başka bir doktor "polikistik over görülmüştür ve doğum kontrol hapı önerilmiştir" notu düşmüş; fakat ben böyle bir konuşma hatırlamıyorum evet dğum kontrol hapı önerdi ama 1-2 kutu kullandım düzene girdiktensonra bıraktım doktorum bunun daha önce görülmesi sebebiyle büyük ihtimal pko olabileceğini söyledi. şimdi şüphelenilen hastalığımı internette araştırdıkça delirecek gibi oluyorum. kesin tanı için adetimin 3.günü yapılacak olan hormon testini beklemek zorundayım ve en az 15 günüm var (tabii zamanında olursam) saç dökülmeleri, hafif kıllanma sorunlarım var ama boyuma göre kilom 2 kg az yani kilo problemim yok. 2 yıllık evliyim ve bebek düşünmüyorduk şimdi korkuyoruz acaba bu hastalık beni ne kadar uğraştıracak acaba zaman kaybetmeden başlasam mı? ne yapacağımı nasıl hissedeceğimi şaşırmış durumdayım… bu hastalğa sahip olup bebeği olan ya da bunun için uğraşan arkadaşlar lütfen bilgi versin 🙁

 112. BAHAR alp dedi ki:

  lütfen cevap yazın arkadaslar ilerde ocugumz olmaz diye çok korkuyorum:S.allhım herkese şifasını versin…

 113. bahar alp dedi ki:

  ugur beye hala aynı numaradan ulaşabnilrmiyiz bnde 19 yasındayım over kist hastasıyım:(bekarım şimdi böle bişe kulanmam zararı olurmu*?

 114. nergis yldız dedi ki:

  bendekı kiste folikül deniyor aranızda bu turden olan varmı

 115. nergis yldız dedi ki:

  bendekı kiste folikük deniyor

 116. nergis yıldız dedi ki:

  ve neden olduguna dair sebepte bulunmuyor hormonlar normal ailemde kımsede böyle birşey yok ırside degil yanı vücut üretiyo denilıyo

 117. nergis yıldız dedi ki:

  merhaba ben yaklasık 4 senedir over kistle savaşıyorum bu hastalık gercekten cok zor birşey ben 3 kez kistten amelıyat oldum cok hızlı bir şekilde büyüyor ve patlayınca acil amelıyat oluyordum ama son 2 yıldır dogum kontrol ilacıyla kıst olusumunu durdurdular öncesinde bununda faydası olmuyordu tabıiki buda kesın cozum olmadı ılacı bıraktıgım ay 18 gün içinde kist 4 cm e ulaştı nerdeyse artık ne yapacagımı şaşırdım gitmedigim dr kalmadı ama benım hiç adet düzensizligim olmuyordu o yonden rahatttım sadece sancılarım cok şiddettli oluyordu

 118. meliha taşkır dedi ki:

  Hocam doktora gittim yumurtalıklarımda doktor kist olduğunu söyledi ama doktorun söylediği kadarıyla bu normal kist değilmiş.. verdiği raporda şunlar yazıyor..

  – sağ adneksal alanda birbirine komşu lateralde yer alan ''yaklaşık 55*54*51 mm boyutta internal heterojen yoğun içerikli lezyon '' ve medialdeki '' yaklaşık 46*38*31 mm boyutta anekoik kistik'' kitlesel lezyon izlenmektedir. Doppler incelemede her ikilezyondan santral bölümden vasküler akım alınmadı.

  -Lateralde yerleşmli olan sonografik olarak semisolid görünüm vermesine rağmen Dopplerde internal akım alınmaması ve içeriğin öncelikle ''endometrioma'' veya ''akut hemorajik retansiyon kist'' ön planda düşünülmektedir. Medialde yerleşimli olan ise '' retansiyon kist'' lehinedir. klinik olarak gerekirse kontraslı pelvik MR ile ileri tetkit önerilir..

  – Myoma uteri

  kısa süre içerisinde görüş ve önerilerinizi bekliyoruz.. teşekkür ederim.. mail olarak cevap verirseniz sevinirim.. acill

 119. aliye topbaş dedi ki:

  merhaba arkadaşlar hastalıgını yeni ögrenenler çok korkuyor bende öyleydim ama zamanla alışıyo insan bende de 3 sene önce ögrendim kist oldugunu ama uzun zamandır doktora gitmedim en son kist 8cm di bende amaliyat olmaktan son anda vazgeçtim enson gittigim doktor bana hamile kalabiliyosan kal ve çocuk yap sonra alırız dedi şimdi 15 aylık oglum var allaha şükürler olsun kasık agrısından başka şikayetim yok artık bitkisel yöntemleri deniyecem yukarda bahssedilen ugur beyin internet adresi yokmu onu verirseniz daha kolay anlaşılır hepimizi allah bu hastalıktan kurtarsın amin.

 120. R. POLAT dedi ki:

  merhaba arkadaşlar ben 2 aylık hamileyim …..
  daha önce size yazmıştım 5 cm çikolata kistimin olduğunu ve macunu ilk kullanımda 3,5 cm kadar kuculdugunu …Nasıl mı oldu?????
  Ugur beyin hazırladıgı bitkisel karışım sayesinde…….
  şimdilik herşey yolunda
  Allah herkese şifa versin ve bebeğine kavuşmayı nasip etsin …
  Ayça polat arkadaşım sizde bu mucize ilaçla tanışmak isterseniz yukarıda facebook grubuna uye olmanız yeterli
  gelişmelerden tekrar sizi haberdar edeceğim görüşmek üzere…

 121. ayça polat dedi ki:

  bende 1.5yıldır evliyim hiç korunmadığım halde çoçuğum olmadı bendede over kisti var over kisti kilo ve tüylenme yaparmı kafama çok takıyorum lütfen acil yardım

 122. isimsiz dedi ki:

  arkadaşlar merhaba bendede polikistik ovel kisti var sol kasığımda ağrı ve adetlerimde düzensizlikten dolayı gittim doktor polikistik ovel kisti olduğunu söyledi ama bana ilaç felan vermedi hamile kalmaya çalış dedi biz şu an daha bebek düşünmüyoruz.adetlerimde hala gecikme yaşıyorum iki aydır hala adet olmadım ne yapabilirim lütfen yardımcı olun herkeze geçmiş olsun

 123. r polat dedi ki:

  merhaba duygu hanım kistinizin türü nedir?isterseniz sizde bitkisel karışımla tanışabilirsiniz.
  http://www.facebook.com/home.php?#!/group.php?gid=360681941410&ref=ts

 124. R. POLAT dedi ki:

  merhaba
  bende 3 yıllık evlıyım sağ yumurtalığımda 5cm civarında çikolata kisti vardı internette bu sitede yazılanları okurken çok şaşırdım ve önce seval hanımla ve ardından seval hanımın desteğiyle uğur beyle tanıştım.Onun desteğiyle ve iknalarıyla diyorum çünkü günümüzde internet üzerinden birçok kötü sonuçlara sebep olan olaylar yaşandığı için çok tedirgindim.bu tedirginliği yenerek Uğur beyi aradım ve konuşmaları oldukça ikna edici geldi ve karışımı kullanmaya karar verdim.şubat ayında kullanmaya başladıgım karısım ilk etapta küçük bir küçülmeye neden olduysada umudumu yıtırmeden kullanmaya devam ettım şu anda 3,5 cm civarında önümüzdeki hafta dr gideceğim ınanıyorumkı dahada küçülecek ve daha güzel sonuçlar alacagım ve sıze yazacagım Unutmayalımkı aynı dılı konusan degıl aynı duyguları paylaşanlar bırbırını en ıyı anlar onun ıcın bırbırımıze dua edelım
  bırgun cok ıstedıgım bebege kavusacak ve bende annelik duygusunu tadacağım Allahın izniyle.İnşallah Allah o günleri de gösterir.herkese geçmiş olsun Allah herkese şifa versin .

 125. duygu kaya dedi ki:

  marhaba arkadaşlar ben dün doktora gittim 7,5 cm kist olduğunu söyledi ve almamız gerek dedi yoksa daha çok büyür ve rahimini almak zorunda kalırız dedi çok korkuyorum sizce gidip aldırmalımıyım çokmu büyük gercekten kistim aldırmadan tedavisi varmıdır başka dok gitsemmi yazarsanız cevap ççok sevinirim nolursunuz bişi yazın aldıran aldırmayan noluyo varsa yazsın ölücem :

 126. şenay topcuoglu dedi ki:

  ben 2,5 yıllık evliyim..yaklaşık bir buçuk yıldır korunmadıgım halde hamile kalamadım,5 ay önce özel bir hastaneye gitdim ve burada bana sol yumurtalıgımda 6,5 cm kist oldugu söylendi ilaç tedavisi uygulayacagını yanlız ilaç tedavisinin sadece büyümesini önleyebileceyini üç ay içerisinde gebelik oluşmassa
  ameliyatla alınıcagını söylendi..yanlız benim diyer arkadaşlar gibi çok agrılı geçen bir adetim hiç olmadı.internetde araştırırken bu siteyi buldum ve bazı arkadaşlar bir karışımdan bahsediyorlardı merak edip aradım görüştüm yani öyle iyileşme kistin tamamen yok olması gibi bu yönde kesin bir ifade bulmadım karşıdaki kişiyle görüşmemde sadece iyi sonuçlar alındıgını falan kişiye göre deyişebilirliyinden bahsetdi ama bir yan etkisi olmayacagını yani kimyasal bir karışım olmadıgını ögrenince bende bir kullanmak istedim ve kullandım bu gün doktordan yeni döndüm kistim 3 cm oldugunu söyledi doktorum yani galiba kurtulacagım bu kist illetinden ,inşallah tamamen kurtulurum ve en kısa sürede hamile kalırım buruk bir sevinç oldu ama olsun yukarıda yorumları bulunan arkadaşlara paaylaşımları için çok teşekkür ederim,ha bu arada bana da dua edin şimdiden tekrar teşekkür ederim.

 127. isimsiz dedi ki:

  bende 1senedir evliyim çocuk istediğim halde olmuyobendede kist vae ne yapmam gerekir çok üzülüyorum lütfen yardım
  1

 128. aysel dedi ki:

  Ben mayıs ayında kis nedeniyle sağ yumurtalığım alındı bu am eliyattan 6 ay sonra hamile kaldım nedenin ne olduğunu bilmeden düşiük yaptım. Bu düşükle birlik te tekrar kist oluştuğunu öğrendim.Piskolojik olarak çok kötü oldum tekrar tedavi olmam istendi 2. ikinci kez ameliyat olmaktan korkuyorum ne yapmam gerektiğini lütfen bana ne yapmam gerektiğini söylerseniz çok sevinirim.teşekürler

 129. goncagül dedi ki:

  çok sağolun feride hanım.ben evli değilim sozluyum..ilerde çoçuğum olmaz diye korkuyorum çok fazla hastane gezdim ama hepsi değişik sonuçlar çıkarıyo biri 7 dedi diğeri 5 cm dedi bazende birkaç tane birden soyluyolar en son gittiğim dr.aynen su sonucu çıkardı 6.9+8.0+5.3 cm diye sonuç çıkardı üçü bir aradaydı bu nedemek onu anlamadım bende 3 tane kist var sanırım anlamadım ama bazılar sadece bir tane sonuç çıkarıyo kafam çok karıştı nolur bilginiz varsa bana yardım edin ne yapacağımı şaşırdım..lütfen dualarınızı eksik etmeyin inş.kist derdinden hepimiz kurtuluruz şimdiden sağolun

 130. medine sahin dedi ki:

  merhaba arkadaslar bende cok endiseliyim birtane dr bendede kist oldugunu söyledi ve ben arastirmak icin arkadasimin tafsiye ettigi bi baska dr gittim ultrason kontrolu oldum ve bana denilen bilemiyoruz ama kist yus yuvarlak olur sizdeki ise tam yuvarlak degil ve kenarlarinda ise kan pirtilari olusmus yane dedim siz enisi haftaya kanamanizi bekleyin demek su ki arkadaslar bebekte olabilir 8 senedir bebek bekliyoruz insallah sonuc posetiv olur.

 131. feride dedi ki:

  goca arkadaşım..seninki ne kisti yazmamışsın ben pko luydum ..bir sürü küçük kisler vardı bende …senin bir tane galiba inşallah sana da iyi gelir …sende içinde bulundugun sıkıntıdan kurtulursun…..kistinden kurtulamasan bile hamile kalmayı dene gebelik oluşunca kist kendiliyinden kayboluyor diye biliyorum ..yani tek bir kist ise gebe kalmana bir mani deyildir inşallah …yinede inşallah iyileşirsin ..saglıgına kavuşursun …

 132. goncagül dedi ki:

  Bu kist oyle bir illetki resmen beni surunduruyo..canım arkadaşım tulay sakın gitmemezlik yapma çunku bende senin gibi yapmıştım gitmedim ihmal ettim ama kurtulamadım gun geçtikçe buyudu hala buyuyo kesin ameliyat diyolar bana o kadar zor durumdayım ki ne yapacağımı bilmiyorum..sağolsunlar yukarıda numara vermişler onu bende aradım çok iddialı konuştular kesin çözüm geçilecek kistin denildi o iacı kullanmaya başladım nolursunuz kim bu msjımı okursa bana dua etsin bende ileride anne olabilmek istiyorum çok çıkmaza girdim..sizden ricam bu ilacı kullanıp kisti geçenler nolur tam olarak nasıl kullandınız bir kez daha anlatırmısınız..nolur hepinizden dua bekliyorum

 133. tülay dedi ki:

  slm arkadaşlar ben 7 sene önce yumurtalığımda kist olduğunu öğrendim 2.5 mm dedi doktor adet olduktan sonra gel büyük ihtimal atarsın adetle dedi..ben ihmalkarlık yaptım ve bu süre içinde hiç gitmedim doktora bugün gittiğimde ise doktor kistin 4 cm olduğunu söledi bidahaki adet döneminden sonra gelmemi eğer aynı şekildeyse ameliyatla alacaklarını söledi..ne yapacam bilmiyorum korkmaya başladım açıkcası

 134. av.seval dedi ki:

  feride hanım bana maviesinti_-@h… ekleye bilirsiniz …canım sevincini anlıyorum tabiki bende senin gibi diyorum bana sebeb olandan allah razı olsun ..yazdıgın iletiyi yeni gördüm sevincin beni de çok mutlu etdi….ben kendi tf buradan yazmayı uygun bulmuyorum…o yüzden benimle aynı sorunu yaşayan insanlr var ise direk ilacı temin edebilecekleri kişeye ulaşmaları için benimde temin etdiyim kişinin numarasını yazmayı uygun gördüm ama ekle ister isen ..bende seninle tanışmak isterim tekrar tebrik ederim …çok sevindim …iyi günler

 135. ayşe GÜREL dedi ki:

  merhaba arkadaşlar duygularınızı sizlerle paylaşıyorum.ben 4 senelik evliyim.2 yıl önce ilişki esnasında ağrım nedeniyle doktora gitiim.dedi ki 11 cmlik kist var.(çok fazla değil mi?)neyse hemen ameliyat dedi ben de sordum hamile kalamaz mıyım diye?imkansız dedi.8 ay kadar desolett kullandım.başka bir doktor da ameliyat ve infertilite tedavisi dedi.ben gelecek ay tedaviye başlayacaktım ki,bu ay 1 hafta önce adet gördüm ve son olan umutlarım tamamen yıkılmıştı.adetim bitti ama göğüslerimin şişliği ve ağrısı bitmiyordu..kendim test aldım pozitif çıktı.kan testim pozitif çıktı doktorda ultrasonda gördü.kistde duruyo bebekte:)ben bugün havaya uçacak kadar mutluyum..ama ben Alllahın bana bir hediyesi olarak görüyorum.çok dua ettim..Tıp imaknsız dedi Rabbim bana bağışladı.Allahımın izniyle sağlıklı olur.Allahım tüm herkse nasip etsin..

 136. feride dedi ki:

  Allahım binlerce şükürler olsun sana .AV.SEVAL hanım nolur size ulaşabileceyim bir tf veya msn.falan bırakın allah sizden yüzbinkere razı olsun önce sizin vesileniz sonra
  Allahın izniyle şimdi hamileyim çok ama çok sagolun sizinle tanışmak bizzat teşekkür etmek istiyorum ..ellerim titriyor bunları yazarken henüz bu satırları yazarken yeni eve girdim ve ilk olarak bu güzel haberi size yazmak istedim kan testi yaptırmıştım bu gün sonuç almaya gitmiştim çok şükür 56,54 dr üç haftalık hamile oldugumu söyledi .allah sizleride sevindirir inşallah ..isteyen herkese nasip eder inşallah .sanki bir tohaf ım bu gün sevinemiyorum bile şok tayım yani inanamıyorum .neyse tekrar tekrar teşekkür
  ediyorum yazınızdan verdiyiniz tf bende aradım kistlerim vardı ..bende aradım ugur beyi kistler için çok garantili konuşmuştu kafamdaki tüm soru işaretlerine ragmen aradım kullandım şimdi hamile oldugumu ögrendim ne diyeyim sanki uzunca bir romanın kısaca özeti gibi …şunu belirtmek isterim ayrıca arkadaşlar bende sizler gibi ..umut arayışı içerisindeydim bende yapılan yorumları okuyordum insan tereddüt ediyo bazen güvenemiyo ..neyse çok şükür şimdilik anne adayı olmayı başardır .allahın izniyle sagsalim kucagıma alacagım günlerde nasip olur inşallah.rabbim herkese isteyen herkese bu duyguyu nasip eder inşallah..

 137. MÜJDE dedi ki:

  BENDE POLİKİSTİK OVER HASTASIYIM BİLİYORUM BURDA YAZANLARIN HEPSİ ÜZÜLÜYO VE HAKLILAR AMA SAKIN MORELİNİZİ KAYBETMEYİN.YENİ İLAÇLAR VE YENİ YÖNTEMLER ÇIKIYOR.ÇOÇUK SAHİBİ BURDAKİ TÜM İSTEYENLER OLUCAK.VE BU İSTEMEDİGİMİZ ŞİKAYETLER YOK OLUCAK SADECE MORALİMİZİ TAM TUTMALI YEDİKLERİMİZE DİKKAT ETMELİ VE REFLOKSİLOJİ KULLANMALIYIZ. VE BİDE SOGAN VE ASLAN PENÇESİ KÜRÜ İBRAHİM SARAÇ OĞLUNUN.BUNLARI BAŞARIYLA YAPARSAK BU HASTALIKTAN KURTULUCAZ EMİNİM

 138. özlem yıldırım dedi ki:

  hekese sımdıden allah sifa versin diyorum..ben yeni evli bırıyım.ilk adetim14 yasında gordum ogunde buyana sancılı bi regli donemım gectı ve evli olmadıgım ıcın tam ultrson sonucu vermedıler evlenıce esimle gıttım ve sol tarafta 5cm kist cıktı ve yazz adında bı ılac vedıler subatta kontrole gıtcem bana bu kıst sol tarafat arada bir sancı yaptı adetım hala sancılı ve ilk gunler iliskide zorluk cektım dr.bana hemen ılac yontemı verdi ama kuculmesse amelıyat dedı ben ameliyat olmak ıstemiyorum benim bebegim olmuycakmı dedım bana şimdiden bişi dıyemeyız dedi nneolur dilara hanım benım bu rahatsızlıgım kotumu bebegım olmazmı eşim içinn zor olur eger olmazsa bu dogal bitki sifalarına ınanrım bana yardımcı olurmusunuz artık hergun aklıma bebegım olmuycak gıbı gelıor bunaldım daha 21 yasındayım hadi erımesse dıe korkuyorum ruyalarımda bebek gormeye basldımdahada zor gelıo bana neolur dua edın tek ıstegım erimesi subatta kontrolum var bılgınıze ıhtıyacım var herkese sevgıler ALLAH dermansız dert vermesın

 139. FADİME CEBECİ dedi ki:

  merhabalar.ben 23 yaşında bekar birisiyim..sağ yumurtalığımda 7 cm buyukluğunde kist var ameliyat diyorlar ilerde çoçuk sahibi olman zor diyolar ne yapmam gerek bildiğiniz bitkisel tedavi yontemi felan varmı bana yardımcı olurmusunuz lütfen

 140. emel dedi ki:

  av.seval hanım allah sizden razı olsun yazınızı okudugum zaman hemen bir merak arayıp görüştüm kendileriyle .gelen karışımı bende yedim.adetliyken kullandım ve ultrasyonda baktırdıgım da dr bana
  kistlerimin kısmen yani bir kısmının kayboldugunu söyledi gerçi hala kullanıyorum .inşallah allah ın izniyle tamamen kaybolur.dr bu durumda bile bu ay hamile kalabileceyimi yani yumurtalıklarımın şuan ki durumuyla normal yolla hamile kalabilme ihtimalimin yüzde doksan dokuz oldugunu söyledi.inşallah yazımı okursunuz size teşekkür mahiyetinde yazdım .tekrar allah razı olsun.gerçekten bana sebeb olursunuz inşallah allah bebeyinizi size bagışlasın inşallah sagsalim kucagınıza almak nasip olur .bende bu yazıyı okuyacak arkadaşlara şu mubarek gün ki bu gün bayram inşallah bende başkalarına vesile olurum bayan arkadaşlara şunu söylüyorum gerçekten insanın hastalıklarını fırsat bilip bunu çıkar amaçlı kullanan yüzlerce insan var ..ama ben seval hanımın verdiyi 0537 597 15 07 nolu tf aradıgımda karşıdaki kişiye durumumu izah etdiyimde tedirginliyimi anladı ve tf bana ben size göndereyim kullanın ve dediyim tarihte yani adet iniz bitdikten sonra dr görünün yumurtalıklarınıza ultrasyonda baktırın
  eyer kistlerinize ve yumurtalıgınızın çalışmasına bir etkisi olmassa zaten üçret almıyıcam dedi ..çok emin konuşuyodu dediyi gibi oldu zaten allah a şükür .rabbim kimseyi bebek hasretiyle sınamasın allah bana ve tüm bu hasreti çeken kardeşlerime evlat larını nasip etsin .2,5 yıldır bu özlemi çekiyorum inşallah
  bu ay bebişim gelir artık tutunur anne sine bunu okuyan herkes de amin desin ..allah a emanet olun

 141. esra çakı dedi ki:

  arkadaşlar ben 1 hafta önce ögrendim çikolata kistimin oldugunu….çok fazla derecede kanamam var.dogum kontrol hapı kullanmaya başladım.çokkk korkuyorum…bitkisel tedavi işe yarıyormu….

 142. AV. Sevel dedi ki:

  polikistlik over evet ….hepimizin çogumuzun korkulu rüyası benim anne olmak için 3 yıl süründüren çocuk özlemiyle yandıran kahrolası bir hastalık …pardon arkadaşlar bir anda ismini duymak bile kin ve nefret duygularını canlandırıyor insanın …
  selam hepinize allah şifa versin bu kist hastalıgına yakalananlara ne diyeyim.bazen insanın ekonomik özgürlüyü bile yetmiyo bu dertden kurtulmaya çok dr gezdim çok tedevi gördüm hep anne olmak için çabalarımın önüne geçen en büyük etkendi .ama allaha şükür hastalıgı yendim ve bebeyim şimdi benle şuan bedenimde büyütüyorum ama inşallah allah kucagıma alacagım günüde nasip eder …
  sizlere belki faydası olur diye yazma gereyi duydum ..ben bu hastalıgı bitkisel bir ilaçla yendim kist lerim tamamen ki inşallah bir daha nüksetmemek üzere bitdi sizlerinde kullanmasını tavsiye ederim …size ulaşabileceyiniz tf vereyim bu numaradan hem temin edebilir ve bilgi alabilirsiniz 0537 597 15 07 arayın arkadaşlar fiyatıda çok ekonomik gerçekten ..allah hepinize şifa versin inşallah ..

 143. ceren yıldız dedi ki:

  merhabalar;yaşayanlar yada başına gelenler varsa umarım bana yardımcı olabilir.geçen hafta kürtaj oldum.neyseki en başında anladım ve hemen aldırdım.fakat bu durumdan hemen sonra aldırdığım yerde kıvranma derecesinde ağrılar başladı.kürtajla alakası oldunu düşünerekten doktoruma gittim ve 35milimlik çikolata kistim ve miyonum oldunu söledi.3 gündür uyuyamıyorum ağrımdan.kimisi kist ağrı yapmaz diyor.kimisi ağrı yapar diyor.daha kürtaj tedavim bitmedi.bitmedende kist için tedaviye gidilmezmiş sanırım.zaten kesinlikle ameliyatı önermiolar.dış gebelik olma ihtimalide varmı bu durumda.hem kürtaj ol ardından 2 3 gün sonra dış gebelik kist miyon vs. bukadarıda fazla.ağrımdan ölcem.dış gebelik artı hamile kalmak aynı anda olurmu ? ve kist çok ağrı yaparmı yada dış gebelik ağrı yaparmı ?

 144. derya denizel dedi ki:

  arkadaşlar doktor bana bsit muhtemelen 1 2 ay içinde oluşmuş bir kist olduunu söyledi diane 35 verdi 64*55 mm çaplı bi kist.ortalam kaç cm lik bir kist ? bana yardımcı olun lütfen.

 145. banu naz dedi ki:

  selam arkadaşlar bende de pko var. 1 yıldan beri dr. herhangi bir tedavi vermedi sadece 6 ayda bir takip ettir dedi ama inanılmaz saçım dökülüyor acaba soğan suyunun bir faydası olurmu?doğum kont hapı kullanamam 38 yaşındayım ve sigara kullanıyorum bana da yardımcı olacak bir cvp lütfen… şimdiden teşekkürler

 146. eda barak dedi ki:

  bizimde 1 yaşındaki bebeğimizde
  çıktı 4 5 cm büyüklüğünde biz ne yapmalıyız

 147. yeşim dedi ki:

  merhaba bende bu durumla bir kaç gün önce karşılaştım,adetim çok düzenli ve çok oluyorum,kilolu degilim aksine çok zayıfım saç dökülmesi aşırı değil,kıllanma fazla yok ama ,sivilce problemim var ,akıntı şikayeti ve sol kasık ağrısından dolayı doktora başvurdum ,ultrasonda iki tarafta 9cm kadar kist olduğunu söyledi ,pek rahatlatıcı bir bayan olmadığından başka bir doktorada başvurup kesinleştireceğim,çünkü adete 4 gün kala yaklaşık doktora gittim ve o dönemde internetten araştırmalarımda e2 oranı yükselirmiş ,ve benımde anormal çıkan e2 oranının fazla olmasıydı, verdiği ilaçları kullanmalımıyım bilmiyorum:( başka doktora gitmeyimi beklemeliyim ,sadece bir ilaç verdi 3 hafta sonra gelmemi istedi,birde sorum ultrasonografi için adet dönemleri arasındamı kontrol ediyo doktor, ben olmuş olarak doktora gidersem ::s yinede durumu gözlemleyebilirmi,moral bozuklugu oldu biraz, ama bu nasip meselesi erke teşhis olayı ben 26 yaşındayım yeni bir hastalık benim için ama iyi bir doktor tavsiye edildi ona gitmeden moralim düzelmeyecek,sakın bir dpoktorla kalmayın…

 148. ayşen kartal dedi ki:

  bende yeni kullanmaya başladım benimde yumurtalıhımda kirsçik varmış yedi aydır cocuk istiyoruz ama olmadı bende korkuyorum bidaha cocuhum olmassa diye

 149. nurgül dedi ki:

  selam arkadaşlar benim de kistim vardı bitkileri kullandım ama şikayetlerim geçmedi zaten doktorlar ameliyat demişti bende çareyi bitkilerde aradım keşke teşhis konulduğunda ameliyat olsaydm.şikayetlerim artınca mecbur ameliyat oldum.ameliyatın ikinci günü doktor bana yumurtalığın tamamen işlevini bozmuş yumurtalığını almak zorunda kaldık dedi.cok gec kalmışsın 6 ay önce gelseydin böyle olmazdı dedi.şok oldum ameliyattan önce doktorum bana kıstini çıkarıcaz yumurtalığın zarar görmeyecek dedi ki en iyi doktorlardan biri kendisi,arkadaslar ameliyat olun demiyorum ama zaman çok önemli eğer doktorunuz ameliyat diyorsa ertelemeyin ben erteledm sol yumurtalığımı kaybettm.en kötüsü bekarm evleneceğm insana yumurtalığm alındı demelimiyim bilmiyorm?hepinize Allahtan acil şifalar diliyorm.

 150. KÜBRA ÖZÇELİK dedi ki:

  iyi günler ben kübra.1 yıllık evliyim.2005 yılında sol overde çikolata kisti operasyonu geçirdim.2008 yılındada sağ overde kist operasyonu geçirdim.6 ay geçmesine rağmen sağ overde tekrar 26 mm kist oluştuğunu belirtti doktorum.moralim çok bozuldu.doktorum ilaç vermiyor.çünkü gebeliğin normal şekilde gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini gözlemlememiz gerektiğini belirtti.yazılarını okdum ve etkilendim.çok yeni evli olmama rağmen bebek düşünmeye başladık.kisti yok edebilecek ve hamileliği kolaylaştıracak önerinilerini bekliyorum.

 151. şengül kaplan dedi ki:

  selam arkadaşlar ben 20 yaşındayım 1 sene önce karın ağrısıyla doktora gittim ultrason çekti ve 5 cm kistim olduğunu söyledi over kist dedi adetlerim düzensiz ve azdı. kan tahlili oldum değer 65 çıktı ve doktor ameliyat dedi çok korktum ve olmadım doğum kontrol hapı kullandım microlgyn21 ama hiçbir etki etmedi ara ara ağrılarım oluyor çok kilo aldım ve saçlarım aşırı şekilde dökülüyor çok az saçım kaldı doktor kanser riskin var dedi psikolojim çok bozuldu bana nolursunuz birşeyler söyleyin tşkler

 152. dilara dedi ki:

  semra hanım yazılarımızı dikkatli okuyun lütfen bitkisel tedavi uygulayın ve sıkıntı etmeyin cözümü olan bir hastalık lütfen üzülmeyin erkek arkadasınızda önce sizi sevsin sonra bebeginizi sever merak etmeyin http://www.herbil.com

 153. semra yrlmz dedi ki:

  arkadaslarr yorumlarınızı okudum bı tek ben degılmısım dedımm bu hastalıkla 5 senedır cedellesıyorum o kadar rahatsız hıssedıyorum bunalıyorum kı anlartamam yasmın adlı dogumkontrol hapı verdı doktorr senelerdır kullandım en son bıktım bıraktım raporumun da suresı bıtmıstı oda vesıle oldu ama hıcc hasta olamıyorum erkek arkadasım var kendısı dogulu cocuk ıstıyo ona olmayabılırde dıyemıyorum ıcım sıkılıyo bebegım olmayacak mı dıye cok korkuyorumm bırde adetlerım tamamen kesıldı aylardır olmuyorum yenıden adet olmak ıcın ne yapayım nerden baslayım bu ıtkısel ılaclardan ne olur yardım edınnn…yenı yenı kılo almaya basladım yasım 22

 154. Sedef İstanbul dedi ki:

  Bu rahatsızlık bende adet düzensizliğimle ortaya çıktı.Ultrasonda göründü,hormon testi yaptırdım hormonlarım normal çıktı.Aşırı tüylenme bende yok eskiye daha biraz fazla ama.Doktorum bana doğum kontrol hapı ve yanında oluşacak suyu atmam için güzel kokulu bi ilaç verdi nane şekeri gibi kokusu var.2ay doğum kontrol benzeri hapı kullandıktan sonra gelişmelere bakacak.Ben yinede emin olamayıp 1. kutu bitiminde yeni bir doktora gitmeyi düşünüyorum.Bu ilaç bende çok fazla mide bulantısı ve alerji yaptı.Dayanıcez mecburen,çok agır mide bulantısına beni uykudan uyandırmasına rağmen…Adetiniz düzene girerse,p.over de yok olur yada azalırsa(inşallah),streste yapmazsak hayırlı çocuklarımız olacağını düşünüyorum.Kimsenin lafına "vah vah"larına aldırmayın.Her zaman hayırlısını dileyim Rabbim inşallah tüm evlat isteyenlere tez zamanda nasip etsin…

 155. hilal yıl. dedi ki:

  bende polikistikover hastayım.saçlarım dökülüyor adetlerim çok düzensiz.2,5 sene bebeğim olmadı rabbim duamı kabul etti.tedavi görmeden hamile kaldım.şimdi merak ediyorsunuzdur söyleyeyim bingöl şifalı kaplıcalarına gittikten sonra oldu.tabi ki rabbim verdi orası vesile oldu.çocuk isteyenlere tavsiye ederim.çok dua ederdim rabbime.hamdolsun.kabul etti. şimdi 3 yaşında bir oğlum var.hiç isyan etmedim.hep hayırlısını istedim.bende o bitkileri kullanmak istiyorum.adetlerimi düzelirdikten sonra hayırlı bir evlat daha istiyorum.ilk defa yorumlarınızı okudum.Allah yardımcınız olsun

 156. yasemin ören dedi ki:

  merhabalar,benimde sag yumurtalığımda 4cmlik bir kist var.benimde adet düzensizliklerim ve adet agrılarım olurdu.adetim 1 ay gelmeyince doktora gittik ve bu teshis kondu.5 aydır tedavi görüyorum.yasmin ilacını kullanıyorum.2yıllık evliyim.artık çocuk istiyoruz.hamile kalamamaktan çok korkuyorum.doktorum kiste çikolata kisti olablir dedi.fakat bütün tahliller normal çıktı.zaten seklide benzemiyormuş öyle dedi.fakat 1 ay daha ilacı kullanmamı söyledi.emar isteyecekmiş. doğum kontrol hapları gözümü korkutuyo benim.yasmini kullandığım halde fazla bi küçülme olmadı.soğan kürünüde 3 aydır deniyorum.fakat ben farklı sekilde uyguladım.bide sizin bahsettiğiniz şekli ile uygulayacagım.biraz faydası oldu sanırım.bi ara ameliyat gerekecek denmişti.bütün doktorlar hemen ameliyat öneriyolar nedense.aman arkadaslar ameliyat olmadan bi kez daha düşünün.ben bayadır arastırıyorum.ameliyat yapışıklılıkları dahada artırıyomuş.bende ameliyat olmayı red ettim.çünkü daha doğum yapmadım.allah askına aranızda kisti olupda hamile kalan varmı.bana yardımcı olurmusunuz.kafam çok karışık.baska faydalı bitkisel yöntemleri bileniniz varmı.acilen yardımcı olurmusunuz.çünkü bi dahaki yasmine baslamak istemiyorum.hamile kalmak istiyorum.şimdiden tesekkürler

 157. dilara dedi ki:

  merhaba arkadaslar size yardımcı olmaya calısıyorum burda baska bi amacım yok bende sizin gbi hastalıgımın dogal tedavisini ararken buldum bu herbil.com u ve iyice arastırıp kendileriyle konustum tvden programlarını defalarca takip etim
  sonunda almaya karar verdim ve aldım 3 aylık olarak bana özel 30 dan fazla bitki gönderildi kullanıcı olarak 2 ayıma girdim ve cok memnunum Allahıma sükürler olsun bilinçli bir sekilde kullanıyorum adetlerim cok sükür düzzenli geliyor saclarım dökülmüyor yenileri cıkarmı bilmem ama ben memnunum ve nacizane sizede tavsiye ediyorum

  bitkileri tek tek size hanigisini söylim kullanım sekilleri farklı inanın art niyetim yok

 158. nurhan koyuncu dedi ki:

  canım bence bi bağlantısı var ağzından bi kelime alınmıyor dilara nın ben o kürlere pek para yatırmak istemiyorum …

 159. nilay duru dedi ki:

  aklıma birşey takıldı,dilara hanım bu verdigi adresle ilgili bir bağlantısı varmı acaba,habire tlelfona bir bayan çıkacak,falan diyorda,ne biliyim,niye vermiyor o kürü pek anlamadım.şimdi derke her bünye ye farklı veriyorlar.herkese geçmiş olsun,

 160. rukiye dedi ki:

  arkadaşlar bnde pcos hasatası olarak aranıza katılmş bulunmaktayım.soğan suyunu deniorum bakalım nolcak hap kullandım ewlenmden önce.ewlenince düzelir dediler olmadı bişi yeniden doktora gittim ilaç yazdı ultrasondada hiç bişi çıkmadı olsa kist falan çıkardı herhalde tam bilmiom ama ilaç kullanmak istemedim dktorlara göre kullan bişicik olmaz ama yan etkileri vr bunun yaklaşık bi sene civanperçemi ve adaçayı içtim onda süper şeyler oldu ama her gün yapmakta usandırıcı bi ara bıraktım yine bişi yok şu aralar soğanı deniom bakalım çocukta düşünüoz yavaş yavaş soğan sonrası incir kürünü denicez ibrahim saraçoğlunun sitesinden öğrenebilirsiniz.bu arada burada yazan tüm arkadaşlara bizi aydınlattıkları için tşk………….

 161. nurhan koyuncu dedi ki:

  nurgül arkadaşım 15 gün kullanacaksın fazla değil benim sorunum pko adet göremiyorum ilaçsız kafayı yiyecem….

 162. dilara dedi ki:

  arkadasım sanada gecmiş olsun wxxx dan bitkisel bilincli dogru ve kişiye özel tedavi uygulayın

 163. nurgül dedi ki:

  arkadaşlar aynı sorun bendede var.5 ay önce saç dökülmesi ve tüylenme sorunuyla doktora gittim çikolata kisti denildi tek çözüm ameliyatmış.ilk gittiğimde ultrasonda sol over lojunda 62x46mm kist çıktı.kadın doğum doktoru araştırma hastanesine sevk etti.1 kaç utrason daha çekildi kistte büyüme var.son ultrasonda 72×51.5mm boyutunda yoğun içerikli kistik lezyon oluşmuş.25 yaşında ve bekarım tek korkum ilerde cocuk sahibi olamamam!bu soğan kürünü kaç ay kullanmak gerekiyo ve kesin çözümmü?başka destek almak gereklimi?yardımcı olursanız cok sevinirim şimdiden teşekkürler.

 164. nurhan koyuncu dedi ki:

  arkadaşlar soğaan suyu kullananlar varmı ben 15 gün kullandım ama hala tık yok ne zaman olabilir…

 165. dilara dedi ki:

  arkadaslar neden herkez kendine özel cevaplar bekliyor herseyi yukarıda anlatıyoruz biraz dikkatli okuyun lütfen tabiki kistleriniz ameliyatsız yok olur yapacagınız seyler yukarıda yazıyor lütfen sakin olalımere varamayız telasla biryere varamayız

  nurhan kerdesim lütfen burdan yazın sizede elimizden geldigince yardımcı olalım

 166. meltem dedi ki:

  esara üst solda ibrahim saraçoğlu resmine tıkla orda güzel bir yazı var

 167. esra kaya dedi ki:

  ya lütfen banada cvp yazın hergün açıyorum ve beni rahatlatıcak cvp istiyorum
  ve ameliyat olmadan kisterimi kaybolurmu akşamları uyuyamıyorum acaba ciddi mi soğan kürüne başladım allahın izniyle inanıyorum kaybolucaklar özellikle cvp yazarsanız sevinirim yukarıda anlatmıştım okursanız sevinirim

 168. nurhan koyuncu dedi ki:

  dilaracığım bana msn ver msn de görüşelim

 169. esra kaya dedi ki:

  kistimde 5,5 cm çok korkuyorum

 170. esra kaya dedi ki:

  mrb arkadaşlar bende 26 yaşında bekar bayanım çok evhamlıyım iki tane kistim var sol taraftaki çikolata kistiymiş ben artık hep düşünmekten yıprandım sağ kistim CA 5 değerlerim 126 baya yüksek ameliyat dediler diğer doktorda yasmin diye bi ilaç verdi daha almadım en büyük korkum ileride çocuk sahibi olmama gibi bi şüphe bana kesinlikle çok iyi gelen bi bitki söyleyin lütfen ne yapmam gerekiyor saç dökülmeside var ama zayıfım

 171. duygu dedi ki:

  arkadaşlar merhaba ben de bir ay önce adet düzensizliği sorunundan doktora gittim bana ultroson ve hormonlarım için kan testi verdi kan testim normal çıktı fakat ultrodson tarihi düne verilmişti ultrosonu çektirdim ve sol overlerde iki tane 8ml lik kistler ortaya çıktı.doktora kötü bişeymidir die sordum iyi huylu sadece ilerde evlendiğinde çocuk oluşumunda biraz sıkıntı çekebliirsin dedi bi an bütün dünyam yıkıldı sandım.doktorun karşısında gözyaşlarımı tutamadım önemsiz diyerek teseli etti ve gynelle 21 draje hapını verdi dün başladım sanırsam doğum kontrol hapı tam anlayamadım ben bunu içmelimiyim yoksa içmeyip bitkilere mi başvurmalıyım. dilara hanım özelliklede sorum size sizin kistiniz ne durumda kayboldumu iyileşme gördüm demişsiniz ama ne boyutttan ne boyute geçti ne kadar küçüldü yada bittmi anlayamadım tam olarak.açıklayabilirseniz sevinirim gerçekten daha yaşım küçük atlatıcağımı ımuyorum soğan çok yiyen bi insandım aslında bu soğan kürünü de uygulamalımıyım. ayrıca doktorum sadece iyi huylu dedi ne kisti olduğunu sölemedi. şimdiden çok teşekkür ederim yardımcı olursanız eğeer.

 172. sevde dedi ki:

  fatma arkadaşım yukarıdaki yorumlarda gördüğün gibi soğan suyu birçok kişiye fayda ediyor..denemeni tavsiye ederim..ben 19 yaşındayken unv e başladığım yıl stresle birlikte pcosun ortaya çıkardığı şikayetler başladı..4 yıl hem derslerimle hemde sivilce maskeleri saç güçlendiriciler tüy azaltıcılarla uğraştım..lazer epilasyon vs vs..keşke o yıllarda bu hastalığın bitkisel tedavilerini öğrenseydim diyorum ama yinede şükür şimdilerde ulaşıyoruz..
  demek istediğim benden şanslısın 🙂 soğan kürünü mutlaka uygula,yine ibrahim saraçoğlu polikistik over için hazırladığı bir kür var onu sipariş edip alıyorsun 130 tl civarı birşeydi..bende soğan kürü bittikten sonra kullanacağım inşallah..iki kür aynı anda uygulanmıyor…birde burda dilara adlı bir arkadaş var ben ona veli nimet diyorum 🙂 çok güzel tavsiyelerde bulunuyor onları oku..bol bol su içmek stresten uzak durmak….bunların hepsi çok önemli..
  doğum kontrol hapı kullanma..
  Allah hepimize şifalar versin….

 173. fatma dedi ki:

  meraba arkadaşlar bende polikistik over hastasıyım doğum kontrol hapı kullanıyordum ama doktorum kullanmasamda olacağını ve bu şekilde yaşamaya alışmamı söyledi kısacası ilaçlarla düzelmez dedi ama ben yinede hep bi çaresi olacağına inanıyorum henüz 20 yaşındayım tüylenmede var malesef:((kiloda sorun yok ama adetler çok düzensiz ayı günü kestirmek mümkün değil çok uzun dönem olmadığıda oluyor..bu soğan kürü gerçekten faydalı oluyorsa uygulamak istiyorum çoğu kişi bitkisel çözüm diyor ama güvenemiyorum yanlış birşey yapıp dahada beter duruma düşmek istemeyiz sonuçta çok şükür yine… Allah hepimize şifa versin..

 174. sevde dedi ki:

  gamze verdiğin bu kürü hangi doktordan aldın bunuda yazarmısın mahsuru yoksa

 175. gamze dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar
  bende polikistik over hastasıydım bir zamanlar bu hastalık geçiyor. Yeterki inanın ben şifalı bitkilerden ve doktorun vermiş olduğu ilaçlardan deva buldum.
  şifalı otları yazıyorum
  civanperçemi,aslan pençesi,kurtpençesi,adaçayı
  civanperçemi hem yumurtalıklara hemde rahiminizi güçlendiren bir bitkidir. adaçayı hariç hepsini kaynatın bardağınıza bir tutam adaçayı atın demlemiş olduğunuz çay üzerine dökün adaçayını karıştırıp çıkarın çünkü acılık veriyor. Günde 2 bardak için bu karışımdan tadı güzel değil ama kurtulmanın çaresi yok kendinize iyi bakın kıslar 🙂

 176. dilara dedi ki:

  arzu hanım öncelikle gecmiş olsun sogan kürünü düzenli sekilde denediginize inanıyorsanız size faydalı olacagınada inanın süpheye yer vermeyiniz her aksam salata olarak yemegin yanında sumaklı sogan yiyiniz

  bitkilerdende ehil ellerden bu konuda faydalanabilirsiniz

 177. ARZU CAN dedi ki:

  ARKADAŞLAR BENDE POLİKİSTLİK OVER 5 YILDIR VAR. AMA İLAÇLARLA GEÇMEDİ
  SOGAN KÜRÜNÜ YAPIYOM FAZLA DEĞİŞİKLİK OLMADI DÜZENLİ YAPTIĞIM HALDE DOKDOR BEYEDE ULAŞAMIYORUM ACABA YILLARDIR BU RAHATSIZLIK BENDE OLDUĞU İÇİNDAHA MI UZUN SÜRE YAPMALIYIM BU KÜRÜBİR BİLEN VARSA LÜTFEN YARDIMCI OLUN.ÇÜNKÜ ÇOK SANCI YAPIYOR TEŞEKKÜRLER.

 178. sevde dedi ki:

  dilara arkadaşım soğan kürünü ibrahim saraçoğlu sitesinde adete 10 gün kala 7 gün uygulayın olarak yazmış

 179. aysel düzenli dedi ki:

  pcoluyum ikinci aşılamamı perşembe günü oldum ilk aşılamam tutmadı olmıyacak diye çok korkuyorum çok sabır isteyen bir iş yumurtalarım gonal f diye bir ilaç ile doktor büyültüyor bu ay 4 tane vurldum 75 mili gramlık sağda 4 solda 3 tane yumurtam büyüdü aşılama oldum bekliyoruz bakalım progestan hap verdi günde üc tane 15 gün sonra belli olacak pcolu olup aşılama yaptıran varmı birde yaptıran varsa tuttumu çok merak ediyorum arkadaşlar lütfen benimle haberleşirmisiniz

 180. dilara dedi ki:

  arkasalar ayrıca bir kürü uygularken asla baska bir kürü bir arada uygulamayınız bitkilerinizi sonra içiniz

  suanda kendim bir bitki kürü uyguluyorum ve bunun yanında sogankürünü asla uygulamıyorum bu bitki kürüm bittikten sonra sogan krünü uygulayacagım ibrahim saracogluyla böyle bir karar aldık

  tekrar gecmiş olsun

 181. dilara dedi ki:

  merhaba arkadaslar hepinize gecmiş olsun Rabbim hepimize sifalar nasip etsin

  sedef arkadasım canını bukadar sıkma lutfen ameliyat en son olacak iş sakın lütfen birkac doktora danısmadan ameliyat kararına varma ve ameliyattan önce yapılabilecek okadar tedavi yötemi varken ameliyat olmayı dusunme

  size ibrahim saracoglunun sogan kürünüzü uygulamanızı tavsiye ediyorum kendim bizzat ibrahim saracogluyla görüsmüş ve sogan kürününü cok faydalarını almıs bilgiye sahibim diyorum
  ayrıca her aksam 30 gun boyunca bir soganı ortaboy dograyın üstüne sumak ekin ve yemeklerin yanında yiyin gunde bir aksamları

  sogan kuruun uygulama sekli söyle : 2 bardak suyu bir tencerede azı kapalı kaynatıyorsunuz ve kaynayınca kabugu soyumus kalın zarı alınmıs dörde bölünmüs bir adet orta boy soganı kaynayan suya atıyoruz 5 dakika haslanmasını saglıyoruz burda dakika cok önemli arkadaslar lütfen suresini gecirmeyin altını kapatıp ılımaya bırakıyoruz ılıyan sogan suyunu sabah kahvaltıdan önce ve ögleden sonra yemekten önce olmak üzere gunde iki defa her içiste tazesini hazırlayarak 15 gun boyunca içiyoruz ac karnına 10 yada 15 dakika önce içiyorsunuz daha fazla beklemeden kahvaltı ve yemeginiziyiyiyprsunuz

  15 gunu tammaladıktan sonra diger adet gunune 5 gun kala tekrar bu 5 gun kürü tekrarlıyoruz arkadaslar umarım anlatabilmisimdir uygulama sekli bu ve arkadaslar bu uygulama esnasında akıntınız fazla gelebilir kanamanız olabilir basdonmesi yapabilir tansiyonuz düşüp halsiz kalabilirsiniz bu gibi durumlara hazırlıklı olunuz
  korkmayınız devam ediniz
  bu yumurtalıklarınızdaki kistleri iltihapları mantarları yok ekmede size cok cok yardımcı olucaktır

  ve bizim gibi hastalıga sahip arkadaslarım lütfen suyu bol bol içiniz bu bizim için cok önemli cünkü kanımızn sulanması gerekiyor kandolasımımızın hızlanması için su en az gunde 2.5 litre olmalı ve uyu yudum yudum içmelisiniz

  hepimize tekrar gecmiş olsun

 182. sevde yılmaz dedi ki:

  geçmiş olsun sizin rahatızlığınız polikistik over değildir büyük ihtimalle çünkü pcos ta ameliyat çok nadir yapılan bir şeydir..polikistik over çatlamayan yumurtalardan oluşan yüzlerce kistciklerin olduğu yumurtalık yapısıdır benim bildiğim..bu rahatsızlıkta sivilce tuylenme saç dökülmesi kilo alma gibi sorunlar yaşanabiliyor..hormon seviyelerini bozulması sonucunda oluyormuş tüm bunlar..
  ben ibrahim saraçoğlunun soğan kürünü denedim daha başındayım 3-4 ay devam etmeyi düşünüyorum..ilk 15 günlük uygulamayı bitirmeden yüzümdeki tüylerin daha az çıktığını farkettim..
  soğan kürü endemetrioma-çikolata kisti içinde tedavi ediciymiş sedef hanım siz kistlerinizin hangi tür olduğunu doktorunuzdan öğrenin ve sonra bitkisel tedavi yollarını araştırın derim.doktorun teshisi önemli ibrahim saraçoğlu teshis koymuyor teshisi konulmuş hastalılkara bitkisel tedavi yöntemleri öneriyor..ve çok da başarılı..
  yasmin adlı ilacı ben 4 ay kullandım ve bana yan etki yaptı ve doktor gözetiminde bıraktım..doğum kontrol ilaçını kullanmadan önce sizde yan etki yapıp yapmayacağını çok iyi araştırmanızı öneririm..benim vücudum yatkın olduğu için dolaşım bozukluğuna sebep oldu ve gitmiş olduğum kalp damar cerrahı doğum kontrol hapı kullanıp damar tıkanıklığı yaşayan çok hasta gördüm dedi..bende olmadan farkına vardım ve bıraktım elh.
  her ilaç herkeste aynı yan etkiyi yapmaz ben sadece yaşadıklarımı ve duyduklarımı yazdım..
  Allah şifalar versin…

  dilara arkadaşım sen burada güzel bilgiler vermişsin bize yardımcı olmaya devam edermisin lütfennnn..
  herbil.com da pcos için bir kür görmedim kür tarifi vermiyorlar heralde..ayrıca refloksolojiyi biraz tarif edermisin google dan baktım pcos tedavsiyle bir bağlantı göremedim..
  ben de ünv e başladığım yıldan veri pcos belirtileri başladı strsle birlikte sivilceler tuyler saçlarımda dökülme..bunlar çok ileri derecede değil ama yinede rahatsız edici..kilom çok normal ve adetlerimde gayet düzenli..evli değilim bu pcosun sebep olduğu sıkıntılardan kurtulmak istiyorum 🙁
  sen 13 yıldır uğraştığını yazmışsın ulaştığın tedavi yollarını buraya yazarsan çok iyiylik etmiş olursun
  selamlar…

 183. sedef ergün dedi ki:

  dilara hn ve tüm arkadaşlar..tesadüf eseri yazılanları okudum cok şaşırdım …şimdi benim de içimi dökebileceğim bi yer var sonunda..sorunum yumurtalık kisti.yalnız sizlerin söylediği gibi doktorum polikkistik demedi.yanı ismi ölemi anlamadım…dinlerseniz bende konuya gireyim yaşananları anlatayım size…3 4 ay öncesinde sadece akıntı için gittim dr.a. ve ultroson verdiler..ultrosonda ozaman 2 sağda 1 solda, yumurtalıklarımda kistler görüldü ve ultroson karından cekildi..ult ceken dr önemli bişey yok sadece takip edilmesi gereklidir ama gitmeyecek kistler değil dedi..üniversite hastanesine gittim..jino ultroson ile bakıldı..aynı şey.söylendi.ve bu arada ca lara bakıldı..ca 125 yüksek cıktı ve dr söylediğine göre kistlerden dolayı yüksek cıkabileceği.yanlız unutulmamalı ki ca denildiğinde akla kötü şeyler gelmiyor değil.en son dr yasmin adında ilacı verdi ve kullan adet sonrasında tekrar bakalım dedi.bunuda kasım gibi sölemişti.kullandım ve 31 aralıkta dr a tekrar kontrol için gittim..jinok ultrosonda sağdakilerde sadece 1 tane kalmış ve küçülmüş dedi yalnız soldaki,4 ne ama (onların ölçüsü nedir anlamadım ya) 4 mm 4 cm gerçekten anlamadım..ama 4 oldugu kesin..zaten muayene esnasında direk dediki artık laporoskobi şart dedi..nasıl morelim bozuldu. nasıl giydim gerçekten hatırlamıyorum..allahtan arkadaşım vardı yanımda ki..toparlandım zaten 1 2 ay önce geçmesse almamız gerekli demişti.bakın ordaki konuşmalar aynen şöle..kaç senelik evlisin yaşın kaç bebek düşünüyormusun..dr haklı sormak zorundada..lakin laporoskobiyi araştırdım..ve cok korkuyorum.kapalı bir ameliyat..artıları oldugu kadar riskleri mevcut..hiç cocugu olmayan biri için yanlış bir operasyon sonucunda risk de taşıyor..yani bide zaten dr tedavi süresini kısa tuttu.cocuk düşünüyormusun dediğinde tabi dedim.zamanı önemli değil cocgum yok illaki düşünüyorum..eşinle görüş kararını bildir dedi..aksilik buya eşim askerde…sorarım dedim..ya aslında cok heycanladım oyuzden konuşamadım pek fazla..bebek olmazmı dedim..zor dedi..eşin nezaman gelecek dedi.eşim mayısta izne geliyor ağustosta tamamen gelecek dedim..acil bebek istiyorsan mayısa kadar kisti alalım hazır olsun eger eşim geldikten sonra alınsın dersende bana bildir dedi.ameliyat öncesi tüm tahlilleri verdi…ve hala gitmedim.çünkü eşimle görüştüm eşim bana benim için senin sağlığın önemli bebek sonraki aşama..eğer acil alınması gerekliyse aldır..ama kötüye seyreden bir durum yok ise beni bekle dedi..ve ertelemye karar verdim..dr ile görüşmem lazım ve bugun aslında gidecektim..son anda vazgeçtim…kafan öle bir karışık size anlatamam…kızlar benim adetlerim düzenli 26 günde bir olurum..yalnız adetimde şöle bi sorun var..az oluyorum..bi kaç gün sürüyor..sizce bu bir sorunmudur yumutlamayla iligili?kıllanmam yok saçlarım dökülmez..yani bahsettiğiniz hiç birşey yok..ama herkadında aynı belirtiler olmazmış onuda biliyorum..ben ne yapacam anlamadım..streslenme diyorsunuz ama illaki oluyor stres ..iş hayatı olsun bazı sorunlar olsun elimizde olmadan giriyoruz o stres denen şeye..eşim dersen askerde …bugun internette saraçoğlu sitesine girdim yumurtalık kistinde soğan+ sumak kürünü aldım..ayrıca aslanpençesi diyor..onuda bir arkadaşa ısmarladım bulabilirse bugun getirecek.dilara senin bu bitkilerde yorumun nedir? olurmu bu bitkiler…şu kistler bi gitse gerçekten 4 aydır ugraşıyorum ben ..lütfen ya..mayıs veya agustosa kadar aldırmasam sizçe kötü huylu bi kist oluşurmu? rahmin temiz dedi smar verdi temiz dedi…rahmim etkilenirmi bu kistleden..refloksoloji demişsin ama ben onu yaptıramam..benim mayısa kadar uygulayabileceğim ne var..ameliyata gitmeden kistlerim gidermi…acaba hamile kalma ihtimalim denildiği kadar yok mu…sence eşim gelmeden bitki yöntemi ile mayısa kadar devam etsem mayısta hamile kalırmıyım ne dersin:) baya canınızı sıktım kusura bakmayın…bakın bana şimdi hayıt suyu aslan pençesi geliyor arkadaş telefon açtı getiriyor…dilaraaaa herşeyi ustalıkla anlatmışsın allah senden razı olsun allah sana ve herkese şifalar versin..içim ısındı san sağolasın…sedef..

 184. zeynep guclu dedi ki:

  merhaba arkadaslar,

  bende polikistik over hastasiyim. Bobregimde tas ciktiktan sonra kullandigim haplardan sonra adetim gecikti ve kist problemi ortaya cikti. Asil sebebi bilmiyoruz fakat doktorum hap verdi Klomen kullandim etki etmedi. Bunun yani sira arastirmalarim sonucunda polikistik over'i Kaynamis Soganin Suyunu icerek tedavi etmek mumkun.
  2 gun ocnesinde basladim buna ibrahim saracoglunun sitesinde bulabilirsiniz. Televizyonlarda da cikmisti zaten.

  Sogan suyunun yaninda ise civanpercemi ve aslanpencesi olan bitki karisimi cayini iciyorum sabah ve aksam ac karnina.
  Bunlarda adetr duzensizligi ve kadin hastaliklarini iyilestiren bitkilerdir.

  Sizlerde deneyin ben yeni basladigim icin daha sonuca ulasmadim. Fakat umidim var icimdeki ses bitkilerin faydasi olacagini soyluyor.

  Bu hastalik konusunda yeni bilgilere sahip olanlar var ise bizimle paylassin lutfen.

  Tesekkurler simdiden.

  Herkese acil sifalar saglikli hayat dilerim..

 185. dilara dedi ki:

  nurhan hanım telas etmeyin lütfen en buyuk sorunumuz bizim stres bu oldukca cocuk sahibi olmanız dahada zorlasır

  yapmanız gerekenleri yukarıda yazdım lütfen öncelikle bi hastalıgınızdan kurtulun bu konuda http://www.herbil.com dan telefon alıp görusun ben burdan bitkiler aldım hastalıgıma yönelik gayet guzel sekilde kullanıyorum adetlerimide duzenli oluyorum bunun 3 ay kullanımı var daha sonra cocuk için de burdan danısabilirsiniz onlar sizi yonlendirir

 186. nurhan koyuncu dedi ki:

  dilaracığım bende bu hastalık var ilaç kullanırsam adet görüyorum ilaç kullanmazssam olmuyorum 13 seneden beri bu hastalıkla uğraşıyorum ve 4,5 senelik evliyim çocuğum olmuyor.tüp bebek denedik yine olmadı artık ne yapacağımı bilemiyorum .senin söylediğin şeyler refloksoloji demişsin bunu nasıl yapacağız.beni bilgilendirirsen sevinirim senin adetler nasıldı bide ilaçlamı oluyordu canım..

 187. ece kılıç dedi ki:

  mrb ben bu sıteden pek anlamıyorum bırınız bana msn adresını versede konussak ben daha yenı öğrendim 3gün oldu pok nedır arastırdım en cok kafama takılan cocuk sahıbı olamama benım hayattakı en buyuk hayalımdi çocuk sahıbı olmaz lutfen msn verın bana 🙁

 188. aysel düzenli dedi ki:

  bende doktora gidiyorum gonefen iğnesi karından geçen ay oldum 4 tane yumurtam büyümüştü doktorun dediği günler ilişkiye girdik ama yine kalamadım bu ay hiç iğne veya ilaç vermedi kendiliğinden yumurtlamama bakacak sabır işi pkolu olan varsa bana bilgi verebilirmi

 189. aysel düzenli dedi ki:

  bende pko hastasıyı 4senelik evliyim cocuk istıyoruz olmuyor pkolu olupta çocuk sahibi olan varmı

 190. dilara dedi ki:

  merhaba arkadaslar hepinize öncelikle cok gecmiş olsun Allah hepimize sifalar nasip eylesin

  herseyden önce sunu unutmayalım bizi gören gözeten Rabbim bizi hiçbir zaman caresiz bırakmayacaktır

  bazı arkadaslarımız cocuk konusunda endiselerin yazmıslar bizim gibi hastalar tedavi olarak cok rahatlıkla cocuk sahibi olabiliyorlar lütfen bu konuda kendinizi sıkıntıya sokmayın .. sonucta bu size olumsuz yansıyacak ve stresten dolayı cocgugunuz olucaksada olmıcak .. bide söyle düşünün ne saglam ciftler var ki çücuk sahibi olamıyor Rabbim kime nasip ettiyse …yani olucak mı olmıcakmı diye kafaya takmanın hiçbi yararı yok diye düşünüyorum…

  ksmuran arkadasım daha detaylı bir arastırmaya ihtiyacı var senin ameliyattan önce yapabilecegin cok daha dogal yöntemler var bunları denemini arastırmanı tavsiye ediyorum verdigim http://www.herbil.com adresine bir bakıp numarasını aramanı tavsiye ediyorum ….

  ayrıca kistlerini yok etmede hep bitki tedavisi alırken refloksolojıde uygulatabilirsin aynı anda cok etkisini göreceksin buna inan..

  bazı arkadaslar kilo konusunda sorunları oldugunu yazmıs ben suana kadar bu hsatalıgımda kilo sorunu yasamadım çünkü doktorlar bana bu hastalıgımı ilk söylediklerinde kilo sorunum olabileceginide söylemişlerdi bende ogunden sonra kilomu hep kontrol altında tuttum cünkü bizim hormolarımız cok dengeli calısmadıgı için ani kilo alımı yasayor ve vermektede zorlanıyoruz hatta nekadar diyet yapsakta bir kilo bile veremiyoruz bu yüzden dengeli beslenmeyi hatyatınıza yerlestirmeniz gerekiyor
  bugunden sonra dogal dengeli beslenmeye gecebilirsiniz kilolu arkadaslar sabah kahvaltısıyla gune erken baslamalı uykuyla gununuzu heba etmemelisiniz ve spor hayatınızdan hiçbi zaman cıkmamaı hergun duzenli olarak en azından tempolu yürüryüz yapmalısınız ben böyle yasıyorum ve cok faydasını göruyorum yapmazsam cok kilo alırım ve asla veremem ve su gunde en az 2 kilo su içmelisiniz ama bir bardak suyu hemen dikerek içmeyin yudum yudum için yoksa şişkinlik yapar su içsem yarıyor dersiniz bizim gibi hastalar için su cok önemli arkadaslar baslı basına su şifa kaynagı hergün 2 litre ..

  melek arkadasım sende wwww.herbil.com adresini incele ve telefonla görüs lütfen

  arkadaslar simdilik size söyliceklerim bunlar yardımcı olabiliyorsam ne mutlu bana
  lütfen canınızı hiçbiseye sıkmayın hersey gecici..

  sorularınız olursa yazın cevaplamaya calısırım hatta sizin için cok degerli doktorumla bile sorularınızı iletir görüsürüm …

  sevgiyle kalın…

 191. MELEK SİPER dedi ki:

  MERHABA DILARA BEN MELEK BENDEDE POLYKISTIK OVER HASTALIĞI VAR BENDE YAN ETKİLERI YOK KILLANMA ŞİŞMANLIK YAĞLI VE SIVILCELI CILT YOK SADEVE BIRER HAFTA ARAYLA SUREKLI ADET OLUYORUM ARTIK ÇOK YORULDUM TEMMUZDA EVLENDIM EVLENDIKTEN SONRA BAŞLADI ŞIKAYETLERIM ÜÇ AYDIR DEVAM EDIYOR BENDE HAP KULLANMA TARAFTARI DEĞİLİM
  ÇOÇUK ISTEDİĞİM İÇİN DOKTORUM HAP VERMEDI AMA SUREKLI ADET OLMAKTAN BIKTIM KAN TAHLILLERIM NORMAL SADECE PROLAKTIN HORMONUM YUKSEK ÇIKTI SAÇLARIMDA DOKULUYOR BANADA YARDIM EDEMISIN BIRDE BU HASTALIK VARKEN KADINLARDA YUMURTLAMA GERÇEKLEŞEBILIYORMU

 192. kamuran şahin dedi ki:

  mrb dilaracığım.ben kamuran.ben de de yumurtalık kisti var.doktorlar ameliyat olmamı söylüyorlar.ben de olmak istemiyorum iki tane çocuğum vr.doğum kontrol hapları verdiler.ama bir faydasını görmedim.kendim bıraktım ve arştırıyorum.inanıyorum da rabbim mutlaka devasını da vermiştir bu hastalığın diye. seni tanıdıktan sonra daha da azimle bitkisel tedavi yöntemlerini araştırmaya yöneldim.kiloluyum.uğraştığım halde ben de veremiyorum.saçlarımda çok dökülüyor.çene bölgemde oldukça fazla kıllanma var.adetlerim düzenli degil.hap kullanmadan olmuyor.allahım lütfen yardım et.tavsiye ve dualarınıza çok ihtiyacım var.ister istemez stres yapıyorum.
  sevgilerle

 193. dilara dedi ki:

  sevgili arkadaslar bana burdan sorunlarınızı yazabilirsiniz elimden geldigiince yardımcı olurum onu n dıısında görüsme sansımız olmaz

  herkese gecmiş olsun

  malesef özgecim sac konusunda cok basarılı olamadım ben dogum kontrol hapını kendi kararımla bırakıp dogal yöntemlere basvurdum cok sükür Rabbimin izniyle cok güzel sonuclar adım suan için 3 .5 senedir ilac kullanmıyorum size söyledigim yöntemlerle geldim bu durumuma ve inanmak da cok önemlli inanarak basladım bu işe..

  doktorların dedigi ömür boyu dogum kontrol hapını kullanmak baska verdileri bişi yok

  yukarda yazdıgım adresleri grip inceleyin ve arayıp konusun cok sey kazanacaksınız lütfen inanın…

  herkese gecmiş olsun….

  sivilciler için kil kullanabilirsin kil cildi cok güzellstiriyor bende bu devrelerden gectim simdi cildim cok daha güzel cok sükür …

 194. özge dedi ki:

  Merhabalar dilara, 13 yıldır pko olduğunu yazmışsın hiçbir iyileşme ya da değişiklik olmadımı? Hep saçların dökülmeye devammı etti? kilo durumun nasıl bemim cildim berbat halde kilo alıyorum ve saçlarım incelerek dökülüyor. Bende yaklaşık 5 yıldır pko hastasıyım. Saçlarım dönem dönem dökülüyo çok inceliyo ve tekrar düzeliyo neye göre nasıl oluyo bende anlamış değilim. yine dökülüyor bu aralar ve çok inceldi.. Kilo veremiyorum ve cildim küçük küçük sivilcelerle dolu… Cilt doktoruna gidiyorum monodoks diye bi antibiyotik verdi onu kullanıyorum. bide iki tane krem var sabah ve akşam sürmem için…
  Adetlerim düzenli aslında ama çok aşırı ağrılı geçiyo cilt ve saç problemi de olunca tekrar doğum kontrol hapına başladım. bir yıl önceden kullanmıştım. şimdi tekrar bir yıl daha kullanıcam umarım işe yarar.. Saçların için yaptığın yöntemi paylaşmanı çok isterim. Birde cilt için bildiğin bir yöntem varsa paylaşırmısın lütfen? En büyük problemim cilt aslında çünkü hiç geçmiyor minik mink yağlar görünürde sadece kabartılar sivilceye benzemiyolar fakat sıkınca içlerinden yağ çıkıyor. Herkese şifa diliyorum.

 195. kamuran şahin dedi ki:

  arkadaşım seninle konuşmam gerekiyor.bu konu da soracaklarım ve korkuları çok.lütfen…çok iyisin…

 196. dilara dedi ki:

  sevgi deniz arkadasım burdan bana sormak istediklerini yazabilirsin girdigimde cevaplarım su an biraz aralıklı girebiliyorum internetim yok arada buldugum yerden bakmaya calısıyorum ama evime döndüğümde netim var

  senin nekadar zman oldu bu hastalıkla tanısalı hayatımıza bizimle beraber yasıcak bi misafirimiz bu bizim hastalıgımız ondan kormamalı bilakis onunla barısık olmalıyız
  sen ne gibi sorunlar yasadın paylasırsan sevinirim belki birbirimize yardımcı oluruz benim en buyk sorunum saclarımın dökülmesi bununla ugrasıyorum yeni bi yöntem deniyorum eger işe yararsa paylasırı suan deneme asamasındayım ama suana kadar cok güzel sonuclar aldım

  birde söyleyebilecegim burdan sizlere lütfen dogal yöntemleri deneyin ilac kullanmayın cünkü bu hastalıkta ömür boyu dogum haplarına bagımlı yasamalısınız doktorların bildigi bu ama bundan cok daha sonuc alıcı ve dogal yöntemler var

  hastalıgınızın bilincinde olun lütfen misafir olarak kabul edin onun geldi ve gidicek böyle düsümnün

  simdilik hoscakalın görüsmek üzere…

 197. sevgi deniz dedi ki:

  dilara çok tatlısın yazıların beni cok rahatlattı…bende pko hastasıyım.işin özü seninle konuşmayı çok isterim canım…birebir soracaklarım var aslında sana…
  ama nasıl olacak bu???

 198. dilara dedi ki:

  güldencim ameliyat olmadan önce iyi bi arastırma yap lütfen tek doktorla yetinme

  sanada refloksolojıyı uygula diyorum ve xxm sitesinden bitkisel olrak yardım alabilrsin hiç tereddüt etme
  ameliyattan önce arastırısan yapacagın cok sey oldugunu bulabilirsin bunlardan sonra illaki ameliyat gerekirse olursun ama bence olma derim ve cocuk içinde hiç endiselenme dogal yöntemlerl cocuk sahibi olmak cok yaygın artık öncelikle kistlerinden bitkisel yöntemle kurtul sonrasında hamile kalıcaksın

  herseyden önce bu saatten sonra stres yapmak yok herkezin birderdi vardır unutma yani derdim var deyip hayıflanma basit bir hastalıgı stresle büyütme seni mutlu eden seyleri yapmaya basla etrafında sevenlerine yer ver seni mutsuz edenlerden uzak dur ve dua etmeyi sakın unutma

  gecmiş olsun

 199. gülden yardım dedi ki:

  bende de çikolata kist tanısı koydular önümüzdeki aya ameliyat tarihi vrediler çoook korkuyorum 2 senelik evliğim ameliyat sırasında belki yumurtalıklar alınabilirmiş eğer çok yayıldıysa yada tüp bebek önerdiler normal şartlarda çocuk sahibi olmam biraz zormuş lütfen bu konuda bilgisi olan bana yardımcı olsun kafam çok karıştı

 200. dilara dedi ki:

  ececim öncelikle merhabalar

  sana nedemiştim stresi bırakman kendini oldukca rahatman lazım bunu basarmak söylemek kadar kolay degil tabiki üniverste olmadı diye üzülmene gerek yok bi kapı kapanır bi kapı acılır kendini yetiştirmeye baska türlüde devam edebilirsinki bunlardan en güzelide bir dil ögrenmektir kendini oyalıcak sevdigin seyleri yapmaya calıs
  bunun dısında bicok hasta olmayan insanlarda cocuk sahibi olamayabiliyor bu kader kısmet işi bunu düşünmek biraz yersiz olmuyormu
  yarına cıkacagımızı bilmiyorken ilerisi için endis duymak seni yıpratmaktan baska işe yaramaz
  her işte bir hayır vardır biz bunu göremeyebiliyoruz vatana milleteailesine asi bir cocuk sahibide olabiliriz oyuzden herzaman hayırlısını istememiz geekiyor burda yapmamız gereken Alla a tevekkül etmeliyiz
  insan birde neyi cok seviyor ve neden cok korkuyorsa ondan imtihan olur bunu unutma oyuzden hiçbiseye bukadar takılma Rabbime dualarını hiç bırakma
  hayırlısı olsun de gec

  kendine iyi bak simdilik hoscakal

 201. ececimx dedi ki:

  dilara ya çok içimi rahatlattın valla ALLAH RAZI OLSUN SENDEN OKADAR İÇERİKLİ ANLATIOSUN Kİ SANKİ Bİ UZMAN KONUŞUO ÇOK TEŞEKKRLER YA zaten bu hastalık bana stresten geldi üniversiteyi bıraktıgım için BDE BİŞEY SORMAK İSTİORUM AYIP OLUO AMA KUSURA BAKMA İLERDE ÇOÇUGUM OLMAMA GİBİ Bİ SORUN YAŞARMIYIM BU YÜZDEN ÇOK KAFAMA TAKIORUM

 202. dilara dedi ki:

  ececim sana gelince bir kistin olması bizim hastalıgımızda olmadıgını gösteriyor için rahat olsun bir ay kullan bu ilaclarını bakalım kistin kabolucakmı eger kaybolursa 2 ay kullanma ilaclarını ve ikinci ay sonunda bi ultrason cektir ki ilaclardan sonra kistin buyuk olasılıkla yok olucak eger kisin tekrar olusursa yada doktor almamız gerek derseki böle bişi beklemiyorum cünkü yas olarak kücüksün eger doktor derse böle bişi ozman refloksolojıyı denemelisin cünkü bu yöntemle kistin nekadar buyuk olursa olsun düşürürebiliyorsun

  stresten uzak durmaya bak kendini olabildigince rahatlat simdilik diceklerim bunlar bi sorun olursa sor bilgim dahilindeyse cevaplamaya calısırım

  simdilik hoscakalın

 203. dilara dedi ki:

  meltem arkadasım masajı sen yapamazsın sana uygulanması gerekiyor googleye refloksolojı yazıp nasıl birsey oldugunu bi görmüs ol sonrada sana en yakın merkez hangisi onu bul googleden ve orayla irtibata gec
  bitkisel kür olarak ben degil bu işin uzmanları vericekler sana sitenin adını yazayıcam buradan telefon numaralarını al ara görüs bi bayan cıkıcak sikayetlerini söyle polikistik over hastasıyım de dogum kontrol hapı kullanıyorum de sisman oldugunu söyle ve o sana bikac soru sorucak ona göre sana özel bir kür hazırlıcakalr

  öncelikle sunu sölim bitkisel yöntemler sabır gerektiren bir uygulamadır 3 ay sabırla hergun içmen gerekn bitkiler olucak ve inanman cok önemli
  Rabbim şifayı bitkilerde gizledim diyor
  bide bu bitkisel konuda güvenilir olmasıda cok önemli bu yazacagım siteye guvenebilirsin cünkü burda kişiye özel hazırlanıyor

  3 ay bitkileri dene refloksolojıyıde arastır ve 3 ay sonra tekrar doktora gidip ultrason cektir yumurtalıklarına baktır görüceksin hersey cok güzel olcuak
  sunu sölim sana polikistik over teshisi konulmus bu gunden sonra hastalıgın konusunda cokca bilinclenmen ve hastalıgının takipcisi olman gerekiyor

  stresten özellikle uzak durmalısın hiçbirseye üzülmemelisin bu konular bu hastalık için cok önemli seyler oldukca dogal beslenmeye dikkat et ve egzersizi elden bırakma kırmızı et yani dana etinden uzak dur kuzu eti falan kullan
  kola gibi asitli yicklerden uzak dur cay kahve gibi alıskanlıkların varsa bırak
  hergun sabah bir fincan ada cayı tuket bu hastalık sahibleri östrojen hormonunu düzenli salgılayamadıkları için adacayı bunu yardımcı oluyor ama bir fincandan fazla sakın içme sabahları iç aksam içip yatarsan carpıntı yapar

  aklına takılan bişiler olursa söylersin yardımcı olurum bu uygulamaları sabırla 3 ay dene olurmu 3 ay sonra eger tamamen kurtulamazsan ki böle bişi Rabbimin izniyle olmıcak tekrar görüselim farklı yöntmler daha biliyorum yardımcı olurum

  neden dogumkontrol hapını kullanmanı istemiyorum hap kesin cözüm degil dogal yöntemler ondan daha etkili ve hap bi yerini iyi ederken biyerini köt edicek ömür boyuda kullanman gerekicek

  bitkisel yöntemler hem dogal yan etkisi bilicli kullanınca yok Rabbim sifalar versin

  site http://www.herbil.com

 204. meltem dedi ki:

  dilara arkadaşım bu hastalığın malesef kesin olarak teşhisi konuldu. söylediğin yöntemlebu kistlerden tamamen kurtuldun mu? eğer işe yarayacaksa bende denemek istiyorum. bilgilerini paylaştığın için sağol. senden bitkisel kürün tarifinibekliyorum bide masajı nasıl yapıyorsun şu an hiç hap kullanmıyorsun anladığım kadarıyla bende kullanmak istemiyorum ama düzene sokmak için deniyorum haberlerini bekliyorum.

 205. ececimx dedi ki:

  bendeki kist bitane ve 33 ml miş doktor öle dedi şimdi ilaç verdi bü kaç tane ama dogum kontrol hapı degil ben 19 yaşımdayım adet olduktan sonra tekrr gidicm

 206. dilara dedi ki:

  ece sen doktora gittiginde nedediler sadece kistinmi vardediler bir tane kistin varsa sen polikistik over hastası olmuyorsun kistini yok etmek iin sana doktor dogum kontrol hapı vericektir sana da tavsiyem

  refloksolojı yukarıdada anlattım bu yöntemle kistinin küçültebilirsin hatta bunyen cevap verirse yokedebilirsin
  bunun dısında bitkisel yöntemlede kistinden kurtulabilirsin dogum kontrol hapını mümkn oldugunca kullanma derim

 207. ececimx dedi ki:

  dilara sen evlimisn çoçugn varmı yukarda yazdım sence benm geçicimi benim adetlerim gayet düzenli

 208. dilara dedi ki:

  arkadaslar bu konuda baya bilgiliyim hastalıgımın doktoru oldum adeta kadın doktorundan bile cok bilgiye sahibim size yardımcı ourum elimden geldigince
  ceken bilir demişler insanın basında olunca herseyi ögreniyor

  öncelikle meltem arkadasım sana bu teshis yani polikistik over teshisi kesin olrak konulduysa sana önerilerim olucak

  dogum kontrol hapı kullandıgını söylemişsin kendim 13 see kullandıgım için o hapı kullanmamanı tavsiye edicem bunu kullanmayıp ne yapman gerekiyor

  daha önce duydunmu bilmiyorum refloksoloji yöntemini ayaga yapılan masaj
  ben 13 sene kullandı ama hiç care bulamadım bu hapla sonra bu yöntemi duydum 1.5 sene usanmadan bu yöntemi denedim ve cok güzel sonuclar aldım cok kişiyide yönlendirdim ilacsız ayaktaki sinir uclarına yapılan 15 dakaikalık bir nmasajla adetlerim cok güzel duzene girdi

  ilacı kullanmanı tavsiye etmiyorum cünkü ilac bir yerini iyi ederken biyerinide kötü ediyor kesin cözüm degil onun dısında sana daha farklı yöntemlerde söylicem

  bitkisel olarak almanı tavsiye edebilecegim kür var onuda refloksolojıyle birlikte kllanırsan emin ol cok güzel sonuclar alırsın
  eger ilgileniyorum dersen sana adreslerini vererek yardımcı olabilirim

 209. merve dedi ki:

  ececimx umarım bir şey çıkmaz sonucundan bizi de bilgilendir

 210. ececimx dedi ki:

  ben dün doktora gittim ve bana 33 ml kist oldugunu söledi ama ne kisti oldugunu sölemedi adetlerim gayet düzenli sadece kasıklarımda agrı var bu ay adet olup bittikten sonra tekrar geldi bakalım ne dicek çok ereak ediorum ve korkuorum

 211. meltem dedi ki:

  bende bu hastalığa yakalandığımı bu yaz öğrendim. ben çok fazlakilo aldım ve tahmin edersiniz ki bu çok moral bozucu. siz bu hastalıkla baş etmekiçin neler yapıyorsunuz. ben sadece doğum kontrol hapı kullanıyorum. yapılması gereken başka bişey varmı? bildiğiniz bişey varsa paylaşırsanızçok sevinirim.

  benimde saçlarım dökülüyor amaçok fazla değil.bi ara çok dökülmüştü ama daha sonra normale döndü.bendim sorunumda veremediğim kilolarım…..

 212. dilara dedi ki:

  sizi öldürmeyen ama süründüren bir hastalık kesin bir tadevasi yok sadece bu teshisten dolayı olusan etkileri azaltabiliyorsunuz o kadar

  bu hastalıgı tasıyanlar varsa bilgilerimizi burada paylasalım mı birbirimize faydamız dokunabilir

  mesela bu hastalıktan dolayı benim asırı saclarım dökülüyor hiç bi cözüm bulamadım denemedigim bişi kalmadı en son doktor ya sacların ya hastalıgının tedavisi birinden birini terci ediceksin dedi bunu duymak da cok agır bi durum

  bu konuda benim gibi olan varmı sizinde saclarınız dökülüyormu ve yaptıgınız bir uygulama varsa paylasabilirmisiniz