By 03 Şubat 2013 Devamı →

YOZGAT DEVLET HASTANESİ İLK 200 GİRDİTürkiye sağlık alanında her geçen gün yeni aşama kaydediyor. Yozgat Devlet Hastanesi laboratuvarlarındaki tahlil sonuçlarının güvenirlik derecesiyle uluslararası enstitüden tam not aldı.

Yozgat Devlet Hastanesi

Hastane, dünya genelindeki 4 bin laboratuvar arasından ilk 200′e girdi. Sağlık alanındaki atılımlarıyla Türkiye dünya çapında parlayan yıldız oluyor.

Yozgat Devlet Hastanesi laboratuvar ölçüm sonuçlarıyla uluslararası bir başarıya imza attı.

Yozgat Devlet Hastanesi Yöneticisi Tamer Pelitli, “Türkiye’ye de örnek teşkil ediyoruz. Laboratuarımızın sonuçları bir referans laboratuar gibi.” dedi.

Dünya genelinde yaklaşık 4 bin hastane laboratuvar sonuçlarıyla İngiltere’de değerlendirilmeye alındı.

Yozgat Devlet Hastanesi’de laboratuvar sonuçları doğruluğu ve güvenirliği bakımından ilk 200’e girdi.

Pelitli, “Laboratuvar sonuçlarımızı dış kalitede değerlendirmek amacıyla uluslar arası bir enstitüye yolluyoruz. Orada bize içeriğini bilmediğimiz bir solüsyonu çalışmamız isteniyor. Biz bu sonuçlarımızı çalışıp onlara yolluyoruz, onlar da doğruluk derecesini yorumluyorlar. Bu enstitüye dünya üzerinde yaklaşık 4 bin hastane kan sonuçlarını yolluyor ve bunlar bir teste tabi tutuluyorlar. Bu test içerisinde biz her zaman ilk 200 içerisindeyiz.” dedi.

Hastane çalışanları daha doğru sonuçlara ulaşabilmek için büyük bir titizlikle çalışıyor.

Biyokimya Labartuarı Uzmanı Dr. Bilal İlanbey, “Burada hastalarımız için çalışıyoruz daha kaliteli daha doğru sonuç vermek için uğraşıyoruz.bunu için gerçek büyük bir gayret sarf ediyoruz. Son teknoloji cihazlara sahibiz.” dedi

Kaynak : TRT

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Haber

Etiketler:, ,


Comments are closed.