By 24 Ocak 2013 Devamı →

YENİ SAĞLIK BAKANI MEHMET MÜEZZİNOĞLUSağlık Bakanı Recep Akdağ ‘in yerine yeni bakan Mehmet Müezzinoglu oldu

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın görüşmesinin ardından yapılan yazılı açıklamada, İçişleri Bakanlığı’na Muammer Güler, Kültür ve Turim Bakanlığı’na Ömer Çelik, Milli Eğitim Bakanlığı’na Nabi Avcı, Sağlık Bakanlığ’na Mehmet Müezzinoğlu’nun getirildiği bildirildi.

11 yıldır Sağlık Bakanlığı görevini sürdüren Recep Akdağ’ın yerine getirilen Mehmet Müezzinoğlu, “Beklemiyordum, sürpriz oldu” dedi. Müezzinoğlu, “Hayallerimin yüzde 90’ı gerçekleşti, rötuş yapacağım” diye konuştu.

Recep Akdağ, Ak Parti’nin 3 Kasım 2002 seçimlerinde iktidara geldiğinden beri Sağlık Bakanlığı’nı yürütüyordu. Akdağ, Abdullah Gül’ün kurduğu 58’inci Hükümet’te göreve gelmiş, Başbakanlığı Tayyip Erdoğan devralanca da görevinin başında kalmıştı.

SAYGIYLA KARŞILIYORUM
Recep Akdağ, kabinede yapılan revizyon sonucu bakanlıktan alınmasıyla ilgili olarak, “Kararı saygıyla karşılıyorum” değerlendirmesinde bulundu.

8 yıldan bu yana Sağlık Bakanı olarak görev yaptığını belirten Bakan Akdağ, kabinede yapılan revizyonu saygıyla karşıladığını, partisinin vereceği her görevi içten ve büyük bir titizlikle yerine getireceğini kaydetti.

REKORU KIRAMADI
Yerini Mehmet Müezzinoğlu’na bırakan Recep Akdağ, yaklaşık 14 yıl Sağlık Bakanlığı yapan Refik Saydam’ın rekorunu kıramadı.

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Haber

Etiketler:, , ,


Comments are closed.