By 19 Nisan 2013 Devamı →

Yanlış kozmetik ürünler cildi bozuyorKozmetik sektöründeki baş döndürücü gelişmeler son yılllarda yüzlerce farklı ürünün raflarda yer almasın beraberinde getirdi. Ancak güvenilirliği ve etkinliğinden emin olmadan kullanılan kozmetik ürünler güzelleşmek bir yana, ciddi sağlık sorunlarına bile neden olabiliyor.

yanlış kozmetik kullanımıBir süre önce Sağlık Bakanlığı tarafından da güvenilir olmadıkları gerekçesiyle toplatılarak mercek altına alınan kozmetik ürün kirliliğiyle ilgili Liv HOSPITAL Dermatoloji Bölümü Uzmanı Doç.Dr. Gonca Gökdemir, “Güzelleşmek isterken hem sağlığınızdan hem de paranızdan olmayın.

Doğru ve güvenli olmayan kozmetik ürünler, ciddi sağlık sorunlarına yola açabiliyor.

Kozmetik ürün kullanmadan önce mutlaka bir dermatologa danışılarak karar verin” diyor.

YANLIŞ KOZMETİK CİLDİ BOZUYOR

Yanlış kozmetik ürün seçiminin ciddi alerjik reaksiyon, akne, egzama ve renk değişikliği gibi yan etkilere neden olabileceğine dikkat çeken  Doç.Dr. Gökdemir “Cilt tipi, yaş ve yaşam koşulları ürün seçiminde büyük önem taşıyor.

Kozmetik makyaj malzemeleri, saç boyaları, parfüm, tırnaklar için kullanılan bir çok ürünün de kozmetik olduğunu unutmamak gerekli.

Bu tip dermokozmetik ürünler ise mutlaka bir dermatolog tarafından önerilmeli rastgele satın alınarak kullanılmamalıdır” diyor.

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Guzellik

Etiketler:, , ,


Comments are closed.