By 08 Ekim 2010 Devamı →

ÜZÜM İYİLEŞTİRİR GÜZELLEŞTİRİRÇekirdeğinden kabuğuna, suyundan yaprağına şifa ve güzellik kaynağı
ÜZÜM
ÜZÜM, İYİLEŞTİRİR GÜZELLEŞTİRİRHayykitap “Tabiattan Gelen Şifa” serisinin ikinci kitabını yayımladı. Kitapta bilimsel araştırmalar ışığında “üzümün gücü” anlatılıyor. Alanında bir ilk olma özelliğini taşıyan kitapta üzümün hastalıklardan korunma ve tedavideki etkisi, üzümle hazırlanan doğal güzellik reçeteleri ve üzümlü tarifler herkesin anlayabileceği bir dille aktarılıyor.
Üzümün Anadolu’dan dünyaya yayılan bir “şifa” kaynağı olduğunu bilir misiniz? Güçlüdür üzüm, çağlar boyunca “bereket” sembolü olarak kabul edilmiştir. Binlerce çeşit, tat ve renkte karşımıza çıkar. Her gün pekmezini, kurusunu, meyvesini yesek de, suyunu, sirkesini içsek de tam olarak bilmeyiz aslında üzümdeki gücü!
Kur’an-ı Kerim’de üzümden bahsedilmesinin elbette bir anlamı, insanlık için bir önemi olmalıydı. Bu anlamı yıllar sonra bilim adamları keşfetti. En yeni bilimsel araştırmalar üzümün kansere karşı koruyucu, anti-aging ve antioksidan olduğunu tescilliyor. Üzüm, gözlere iyi geliyor, vücuttaki serbest radikalleri etkisiz hale getiriyor, sinir sistemini koruyor. Cildi gençleştirip güzelleştiriyor, saçları güçlendiriyor. Dahası var! Üzüm aynı zamanda kalbinizin dostu, damar sertliğinin panzehiri, bebeklerin beslenmesinde anne sütü kadar değerli bir “bitkisel süt”
Yrd. Doç. Dr. Aysun Çetin, Hayykitap’tan yayımlanan kitabında üzümün kabuğundan çekirdeğine, suyundan yaprağına her parçasının “mucize etkilerini” bilimsel araştırmalar ışığında anlatıyor. Üzümün insanlara “tek başına” bir eczane gibi nasıl şifa verdiğini açıklıyor, hangi hastalıkta nasıl kullanılacağının ipuçlarını paylaşıyor bizlerle. Bu şifalı yolculukta son yıllarda dünyada yapılmış yüzlerce araştırmaya başvurup, hastalıkları üzümle tedavi usullerini öğreniyoruz, evde uygulayabileceğimiz güzellik reçeteleri ile karşılaşıyoruz.
Kitabın Bölümleri:
Anadolu’dan Dünyaya Yayılan Şifa Kaynağı
Üzümün Gücü
Antioksidan Deposu Üzüm Serbest Radikallere Karşı
Anti-Aging Mucizesi Üzüm
Üzümün Sırrı Çekirdeğinde
Üzümden Çöp Çıkmıyor, Kabuğu ve Yaprağındaki Şifa Ne?
Üzüm Suyu İle Gelen Sağlık
Kalbinizin Dostu, Damar Sertliğinin Panzehiri
Kanserden Korunmak ve Kurtulmak İçin Doğal Çözüm
Şeker Hastalarına Şeker Gibi İlaç
Sinir Sisteminin Muhafızı
Gözlerinize Gözünüz Gibi Bakıyor
Daha Sağlıklı Ve Beyaz Dişler
Sirke Tek Başına Doğal
Üzümlü Tarifler
Yrd. Doç. Dr. Aysun Çetin
Yrd. Doç. Dr. Aysun ÇetinErciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur. Biyokimya ve Klinik Biyokimya uzmanı olup, hâlen Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Biyokimya Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Akademik ilgi alanları olan serbest radikaller, antioksidanlar, kanser biyokimyası, kök hücre biyolojisi, fitoterapi, anti-aging ile ilgili bilimsel yayın ve bildirileri bulunmaktadır. Yaptığı bilimsel çalışmalar ile 2004 yılında Türk Hematoloji Derneği Genç Araştırmacı Ödülünü, 2008 ve 2010 yıllarında ise Gevher Nesibe Bilimsel Araştırma Teşvik Ödüllerini kazanmıştır. Evli ve iki çocuk annesidir.Fiyatı: 10 TL

Üzümle Gelen Güzellik Doç.Dr. Alev Eken
Üzüm Çekirdeğinin Faydaları – Dyt.Gonca Güzel (Video)
Üzüm ve Üzüm Çekirdeğinin Faydaları – Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu
Kara Üzüm Çekirdeği – Beslenme ve Diyet Uzm. Aylin Yılmaz
Ten Rengini Üzüm ile Açmak – Suna Dumankaya
Çekirdekli Kuru Üzümün Faydaları – Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu
Üzüm Çekirdeğinin Faydaları
Üzüm İle Gelen Sağlık Prof.Dr. Osman Müftüoğlu
Üzüm İyileştirir Güzelleştirir
Üzüm Suyu ANNE SÜTÜ Gibidir

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Edebi

Etiketler:, ,


Comments are closed.