By 03 Ağustos 2010 Devamı →

ÜZÜM ÇEKİRDEĞİNİN FAYDALARIÜlkemizde, tıpkı zeytin yaprağı gibi yıllardır kullanılmayan, şarap fabrikalarında suyu alınıp ziyan edilen, pekmez fabrikalarında suyu çıkarılıp atılan üzüm kabukları ve çekirdekleri artık değerlendiriliyor.

Kahvesi yapılarak, yemek ve pastalara ekleyerek, çörek ve ekmeklerde kullanılabilecek olan, kuvvetli bir antioksidan olarak vücudumuzdaki zararlı bileşenleri yok eden üzüm çekirdeği, aynı zamanda kanseri önleyici bir şifa kaynağı. Kalp krizi ve felç olasılığını azaltırken, çevre kirliliği sebebiyle nomal gıdalardan alamadığımız desteği bize sağlıyor.

Yaşlanma etkilerini geciktiren ve kırışıklıkları da engelleyen bu mucize bitki, Prof. Dr. Ahmet Maranki tarafından TRT 1‘ de Günbegün programında tanıtılıyor.

Programa telefon bağlantısıyla katılan, Balıkesir Üniversitesi Biyoloji Anabilim Dalı Başkanı, Prof.Dr. Gülendam Tümen tarafından üzüm ve üzüm çekirdeği hakkında bilgiler veriliyor.

Üzüm İle Gelen Güzellik – Doç.Dr. Alev Eken
Üzüm Çekirdeğinin Faydaları – Dyt.Gonca Güzel (Video)
Üzüm ve Üzüm Çekirdeğinin Faydaları – Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu
Kara Üzüm Çekirdeği – Beslenme ve Diyet Uzm. Aylin Yılmaz
Ten Rengini Üzüm ile Açmak – Suna Dumankaya
Çekirdekli Kuru Üzümün Faydaları – Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Faydalı Bilgiler

Etiketler:, , ,


Yorumlar "ÜZÜM ÇEKİRDEĞİNİN FAYDALARI"

Trackback | Comments RSS Feed

 1. furkan dedi ki:

  çok filim çekindi ışını üstümüzden atmak için ne yapmalıyız ?

 2. sema akbudak dedi ki:

  Hocam Lütfen bana yardım edin. Benim yüzümde güneş lekeleri var göz çevrem beyaz diger taraflarda kahverengi lekeler var. Dışarıya çıkmak bile istemiyorum lekelerden dolayı . Bana yardım ederseniz çok sevinirim en kısa zamanda bilginizi bekliyorum lütfen.

 3. yıldız döndaş dedi ki:

  benim sağ omuzumda ödem var en ufak iş yaptığımda ağrım oluyor birde boynumda düzleşme var baş dönmesine mide bulantılarına neden oluyor ve kulak çınlamamda halen devam ediyor bana yardımcı olurmusunuz?

 4. ASİYEELMA dedi ki:

  iyi günler, konuşmalarınız ve tedavileriniz çok ikna edici,inanıyorum.onun için yardımcı olab. düşünüyorum.kızım 8 yaşında geçen yıl all.rinit+reflü tedavisini 5 ay süreyle gördü.ancak yaz gelince tamamen şikayeti geçti.şimdi tekrar aynı şekilde geniz akıntısı yoğum, balgamlı öksürüğü 1 haftadır başladı.ANTALYA-serikde yaşıyoruz. ilgilerinizive ALLAH ın izniyle kesin çözüm önerinizi bekliyoruz.ALLAHA EMANET OLUNUZ.

 5. muhandis baydar dedi ki:

  merhaba hocam benim sorunum 1985 yılında köyde halter calışması yaparken kolumda bir sıcaklık hisettim birkacgün sonra kolum bayagı şişti gömlek olmaz oldu 15 20 gün sonra kendiliginden yok oldu aynı yıl istanbula geldim ağrı şişlik hicbirşey yok yalnız yıllık izinlerimde zıraat zamanına denk geldiginden zanan zamad ağrılar oluyordu bu yıl gine gittim azda olsa calışmak zorunda kaldım bu sefer kolum şişti filim emar cektirdim illac kullanıyorum hic bir faydasını göremiyorum emarda ÖDEM OLUŞTUĞUNU okudumbu rahatsızlıktan nasıl kurtulabilirim nerelere baş vurmalıyım şişlik olan yer dirsekle bilek arasındaki kolumun ic tarafı dır efendim banada bir yol gösterir seniz cok memnul olacağım saygılarımla ALLAHA amanet olun