By 20 Şubat 2007 Devamı →

UYANIK MEMURLAR
Danimarka’da Sabahları erken kalkamayan çalışanlar örgütlenip, topluca eşit haklar istediklerini ve mesai saatlerinin kendilerine uygun hale getirmeleri yolunda birleşmişler ve kendilerine Meclisten de destek bulmuşlar. Çalışanlarımız muutluluğunu bir çalar saatin bozmasına izin veremeyiz demişler.

İstekleri benim de yıllardır isteğim gibi sabah 11:00 de başlayıp akşam 20:00’da paydos etmek.

Ben tam bu konuda geniş çaplı bir şeyler yazayım derken bu gün TV’de bir Habere tanık oldum.


* * *

HABER AYNEN ŞÖYLE
Dünya ısındı, 2 milyon memura mesaiye erken başlama göründü. Hükümet karar aşamasında.

“Küresel ısınmaya karşı birçok dünya ülkesindeki gelişmeye koşut olarak, Türkiye’de de Hükümet’in almayı düşündüğü önlemler arasında yaklaşık 2 milyon memurun mesaisini 08.30-09.00’dan 07.00-07.30’a çekmenin de bulunduğu öğrenildi.
Bakanlar Kurulu’nca Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker’den oluşan İklim Değişikliği Koordinasyon Kurulu’nda, mesaiyi öne çekmenin ciddi bir seçenek olarak gündeme getirildiği belirtildi.

TRAFİK RAHATLAYACAK -mış
Mesainin öne çekilmesiyle güneş enerjisinden daha fazla yararlanmanın yanında, trafik sorununun da önemli ölçüde rahatlayacağı öngörülüyor. Türkiye’de, Avrupa ve Rusya’da olduğu gibi kış aylarının alışılmışın dışında yumuşak geçmesi, kar ve yağmur yağış miktarlarındaki azalmalar, özellikle içme suyu barajlarındaki su düzeylerinin düşmesi alarm zillerinin çalmasına neden oldu. Küresel ısınmanın, enerji ve su tasarrufu ile yavaşlatılabileceği öngörülüyor”


Dünya’ yı demek ki çalışanların uykusu kurtaracak, Kafamızı ne kadar erken yastıktan kaldırırsak o kadar az ısınırmış Dünyamız.

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Haber


14 Yorum Var "UYANIK MEMURLAR"

Trackback | Comments RSS Feed

 1. ebuş dedi ki:

  şşşşşşşt türkçe türkçe

 2. 2062 dedi ki:

  Wow gold is shorted for world of warcraft gold; it is the most valuable form of currency in this game. We can earn wow gold through many ways, players can look through some websites like ours which specialized in sales wow gold to buy some gold, or they can spend a lot of time to upgrade their hero or other roles they chooses in the game. Buy cheap wow gold now,I think you will have your pleasure." wow gold, power leveling,are available on all servers." make sure you check your server for sales on wow gold, power leveling."

 3. Anonim dedi ki:

  Aşağıda yazdıklarım hiç bir Siyasi görüş içinde olmadan yazdım ve Kalbinizle okuyup elinizi vicdanınıza koyun

  Bütün Avrupa ülkelerin sabah erkenden 05:00~07:00 da iş başı yapıyorlar ve onlara gevur deriz,dinsiz deriz.Ama biz Elhamdulillah Müslümanız LAFTA…. Kuran (ALLAH'ın Kelamının yazdığı kitap) bir Müminin Üstüne Güneş doğmadan Kalkmalı der.Bırakın uyumayı da kalkında bir gözlerinizi açın… Ermenisi, Yahudisi Aldı başını gitti biz daha yerimizden kalkamıyoruz……
  Saygılar

 4. Erdal Raki dedi ki:

  bu memleket kurtulacaksa erkende kalkarız,Gerekirse hiç uyku da uyumayız. Yeterki Vatan sağolsun.

 5. neriman dedi ki:

  Türkiye'de ki Memurlar Almanya daki gibi 2000 avro maaş alsalar 04:00'de de kalkarlar. Uyumak için neden inat etsinler.

 6. zebani dedi ki:

  erken kalkan yol alır. 05:00 kabulümüz.

 7. aliveli dedi ki:

  Almanya da yıllardırrrrrrrrrrrr saat beşte hayat başlıyor? siz uyumakta inat edin daha olur mu?

 8. sterlicya dedi ki:

  Eh olacaksa dediğin gibi 05:00-13:00 arası daha iyi… :))) bari günün kalan kısmı bir işe yarar.. :))

 9. xprodoksit dedi ki:

  Aslında en bomba fikir bende:

  Saat 05:00'de mesai başlasın 13:00' de bitsin. öğleden sonraları MEMUR'lara kalsın

 10. morfikirler dedi ki:

  Pardon birde o kadar maaş alıyorlar olacaktı.

 11. morfikirler dedi ki:

  Bu adamlar hiç doğrudürüst bir fikir geliştiremeyecekler mi?
  Bir o kadar maaş alıyorlar.

 12. xprodoksit dedi ki:

  Ben geceleri sabaha kadar uyuyamıyorum. Global ısınmanın sebeplerinden biriyim ve eğer erken işe gideceksem bu bende kızgınlık yapar ki Bu da Global ısınmayı arttıracak bir tetikleme yapar.

 13. Kokopelli dedi ki:

  İyi haftalar 🙂 Çalışma saatlerine esneklik isteyenler sosyal hayattan bir nebze vazgeçmiş olmayacaklar mı? Haa… saaabaaahaaa kadara dans diyorsalar yorum yok 🙂

 14. sterlicya dedi ki:

  Haberi bende izledim.. Ancak böyle bir uygulama başlatılırsa büyük şehirlerde 08:30 da işinin başında olabilmek için zaten 06:30 da yollara düşen memurların hali ne olacak..?
  Hükümetlerin daha kalıcı ve sonuç getirecek çözümlerle yola çıkması gerek..