By 22 Kasım 2011 Devamı →

UNIVERSAL MEME OKULUUniversal Hastaneler Grubu, Şişli Belediyesi işbirliği ve Kansersiz Yaşam Derneği desteği ile hayata geçirilen ve Türkiye’nin ilk meme okulu olan “Universal Meme Okulu” projesi kapsamında kadınlar ilk eğitimlerini aldı. “Her ayın 10’u, 10 dakika” sloganı ile bu hastalığa karşı duyarlılık oluşturmayı hedefleyen okulda düzenlenen ilk eğitim büyük ilgi gördü. Proje, meme kanserinin tedavisi için hayati önem taşıyan erken teşhis konusunda duyarlı ve bilinçli bir toplum oluşturup, kadınlara meme kanserinin önlenebilir ve erken teşhisinde de tedavi edilebilir bir hastalık olduğunu anlatmayı amaçlıyor.
Universal Hastaneler Grubu’nun meme kanserini kadınların korkulu rüyası olmaktan çıkaracak projesi, “Universal Meme Okulu”nun ilk eğitimi, çok sayıda kadının katılımı ile gerçekleştirildi. Şişli Belediyesi işbirliği ve Kansersiz Yaşam Derneği desteği ile gerçekleştirilen proje kapsamında ilk eğitim Şişli Belediyesi’ nde verildi.
Universal Hastaneler Grubu adına Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Cem Yılmaz ile Kanserle Savaş Derneği Başkan Yardımcısı Dr. Murat Gültekin eğitimin açılış konuşmalarını yaptılar. Sonrasında Dr. Ebru Füsun Işık ve Doç. Dr. M. Faruk Köse “Kadın Kanserlerinde Erken Teşhis” konulu sunumlarını gerçekleştirdiler. Ardından uzmanlar katılımcıların sorularını yanıtladı. Kadınların büyük ilgi gösterdikleri eğitimde toplam 130 katılımcı, salonu tamamen doldurdu.
Türkiye’nin ilk meme okulunda kadınlar kansere karşı bilinçlenerek, erken teşhis için kendi kendine muayene yöntemlerini öğreniyorlar ve bu bilinçle de toplum içerisinde hastalıkla ilgili şikayetlerini daha rahat ifade edebilecekler.
“Her ayın 10’u, 10 dakika” hayat kurtarır
Universal Meme Okulu, meme konusunda uzman, dünyanın önde gelen hekimlerinin üye olduğu uluslararası “EAoS” (Avrupa Meme Bilimi Akademisi) kuruluşunun temsilcilerinin de arasında olduğu Universal Hastaneleri uzman hekimlerinin yönetiminde faaliyet gösteriyor. Şişli Belediyesi Konferans salonunda gerçekleşen ilk eğitimin ardından kadınlar Universal Meme Okulu’nda eğitim amacıyla düzenlenecek bir dizi etkinliğe katılacak. Çalışmaların bir okul gibi sürekliliği sağlanacak. “Her ayın 10’u, 10 dakika” sloganı ile gerçekleştirilecek olan kendi kendine meme muayenesi eğitimi, eğitim programının temel unsurunu oluşturuyor. Kadınlar eğitimlerde ayda sadece bir kere kendi kendilerini muayene etmeyi öğrenecekler.
Universal Meme Okulu’na kayıt yaptıran kadınlar meme kanseri konusunda eğitilecek, kendi kendine meme muayene programlarına katılacak. Kontrol tarihleri katılımcılara SMS ve e-mail yoluyla hatırlatılacak. Kadınlar ayrıca proje kapsamında ilerleyen dönemlerde düzenlenecek etkinliklere de davet edilecek.
Multi-Disipliner Eğitim
Universal Meme Okulu’ndan isteyen her kadın ücretsiz olarak yararlanabilecek. Universal Hastaneler Grubu’nun genel cerrahi, göğüs hastalıkları, jinekoloji ve onkoloji uzmanları tarafından verilecek eğitimler Şişli Belediyesi’ne bağlı Halk Sağlığı Merkezleri’nde ve Universal İtalyan hastanesinde düzenlenecek. Eğitimler toplam 18 saat sürecek. www.memeokulu.com

 

Memeler Kontrol Edilmeli (Prof.Dr. Derin Kösebay)
Meme Kanseri Hakkında Bilmedikleriniz
Mamografi Nedir?
Kendi kendinize Meme Kanseri Testi
Kendi Meme Kanseri Kontrolünü Yap
Meme Kanserinde Yeni Yöntem
Meme Kanserine Karşı Havuç Kürü (Prof.Dr.Erkan Topuz)
Memede Şişlik Kanser Belirtisi mi? (Prof.Dr. Erkan Topuz)
Meme Kanserinde Yeni Tedavi Yöntemi
Meme Kanseri ve Soya Tüketimi (Prof.Dr. Erdem Yeşilada)
Meme Kanserinde Artış Nedenleri
Meme Kanserine Karşı Altın Gıdalar (Prof.Dr. Erkan Topuz)
Meme Kanserine Karşı Prostat İlacı
Meme Kanserine Karşı Jel Geliştirildi
Meme Onarımı Gerekliliği
Meme Kanserinde Erken Teşhiş Önemli
İğneli Meme Biyopsisi Nasıl Yapılır?
Elle Meme Kontrolü Nasıl Yapılır?
Meme Kanserinde Yeni Tedavi Yöntemi
Meme Kanserinde Sentinel Lenf Bezi Biyopsisi
Meme Kanserinde Koruyucu Mastektomi
Mamografi Tartışması
Silikonlu Memede Kanser Riski Prof.Dr. Erkan Topuz
Meme Kanserinde Koruyucu Mastektomi
Metastatik Meme Kanseri
Meme Kanserine Umut Olacak İlaç
Meme Kanserini Saptayan Kan Testi
Meme Kanserinde İlginç Sonuç

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Faydalı Bilgiler

Etiketler:, , , ,


Comments are closed.