By 26 Nisan 2009 Devamı →

UÇUK NASIL TEDAVİ EDİLİRŞİFALI BİTKİLERLE UÇUK TEDAVİSİ

Uçuk (Herpes) dudak, ağız, dudak, genital bölge ve burun delikleri çevresinde çıkan Herpes simplex adı verilen virüsün sebep olduğu hastalıktır.

Uçuk tedavisinde şifalı bitkilerUçuk virüsü (Herpes simplex) ile insan genellikle ilk defa küçükken (0-5 yaş) tanışır. Uçuğu olan aile bireylerinden birinin “Sevgi dolu” öpücüğü sonucunda uçuk virüsü vücuda girer. Çoğunlukla farkedilmeyen küçük kızarıklıklar şeklinde ortaya çıkar; ağız içi, diş etleri ve dudaklar (gingivostomatit) enfekte olur. Ama kimi hassas bünyelerde ciddi enfeksiyonlar şeklinde de görülebilir. Tıbbi yayınlar arasında uçuklu bir kişiden bulaşan virüs sonucu yeni doğan ölümlerine ait vakalar vardır.

Uçuğa dokunulmamalıdır. Dokunulursa eller çok iyi yıkanmalıdır.

Uçukluyken kesinlikle gözlere dokunmaktan kaçınılmalıdır. Bayanlar makyajlarını temizlerken dikkat etmelidir.

Özellikle bebekler, çocuklar ve diğer insanlar öpülmemelidir, yakın temastan kaçınılmalıdır.

Uçuklu insanın kullandığı havlu, bardak, çatal, kaşık vb. eşyalar ayrılmalı ve başkalarının kullanmasına izin verilmemelidir.

Uçuk ve uçuk yarasının kabuğu ile oynanmamalıdır. (Parmaklara uçuk virüsü bulaştırılır, aynı zamanda uçuk yarasına da diğer mikroplar bulaştırılmış olur)

Dikkat ! Uçuk Bulaşıcıdır.

 

UÇUK İÇİN DOĞAL TEDAVİ YÖNTEMLERİ
Uçuk İçin Losyon 1
Malzemeler :
10 gr. meşe kabuğu
15 gr. ceviz yaprağı
3,5 su bardağı su

Hazırlanışı
Malzemeler karıştırılır. Kısık ateşte 15 dakika kaynatılır. Ateşten alınıp çatal yardımı ile ezilir. Soğuduktan sonra uçuk üzerinde uygulanır.
Not :Meşe kabuğunun kanamaları durdurma özelliğide mevcuttur.

Uçuk TedavisiUçuk İçin Losyon 2
Malzemeler :
1 tutam mayıs papatyası
1 çay bardağı kaynamış su

Hazırlanışı
Malzemeler karıştırılır. Demlenmeye bırakılır. Soğuduktan sonra süzülür. Uçuk üzerine günde 3-4 kez kompres yapılarak uygulanır, İşleme sonuç alınıncaya kadar devam edilir. Bu işlem uçuktaki kaşıntıyıda alır.

Uçuk İçin Losyon 3
Malzemeler :
3 adet andızotu kökü
2 su bardağı su

Hazırlanışı
Malzemeler karıştırılır. Bir taşım kaynatılır. Soğumaya bırakılır. Soğumaya yakın süzülür. Uçuk üzerine günde 5-6 kez kompres yapılır. Uçuğun acısını ve kaşıntısını keser.

Not :Aynı formülü kille de deneyebilirsiniz, her iki formüllede başarılı sonuçlar alınmaktadır.
Andızotu mikroprarı öldürür ve kaşıntıyı keser.

Uçuk İçin Losyon 4
Malzemeler :

1 adet soyulmuş elma
2 su bardağı su

Hazırlanışı
Tencere içerisinde konulan su ve soyulmuş elma kaynatıldıktan sonra kısık ateşte 8-10 dakika daha kaynatılır ve soğumaya bırakılır. Ilık haldeyken elde edilen su uçuk üzerine kompres yapılır ve bu işlem gün içerisinde 5-6 kez tekrarlanır. Arzu edilirse elma suyu çıkartılarakda denenebilir.

Uçuk İçin Losyon 5
Malzemeler :

1 tutam ısırgan otu
1 su bardağı su

Hazırlanışı
Malzemeler karıştırılır ve bir taşım kaynatılır. Soğuduktan sonra süzülür ve elde edilen sıvı uçuk üzerine kompres şeklinde uygulanır.

 

UÇUK TEDAVİSİ İÇİN EVDE HAZIRLAYABİLECEĞİNİZ MERHEMLER
Malzemeler
Şalgam
Çavdar unu
Şahtere otu
Ceviz yaprağı
Isırgan otu
Susam yağı

Hazırlanış ve Kullanım Reçetesi:
1- Rendelenmiş şalgamlar yirmi dakika süreyle suda kaynatılarak süzülür. Sıkılarak elde edilen posaya çavdar unu karıştırılarak merhem kıvamına gelinceye kadar susam yağı ile yoğrulur. Hazırlanan merhem pansumandan sonra uçuk üzerine sürülür.
2- Şahtere otunun yaprakları sert bir zeminde dövülerek ezilir. Elde edilen posaya, krem kıvamına gelinceye kadar çavdar unu karıştırılarak susam yağı ile yoğrulur. Hazırlanan bu krem uçuk olan bölgeye sürülür.
3- Kıyılmış taze ceviz yapraklan, ısırgan otuyla birlikte dövülerek ezilir. Elde edilen posaya, merhem kıvamına gelinceye kadar çavdar unu karıştırılarak susam yağı ile yoğrulur. Hazırlanan merhem bölgeye sürülür.

Uçuklar canınızı sıkıyorsa

Bir aminoasit olan “Lizin” uçuğa yol açan herpes virüslerinin çoğalmasını önleyebiliyor. Lizin tablet veya krem formülüyle 3-5 ay kullanıldığında uçuktan koruyor. Sık sık uçuk çıkaranlarda önleyici olarak “lizin” yanında “St. John’s Wort” (Sarı Kantaron) bitkisi de faydalı olabiliyor. Bu bitki bağışıklık gücünü yükseltiyor, virüs çoğalmasını engelleyebiliyor.

Mevcut uçuklarınızın çabuk iyileşmesini istiyorsanız uçuk keseciklerine sakın dokunmayın. Lizin ve melisa içeren kremlerden faydalanmaya çalışın. Prof.Dr. Osman MÜFTÜOĞLU

 

Penelope ODY – Home Herbal

Daha önce uçuk problemi yaşamış insanlar, sızlama hissinin virüsün gelişmesine işaret ettiğini kısa zamanda öğrenirler. Virüsün ilerlemesini önlemek için sızlama başladığı anda aşağıdaki tedaviler uygulanmaya başlanmalıdır.

– Sek çayağacı yağını veya lavanta, karanfil ya da melissa esanslarından oluşan %50 oranından solüsyonu (bu yağlardan birini bir çay bardağı suyla sulandırın) bölgeye sürün ve mümkün olduğunca işlemi tekrarlayın.

– Düzenli olarak oğulotu çayından için; bu bitki uçuğa kesin bir antivirüs etkisi göstermektedir.

Eğer erken tedaviye rağmen, uçuk ilerlemeye devam ederse, kabarma dönemlerindeyen biraz çayağacı veya kadifeçiçeği kremi sürün.

– Enfeksiyonun ilerlemesini engellemek için ek olarak, ekinezya tentürü için veya tabletlerini alın (bir tatlı kaşığı veya günde 3 kere 600ml kapsül)

 

 


Uçuk virüsü burundan beyne ulaşıyor

ABD’de yapılan bir araştırma, uçuğa neden olan herpes virüslerinin burundan beyne ulaştığını ortaya koydu. Virüslerin özellikle koku almayla ilgili bölgede yoğunlaştığı saptandı.

ABD’nin Maryland eyaletindeki National Institute of Neurological Disorders and Stroke’da görevli Erin Harberts başkanlığındaki bilim adamları, sonuçları Proceedings of the National Academy of Sciences dergisinde yayımlanan araştırmalarında, menenjit, Alzheimer, Parkinson ve Multiple Skleroz (MS) gibi hastalıklarda rol oynayan herpes virüslerinden bazılarının, beyne, burun yoluyla ulaştığını belirtti.

Burun mukozasında tip-6 herpes virüsünü tespit eden bilim adamları, virüslerin burada belirli hücrelerde çoğalabildiğini de gördü.

Önce kadavraları inceleyen bilim adamları, tüm beyinde görülebilen herpes virüslerinin özellikle koku almayla ilgili bölgede yoğunlaştığını saptadı. MS hastası, koku alma hissi bulunmayanlar ve sağlıklı insanların burun mukozalarından örnekler alan bilim adamları, örneklerin yüzde 40’ında herpes virüsüne rastladı.

Bilim adamları ayrıca, tip-6 herpes virüslerinin, burun mukozasındaki olfaktör hücreler (OEC) yardımıyla çoğalabildiğini belirledi. Bilim adamları, herpes virüslerinin OEC’ler aracılığıyla burundan beyne ulaştığını tahmin ediyor. 09.08.2011


Uçuklayan dudaklara lavanta 22.01.2012

Dudaklarımın kenarında uçuklar çıktım. Gittiğim doktor sorunumun psikolojik olduğunu söyleyip bana bir krem verdi. Krem bir süreliğine iyi gelse de kullanmayı kestiğim anda sorunum nüksediyor. Ne yapmalıyım? C.K./Bursa

Yarım çay bardağı ılık suyun içine dört damla lavanta, dört damla da nane yağı katın. Bu karışımı bir pamuk yardımıyla kompres uygulayarak dudaklarınızın çevresine yayın. Bu formülden her gün yararlanın. Sorununuz tekrarlamayı sürdürürse yeniden doktora görünün.

www.xprodoksit.com

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Faydalı Bilgiler

Etiketler:,


255 Yorum Var "UÇUK NASIL TEDAVİ EDİLİR"

Trackback | Comments RSS Feed

 1. anne tavsiyesi dedi ki:

  yapmanız gereken tek şey ALOVERA jelini uçuğun üzerine sürün kuruyana kadar bekletin. muhtemelen fayda eder. azıcık yanma hissi oluyor ama zararından değil. eğer sizde fayda etmiyorsa nar suyunu da doğrudan uçuğun üzerine sürebilirsiniz

 2. Ali Kansu dedi ki:

  Arkadaşlar öncelikle hepinize geçmiş olsun. Bende cok defa ucuk problemi yaşadım ve her türlü tedavi yöntemini denedim, zovirax diyen arkadaslara şunu sölüyorum uçuk daha cıkmadan büyümeden kullanın sonrasında etkisi olmuyo, buz sadece acıyı alıyo ucugu kurutmuyo, sarımsak hicbir ise yaramıyo yine en iyi çözüm tahta kaşığı yakıp gözünüzden yaş gelene kadar uçuk üstüne basmak. Denize yakın oturanlar varsa uçuk cıktıgında kesinlikle denize girsinler uçuk sönüyo ve bir daha o bölgede büyümüyo. Deniz kadar uçuk gecmesine yararlı bişey ben daha görmedim.

 3. seher dedi ki:

  arkadaşlar bayram arifesi uyandığım gibi bi baktım dudğımda uçuk tahta kaşık tedavisini deniyorum şuan umarım etkili olur

 4. ALİEKBER ALUŞ dedi ki:

  kızım 12 yaşında dudaklarında aralıklı sürelerde uçuk oluşuyor,buda kızımda psikolojik yönden sıkıntı yaratıyor..tedavi yöntemini araştırdık sonuç alamadık.LİZİN KREMİ ni önerdiler..nasıl temin edebilirim.yardımlarınızdan dolayı şimdiden teşekkür ederim.saygılarımla………..

 5. nil tuna dedi ki:

  Merhaba çocukluğumdan beri sık sık ziyaret eder beni uçuklar, herzaman dudak ve çevresinde. Yakın zamana dek krem kullanmak dışında bir mücadelem olmamıştı. Ama bir yıl önce l-lisin aminoasit takviyesine başladım ve faydasını görüyorum. Bir sene içinde bir defa çıktı, o da bağışıklığımın çok düşük olduğu, hastalık dönemimde oldu. Günde bir tablet aldığınız lisini, 3 ay kullanıp 1 ay ara verir, daha sonra yeniden başlayabilirsiniz. Eğer uçuk çıkıyorsa, hissettiğim andan itibaren zovirax kullanıyorum. Denediğim farklı kremler arasında zovirax en etkilisi. Dudaklarınızı soğuk, ayaz, rüzgar etkisinde bırakmayın, kurumasına izin vermeyin. Soğuk günlerde mutlaka atkı ile ağzınızı kapatın. Nemlendirici krem sürün, çünkü kuruluk da virüsü canlandırıyor.

  Ben diğer yöntemlere pek güvenemiyorum. Sonuçta bu bedenimizden gelen bir işaret. kendini dışarı atması gerekiyor. İğne batırmak, yakmak gibi yöntemleri tercih etmeyin. Bunun yerine bedeninizi dinleyin, gözlemleyin. Uçukların en çok ne zaman, hangi durumlarda çıktığını izleyip, o durumları kontrol etmeye çalışın. Sağlıklı beslenmek, bol bol meyva yemek ve vitamin almak önemli!

  Tabi, stres bir de. Benim için önemli olan günlerin öncesinde, ya yarın uçuk çıkarsa diye düşünüp kaygılanarak yattığım gecelerin sabahında hep uçukla uyanmışımdır. Psikolojik bir boyutu da olduunu unutmayın. Rahatlamaya çalışın, neticede bu geçici bir problem. Virüslerinizle ve kendinizle barışık olun, kendinizi koruyun 🙂

  Hepinize geçmiş olsun!

 6. buse dedi ki:

  aynı sorun bendede vardı iki dudağımında ek yerlerinde 2 yerindede var kudret narını bala veya yaağla karıştırıp sürmenizi tavsiye ederm bende kullanıyorum iyi geliyor sakın ellemyn

 7. zeynep dedi ki:

  keşke bizimdudakta çıksaydı…kızım 2yaşındayken gözünde herpes keratit çıktı şuan 7yaşındA göz bitmek üzere çok az görüyo allahtan tek gözü ama oda bizi bitirdi sürekli profösör kontrolünde olmasına rağmen hiç birşey yapılamıyor.. bu konuda bi bilgisi olan varsa yorum yaparsa gerçekten çok mutlu olurum şimdiden allah razı olsun

 8. gül gündüz dedi ki:

  uçuğa çare yok ay da bir çıkar artık alıştık birbirimize

 9. oğuzhan çalışan dedi ki:

  AYNI DERT BENDEDE var arkadaşlar çıkmadan önce bazen kaşınıyo bazende sabah kalkıyorum bir bakıyorum dudağım uçuk.
  nerdeyse ayda 1 – 2 kere çıkar oldu. birçok yöntem denedim ama faydası olmadı.
  uçuğun üzerine vectavir sürüyorum. Ve sürekli bol su ile su çarpıp peçeteyle kuruluyorum bu hem kaşıntıyı alıyo.
  bu tamamen vücut direncinin düşmesinden kaynaklanıyormuş doktorum söylemişti ve bol b vitamini almak lazımmış. ama bende artık o kadar çıkar olduki kendim tedavi eder oldum. şu an bunu deniyorum..

  hergün yatarken dudağıma vazelin sürüyorum hem dudağım yumuşuyor hemde güzel görünür.
  sabah kalktığımda dudak kenarında yara varsa ve dudak çatlamışsada birebir yardımcı oluo ve geçirio daha sonra vectavir sürüyorum. artık uçuk çok az çıkıo yılda 2 yada 3 kere belki çıkıo. eğer vücut direncinizi arttırmazsanız bundan kurtalmanız mümkün değil. vitamin hapı almanızıda tavsiye ederim.

 10. baris dedi ki:

  CaResi ve ilaci var herpes magduru tum arkadaslari bekliyorm.lutfen ayrintili bilgi icin bana ulasin ben iyilestm..neler cektiginizii cok ii biliyorm.

  turkbaris3434@hotmail.com

 11. baris turk dedi ki:

  ARKADASLAR YAZDIGINIZ SIK TEKRARLANAN VE YAYILAN KOLAY GECMEYEN SIKAYETLERINIZ BUYUK IHTIMAL HERPES VIRUSU..

  SIZDEN RICAM ONCE DOKTORA GIDIN.. HERPES OLDUGUNA EMIN OLDUKTAN SONRA BANA ULASIN.. HERPESIN SUAN TEDAVISI YOK.. O ANI GECIREN KREM VE ILACLAR VERIYORLAR AMA YINE CIKMASINI ENGELLEYEMIYORLAR..

  BU SORUNU YASADIM VE IYILESTIM.. artik bir caresi var.. cok uzaklarda buldum.. AYRINTILI BILGI ICIN turkbaris3434@hotmail.com

 12. nurten tuna dedi ki:

  arkadaşlar bende yaklaşık 7 aydır uçukla uğraşıyorum. doktora gidiyor ve tedavi görüyorum. 6 aydır ilaç tedavisi görmeme rağmen bir gün bile geçmedi. en sonunda sülük tedavisine karar verdim ve dün uygulattım. sülüğü uygulattıktan sadece bir kaç saatte uçuklarım söndü. ertesi gün ise hiç uçuğum yok. sülük bir kere konabileceği gibi tekrarlana bilirde. bu sizin uçuğunuza bağlı. tek sıkıntı sülüklerin ısırdığı yerlerin dikkat çekmesi. ama hiç önemli değil sonuçta geçeçeğini biliyorum. öteki türlü 7 aydır yaralarla geziyordum. sizlere tavsiyem araştırın. mutlaka ama mutlaka bu işi bilen ehli olan steril bir yere yaptırmanız.

 13. gizem altan dedi ki:

  evet arkadaşlar bendede çıktı dudağımda çok kötü bişey stresten üzüntüden veya korktuğun zaman çıkan şey bu uçuk kötü bir görüntü veriyor şişiyor ve kedimizden soğuyoruz bende aseton ve sarımsağı tercih ediyorum fzlasıyla yakıyor zaten yakıncada işe yarayacağını göreceksiniz benm bugün çıktı asetonla denedim inşallah geçer hepinize geçmiş olsun ama ne olursa olsun gülün dış güzellik herşey değildir gelip geçicidir 🙂

 14. ı waNNa Go dedi ki:

  ya bu uçuğa lanet girsin çıksın yeter artık 21 yaşındaym kendimi bildim bileli her sene en az iki kez çıkıyo:@ mikroptan falan olduunu sanmıyorm çünkü ben sürekli elimi yüzümü yıkarım dişlerimi fırçalarım hiç aksatmam yani ama yinede çıkıyo sabah bi uyanıyorum dudamın kenarında koca bi uçuk artık varya kendimden soudum ya bi çözümmmmm istiyorummmmmmmmm:((((

 15. Byn. Uçuk zede dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar ben de bir uçuk zedeyim. Size önerim ilk önce uçuğa kolonyali bir peçete ile temizleyin. Eğer yanarsa işe yarıyor demektir. Daha sonra vectavir sürün. Şunu unutmayın:yaranın üzerine bol bol 10-30dk buz ile ovalayin. Bir de her zamanki gibi manevi olarak destek gösterin kendinize.Ben yaptım. Çok ise yarıyor. Umarım kısa zamanda geçer. Herkese geçmiş olsun.

 16. murat dedi ki:

  Merhabalar,ben de kucuk yaştan beri uçuklu yasayanlardanim.Su an da ucukluyum. Küçük bir baloncugun bu kadar aci verebileceğini yasayandan baskasi anlayamaz.Zoviraks diyenlere katılıyorum, yanimdan ayirmamaya çalıştığım bir krem. Hissettiğim an suruyorum etkili oluyor.isyan eden arkadaşlar gördüm ama faydasi yok imtahan olduğunu düşünüp sukretmeye calismak manevi olarak iyi geliyor herkese zoviraksi tavsiye ettigim gibi tavsiye ederim..herkese gecmis olsun.

 17. monochrome dedi ki:

  uçuk mantarla aynı özellikte olmasa da,onun gibi suyu nemi sever. eğer uçuğunuz geçmek yerine büyüyorsa ağzınızı temiz tutun, pipetle ve yemeği azğınıza dudaklarınıza değdirmeden yiyin ,çünkü 3 gün ağzınızı yıkamamanız,dişlerinizi fırçalamamanız lazım. ve günde 3 kez,özellikle yatmadan önce kantron yağı sürün.ben devamlı tekrarlayan uçuğumdan bu sayede kurtuldum 2ayda 1 çıkar hale gelmişti, bu yöntemle 2 diş çürüttüm ama Allah'a şükür 1 senedir hiç çıkmadı, en üzüldüğüm zmnlarda bile. şükürler olsun. (kantron iyi bi zeytinyağıyla yapılmalı ve iyice kızarmalıdır)

 18. fatma yılmaz dedi ki:

  herkese merhaba. ben de bu uçuk denen dertten çok mustariptim. bir dermatolog bana valtrex diye bir ilaç vermişti. aylarca onu içtim. içerken çıkmıyordu ama bıraktıktan bir hafta sonra ağzımın etrafı yine uçuklarla doluyordu. sonra başka bir dermatoloğa gittim. o doktor bana bu kadar sık çıkıyorsa ya virüs çok güçlüdür ya da kan değerlerinde sorun vardır dedi. benden bir sürü tahlil istedi. kan tahlili sonucunda B12 ve ferritin (demir) çok düşük çıktı. bundan dolayı çıkıyormuş meğerse. demir hapları ve B12 iğneleriyle baya bir düzeldim. ama mevsim geçişlerinde, stres ve yorgunluklarda gene çıkıyordu. onun için de şimdi düzenli olarak her gün bemiks c içiyorum. allaha şükür artık neredeyse hiç çıkmıyor. bir de uçuk çıktığı zaman 1000 mg'lık lisin tabletlerinden 3 tane içiyorum 3-4 günde uçuk kuruyor. size tavsiyem eğer çok sık uçuk çıkarıyorsanız muhakkak bir doktora gidin ve olabildiğince detaylı bir kan tahlili isteyin.

 19. murat kara dedi ki:

  uçuk çıkmaması için bağışıklık sistemini güçlendirecek en iyi bitkisel çözüm nedir.. bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim..

 20. esra ayaz dedi ki:

  yarna kadar geçirtecek bir çözüm lütfennnnnnnnnnnnnnn

 21. ecekaya dedi ki:

  bu uçuğun çıkması diilde neden çıktığı önemli. normal bağışıklığı olan bi insanda asla uçuk çıkmaz. sigarayı bırakın bol sebze meyve yürüyüş, ekmeği az yiyin uçuk falan çıkmaz. birde ilaç içmeyin. deneyin ve görün. tabi yapmak zordur

 22. yeliz dedi ki:

  merhaba arkadaşlar bende uçuk maduruyum .İki sene önce iğneli epilasyon yaptırmıştım her ay bir ya da iki kez çıkıyordu. epilasyondan sonra bir daha hiç çıkmamıştı. kurtuldum sandım bilerekte olmasa ama 2 sene sonra tekrar yeniledi .bunun bir çağresi olalı.

 23. BirMuhabbetKusu dedi ki:

  selam arkadaslar. sizleri söyle bi eskilere götirmek istiyorum. bu arada ben 23 yasindayim benim dedem 95 annanem 85 yasinda allah onlara salikli sihatli uzun ömürler versin. simdi gelelim konumuza tabiki biz insan ogullari topraktan yaratildigimiz icin yine sifasinida topraktan aliriz örnegin eczanedeki bütün ilaclar bitkilerden yesilliklerden yapiliyor. ucuk konusuna gelirsek ucuk olan bölge kasinti yapar temiz bakilip ve dogru tedavi olmassa cogalir ve insanin aynaya gecip kendisine bile bakmaya cesareti olmayacak bir hal alir. su anda benimde ucugum var ve iki tane tedavi yöntemi biliyorum birincisi limonu sikacaksin elde ettigin limon suyunu ucugun üstüne sureceksin ve bunu hep temizleyip tekrara süreceksin günde en az 5 kere felan yapacaksin gecene kadar günlerce devam yada ikincisi ve su an benim kullanmis oldugum yöntem sarmisagi catalinla ezeceksin elde ettigin suyu bandirip ucugun üstüne süreceksin ayni limondaki gibi tedaviyi uygulicaksin. belki biraz kokar bir kac gün evden cikamazsin ama
  en azindan cabuk bir cözüm ve basit
  saygilarimla Hayrunisa

 24. Mert dedi ki:

  Arkadaşlar tahta kaşık kesinlikle etkili.ısıtın soor ve dudakta uçuk oldugunu hissetmiyonra uçuk bölgesine basın acısını kesinlikle alıysnuz ve bi süre sonra kuruyor…

 25. Hilal Ulusoy dedi ki:

  Merhaba arkadaslar ben 17yasindayim ve kendimi bildim bileli uçukluyo dudaklarim, okula gidiyorum cevrem buyuk gezmeyi cok seviyorum guzellige cok onem veriyorum ama ucuk ciktiginda hic biyere gidesim kalmiyo cok utaniyorum, buyuk ucuklar cikmiyo bende ama cok canim aciyo, zovirax gibi kremler kullandim ama pek faydasini goremedim. Onceden senede 1 2 kez cikardi simdi son 5-6 aydir 2haftada bir cikiyor, cok sinirleniyorum, burda bazi arkadaslarin cok taviseyisini okudum ama bende yan etkisi olur dye cok korkuorum buz gercekten iyi gelirmi:( lutfen yardim edin kesin bi cozum olmasada bukadar sik cikmasini istemiorum taviseyelerinizi bekliyorum

 26. Dr. Fatmanur Gökgöz dedi ki:

  Arkadaşlar bende de uçuk sürekli çıkıyo çıkmadan önce tatlı,tatlı kaşınıyor zaten kaşındığı anda aseton basın kaşınan yerlere.. Eğer çıkmışsa . İlk olarak eczaneden uçuk kremi alın krem 1 saat falan kalsın dudağınızda çenenizde vs. Sonra kremi silmeden aseton döktüğünüz selpağı basın ve bekleyin 10 dakika falan arkadaşlar gerçekten yanıyo ama iyi sonuç alıyorum gerçekten sönüyo sonra buz'u basın Bunları sürekli tekrarlayın şuan dudaklarım çenem uçuk içinde ama bunları yaptım ve gerçekten iyi sonuçlar aldım uçuğum söndü. Daha çabuk iyileşti çıkan uçuklar baya büyüktü… Temizliğe dikkat edin aklınıza geldikçe elinizi yıkayın uçuğunuzun olduğu bölgeyi yıkayın ve sakın ellemeyin ellediğiniz takdir de yayılır..
  Dediğim gibi temizliğe dikkat edin bu arada avon ve ya oriflime de bal mumu satılıyor krem ondan da sürdüğünüzde iyi sonuçlar alıcaksınız.
  Geçmiş olsun.

 27. belgin dedi ki:

  arkadaşlar öncelikle geçmiş olsun hepinize. ben de aynı sorunu hep yaşayanlardanım. her ilacı kullandım ama bence en etkili yöntem yılda bir kutu imuneks adlı ilaçtan almak. bu ilaç immün sistemini yani bağışıklık sistemini kuvvetlendiriyor. ben yılda bir kutu içiyorum. 1 ay boyunca hergün 1 tane bu haptan alınca 1 yıl süreyle hem hastalıklardan hem de uçuktan korunuyorum. tavsiye ediyorum. eczacımın tavsiyesi bende işe yaradı umarım sizde de yarar

 28. katruneda dedi ki:

  Günaydın bütün uçukzede arkadaşlarım

  Bir kaç ay önce yine bu sıteyı okumus yalnız olmadığıma şahit olmuştum bır çok öneriyide denemiştim maalesef üzülerek sölüorum ki bunun bir tedawisi yok..
  Yaklaşık 6-7 aydır belki daha fazla bi süredir uçuklarım azalmıştı inanamıodum kii bende çıktığı zamanlar kamış yardımıyla su içebilirdim üst dudağımın uçuktan şişip burnuma deydiği günleri hatırlıorum ne şiddetli acılı günler:( maske takıp sınawa girmiştim we buna benzer nice günler… Dr gittim defalarca bunun tedawisinin olmadıgını sölediler her seferinde…

  Aklınıza gelen ne warsa yaptım yılmadan we gecen yaz arkadaşımın ark.tawsiyesiyle Valtrex kullanmaya başladı o kullanmıs we bi daha hıç çıkmamıştı hemen gittim saglık ocagına ılacı yazdırdım bayaga pahalıydı çünkü kullandıktan sonra çıktı, az çıktı,1 tane çıktı ama patlamadı die izledi günler sonra kesıldı ama nasıl dua edıorum arkadaşıma ALLAH razı olsun ama ne warkı dün gine slikon yaptırmışcasına 2 dudagımdada patladı çok şiş we acı werıo:(( belkide bütün kutuyu bitirmek gerekio bu kez ole yapıcam çünkü ben az içmiştim o ılacı gelelim zawirax'a ona werdiğim paraların haddi hesabı yok kötünün en iyisi diyelim ama mucize beklemeyin hee bide uçuk patlamadan batıcon yani tendurdiot basın ben bu kez hazırlıksız yakalandım süremedim en üzücüsüde oğlum yüzüme bakıp ağlıo canım acıo die:((
  Rabbim dermansız hastalık wermesin inş..bundanda kurtulmayı nasip etsin arkadaşlar..

 29. özer özdemir dedi ki:

  arkadaslar tüm yorumlarınızı okudum bende ucuk magdurlarından biriyim sunada dudagımın ıkı yerınde ucuk var ve ınanılmaz derecede kötü bir durum insan icine cıkamıyosunuz resmen ya canınnız hicbisey istemiyo hayattan soguyosunuz desem yeridir.tecrübemden dolaayı konusuyorum bunu yazan arkadaslarda olmus valtrex 500 mg ve bittikten sonra belletrıx lactans.neden dersenız sorun cıkması degıl tekrarlamaması icin bunları kullanmamız sart.herkese saglıklı ve ucuksuz günler dilerim.saygılar

 30. sevgi naz dedi ki:

  arkadaşlar sabah bır kalktım dudagımın heryerı ucuk.bır kosu gıttım eczaneye zvırax aldımbanamısın demedı.sonra doktora gıttım sur kremı dedı.bıde vıtamın hapı yazdı.kalktık gıttık bıde hoca üflettık.sonra yıne eve geldık dayanamadık sarımsagı ezdık dudaklarıma surdum.suanda beklemedeyım.bakalım sonuc ne olcak.yardımcı olmak ısteyen varsa cvp vereblır.gecmıs olsun herkese allah dusmanımın basına vermesın…

 31. tuba köse dedi ki:

  ya yerdım edın lutfen
  dudağımda ucuk çıktı üst dudağım ve buyukte ya. 3-4 gun son ra yenı bır ıse başlayacagım 🙁 cok utanıyorum vectavır kullanıyorum her saat başı kaç gunde geçer bu burnum d da var artık psıkolojım alt ust oldu ya :'( :'(

 32. ayşe sinem özgün dedi ki:

  benimde birkaç günden beridir dudağımda kocaman bir uçuk var git gide yanında uçukçuklar çıkıyor küçük küçük ağrıyor ve çok acıyor batikon sürdüğümde de uçuğumu çektiriyor ve canımı daha çok yakıyor acaba ne yapılmalı bilen var mı ?

 33. ecem su dedi ki:

  ben sevgilimle öpüşünce kocaman dudağımın üzerinde çıkıyo ve engel olamıyorum…

 34. gamze ayyıldız dedi ki:

  arkadaşlar asiviral krem ve uccuk kremi iyi geliyor tahta kasığı ıssıtıp ilk çıktğnı hissttğnde dokundrtman iyi geliyor…

 35. Nuri -N.K.- dedi ki:

  Arkadaşlar ben de aynı sorun var, çocukluktan beri var, yılda çıkmasını bırakın 1 ayda 5 yada altı defa çıktığı oluyor tam iyileşiyorr, takk başka bi yerde çıkıyor 1 hafta ile 10 günde tamamıyla iyileşiyor, ama ne fayda ki yemek yiyemiyorsunuz, konuşamıyorsunuz, acı veriyor, dışarı çıkamıyorsunuz :)), en kötüsü erkekler için TRAŞ olamıyorsunuz yani ben :(((((( , gitmediğim doktor kalmadı,
  taakii en son doktor hariç :)); 4 yerden çıktı hemde büyük hemen son bir kez daha doktora gittim, bana VALTREZ 500 mg 42 adet hap verdi,siz alırsanız fiyatı 110-125 tl arası ssk v.b. yazdırıp alırsanız 19,50 tl (ama değer :)) ) hapin özelliği uçuk varken acıyı, büyümesini v.b. hızla engelliyorr günde bir tane içiyorsunuz, 42 gün gidiyor hap, bu hap bittikten sonra BELLATRİX LACTANS diye bağışıklık güçlendirici hap (özel bir hap 35 tl çivarı) bi zararı yok takviye :)) sabah-akşam alıyorsunuz bu takviyeye devam ederseniz çıkmıyor, Bende sizin gibiydim hatta sizden daha çok çıkıyordu, taki bunları yaptıktan sonra ben kurtuldum. Tabiki BELLATRİX LACTANS kullanmak şartıyla yani ben de devammmlı kullanıyorum uçuk çıkasın diye MECBUREN kullanıyorum :))) ( çünkü biliyorum uçuk ne kadar zor bi durum olduğunu ) ayda 35 tl verin devamlı kullanın sizdede çıkmasın…..size şiddetle tavsiye yazdığım gibi hapleri sırasıyla kullanın… MUTLAKA DENEYİN………….

 36. zeynep taşdelen dedi ki:

  Arkadaşlar ben Zeynep 1 yorum öncesinide ben yazmıştım evet uçuğum yaklaşık 4 gündür var ve bugün dahada azaldı çünkü eczaneden zavirax isimli kremi alıp kullandım ve gerçekten çok iyi geliyor uçuklara, kesinlikle almanızı tavsiye ederim çok pahalı değil ve kesinlikle iyileştiriyor.Bunun yanında uçuğunuza sarımsak sürün çünkü sarımsak antipiyotiktir.Ve sakın uçuğunuzu ellemeyin daha çok yayılıyor ağzınızı yıkayın uçuğunuz temizlensin.İyi günler…

 37. melisa çelik dedi ki:

  ben 12 yaşında bir kızım ve benım her ay 1-2 kez dudağımda uçuk çıkıyor acaba nasıl geçer ? evde yapılabilecek yontemler nelerdir veya eczaneden hangi ilacı almamı onerırsınız bırde ben yutkunduğumda boğazım çok ağrıyor 5-6 gundur boğazım ağrıdıktan sonra hemen ardındanda uçuğum çıktı vicudumuzun dırencı duştuğunde uçuk çıkarmış ole diyorlar doğrumu acaba lütfen yarına kadar nasıl geçer bu uçuğum ve yutkunduğumda boğazımın ağrıması bu 2 hastalığımında yarına kadar geçmesi gerekiyorr lütfeennn yardımm edinn banaa 🙁 🙁 🙁 !!!!

 38. Zeynep dedi ki:

  Merhaba Arkadaşlar.Ben Zeynep henüz 13 yaşındayım ve ayda 2 kez dudağımda uçuk çıkıyor.Bunun nedeni vitaminsizlik diyorlar ama bana göre öyle değil çünkü çoğu vitaminleri alıyorum.Kullandığım 2 tane krem var kesinlikle fayda etmedi şimdi sizin yazdığınız Zavirax isimli kremi kullanacağım umarım iyileştirir.
  Bu arada size bir tavsiyem olacak:Kesinlikle uçuğunuzu ellemeyin ve elinizi yüzünüze sürmeyin çünkü bulaşıcıdır.İnşallah bunun bir tedavisi çıkar.Bazı bitkisel yollarıda deneyeceğim,eğer iyi gelirse buraya yazarım 🙂 Herkese geçmiş olsun 🙂 Ama bu uçuk en az 1 haftada geçiyor 🙁

 39. nagme aksoy dedi ki:

  Uçukla benim de başım dertte.Ama bildiğim bir öneriyi paylaşmak istiyorum.Uçuk çıkmadan kaşınmaya başladığında sarımsağı kesip kaşınan yere ve çevresine sürün.Çıkmasını önlüyor yada en azından yayılmasına engel oluyor.Çıktıktan sonra da istediğiniz kadar sürebilirsiniz.Sağlıklı kalın.

 40. Uçukluyum Uçuklusun Uçuklu dedi ki:

  Selam uçukdaşlarım.
  Öncelikle hepimize geçmiş olsun. Uçuk benim sürekli misafirim, görüntüsü bile umurumda değil de şu acısı bir olmasa… İlkokuldayken gözüm dışında kulaklarım, boynum ve ağzımın içi dahil tüm yüzümü kaplayan bir uçuğum olmuştu, bir ay yemek yiyemedim, dışarı çıkamadım. 6 yıl çıkmadı ondan sonra. Ama şimdi üzüntülü anlarımda ve hastalık sonrasında hemen çıkıyor. Krem sürünce oradaki uçuğu durduruyorsunuz sonra '' yaşasın yayılmadı !'' diye sevinirken başka yerden patlak veriyor.
  Çünkü o virüs kendisini dışarı atmak zorunda kremlerle durdurmak işe yaramıyor. Ama en sevindirici noktası vücudumuzun içinde tümörler oluşturmadan virüsleri deri yoluyla atıyoruz, bir de bunların içimizde patlak verdiğini düşünsenize…..
  O yüzden söylemeyi bırakın, bizler şanssız gibi görünen şanslılardanız. '' İçimizde kulunç olasıya, dışımızda gülünç oluyor'' o kadar. Her şerde bir hayır vardır.. Sizce de öyle değil mi? Sevgiler….

 41. şevval küçük dedi ki:

  herkez zovirax ile vectavir yazmış gerçekten vectavir çok iyi ama ilk uçuk çıkmasına yakın sürersen işe yarıyor zovirax ama vectavir çıktığında yarıyor ne yazıkki zovirax uçuk çıktığında fayda etmiyor

 42. murat dedi ki:

  arkadaşlar, ben net ve sağlıklı çözümü buldum. Bu virüs sıcakta çoğalamıyor ve zayıflıyor. Eskiden sıcak kaşık basarlarmış. Bu işe yarar ama yayılmasına sebep olabilir. Hijyen çok önemli bu hastalıkta.
  Çözüm şu: Kaşınma başlar başlamaz üzerine hafifçe nemlendirici bir krem veya bepanten sürün. (Yedirmeye çalışarak yayılmasına sebep olmadan) Sonra saç kurutma makinesini üstüne tutun ve o bölgeyi dayanabileceğiniz kadar uzun süre ve yüksek sıcaklıkta ısıtın. Krem oranın kurumasını ve virüsün aktive olmasını engeller. Sonuç inanılmaz. Bu virüs deri yüzeyine çok yakın yaşıyor ve yüksek ısıda hemen zayıflıyor. Isı uygulamasını sıklıkla tekrar etmeye çalışın.
  Tabi bu diğer tedbirleri bırakmanızı gerektirmez. Düzenli spor, vitamin takviyesi önemli. Bu yukarıda yazdığım tedaviyi krem ve antiviralle destekleyebilirsiniz.
  umarım üzüntüleriniz bu yöntemle yok olur.

 43. emilie BAYRAK dedi ki:

  ben fransiz sitelerinden arastirdim biraz benim basima hic gelmedi ama esimin boyle bi sorunu var herkesin deneyip sonuc verdigi bi cozum yazmislar elma sirkesi veya sirke kurutuyomus bi gunde geciyomus bende olmadigi icin kendim denemedim ama herkes cok etkili diye yazmis denemenizi tavsiye ederim gecmis olsun herkese ….

 44. duru ahsen dedi ki:

  bunun sadece benim sorunum olduğunu düşünüyordum çünkü uçuk benim için hayatımın olmazsa olmazı olmuştu hatta çıkması gecikince acaba neden çıkmadı diye düşünürdüm birde çıktığı yerler güzel olsa komik değilmi çıktığı yerlerin güzel olmasını beklemek tam dudak ortası,burun kenarı iki köşe birden…genellikle korku ,hava değişimi benim için en önemli uçuk çıkarma sebepleriydi denemediğim ilaç yöntem kalmadı …
  en sonunda cildiye uzmanı VALTREX adlı bir ilaç yazdı bunu uçuk çıkmadan hemen önce içersem hem uçuk daha haif çıkıyor hemde iyileşme süresi azalıyor.ayrıca uçuk çıkarma sıklığınız azalıyor aylarca çıkmadığıda oluyor biraz pahalı 178tl olmalı ama sigorta güvencesi olanlar yazdırabilir ben öyle alıyorum bide FUCİDİN KREM UÇUK ÇIKTIKTAN SONRA sürülünce iyi oluyor…
  ayrıca KİŞNİŞ de iyi geliyor.aktardan aldığınız 1 tl lik kişniş epey gidiyor…kaynamış suyun içine 1 çay kaşığı kişniş ekleyin 5dk bekleyin ve için günde 3 bardak içebilirsiniz..
  ayrıca eczanede satılan İMUNEKS diye bir ilaç var vücut direncini arttıran 25tl kullanılmasını tavsiye ederim çünkü bağışıklık sisteminin zayıf olduğu durumlar uçuk çıkarmamızı sağlıyor..
  hepimize geçmiş olsun…

 45. şebelek hulusi dedi ki:

  Tahta kasik deniyelim bakalim

 46. uçukkkk uçuk dedi ki:

  benim yıllardır çıkıyr nıvea sürüp yatmıştım gece dudağıma çatlağını gidersin diye sabah kalktığım da uçuk başlangıcı vardı nıveayı önermiyrm bol bol buz basın ve asiviral çok iyi geliyr onuda sürebilirsiniz

 47. zeynep albay dedi ki:

  ya sabah sabah sınır krızı gecıryrum ne yapcam bılmıyrum.dudagımın ust kısmı basladı yarına kalmaz her tarafa dagılır.lıtfen bı cozumu yokmu cıldırcam bayrama kadar gecmez.rezıl olcam sabah esım optu acaba ondanmı of delırcem

 48. dr who dedi ki:

  Herpes virüsü sinir lifleri arasındaki yag tabakaları içinde kozasında saklanır.Vücüt direnciniz düştügünde tekrar reaktif olur.HSV1 ve HSV2 den kesin kurtuluş var.Ancak tedavi bir hayli zor ve uzun süreli.Çaresiz hiç bir hastalık yoktur.Allah dermansız dert vermez.

 49. HAKİME ATİK dedi ki:

  merhabalar 28 yaşındayım.7 yaşında kızım var.bende uçuk çıkmıyor ama eşimde çıkıyordu kızımdada çıkıyor.3 gündür uğraşıyoruz.üst dudağı sanki balon.ben artık ağlıyorum.yorumlarınız ve öneriler için teşekkürler.yalnız değilmişiz.şimdi iki kelime diyorum.MUTLULUK ,MÜCADELE.

 50. havva sütlü dedi ki:

  Uçuğa mucuze çözüm Herpatch uçuk bandı, hem şeffaf dudağınza yapıştırıyorsunuz suyla sürekli ıslatın hem band kaybalıyor hemde uçuk kayboluyor, artık dudağınıza beyaz pis pis kremlerden kurtulduk. üstelik üstüne ruj sürüyom hiç belli olmuyor. bilgimi istiyorsunuz. ucugumvar.com da biton bilgi var. sadece eczanelerde bulunuyormuş

 51. çiğdem özkan dedi ki:

  oğlum 6 yaşın da herpes virüsü ile 3 yaşında tanıştı yanak üzerinde tırmık la geldi bedenine bu illet . kendi anlayamadığı için uçuk çıkmadan öncesi maalesef bir önlem alamıyorum yalnız azda olsa bir ateş yükselmesi yaşıyor zovirax şurup ve kremiyle baskılayıp bağışıklık sistemini güçlü tutmaya çalışıyorum çocuğuma geleceğine bana gelseydi ileride bütün herpeslilere kesin çözümü olan bir aşı ümit ediyorum.

 52. semra demir dedi ki:

  amway reklamı yapmasak ??

 53. fatma yıldırım dedi ki:

  arkadaşlar bende alerjik rinit var hem o sebepten hemde sitresten çıkıyor. özellikle burnumun içinde ve üst dudağımda burnumun içinde cıkınca virüs beyine gittiği için koku alma hissim kayboluyor çareyi iyi beslenme ile buldum ve sürekli vitamin kullanıyorum çıksada sıksık tekrarlamıyor ve çabuk iyileşiyor daha sonra amwaye üye olup vitaminlerimi kendim alıyorum artık bünyem kuvvetlendikçe çıkması azaldı bilgi için faceme mesaj gönderebilirsiniz isim:fatma yıldırım ftmyldrm_patla_@hotmail.com

 54. ayşe güler dedi ki:

  Size kesinlikle ZOVİRAX ı öneriyorum, ben de aşırı uçuk çıkıyo öyle böyle dedi ve ellemediğim dokunmadığım ilaç kullandığım halde dudağımın alt kısmı tahriş dahi oluyor sabırla geçmesini bekleyin ve kreminizi kullanın,doktorumda zovirax ı önerdi şu anda en geçerli kremmiş geçmiş olsun.

 55. şabedin hulusi dedi ki:

  herkeşe sılam erkedeşler ben 4 ğün ünce uçuğladım ama nasıl biliyonuzmu ekşam manitayla seviştim sabah bağtım olmiş bende de çığtii bo saçme yazileri okumeyin bi ine alın eline batır dibine olay budur herkeşe geçmişler olsun by ..

 56. selena dedi ki:

  ben 11 yaşındayım uçuk için doğal yöntem istiyom

 57. Şeniz Özgür dedi ki:

  Ben 15 yasındayım ve kendimi bildim bileli uçuk çıkar sanırım bir çözümünü buldum uçuk cıkmadan once cıkacagı yerde 1 veya 2 saat önceden bir uyarı verir hatta belki daha kısa süre önce iste tam o sırada oraya terramycin(deri merhemi)'ni sürün o uçuk ya küçük bi ihtimalle inat edip yine cıkacaktır ya da cıkmayacaktır bende genelde sürünce cıkmıyor ama virüs işte illa çıkması lazım gerektiği icin o zamanda damagımın üst kısmında uçuk gibi ufak kabarcıklar oluyor fakat uçuktan daha rahatsız edici oluyor bu yüzden o merhemi tavsiye ediyorum eminim memnun kalırsınız. Unutmayın yine de şanslı insanlarız bu uçuk virüsü dudagımızda degil baska , iç organlarımız gibi, yerlerde de kendisini gösterebilirmş ama bizim sadece dudagımızda çıkıyor.. Dedigim gibi o merhemi kullanın, eczanelerde satılıyor.

  Saglıcakla kalınn..

 58. selma dedi ki:

  merhaba benim dudağımda çıkmıştı uçuk tavsiye üzerine ozon yağı kulladım ve çok iyi geldi Oveobio markası. tavsiye ediyorum

 59. gizem demir dedi ki:

  Merhaba bende ne zaman uçuk çıksa oynamadığım halde dağılıyor ve çok şişiyor bir sürü krem kullandım ama ne yazık ki bi faydası yok ne yapmalıyım l
  ütfen bi çözüm söyleyin iyi günller ..

 60. fatma dedi ki:

  selam bende bı uçukzadeyim benide aranıza kabul edin ben 28 yasındayım bu dertten bende muzdaribim nerdeyse kullanmadığm krem hap kalmadı ama çözum yok yalnız sunu öğrendim bademcık iltihabı uçuğa sebeb oluyomus boğaz ağrısı sık geçiren arkadaşlar bi takip etsınler bakalım

 61. elif çiftçi dedi ki:

  slm 38 yasndym 20 senedr gözümde uçuk çıkıyor artık çok çekilmez oldu cok acıyor ilaç kullanıyorum ama tekrarlıyor ne yapmalıyım lütfen bi çözüm önerin ii günler.

 62. kemal özcan dedi ki:

  arkadaşlar bu virüs herpes virüsü bayanlarda ve erkeklerde varsa cinsel yolla bulaşmıştır kimse yanlış anlamasın ben yıllardır bununla ilgileniyorum ancak bana mai yollayın yardımcı olayım sorun yok harput23@hotmail.com

 63. A.akin dedi ki:

  Ya nalet olsun bendede bugün çıktı gözümün önünde aynaya bakarak çıktı ne zaman iyileşir bu acaba idrar sür diyo sitenin birinde olabilirmi böyle bişey

 64. merve şirin dedi ki:

  ben 12 yaşındayım dudağımın üstünde uçuk çıkıyor niye çıktığını biliyorum çünkü

  hastalandığımda,üzüldüğümde, sinirlendiğimde çıkıyor 2 gündür hastayım, boğazım inik, 2

  gündür yemek yemiyorum,öksürüyorum,karnım ağrıyo bunların üstüne 2 tane uçuk çıktı

  dudağımın üstünde doktara gitmenizi ve doktorun önerdiği ilaçları sürmenizi isterim

  HEPİNİZE GEÇMİŞ OLSUN..!

 65. sevgi sevinç dedi ki:

  arkadaşlar yorumları bende okudum ben gayet sağlıklıyım 24 yaşındayım ve birgün olsun uçuğum çıkmadı bulaşıcı bir hastalık olduğundan dolayı tüm aşyalarınızı ayırmanız gerekir çatal,bıçak,kaşık,havlu vs gibi ve uçuk çıkan bölgeye hiç bir şekilde dokunmamanızı tavsiye ederim. solisyon kullanın ve dezenfekte edin. evde hazırlayabileceğiniz bitkiler var doğadan yararlanın derim. tabi ileri seviyede ise muhakkak bir doktora gidin. hepinize çok geçmiş olsun…

 66. halil uyanıkoğlu dedi ki:

  Çözüm
  Ben uzun yıllardır bu sorunu yaşıyorum bugune kadar denemediğim şey kalmadı uzun ni süre çıkmasını engellemek ve kısa süre içinde uçukları yok etmek için antiseptik kara merhem ve thiocillin merheme penisilin tozu koyun karıştırın uçukların üzerine sürün kısa sürede yok oldugunu uzun süre cıkmadıgını görürsünüz

 67. melisa dedi ki:

  ben de bir diş sarımsağı ortadan ikiye yarıyorum uçuk çıkacak bölgeye tutup bekletiyorum.Çok acıtıyor ama geçiyor.Bi de limon da iyi geliyormuş die duydum.Sarımsak çok kokulu aseton da tam çıkmadan fayda ediyor.

 68. uğur özcan dedi ki:

  benım dudagımın buyuk kısmı sıstı su toplar gıbı baloncuk oldu ınternette arastırdım asıvıral ılacı onerenler oluyordu bende denedım gunde 5 6 defa surdum tam kabarmadan ılk gunde ınde ıkıncı ucuncu gunde yavas yavas yok olmaya basladı gercekten cok etkılıymıs herkeze tavsıye ederım fıyatıda 3 tl denemkte yarar var

 69. hilal bük dedi ki:

  Uçuğa bir parça buzun mükemmel sonuç verdiğini duydum.Kötüye gideceğini sanmıyorum.o da bir iltihap sonuçta iltihaba buz ii gelir die biliyorum.Mantıklı geldi.Denemekte yarar var

 70. bulut güneş dedi ki:

  tahta kaşığı ateşte ısıt uçuk oloan yere bastır fazlada sıcak olmasın soğukta olmasın dayana bileceğin şekilde olsun 2.3 güne ihleşir hemi fazla şişlik vermez

 71. kemal bulut dedi ki:

  arkadaşlar bende uçuklandım 🙂 lütfen bana evdeki malzemelerle yapılıpda etkisini geçiren birşey söyleyin 🙂

 72. eren yılmaz dedi ki:

  İşlem çok basit:
  1-iğnenin ucunu ocakta kızgınlaştır uçuğun tam ortasına patırıp patlat
  2-akan sıvıyı steril olmuş kagıtla iyi temizle
  3-steril kağıda kolonya dök uçuk üzerine kompress yap 5-10dk civari
  4-cabuk kabuk bağlaması için zovirax süre bilirsin
  5-varsa C vitamini al bol su ile
  düzenli yaptığında günün sonunda uçuktan kurtulursun ''MD Eren''

 73. harun yüksek dedi ki:

  benim üst dudağımın dışında ve içinde birden çıktı. yukarıdaki bi yorumcunun tavsiyesi üzerine kantoron yağı kullandım.hemen 1 günde şişlik ve sızlama kayboldu.iyileşti yani. tavsiye ederim…

 74. büş dedi ki:

  burnum dudaklarım heryer ucuk sürekli cıkıyoo :(( vektavir ve asiviralı karıstırıp kullanıyorum cok gec geciyolar en kökten cözüm sülük oluyomus ???? deneyen varmı

 75. hasan arpacı dedi ki:

  benim çocuğumun göz kenarlarında bu illet virus dönem dönem çıkıyor ve ilerlemesinde göze sıçrıyor. ilk başlarda bunu anlayana kadar çok zorlandık ama artık bu illet virüse alıştık . doktor çocuğunuzda uçuk virüsü var bu geçer ama tekrarlar dedi ve bizde bu virüsle uğraşıyoruz yıllardır . ZOVAREX ilacı bu uçuk virüsüne karşı çok etkili ve yukarıda bir arkadaşda aynı şekilde bu ilacı söylemiş . allah hepimize sağlık ve şifa versin .

 76. kübra dedi ki:

  küçükken denize gittiğimin ertesi günü çenem boynum kabar kabar uçuk dolmuştu bi ilaç kullanmıştım geçirmişti tam hatırlamıyorum şimdi ismini ve onu bulamıyorum. Şimdi denize gittiğimde boynumda ve dudağımda çıkıyo acıdan uyuyamıyorum bile. Bide bu ilaçları çıkmadan sürmek lazım ama gece çıkıyo bazen sabah çok geç oluyo. O ilaç zovirax olabilir ufacık bi kremdi sarı beyaz renkteydi dışı bilen yazsın

 77. Dilek Deniz dedi ki:

  yahu benim tam 1 hafta sonra mezuniyetim var dudağımda uçuk çıktı. çokk acil nasıl geçer bu lanet şey lütfen çözüm bulun.

 78. memo dedi ki:

  ulan nerden bulayım ben o malzemeleri adam akıllı bi çözümü olan yokmu.

 79. sema dedi ki:

  Bende de hç çıkmazdı ama bu sene sivilce,,uçuk hepsi de cıkıo anlamadım.
  Dun bi tane ucuk cıktı sabah bı uyandım 5 yane olmuş ve şiş çay bile içemiyorum acayp acıyo..yarn önmli bi işim var yarna kadar şişi iner mi ??
  Birde ucugun cıkmaya basladıgını anladıgınızda once SAF HACI ŞAKİR sabunla yıkayın sonrada SARIMSAK sürün.. çok faydalı hemen kurutuyo..ama ben sivilcelerime bi çözüm bulamadım 🙁

 80. aliço dedi ki:

  Zowirax ''UçukTu UçTu'' Zowirax…
  Tek kelimeyle mükemmel. kaşıntı Başlar başlamaz SürerseNiz ertesi Gün Yok Oluyo Bunu Kullanan Herkez Bilir…

 81. öznur ege dedi ki:

  yaa ewt bende 13 yaşındayım .2 gün önce benddede çıktı ama kesin çözümü olan varmı çok sinir bozuyo yaaa kısa sürede ileşsin başka bişi istemiyorum.

 82. RAŞİT KOYUN dedi ki:

  arkadaşlar bnde de burnumda dudaklarımda çıkıordu asiviral tablet 200 gr alın onu kullanın 2 3 yıl ucuk çıkmasını engellior 2 3 yıl bittikten sonra bide o hapı alın 1 yıl boyunca kullanın bnce çözüm öyle olacak kökten çözüm kesinlikle öyle olur şimdide geçmiş olsun iyi sağlıklar

 83. melis dedi ki:

  bn 17 yasındayım ve ucuk cıktı 🙁 cok sisti dudağım kocaman oldu vectavir kremi aldım ama henüz bi faydasını göremedim … acaba baska ne yaparsam gercer ?

 84. tuana dedi ki:

  merhaba ben çölyak hastası olduğum için bağışıklık sistemim çok zayıf ve bianda hemen uçuk çıkabiliyo zovirax kullanmama rağmen 10günde bile geçmiyo 2 ay önce çıktığında arkadaşlarım sarımsağı kesip suyunu sürünce çok çabuk geçtiğini söylemişlerdi ve 4 günde geçti şimdi tekrar çıktı ve bu sefer çok fazla dağıldı yine sarımsak denicem inşallah geçer hftaya doğum günüm var ve doğum günümde inşallah uçuklu olmam 🙁

 85. çağrı Ak. dedi ki:

  Arkadaşlar bu uçuk bir virüs hastalığıdır. virüsler yarı canlı yarı cansız olduklarından tedavisi oldukça zordur. gribi örnek verebilirim.

  size bir kere bulaştıysa onu vücudunuzdan atma olanağınız yoktur (cerrahi müdahale dışında).
  genellikle bir hastalık sonrası çıkar çünkü bu virüs vücudun zayıf anını kollar. hastalıkla uğraşan vücut zayıf düştüğünden virüs kendini kopyalamaya başlar.
  virüs bir parazittir. canlı hücrelere girerek genetik yapıyı bozar ve kendine köle yapar adeta.

  benim kullandığım ilacın etkisi şu şekilde işliyor: uçuk tam çıkmadan (sızlamaya ,kızarmaya başladıgı zaman) bölgeye sürülüyor. bu kremin içindeki madde virüsün kendini kopyalamasını engelliyor. DNA eşleşmesini durduruyor. sonuç olarak virüsün çoğalmasını ve yayılmasını önlüyor. iyileşme süreci çok çok daha hızlı gerçekleşiyor.

  eğer uçuk çıktıktan sonra (kabarcıklaşmaya başladıktan sonra) ilacı sürerseniz pek faydasını göremezsiniz. ne zaman ki sızlamayı hissettiniz hemen sürün. tek sefer değil. 4-5 sefer sürebilirsiniz gün içerisinde. uçuğa değen parmaklarınızı mutlaka yıkamanız gerekiyor. yoksa başka birine bulaştırma ihtimaliniz var. kullandıgım ilaç zovirax tı arkadaşlar. asiviral de aynı şekilde tedavi ediyor. ama fiyat olarak 3 katı pahalı zovirax.

 86. betül dedi ki:

  teramisin krem mutlaka iyi geliyor

 87. asgurdales dedi ki:

  Bendede dün çıktı arkadaşlar üksek ateşten dolayıymış. İşe gidiyorum odadan çıkamıyorum. toplantı var girmek istemiyorum hayata küstüm resmen. 2. gün ilk gün asiviral sürdüm bugunde zoviraxa başladım ne biçim derttir bu yemek yiyemiyorum bişey içemiyorum çocukluktan beri yılda 1 kez bu nalet şeyi çekiyorum. Maddi kesin bi çözümü olsa herşeyimi vericem…

 88. Temmuz Temiz dedi ki:

  Merhaba. Benim Tavsiyem herseyden önce Hijyenik olmanizdir. Yara'nin kurmasi, iyilesme sürecini hizlandiracaktir. Bir kere ciktiysa herzaman cikma ihtimali var ucugun!!! Bu Yüzden ciktiktan sonra sabir etmek lazim ve iyilesmesinden sonra daha dikkatli olunmali. Ciltleri Kuru olanlar, yikandiktan (dus) sonra mutlaka riskli bölgelere nemlendirici kremler sürsün (dudak kenarlari) !!! (Nikotin cilt'in kurumasina neden olur) Herseyden önce Temizlik ve Hijyen.

 89. cçizer dedi ki:

  uçuk sorunu yaşayan arkadaşlar ben yıllarca uçuktan çok cektim doktorada gittim ;yoldum;havluyu ısıtıp suratım yanarcasısına sıcak havluyu ucuk olan böleye tutum kullanmadığım krem kalmadı 15-20gün aralıklarla cıkıyordu en sonuda bir cildiyeuzmanı wartex diye bir hap önerdi pahalı bir hap sanırm için 40 tane günde bitane kullanarak 5gün yada 7gün kullanın hiç bir sorun kalmıyacaktır uzun zaman sonra yine tekrarlıyor ozamanda haptan 1-2 tane yutunuzmu aynı gün yok oluyo herkese acil şifalar

 90. sahra özdil dedi ki:

  bu sabah rüyamda uçuk çıktığını görmüştüm ama kalktığımda bunun gerçek olduğunu görünce beynimden wurulmuşa döndüm inanamadım ağlayacak duruma geldim hem de bir değil iki taneydi normalde denize girdiğim zamanlar bu uçuk sayısı ona katlıyor resmen boş yer yok üüst üste çıkıyor geçmesi nerden baksanız bir buçuk ay ondan sonra tövbe ettim bir daha denize girmemeye ama şimdi o kadar çok çıkmasada bir tane iki tane çıkıyor ve kullnmadığım merhem kalmadı benmde limon karabiber bebanten kızgın tahta kaşık teramisin aklınıza ne gelirse ama şuu zovirax denicem bakalım sonuç ne olacak ama kesin çaresi yok yine belliki 🙂

 91. feyza dedi ki:

  arkadaşlar bugün bende iki aya bir çıkan uçuk yine çıktı tahta kaşığı ısıtıp bastırdım.asetonuda pamuğa döküp tampon yaptım buzda koydum ama yine de içi su doldu yarın inşallah şişmez çok kötü görünüyor şişince kesin çözümü yok şimdilik

 92. erkan dedi ki:

  arkadaşlar gökçek iksiri kullanan varmı?

 93. serap toprak dedi ki:

  Ben34 yaşındayım bendede küçüklüğümden beri çıkıyo bıktım artık dışarı çıkamıyorum sadece ruj sürüyorum ama çok kaşınıyo ve yanıyor yorumlarınızı okudum ama hiç çaresi yok gibi geliyor aslında farkettiğinde antibiyotik içiyordum ama şimdi yinede çıktı işte nefret ediyorum yaaaa konuşamıyorum yemek bile yemek istemiyorum bence vidumuzda iltihap olduğu zaman dışarı atıyo ateş korku bunların hepsi doğru kabul etmesekte ama bir an önce çaresini bulsunlar lütfennnnnnn.

 94. elif elif dedi ki:

  uçuk çıkacağını hissettiğiniz anda asetonu pamuğa döküm orda beş on dakika iki üç seans halinde bekletin ve çıktıktan sonrada günde iki üç kez devam edin. çok etkili bence.

 95. sariye çullu dedi ki:

  mrb bn sariye her ay dudağimda uçuk çıkıyo çok canım sıkılıyo ne yapabilirim

 96. mustafa nadir dedi ki:

  benimde 3 ay önce ve 2 gün önce olmak üzere üst dudağım balon gibi şişti bende sitede yorum yapan arkadaşların kullandığı ilaçları kulandım ve kullanıyorum …bu gün farklı bişey yaptım aktarlarda satılan şap 1 çay kaşığı havanda toz haline getirilecek yarım limon suyu ve 2 damla zeytin yağını karıştırıp uçukların üzerine sürdüm.bu günden itibaren uygulamaya başladım bakalım sonuç ne olacak

 97. mertcan mosmos dedi ki:

  merhab ben mertcan her ay illa uçu ğum çıkyor ne yapmalıyım!!!!!!

 98. erkan dedi ki:

  arkadaşlar ben kan tahlillerini yaptırdım problem çıkmadı,1000 mg lizin ve 1000 mg c vitamini aldım toplam 50 tl.,dün başladım, hayırlısı bakalım.inşallah faydası olur sizlerede öneririm.

 99. yaralı burun dedi ki:

  benim de çok çıkıyor ben dudaklarımı yerim soyarım bu şekilde çıkar çatlak filan varsa dudağımda kesin uçuk olur… genelde korkulu rüyalarda ve stresli durumlarda çıkıyor ve birinde uçuk gördüğünde ıyy iğrenç filan dediğinde çıkıyor insana bence 🙂 özellikle burun ucumun sağ tarafında çok çıkıyor bende soyma hastalığı olduğu için eziyorum soyuyorum biri kör olma riski var tehlikeli dedi burunda çıkan uçuklar için aman allah muhafaza ben burda okuduğum her türlü yolu deneyeceğem imkanlar yettiği sürece sizlle de paylasırım
  uzun zamandır olmuyordu bende gene çıktı kış ayları bu aylarda yani dikkat etmek gerekiyor

 100. nur çalışkan dedi ki:

  yha ne biçim bişiy bu 13 yaşındayım ve kendimi bildim bileli çıkıyo bu lanet şeyy vektavir kremi kullandım bi işe yaramadı ama gende deniycem tahta kaşığı ısıttım koydum (ama ben çok sıcak koyamadım) bi işe yaramadıı yorumlarında çoğunu okudum şimdi onları deniycem yarın okula gidicem ve nasıl geçicek geçmesse ben nasıl okula gidicem bilmiyorum yardım edinn!!kesin çözümünü bulan varsa paylaşsınn

 101. erhan dedi ki:

  Arkadaşlar yıllardır bende aynı problemi yaşıyordum.Kullanmadığım krem ve ilaç kalmadı malesef virüsün çaresi yok ancak Yurtdışı seyahatim sırasında japonyadan aldığım krem sayesinde ucuk kısa zamanda geçti kaşınti-karıncalanma-kabarma yaşamadım. Kremin adı ( Herupeshia nankou ) detaylı bilgi isteyen arkadaşlar burdan bana ulaşabilir. herupeshianankou@hotmail.com

 102. erkan dedi ki:

  ayrıca bayan arkadaşlar şükretsinler ağızlarında falan uçuk çıkıyormuş,birde cinsel bölgelerinde genital herpes çıksa daha kötü.Bunuda düşünmek lazım.Bizde genital herpes var daha kötü yani.Allah düşmanıma bile vermesin bu hastalığı… herkese acil şifalar

 103. erkan dedi ki:

  ayrıca ben sigarayı , içkiyi , çayı bıraktım yinede uçuk çıkıyor.Sitelerde araştırın argininli gıdalardan uzak durmamız gerekiyor yazıyor.Yukarıda yazdım lizin tablet kullanmayı deniycem bakalım hayırlısı

 104. erkan dedi ki:

  Ayıraca ayçiçeği, susam tohumu, kuru üzümler ve kahverengi prinç uçuğu tetikliyormuş, bir sitedede etten buğdaydan bahsediyordu. fazla şekerli gıdalarda vücudun vücudun direncini yarı yarıya düşürüyormuş.Şimdi ayçiçeği uçuğu tetikliyorsa, dolayısıyla ayçiçek yağıda uçuğu tetikliyordur, ben bekarım bekar olmasam yemeklerde zeytinyağı kullanmayı denerdim.Bence zeytinyağını İmkanı olan denesin, ve burada gelişmeleri paylaşsın

 105. erkan dedi ki:

  slm arkadaşlar, bende on yıldır çekiyorum bu hastalığı. cildiyeye gittim bana baskılama tedavisi yapıldı ama tedavi bitince yine çıkıyor.1 yıl valtrex 500 lük kullandım.Bu hastalığın kesin tedavisi yok.Bende bide genital herpes var, hayatımı kararttı. genelde her ay çıkıyor, 2 gün önce yatakta çok terledim hemen uçuk çıktı genital bölgemde.anlayacağınız sabretmekten başka çaremiz yok.15 gündür zeytin yaprağı çayı içiyorum ama nafile.Yukarıda arkadaşların yazdığı gibi lysin hapı kullancam.15 gündür arginin içeren gıdalar yemiyorum, ama yine çıktı.arkadaşlar hep stresten bahsediyorda türkiyede herkes stresli dolayısıyla herkeste uçuk olması lazım.Vücutla ilgili bir hastalık bu. hepimize acil şifalar arkadaşlar

 106. helin dedi ki:

  Bugun doktora gittim bana ilaç verdi ilacı aldım takma diş yapıştırma ilacı imiş böyle aynı isimde iki ilaç varmı desem?

 107. yılmaz aslan dedi ki:

  lütfen iğleştirece bşiy vaesa sölein

 108. yılmaz aslan dedi ki:

  ya kardeşim her ay ben cıkıyor uçuk bıktım ya

 109. esra nakıp dedi ki:

  uçuk çıkarken yadabçıktığı an sirke sürün derhal asiti uçuğu kurutuyor..ayrıca fondöten de etkılı..tecrübeyle sabittir 😉

 110. demet zenginer dedi ki:

  mehaba ben de yaklaşık olarak 15 yıldır çekiyorum hafta da bir plmazsa iki haftada bir çıkıyor .ben baskılama tedavisine başladım ilacı kullanırken çıkmıyor ama ilacı 1 aydan fazla süre kesince tekrar ediyor en az 1 yıl için rapor verdi dr inşallah düzenli kullana bilirim .valtrex 500 mg günde bir kullanıyorum

 111. esra mehmetoğlu dedi ki:

  merhabe arkadaşlar bendede uçuk çıkıyo senede 1kez tekrarlıyo yanağımda kocaman çıkıyo çok kaşınıyo ve ateş yapıyo yüzümde internete araştırırken tuzlu su ile hafif bastırmayı tavsiye etmişti bende uyguladım inanın 2günde toparladı ve şükür şundada geçmek üzere birde bunu deneyin bakalım nasıl olcak

 112. ceyda dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar. Bildiğim guzel bır yontem var onu paylaşayım sizinle; tahta kaşığı ocakta ısıtın ve ucugun ustune dogru bastırım tabi bıraz soguduktan snra. o hemen incektir. ındıkten sonra kabugunun yok olması ıcın gunde 3 kez teramicin merhemını sürün hemen geçecektir ve ateşini alacaktır . acil yöntem bence bu . hrkese bol şifalar.

 113. Pelin dedi ki:

  aaahhh ahhh çocukluğumdan beri çekiyorum bu uçuğu….maalesef henüz kesin çözümü yok…çok araştırdım hala da peşini bırakmıyorum…uçuklu düşüncesiz insanların birbirini öpmesiyle bulaşan kahrolası bir virüs….rica ediyorum uçuğunuz çıkınca kimseyi öpmeyin özellikle bebekleri…aynı acıyı psikolojiyi bari onlar yaşamasın …bulaştırmayalım …benim ailemde uçuklu insan yok.ama bebekken salak halamın uçuklu halde beni öpmesiyle bu virisün vücuduma girmesiyle yaş 30 oldu hala çekiyorum…sabırsızlıkla kesin çözümünü bekliyorum…ben uçuğun çıkacağını hissettiğim anda sıcak bir kaşıkla korkutuyorum.asiviral 400 mg tabletten günde 3-4 kes alıyorum .ilk gün vectavir krem sürüyorum.2. günden itibarende kantaron yağı ile o dokunun yenilenmesini sağlıyorum…çıkmasını engelleyemesem de en azından sönük bir uçuk oluyor ve daha kolay geçiyor…denemediğim şey kalmadı.yorum yapan arkadaşlara çok tşk. ederim tavsiyelerinizi deniycem…lütfen farklı şey bulan olursa paylaşalım olur mu…Allah bizi en kısa sürede kurtarsın bu dertten inşallah…

 114. uçuk şeref dedi ki:

  bende şu anda uçuğumun 2. günündeyim…acayip sinirliyim…işim gereği insanlarla sürekli diyalog halindeyim ve çok stresliyim….uçuğun düşünceyle kontrol edilebileceğini düşünüyorum en azından bende böyle oluyo…. 15 20 gün önce çıkıyodu kendimi kontrol ettim….ama şimdi düşünceyle en fazla bu kadar erteleyebileceğimi anlıyorum…. çıkacağı varsa çıkıyo yani….

 115. ömrüye ayen dedi ki:

  bütün yorumları okudum.denediklerim oldu ama bi faydasını göremedm.şimdi uçuklu dudağıma limon yağı sürdüm.hemen kurudu. hiç bi zararı yok, ağız yaralarınada iyi geliyor.diş etlerini beyazlatıyor.limon yağının faydalarına bakabilrsnz.

 116. Emre dedi ki:

  Doğduğumdan beri her sene, daha çok kış mevsimiyle yaz mevsiminde bir kez çıkıyor bıktım. Nedenlerini biliyoruz vücut direnci düşünce, stresten kaynaklanan yada hapşurduktan sonra elimizi yıkamamamızdan vs. bunlardan kaynaklanan birşey. Dün dudağımın altında çıkacağını hissettim, çıkacak yere bir iki kez dokundum bugün çıktı kurtuluş yok. 13 yaşındayken dudağımın her tarafı kaplanmıstı pipetle çorba içtiğimi hatırlıyorum. Ciddiye alınması gereken bir hastalık, bulaşanlara şifa dilerim. Umarım kesin bir çözüm çıkar.

 117. levent güler dedi ki:

  sızlamaya ve kaşınmaya başladığında onu sıcak bi nesneyle yakmalısınız,örneğin tahta kaşıkla ısıtabilirsiniz yada herhangi bi cisimi ısıtıp o bölgeyi yakın mesela bi cımbızı çakmakla yakıp değdirin yada ısıtın ama acı çekebilirsiniz,sonra o bölge kuruyo,ve zovirax sürün,sonrası zaten iyileşme süreci oluyo ve kabarıklık meydana gelmiyo…

 118. meryem delier dedi ki:

  evet arkadaşlar bendede aynı dert 27 yaşındayım çocukluğumdan beri var ama bende çoğunlukla
  grp gibi hastalıkları geçirdikten sonra olur size tavsiyem
  evinizden zoviraks kıremi aksik etmeyin en küçücük bi belirtide sürün
  ama kökten çaresini istiyorum yardııııım ediiiiiiin ya

 119. serdar dedi ki:

  lanet olsun bu pıslıge ya neden bı caresı yokkı bununda bı asısı olsa yaptırsak ne olur yanı

 120. ayçacığa dedi ki:

  ayça 12 yaşındasın ve sevgilin seni uçuk yüzünden brakacaksa boşver üzülme

 121. reklam müzikleri dedi ki:

  evde hazırlanabilecek olanları hazırlardık ama o malzemelerde her evde bulunmuyor

 122. g.r.s dedi ki:

  bebimde uçuğum var çok kötü çeneme kadar indi insanlara bakmaya utanıyorum ne olur yardım ediiinnnnnn….

 123. metehan çankaya dedi ki:

  arkadaşlar bu işn uzmanı oldum eğer uçuğunuzun kabuk bğlamasını istiyorsanız tahta kşığı ısıtıp basın fakat gçtkten sonra iz kalır veya uçuğun çktığını farktmediniz asiviral zovirax vektavirden biri kullanın ilaç uçuk üstünde sarılaşırsa bir pamuk yardımıyla silin ve tekrar sürün bunu 4 kez tekrarlayın sonra tamamen silin iki saat bekleyin uçuk kap tutacak sonra yatarken 2 kez tekrarlayın uçuğunuz 2 gnde geçecekkkk………

 124. canan mutlu dedi ki:

  ya benım dudagımda ucuk var yemek yıyemıyorum acıyo ve sınır bozucu oluyor yardım edım lutfen kremde kullanıyorum ama faydasını en az 3 hafta da goruyorum ben hastaydım hastalıgım gectıkten sonra oldu ben 12 yasındayım bır caresını arıyorum arkadaslarım ırenıyorlar sevgılımde oyle caresı ne yoksa sevgılımı kaybedecegım

 125. ayça dedi ki:

  mrb uçuklu arkadaşlar bende de cok ucuk cıkıyor uzun zamandır rahattım ama bu sabak kalktığımda devasa bır ucukla karsılastım ust dudagım ve alt dudagım tamamen ucukla kaplanmıs o kadar cok acı verıyor kı inanın sılıkon yaptırsam dudaklarım ancak bu kadar şişebilir herhalde.konusamıyorum bıle ama öğretmenım okula gıtmem ve altı saat ders anlatmam lazım kullandıgım bır ucuk ılacı vardı vectavır ama okulda elımde gezdırırken dusurmusum şimdi anestol dıye bır yanık kremı var onu suruyorum oldukca kısa bır surede kurumasını saglıyor bır de cok sık sabunlu su ile yıkamak iyi geliyor.Herkese gecmiş olsun

 126. yasemin dedi ki:

  uçuk soğuk algınlı sonrası ateş ve sitresten çıkıyor..bende de senelerdir çıkar ama size önerim uçuğa dokunmayın biraz sabredin sağlıklı bir şekilde çoğalmadan kendiliğinden geçecektir…tabii WHITE ANGEL arkadaşa da katılılıyorum…

 127. zehn dedi ki:

  en etkili çözüm limon arkdaslr!!!!!!!!!!!!!

 128. WHITE ANGEL dedi ki:

  ve ayrıca sakın uçuğu suyla ıslatmayın.daha çok büyür ve acı verir.sadece kurutucu kremler ve hapları kullanın.alternatif tıp fayda etmiypr genelde.ilaç teedavisini öneriyorum.tabi ondan önce sabun tedavisi.tekrar geçmiş olsun.Allah şifa versin.

 129. WHITE ANGEL dedi ki:

  arkadaşlar!hiç canınızı sıkmayın.uçuğu en çabuk tetikleyen etkenlerden biri de strestir.korku,yorgunluk,sinir,stres,aşırı terleme,ve benzeri şeyler uçuğu hızlandırır.çıktığı zaman psikolojinizi normal sınırların daha üstüne çıkarmak,hem kendinizi iyi hissettirecek,hem de uçuğun büyümesini engelleyecektir.belirtileri,kaşıntı,sızlama,yanma,kızarıklıktır genelde..bazen sivilce sandığınız kabarıklıklar da uçuk olabiliyor.ilk başta genelde kızarıklık ve yanma olur,sonradan küçük kabarcıklar halinde büyümeye yüz tutar.tabi engellemezseniz..engellemenin önemli yollarından birisi,eğer elinizde uçuğa karşı kullanabileceğiniz her hangi bir ilaç yoksa,sabunu hafiften ıslatıp uçuğun çıktığı bölgeye sürün.bu işlemi fırsat buldukça tekrarlayın.eğer imkanınız varsa ilk önce asiviral krem alın ve uçuğun çıkacağını tahmin ettiğiniz bölgeye sürün.sık sık tekrarlayın.%93 oranında kökten etkili olan bir yolu var.ciildiye doktorunuza baskılama tedavisini sorun ve yapmasını isteyin.kesin çözüm olacaktır.maliyeti nedir bilmiyorum ama kökten çözüm olduğunu biliyorum.denemedim.araştırdığım kadarını söylüyorum.tekrar stresten,sinirden,aşırı yorgunluktan ve ani korkulardan uzak durmanızı tavsiye ediyorum.hepimize geçmiş olsun…

 130. Simo dedi ki:

  Az evvel uçuk çıkacağını hissettim ve hemen bir pamuğa aseton koyup bastım üzerine acıyana kadar da cekmedim 5 dk tampon yaptım şimdi kızarıklığı ve acısı,kaşıntısı geçti. umarım geçmiştir çünkü 4 gün sonra nişanım var 😀

 131. jose turan dedi ki:

  ben küçüklüğümden beri bu illetle yaşıyorum kesin bir çaresini görmedim henüz.. eskiden hep vectavir kullanıyordum ama belli bir zaman sonra faydası azaldı hatta daha da kötü olmaya başladı.. sonra aklovir diye bir krem kullandım süperdi yıllar geçtikçe oda işe yaramadı ve şimdi 1-2 yıldır tekrar vectavir kullanıyorum fakat yine işe yaramamaya başladı. bence aynı kremi kullanmak belli bir süre sonra bağışılık yapıyor ve işe yaramaz hale getiriyor.. bence kreminin işe yaramadığını düşünenler dehal değiştirsin faydasını göreceklerdir…

 132. Can dedi ki:

  sabah kalktığımda üst dudağımda ufak bir kaşıntıyla birlikte bi kızarmanın olduğunu gördüm ve uçuk olduğundan adım gibi emindim.. kalktım dolaba baktığımda krem kalmamıştı :S ve tekrar yatağıma geçip kaldığım yerden devam ettim 🙂 az önce tekrardan kalktığımda artık pıtırcıkları çıkmaya başlamıştı kaşıntı ve yanma vardı.. kalktım üşenmedim sarımsak ve bıçağı elime aldım.. sarımsak dişlerini 2ye kestim ve şuanda yaptığım gibi bilgisayrım başında oyalanırken her 20-30 dakkada bir kestiğim sarımsak dişini hafif ezip çıkan suyunu uçuğa sürüyorum kaşıntı ve kızarıklık geçti ki bu sadece 1 satte oldu.. Size tavsiyen ben 21 yaşındayım ve gerçekten diksüyon olarak kendime özen gösteririm uçuğu düşünüp sıkıntı yaptığınız zaman tabiri caizse NAH geçer 🙂 buarad 1buçuk saatte 1 sarımsak dişini değiştirip sabunlusuyla yıkayın ve ardından aseton basın maksimum 2 gün sonra bi buluşmaya gidebilirsiniz mesela bakın ben telaş yapmadım ve üstüne üstelik Cuma günü buluşmam var ama geçiceğini biliyorum.. iyi günler geçirmenizi dilerim 🙂

 133. sibel şimşir dedi ki:

  asiviral diye bi merhem vr çok iyi geliyo eczzanelerde ucuk kremi diye ssorarsanız yardım ederler bu sabah kalktığımda aynaya bi baktım dudağımda uuçuk çıkmış nefrettt ediyoorum şuu uçuktan ya senedde 5 kere çıkarmı yhhaaaa ama asiviral işe yarıyor allahtan

 134. leyla dedi ki:

  ben bu uçugunagzına …………….. ne lan bu hem kaşınır gibi yapıyor kaşıyamıyorumda acıyor buseferde lanet olsun yeterki birini görmiyim anında çıkıyor karşıma uçuklu biri çıktığında bu müşterim olsa bile işinide yapmıyorum suratınada bakmıyorum

 135. Büşra dedi ki:

  Nefret edıyorum bu ucuktan…sabah kalktıgımda yıne ucuk cıkmıstı senede bı kaca kere cıkıyor ozellıkle sınır stres yaptıgımda..coum yolu bulamaz oldum dudagım zaten dolgun bı de ucuk cıkınca berbat duruyor ınsan ıcıne cıkamaz oldum.ne yapmam lazım yardım edın lutfennnnn:(((

 136. hülya keskin dedi ki:

  ben 32 yaşındayım dudağımdan uçuk çıktı ne yapmalıyım genellikle 3veya4 senede bir olyor

 137. melek akçay dedi ki:

  sebeplerı herkesinde bildiiği gibi stres, soguk algınlığı,bazı mayalı yıyecekler ,sıgara , kirli ortamlardan kapılan virüsler, ama malesef bır kere cıktıgı zaman bırdaha kurtulus olmuyor:(

  kaşıntı ve kızarıklık oldugu anda ellerınızı ve dudagınızı sabunlu suyla yıkayın
  sonra pamuga asıton dokup kızarık yere bastırın yanması gecınceye kadar bıraz acı verır ama kesınlıkle ucugun cogalmasını onluyor denedıgım en etkılı yontemlerden ,yada lımon kolonyası bastırın
  ucuk cıkınca yıne bıze dusen ucugu temız tutmak ve zovırax, aklovır gıbı ucuk tedavısınde kullanılar merhemler kullanmak , arada bırde yapabılıorsanız bıtkı caylarını ıcmek ve dudaga pamuk yardımıyla bıtkı caylarıyla kompleks yapmak umarım bu yontemler sızdede ıse yarar gecmıs olsun…

 138. liderr dedi ki:

  bende normalde uçuk 1 kere çıkar sonra uzun süre çıkmazdı.ama bu ay ardı ardına 6 tane çıktı ve şuan 6.sının 2. günü.ben uçuk çıktığında kendimi odama kapatıyorum ve sadece uyuyorum.ama şimdi sınava hazırlanıyorum.doğal olarak stresli ve zamana göre çalışıyorum.yani eskisi gibi 3-4 gün boyunca uyuyamıyorum.bundan bir önceki uçuğumda doktora gittim ve doktor vectavir kremini(3 saat aralıklarla),bactroban kremini(günde 3 defa 1 hafta boyunca) kullanmamı önerdi ve her akşam claritine diye bir hap içiyorum.ama eskisinden çok fark göremedim.artık sıkıldım.ama her streste de çıkıcaksa vay halimize.hele ki sınava bütün zamanını ayırmış bir kişi için stres muhakkak olacak.o zaman bütün geleceğim mahvoldu benim.çünkü uçuk çıkınca derse verdiğim performans bir hayli düşük.çıktığında yemek bile yemek istemiyorum.karanlıkta kendimi daha rahat hissediyorum.ailem çok abarttığımı düşünüyor ama elimde değil ki.en mutlu olduğum zaman çıktıktan sonraki 3. günün akşamı.en azından ilk güne göre daha rahat oluyorum.ama ben o 3 günü o kadar kötü geçiriyorum ki anlatamam.bu kadar uzun yazdım çünkü hem içimi döktüm hem de belki bir umut bir yardım gelir diye düşündüm.ben kendimi bildim bileli çıkıyor.verceğiniz her cevap benm için çok önemlidir =)

 139. arzu dedi ki:

  Bendede uçuk varda evde yapabileceğimiz kolay bi yol varmı acabaa

 140. he-man dedi ki:

  Bu rahatsızlığın en beterını yasayıp olumlerden donen… tum ılaclarını dırekt serumla alan (kortizonda dahil) hıc bır yerı tutmayan , yuruyemeyen, konusamayan ve vırusun butun vucudunu saran bırı olarak tek care.. stressız bır yasam ve L-lisine … mutlaka gun de 1 kere yada gun asırı kürler seklınde alınmsı…suan ıcın en etkılı yontem bu.. spor yapmayı unutmayın …bırde spordan sonra sut(isteyen proteın tozu) zencefil, tarcın kıvı .. 2 gunde 1 … bakın nasıl kurtuluyorsunuz… sıgara az ıcıyorsanız tumden bırakın…ben kurtulduktan sonra herkes kurtulur

 141. gizem demir dedi ki:

  slm ben dede çok uçuk çıkıyo ne yapacağımı bilkemiyom denemediğim ilaç
  kalmadı gene en iyisi zoviraks krem ve aklovir tblet uçukalaRLA YAŞAMAYA alışmak lazım
  kesin çözümü yok…..

 142. mervee dedi ki:

  arkadaşlar herşeyi dnedm ben şurda yazılanları kolonya kaşık buz vs vs şimdide vectavir sürdüm bolca eer geçmezse habr vercm size…

 143. bahar dedi ki:

  arkadaşlar bende uçukzedelerdenim çok kötü bişey ya ve büyümesi dahada kötü oluyo bi uçuğum dudağımla burnumu birleştirmişti o derece büyüktü ve hiç dışarı çıkamıyodum bu yüzden bu ucuğa daha çok minikken önleyebiliriz başkada önlenmez bir ay önce sabah kalktığımda çok küçük bi nokta vardı ama uçukmu değilmi anlamamıştım o kadar küçüktü ve tedbir olsun die vectavir sürdüm biraz yedirdim sora bi tekrar sürdüm ve öle ce bıraktım ve bi kaç saate bişey kalmadı ama dediğim gibi uçuk çok küçüktü kaşınma bile olmuyodu ama bu kez yetişemedim 🙁 uyandığımda saat çok geçti ve uçuk ben uyurken baya bi yok katetmişti yine vectavir sürdüm ama nafile çamaşır suyu sürdüm yine tık yok tahta kaşıklada korkuttum yine bişey yok bugün de aptallığımdan onu bi peceteyle sıktım patlattım sorada öğrendimki bu çok zararlıymış ama uçukta her hangi bi değişiklik yok sadece biraz daha kızardı bi yerde okumuştum peçeteyi sıcak suya batırıp uçuğu korkutun demiş birisi bende yaptım ama sıkıldım bıraktım şimdi kendi halinde hiç bişey yapmıcam zaten dışarıda çıkmıyorum hiç bakalım nolcak allah herkese şifa versin

 144. eezgi dedi ki:

  Arkadaşlar bende çok sık uçuk çıkıyo uçuk çıkmasının en önemli sebebi bağışıklık sisitemi zayıflı. Doğal yönemlerle vitamin takviyesi ve cok takmamak lazım bide aklovir krem ama kaşınmaya başladığı an süreceksiniz. Madem bu kadar çok uçuk çıkıyo her zaman yanınızda bir tane bulundurun. Birde elleriniz sürekli temiz tutun özellikle alkol içeriği yüksek olan kolonyalarla dezenfekte edin.

 145. gaye dedi ki:

  vayy arkadaş yaa dün kullanmışdım biberiye yağını ama ne ertesi günü geçermiş beee..yalan .mucizze olurdu zaten geçse..oda işe yaramıyoo…

 146. gaye kalender dedi ki:

  arkadaşlarrr çözümü yokkk .bendede bildim bileli kendimi çıkıyo.vectavirmiş.zovirax mış hapmış limon muş yoook yaramıyo işdee…sinir oluyorum görüntümden .gitmediğimdr.kullanmadığım ilaç kalmadı.geçmiyor….en son dün tv de izledim .bitki uzmanı ender saraç biberiye yağı varmış.aktarda 3 lira.onu günde 2.kere sürüyomuşuz uçuğun üzerine ertesi gün geçiyomuş.bideniycem bakalım inş….geçerr

 147. uçuk! dedi ki:

  Merhabalar hemen hemen bütün yorumları okudum ben 16 yasındayım küçüklüğümden beri her sene su ucuk baş belası ile uğrasıyorum suan cıkmak uzere 2 gundur sarımsak sürüyorum ve şmdide burda okuduguma göre ve eskiden bir abim cıkmaya basladıgı an sürüyorum cıkmıyor demişti sürdüm iyi geldi sarımsak,aseton gunde 2 3 kere yapın işe yarıyor:)

 148. melek dedi ki:

  slm arkadaslar bn 20 yşndym hayarımda ilk defa bnde uçuk çıktı.neden çktıgınıda blmiyorum nasıl gecer bu uçuk ya 🙁 lütfen cvppp …

 149. Mehmet dedi ki:

  Müjde Aşısı bulundu . Arkadaşlar 1-2 yıl içinde Simplirix (GSK) piyasada olacak bu ,daha önce hiç uçuk geçirmemiş bayanları koruyucu bir aşı … Asıl bomba 3-4 yıl içinde patlıyor , uçuk tarihe karışıyor , genital herpes dahil aktif/pasif virüsü öldürebilen bir dna aşısı üzerinde Londrada faz1 çalışmaları sürüyor. İsmini bir kenara not edin İmmunoVexHSV … Bu aşılar gelene kadar , tek çözüm var içinde asiklovir ,valasiklovir içeren ilaçlar …
  Geçmiş olsun

 150. burak koçyiğit dedi ki:

  lanet olsun hayata küstüm dışarı çıkamıyorum utancımdan 5 6 aydır çıkmıyordu seviniyordumm gene çıktı tahta kaşığı ısıtıp bastırdım gene birşey olmuyormu en iiissiii yatıt uyumak zamanla alakalı biiiiiiiiiiiiiiiişey tamamamen fazla takmayın kocaman bir tane benddee çıktı sokağa çııkmaya utanıyoruum acil cevap yalvarırım dememi beklemeyin bazıları gibii bir uçuk altı üstü nehacet yalvarmaya biraz erkek olun geçer kafaya fazla takmayın onu düşün meyinn kendililiğindenn silinip gidiyor tamam…

 151. arzu arsen dedi ki:

  nefret ediyorum uçuktan.genelde dudağımda çıkıyor ama ne uçuk.kremlerin hiç biri çıkmasını engellemiyor.sadece daha çabuk iyileştiriyor.uçuk yüzünden denize giremiyorum.dudaklarım balon gibi oluyor.yokmu bunun kesin bir çözümü arkadaşlar.

 152. seçil dedi ki:

  benim ucugum geçti nihayet 8 gun aradan sonra rahatca dışarı çıkabılıyorum,tabı her gorende bişeyler önerıyor uçuk yeni çıkmaya başlarken zonklama bır yanma olurya ozaman sogan sürmek gerekıyormuş tekrar olursa denıcem bakalım işe yarıyo mu…

 153. fatma kilinc dedi ki:

  limon falan ise yaramiyor daha berbat etti.acidan kivrandiriyor sakin denemeyin.zeytin yagi limon ise yaramiyor acidan agladim dudagim berbat oldu

 154. selin demir dedi ki:

  geçen hafta acil çözümler ararken bu sayfayı okudum ama maalesef hiçbiri çözüm olmadı.sonrasında en kısa süreli işlemi buldum.sarımsak mucizesi.sarımsağı kesip günde birkaç kez sürün.krem yada limondan çok daha çabuk işe yarıyor.üstelik belirtiler başladığında değil uçuk iyice şiş olsa bile.geçmiş olsun herkese.

 155. merve meriç dedi ki:

  bn kremde kullandım burda okudğm gbi tahtaylada denedim rujda sürdüm neler yapmadım 4gün olmuş küçüldü indi yarın ya da öbürgün geçicek heralde. uçuktan birden kurtulmak mümkün deil sanırım o yüzden zamana bırakın:)

 156. fazilet bıçakcı dedi ki:

  üst dudağımda kocaman bi uçuk çıktı bugun ağrı yanma ve kaşıntı öldürüyoo vektavir krem ve ağrı kesici kullanıyorum ama rahatlama olmadı acil çözümü olan varmı acaba :)))))))))))))

 157. merve meriç dedi ki:

  kremleri çıkmadan önce sürmek lazmda ben sabah kalktım baktım çıkmış hiç anlamadım ki..çıktıktan sora kurutmak için ne yapabiliriz bilenler lütfen paylaşabilir mi kesin bi çözüm istiyoruzz:=)

 158. seçil yılmaz dedi ki:

  arkadaşlar bence bunun bir çözmü yok bendede 2 senedir çıkmıyo dıye seviniyordum bugun sabaha kadar dudak ustunde çkıyor benımde izide kalıyr halıyle bağışıklık sistemıyle ılgılı olduguna inanıyorum yapıcak bışeyde bulamıyorum malesef:((

 159. deniz karagül dedi ki:

  cıldırcam dudagımın urerinde sanki bir tane daha duudak cıkmış gibi ucuj cıktıı ne olur evde nasıl tedavi yapacagımı sööleuin

 160. yeşim dedi ki:

  neferret ediyorum uçuktan

 161. ela demir dedi ki:

  bende bıktım bu uçuklardan.. ya bütün türkiye nin bi sitres atması lazımmm 🙂

 162. esen dedi ki:

  bayanlarda özellikle adetli dönemlerde kesin çıkıo ama bişi farketttim her 2 ayda bir bende çıkıyordu hemde baya büyük bi vesiyet hal almışdı delirmemek ellde değil şu an 2 virüsle savaşıom herpes ve siğil 2 de virüs s 2 aydır siğil için sağlıklı beslenmeye çalışom günde 2 lt su elma sirkesi suyu sabah ac karnına 3 bardak yemeklerden önce yeşil çay,ekenezya çayı ve ısırgan otu çayı tüketioum bu 2 aydır ve 3 gün önce uçuk çıktı adettimin bitmesine yakın öğlende bi güzel kabak çekirdeği yedim sabah bi kalktım uçuk hemen zovirax sürdüm ama neden se hiç dağılmadı ve küçüçük bi uçuk ve canımı hiç yanmadıı belli belirsiz iltahap oldu daha öncekilerde dudağım zonklardı dışarı çıkmak bile istemem alt duduağa ceneme dağılırdı birde bayanlara sölüyorum özellikle denize girmeden önce dudaklarınıza koruyucu kremler sürün ve dudağınızı tuzlu su bırakmayım güneşlenirken dudağınızı tuzlu suydan arındırın , adetliken bitki çayı ve bağışıklığını güçlendirek çay tüketin ,öpüşurken dudağınıza dikkat sakallar tetikliyor dudağını kremleyin bolbol ….:D

 163. TUĞBA ERDEN dedi ki:

  ACİİİİİİİİİİİİİİİİİİİLLLLLLL…………. arkadaşlar hsv (herpes simpleks) virüsü sadece yüksek sıcaklıkta ölen bi virüstür. kronik bi hastalıktır belli aralıklarla tekrarlar bende de her sene çıkar genelde çıkmaya başladığında tahta kaşığı ısıtıp basıyorum ve geçiyordu ama bu kez geçmedi:( belkide geç kaldım kremler sadece kuruyup üst derinin dökülmesine yardımcı oluyor birde bi eczacı tavsiyesiyle asetonla tampon yaptım. oda fayda etmedi aynı zamanda sandoz kremde kullanıyorum tahta kaşık ve asetonun üstüne ama nafile.. ve geçmediği gibi de hemen altına da dağıldı şimdi ordada çıkıyor. çıkmadan önce denize gitmiştim ve sonrada regl dönemim başladı sonra da uçuk işte…bunlarla bi ilgisi olabilir mi??? benim bildiklerim dışında bana yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa msjlarınızı bekliyorum teşekkürler.

 164. alaRa dedi ki:

  ya ben ruj sürdüm ondan sonra çıktı bu virüs ne ayak yaaaaaa:( asosyal oldum iyice limonu denicem:D

 165. erdem dedi ki:

  ben limon sürüyorum her gün çok faydalı kesin her gün sürün çıkmıyor sonra banana yazın

 166. aslım kara dedi ki:

  ARKADAŞLAR GECEN BURAYA YAZDIGIM YORUMDAN SONRA DOKTORA GITTIM.DOKTOR UÇUK CIKMADAN ONCE YADA UCUK CIKTIKTAN SONRA ATEŞ YUKSELMESI OLUYORMU OLMUYOR MU BUNU SORDU? SONRA ATEŞ YUKSELDIGI ICIN MI UCUK CIKIYOR YOKSA UCUK CIKTIGI ICIN ATEŞİM YUKSELIYOR BUNU ANLAMAK ICIN BAZI TESTLER YAPTI.AYRICA KULLADIGIM ILACI GOSTERDIM ZEOTEKS OYLE BISEY ADI.VE DOKTOR PIYASADKI EN GUCLU ILACTIR BU BILE FAYDA ETMEDIYSE BASKA BI SORUN OLABILRI DIYE TESTLERDE ISRARCI OLDU.DAHILIYE VE CILDIYE BOLUMLERI ARASINDA BI HAFTA MEKIK DOKUDUM.COK SUKUR TAHLILERIM TEMIZ CIKTI.ANCAK SIK CIKAN UCUKLAR BİR HASTALIGIN BELIRTISI OLABILRIMIS.BU YUZDEN TAVSIYEM UZMAN BI DOKTORA BASVURULMASINI TAVSIYE EDIYORUM.SON OLARAK GUCLU ANTIBIYOTIK VE AGRI KESICILERLE BIR BUCUK AYDA ZOR IYILESEN UCUKLARIM 1 HAFTADA TAMAMEN IYILESTI.CUNKU BENIM UCUKLARIMIN NEDENI ENFEKSIYONA BAGLI OLUSAN INTIHABIN DIŞA VURMASIYMIS.LUTFEN UZMAN DOKTORA GORUNUN

 167. reyhan dedi ki:

  arkadaşlar uçuğun çıkacağını hissettiğiniz anda pamuğa aseton sürün o bölgeye sürün geceketir. bi kaç kez tekrarlayın bunu. vede inançları olan insanlar uyumadan önce dualr okuyun uykuda korkarsanız uçuk kaçınılmaz

 168. nasibe dedi ki:

  uçuk nedir bilmezken nerden çıktı bu ya bazen jiletle kAZıyım diye düşünüyorum kazısam mı acaba

 169. umursamaz dedi ki:

  bende de çıkt. korkuttum da korkmuyor herkes bişey söylüyor ne yapacagımı şaşırdım

 170. pınar akturk dedi ki:

  uçuktan nefret ediyorum bana bılaştıranın allah belasını versin çok biliçsiz bir insan oldugu içinnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

 171. nihal dedi ki:

  ya aynı sorun bende de var 22 yasındayım 3 yıldır belırlı aralıklarla dudagımın üst kısmında uçuk cıkıyor ve tamamen iilişmesi 1 ayı alıyor of ya ne gıcık bişeyyy….

 172. aslım kara dedi ki:

  aynı rahatsılık bende de söz konusu. sadece denıze ve havuza gıttgımde degıl atesım yukseldıgı her an ucuk cıkıyor.bu baska bı rahatsızlıgın belırtısı olabılır mı?ucuk yuzume kadar yayılıyor.yılda 3 kez oluyor.ve ıyılesme surecı 1 ayı aşıyor.güzel bı yuzum var.ama ucuk ıcınde gorunce aynaya bakmaya korkuyorum.ınsanlar benden tıksınıyor gıbı gelıyor.ki yogun bi iş hayatım var.ve bana buyuk sorunlar cıkarıyor.konusamıyorum,yemek yıyemıyorum,gulemıyorum,acı cekıyorum.etkılı bır ilaç yada tedavı yontemı bılen varsa bunu bızımle paylassın lutfen

 173. hulyaaa dedi ki:

  arkadaşlar merhaba ben her denize gittiğimde hem alt dudağımda hem üst dudağımda uçuk çıkıyor, çok kaşınıyor acıyor konuşamıyorum gülemiyorum çok beter bir durum yaa 🙁 etkili bi ilaç önereblirmisinizz??

 174. psikoooo dedi ki:

  bu uçuğu çıkaran virüs elıme geçmesın bence çünkü çok kötü olucak su an alt ve üst dudagımda bırden cıktı yanıyo ve kaşınıyo şeytan dıo al jiletı elıne kazı su uçugu yada kezzap dök yak orayı çok sınırlerım bozuldu hayata küstüm ınsan ıçıne çıkmıcam gecene kadar …..=((((((

 175. Görünen Köy Kılavuzu dedi ki:

  Şimdi arkadaşlar..
  Dudağımda uçuğumla yorumları okudum, baya bi güldüm doğrusu. "Beni mi buldu? Niye hep ben? Ben şimdi napcam? Ühü :((" vs. yorumlarla dolu site. ya Allah aşkına dertsiz insan var mı?
  Kimimiz uçuk oluruz kimimiz kaçık.. Dünya budur eninde sonunda.. Bakın ben de rahatsızım ama "rahatsız değilim"
  Herkese geçmiş olsun..

 176. funda aydın dedi ki:

  merhaba benimde diğerleri gibi sorunum uçuklar ağız bölgemde her sürekli uçuk çıkıyor bundan kurtulmam için yardımcı olurmusunuz çünkü dudagımda uçuk çıktığı zaman psikolojim bozuluyo ve evden dışarı çıkmal istemiyorum.kestana kebap acelecevap

 177. veysel araç dedi ki:

  şuan dudağımın altında,üstünde,sağında,solunda,burnumun üstünde,bide dilimin ucunda dev gibi uçuklar var 13 yaşındayım şuan öyle bi kaşınıyoki anlatamam piskolijim bozuldu :@ :@:@ yardım felan istemiyorum bilgi paylaşayım dedim vectavir adlı krem sigortasızlar için 9 lira ohaa demi 😀 bende öyle dedim yararlıdır dedim büyükte olsa 2 gram yemin edrm inanmassanız alın bakın diyoki günde 6 defa 2 saatte bi 3. gün hiç bişe kalmaz dio,:D Töbeee alay ediyolar 2 gram şeydir üff yaaaa :@ :@ :@ :@ :@ ama bu kaşıntıyı size anlatamam böyle varya tuşlara öyyle basttırarrak yazıyomkikaşıntıdan üf üf alahım ne suçum var? adammı kestim ?kellemi uçurdum ? nedenn hep ben neden 🙁 of of hep zaten benim başıma gelir böyle şeyler yarın karne alcaz uçuk dudağımı sarmışta sarıyor okula gidersem arkadaşlarım bana bakacak içlerinden ; ıyy dicekler bende olsam derdim acınacak haldeyim 🙁

 178. Rüweyda Tatar dedi ki:

  yazıLanları okudum aynı dertLer bendede vaR 1 haftaya bir uçuk çıkıyoR dudaqm etrafında sinir oLuyorum ya ßiri gçmeden dieri cıkıoR .((( bıktım waLLa SevqiLmLe buLşcam buLuşamıorm insan içine cıkasım qeLmior hakktten ya bıktım çaRe istiormm Lütfennn .(((

 179. reyhannn dedi ki:

  merhaba arkadaşlar 24 yaşındayım, bende de lise yıllarımdan beri uçuk sürekli çıkar.ne zaman denize gitsem çıkar. tatile gitmek istemez oldum artık. ama son zamanlarda abarttı her ay çıkıyor nerdeyse.ve geçmesi 1 haftayı buluyor.son zamanlarda ne zmn bıyıklarımı alsam çıkmaya başladı. yalnız birde sunu farkettim regl döneminde çıkıyor sürekli. şimdi alt üst dudağım uçuklu bir halde. çok cnm yanıyor bir de içimi sıkıyor bu uçuklar. sokağa adım atmak istemiyorum.
  ben zovirax kullanıyorum. burada da yazmış olduğunuz üzere çıkmadan sürerseniz iyi geliyor. sonra pek bi etkisi yok. diğerleri ztn bende işe yaramıyor. izmirde bi eczanede uçuk kalemi diye birşey satılıyordu. izmire gidince onu da denicem. fiyat 100liranın üzerindeydi ama yeterki çare bulsun. razıyım herşeyimi vermeye. psikolojim bozuluyor bu uçuklar yüzünden.herkese acil şifalar arkadaşlar. bende de çıktığı için ne lanet birşey olduğunu biliyorum. bi çaresini bulursam paylaşacağım. bi kişye faydam olsun o bile bana yeter.

 180. HANİFE dedi ki:

  UÇUGUN TEDAVİSİ YOK BENİM DİTMEDİYİM YER KALMADI

 181. zeyno dedi ki:

  dün sabah uyandığimda üst dudağım şişmişti.uçuk uykuda başlamıştı.hemen vektavir sürdüm,bugüne iyice balon gibi şişti içi su dolu… ne yapıcağımı bilmiyorum.

 182. mediha dedi ki:

  merhaba benimde sürekli uçuklarım çıkıyordu en son 2 ay önce doktora gittiğim aclovir ve vectavir ilaçlarını verdi ikisini karıştırarak sürdüm birde Asiviral tablet vermişti kullandım hala çıkmadı Deneyin sonuç gayet olumlu

 183. özlem akça dedi ki:

  arkadaşlar uçuk çıkar çıkmaz ruj sürün şişmeden geçio

 184. serpil kara dedi ki:

  merhaba arkadaşlar bende sizin gibi uçuk kurbanıyım benimde çocukluğumdan beri yüz dudak ve çenemde uçuklar çıkıyordu ama yaklaşık 6 yıldır çıkmıyordu tedavi içinse asiviral krem kullanıyordum hiç faydası olmuyordu ben hiç doktora falan gitmedim bu yüzden eczacıya danıştım bana o muhteşem vitamini verdi BEMİKS C 6 yıl hiç olmadı ve sadece 1 kutu içtim dün yine kaşıntı başladı hemen aldım ilaçtan kremide sürdüm bugün hiç bişey yok çok mutluyum tavsiye ederim arkadaşlar

 185. derya karataş dedi ki:

  arkadaşlar öncelikle hepinize geçmiş olsun dıyorum orta olukdayken bende her ay mutlaka cıkardı suan üniverstedyim kac senedır ılkkez ıkı ay once cıkmıstı sımdı bugun yıne tekrarladı yorumlarınızı okudum benımm kı ole cok buyuk ve agrılı olmuo en fazlada 5-6 gun ıcınde gecıo ben vectavir krem kullanıyorum daha bu sabah uyandıgımda yenı cıkmıstı bıraz kuculdugunu ve kırmızılıgının gectıgını fark ettım tavsıye derım yalnız kremı 4 gun boyunca 2 saatte bır kullanmak gerkıomus tedavı ıcın. herkese ıyı gunler

 186. ebruli 3822 dedi ki:

  bendede uçuk çok oluyo özellikle burnumda çıkıyo ve daha sonra burnum kıpkırmızı kalıyo bazı kendini bilmezler palyaço diye dalga geçiyo ama aslında daha uçuk çıkarken kremlerden herhangi birini sürerseniz çoğalmasını ve kaşınmayı azaltıyo ve bende bi yerde çıktımı diğer taraflardada çıkıyo şimdi dudağımın altında üstünde ve tabi burnumun tamamında burnum kocaman oldu yarın ilk işim doktora gitmek olacak artık sancılarına dayanamıyorum….

 187. ALLAH KAHRETSİN HİÇ ÇIKMIYORDU 1.5 SENEDEN BERİ ŞİMDİ ÇIKTI BENİM YAŞIM ÇOK KÜÇÜK NEDEN BUKADAR SIK ÇIKIYOR ALLAHIM DUDAKLARI MI KESECEM YAAAAAAAAAAAAAAAAAA ÇIKMASIN ARTIK YETEEEEEETTTEEEEERR YAAAAAAAAAAAAAAAAA

 188. sevim saka dedi ki:

  eskiden bendede çok çıkardı özellille dudak çevresinde.dün ilk defa burnumun üstünde çıktı bu daha kötüymüş burnum şişti.asetonu okudumda sürüldüğünde yakıyormu… kullananlardan cevap bekliyorum…

 189. eda albayrak dedi ki:

  MOMETİX adlı brun spreyini alın çıkar çıkmaz sürün hızlı bir şekilde kurutuyor…deneyin bence…

 190. fth knk dedi ki:

  ben 17 yaşındayım 6 senedir çekeyorum bu uçuğu o kadar psikolojimi o kadar bozduki en ufak bi kaqşntıda strese giriyotrum ayda 2-3 defa çıkıyo

 191. Yasin Zalar dedi ki:

  Zovirax Uçuk kremi en etkili uçuk ilacıdır fakat benim gibi uçukla çok fazla mücadele edenelrin anlıyabileceği gibi daha uçuğun başlıngaçtaki karıncalanma aşamasında sürülmelidir uçuk çıktığında sürmek israftan öte birşet değildir, Şahsım olarak eğer bu dönemi yakalarsam Zovirax ile kesiyorum eğer Zovirax dönemini kaçırdı isem ki yarı yarıya kaçırıyorum , bir erkek olarak bol bol ruj sürüyorum 🙂 yaklaşık 2 günde kurutp bitiriyor biraz çirkin şekilde kuruyor ama 1 hafta beklemekten iyidir 🙂

 192. GÜL dedi ki:

  merhaba uçukçu kardeşlerimsize çözüm sunamayayacağım.yorumlarınızın hebsını okudum.uçuk benim yüzümün sol tarafında çıkıyor yıllardır çıkar.sadece o bolgede cıkıyor bahar aylarında yanı nısanın 2. haftası cıkmıştı.şimdi kurudu ve dökuldu ama ızlerı hala gecemdı.bana yardım edermisiniz.şimdiden çok tesekkur ederim.ha bu arada beni yanlış anlamayın kardeşimizin biri ruj demiş ama rujada dikkat etmek gerekıyo çoğu rujlar kendı pisligiyle beslenen hayvanın yagından yapılıyo.mikrop kapabilirsiniz kaş yapayım derken göz çıkarmayın.Allah'ın selamı hepinizin üzerine olsun.

 193. mesut dedi ki:

  fasla anlamam ama sunu solim bendede her senede bir çıkıor ama ben hiç ellemiyorum öle kendisi geciyor ilk defa elledim krem felan sürdüm simdi 1 ayda bir cıkıor

 194. SEDA EDAS dedi ki:

  Igrenc bisey..malesef cozum yok…sonucta virus sebep oluyor ve aslinda birkere bulastimi birdaha iyilesmiyor.sadece sinir ucunda kendine rahat bir yer bulup tekrar cikmakuzere saklaniyor ozet olarak bu…insallah yip buna kokten cozum bulur..ilaclar hikaye ..onlar sadece dokuya zarar vermeden iyilesmesini sagliyor..BEN COZUM BULAMADIM…USTELIK DOKTORUM…

 195. uçuğun panzehiri dedi ki:

  arkadaşlar çıkan yere ruj sürün mutlak çözüm 2 günde geçer bide dokunmayın

 196. yasemin çınar dedi ki:

  benim sorunumda uçuk artık bıktım bır bayan olarakkendimden utanıyorum herkese bakıyorum kımsede yok buyuk bır sekılde cıkıyo ruj iyi gelır dıyolar yaptım ama onunda faydasını görmedım teramisin kullanıyorum oda fayda etmedı kocam bile ne kadar kötü olmuş diyo oda beni çok utandırıyo görmesin dıye elimle kapatıyorum ne olur banada bir cözum bulun lutfen simdiden tesekkur ederım ii gunler

 197. ÇİLEK dedi ki:

  UZUN ZAMANDIR BEN DE CIKMIYORDU. MALESEF YİNE BASLADI. KREMDE SÜRSEM KOCAKARI İLAÇLARI DA DENESEM O UCUK YİNE CIKIYOR, ŞİŞİYOR…
  DİKKAT DE EDİYORUM .
  NAPALIM UÇUĞUN ÇIKACAĞI WARMIS…

 198. eyüp kayabaş dedi ki:

  slm arkadaşlar bendede cok ucuk cıkıyor ayda bir kez kesin oluyor çok araştırdım ucuğun bi caresi yok kim ne derse desin çıkası geldimi çıkıyor ve gidiyor araştırmalarıma göre en cok tavsiye edilen zovirax oda ilk kaşıntı anında sürersen etkili ama kişinin bünyesine göre değişiyor ben bu konu hakkında halen araştırmaya devam ediyorum bu konu hakkında farklı düşünceleri olan varsa bana yazssın çünkü bu bilgileri toparlayım kesin çözümü elde edeceğime inanı yorum kimsenin benim kadar canı yandığını düşünmüyorum çünkü ben her gün insanlarla işim gereği dialog icersindeyim cektiğiniz utanganclığı iyi biliyorum
  : eyupkayabas@hotmail.com

 199. güler dedi ki:

  benimde sürekli yüzümde gözümde çıkıyordu geçen sene yazın bir doktor bemiks b vitamini verdi kullanmaya başladıktan sonra hiç çıkmadı tavsiye ederim doktor çıkacağını anladığın zaman hemen başla dedi vitamine ben uzun süre kullandım hala arada kullanıyorum uçuk çıkmaya başlayınca zoviraks çok etkili çok çektim uçuktan uçuksuz gezmediğim gün yoktu dersem yalan olmaz bemiks (b vitamini ) ve zoviraks tek çare

 200. deniz yılmaz dedi ki:

  merhaba arkadaşlar ben bu konuda şanslıyım benimki ne hikmetse senede bir kez o da bahar döneminde çıkıyor ama kocaman oluyor. dün çıktı uçuk bugün kocaman olmuş okula gideceğim insan içine çıkamayacak kadar kötü oldu ne yapsam da az küçülse diye bakıyorum ama bişey bulamadım uçuk ne kadar sürede geçer…

 201. Gül Demir dedi ki:

  SELAM ARKADAŞLAR Aynı sorun bendede var çok sık aralılarla uçuk çıkıyor kursum var gidemiyorum görüntü malum neyse ALLAH başka dertler vermesin çaresi bulunur inş hepimize geçmiş olsun…

 202. esra saatci dedi ki:

  Arkadaşlar Uçuğa kesin çözüm: LYSİNE amino acid ve NEROX_B… birde mayalı yiyeceklerden şekerden uzak durmak gerekiyor. Streste büyük etken.
  Her ay regl döneminde uçuk cıkıyordu bende .Bir gün eczacı bunları kullan dedi.Bir ay kullandım Bir daha cıkmadı inanılır gibi değil. Bende her ay cıkıyordu bıkmıştım artık.Dudak cevresini üstünü sürekli nemli tutuyordum kuruduğu vakit hemen cıkıyor cünkü..

 203. çaresizz dedi ki:

  offfffff ya hiçç sormayınnn nefret ediyorumm artık bu uçuklardann….bende de yıllardır çıkıyorr ama bir çözüm yokk birde çok kötü bir şekilde izleri kalıyor sizlerdede kalıyor mu bunu çok merak ediyorumm?

 204. uçuklu dedi ki:

  bütün yorumları okudum bendede bugün sabah çıktı..we bende genellikle kışın dudaklarım çatladıktan sonra çıkıo.bence kışın dudaklarınızı sık sık nemlendirin yoksa çatlayan bölge mikrop kapıo ve uçuk oluşumu başlıo..bende bıktım:S

 205. ömer gürcan dedi ki:

  arkadaşlar hertürlü uçuk için mutlaka ekinazya çayını evden eksik etmeyin ama 2 ay kullanımdan sonra en az bir ay ara vermek gerek ısrarla kulanmanızı istiyorum şahtere çayını ayrıca eğer içebilirseniz zeytin ağacının yaprağımıda çay için uçuk sizden korkmazsa ben bişey bilmiyom daha ileri derecede sıkıntısı olanlar lütfen mesaj atsın mutlaka yanıtların rafan06@hotmail.com sevgi ve saygılarımla…

 206. ADA CEYLAN dedi ki:

  MERHABA ARKADAŞLARR…
  ucuk ucuk ucuk i nanın bana bıktım artık biri bitmeden diğeri geliyo denemediğim yöntem kalmadıı ZOVİRX krem VETAVİR krem AKLOViİR TABLET. ŞİMDİ İNTANİYECİ VALTREX 1000MG TBL.verdi son ümidim o diyordum bu sabahh kalktım yine çıkmışşşş YALVARIRIM YARDIM EDİN ………..

 207. anisa anisa dedi ki:

  merhaba dert ortaklarim dun hafif bir kasinti basladi alt dudagimin sol tarafinda simdi ise kocaman balon gibi sisti… bende cocuklugumdan beri ucukla geciriyorum hayatimi. beni tek sevindiren su an tatil oldugu icin calismiyor olmam. her ne kadar ucukla yasamaya alismis olsamda bende bu ucuktan kurtulmak istiyorum artik.

 208. oktay dedi ki:

  yazılanları genelde okudum bendede ayda 1 kez alt ve üst dudağımdan uçuk çıkıyor… şu bir gerçek acaba kaçınız sıgara içmediğiniz halde uçuk çıkarıyosunuz .. çunki bir numaralı sebep sıgara sonra yağlı besinlerin tüketilmesi ve vitamin eksikliği arkadaşlar… çözüm ise çok basit sigarasız bir hayat vitamınli ve uçuksuz güzel günler….güneş ışığıda önemli bir etken hoşçakalın

 209. çağdaş uçuk dedi ki:

  Ben 21 yaşındayım ve ayda bir yada iki kez dudak çevresinde uçuğa maruz kalıyorum.Bu zamana kadar bu konuyla ilgili edindiğin deneyimlere göre şunları söyleyebilirim; ilk olarak uçuk çıkan bölge (özellikle dudak çevresi ise yemeklerden sonra) sıksık yıkanmalı ve temiz tutulmalıdır. Temiz olması tedavinizin iyi yönde ilerlemesinde büyük rol oynayacaktır. Daha sonrasında iyi bir uçuk kremi edinin (zovirax1,vectavir2..) ve tatlı bir kaşanma ile uyarıyı aldığınızda uçuk çıkması muhtemel bölgeye kremi fazla yedirmeden bolca uygulayınız. Bu şekilde yemek araları ve dışarı çıkmanız durumları haricinde kremi hiç silmeden dudakta kalmasını sağlayınız. Bu şekilde uçuk yayılmayacak ve yumuşayarak ağrısız bir şekilde geçecektir. sıcak, soğuk bişey tutma kesinlikle etkili olmuyor denemeyiniz hatta aksine çoğaltabiliyor. Ayrıca ağız ve diş sağlığı, bağışıklık sisteminin korunması, stres, sıkıntı ve pis ortamlar gibi etkenlere dikkat edin.Benden bu kadar şu an için kesin çözüm yok …..

 210. nuray tatlıtuğ dedi ki:

  yazılan bütün yorumları okudum. bende de yıllardır uçuk çıkardı,dudaklarımda… ama artık vücudumda çıkıyor.öncelikle dudağımda çıkıyor 7-8 gün sonra kabuk oluyor ve düşüyor. 2-3 gün sonra yüzüm,bacağım,kollarım,sırtımm,boynum her yerimi tüm vücudumu sarıyor. gitmediğim doktor,araştırmadığım şey kalmadı. şu an tanınmayacak kaddar kötü bir haldeyim. bu saat oldu hala araştırıyorum. cıldırmak üzereyim,çok kötü durumdayım ALLAH RIZASI İÇİN YARDIM İSTİYORUM.

 211. dr melih dedi ki:

  size kesin cözüm ben yıllardır cekiyorum biri bitmeden biri cıkıyordu .. ama artık kurnazı oldum ne hap nede krem kaldı kullanmdağım … ucuk kaşınmaya başladığında ya aseton sürün 3 günde gecioo ya limon suyu yada kolunyası bu acı veriyor ama en fazla 2 günde izsiz yok ediyor yada annaneden kalma cıkarken sıcak bişey deydirip korkutma yada buz tutma cünkü haprs mikrobu cok soğuk ve sıcakta ölüyor .. ama en kesin cözüm bol miktarda tuz bu meret şey tuzla besleniyor ama bol miktara tuz koyarsanız beslenme özleiğini kaybediyor… bunlar bu güne kadar öğrendiklerim ve ben bir doktorum arkdaşlar… tıbba güveniyorum ama sadece dudak cevresi olduğu içinde cok aldırş etmiyorum ama cok hasta gördüm genital bölgede olan işte o sorunlu bişey ameliyat kesinlikle tavsiye etmem .. cünkü 10 gün içinde kendini tekrarlama ve dağılma riski var… en ii cözüm yakmak ve estedtik olmak …."

 212. YASEMİN DOĞAN dedi ki:

  ya bende gece uykumda çıkmıış. her 3-4 ayda bir çıkıyor valla bıktım artık birde çalı
  şıyorum şu an dudağımda kocaman bir uçuk bir görseniz iki gün gibi bir süre içinde
  kocaman oldu ya valla utanıyorum Allah rızası için bir doktot yorum yazsın da ne yapmamız gerektiğini söylesin

 213. uçukulu:) dedi ki:

  arkadaslar BENİMDE KÜÇÜKLÜĞÜMDEN BERİ DUDAĞMDA UÇUKLAR ÇIKIYOR…BENCE BUNUN NEDENİ MİKROP YADA BENZERİ ŞEYLER AMA SON ZAMANLARDA NEZAMAN SİNİRLNSEM ONDAN SONRA ÇIKMAYA BAŞLADI BUNA DİKKAT EDİN KAŞINDĞI ZAMAN KREM SÜRERSENZ ETKİLİ OLUR DOKTORLARIN SÖYLEDĞİ ÇIKTIKTAN SNRA SÜRSNZDE BİŞEY FARKETMEZ ÇÜNKÜ 1 HAFTA İÇİNDE SÜRMESENDE YOK OLUYO.BENİM TEK ÇÖZÜM YOLUM DUDAĞMI TEK GEÇİREN KREM ZOVİRAX DİYE Bİ KREM İTHALDR AMA KREMLERİN EN HASIDIR YAKLAŞIK 17 18 LİRA AMA EMİN OLUN EN ETKİLİSİ BU.DÜŞÜNSENİZE 2 3 MİLYONA UÇUK KREMİ WAR ONLARIDA DENEDİM AMA HİÇ Bİ ETKİSİNİ GÖRMEDİM.TEK KELİME ZOVİRAX

 214. YILDIZ İNCİ dedi ki:

  UÇUK ÇIKTIĞINI GÖRÜR GÖRMEZ SABUNLA TEMİZ YIKAYIN BUNU GÜNDE 2KEZ YAPIN UÇUĞUN YAYILMADIĞINI GÖRECEKSİNİZ

 215. mzü dedi ki:

  hangi iLaçLarı kuLlanabiLrsss….. Lütfnn cvb ..!!!!!

 216. enes çakır dedi ki:

  ben flormarın lipstick ini kullanıorum bittiğinde bulamadım NİVEAnınkini aldım uçuk çıkardı dudaımdaa nivea senden nefret ediyorummmmmmm

 217. elif dağdelen dedi ki:

  merhaba arkadaşlar bende de sürekli hafta da bir yada ayda bir mutlaka uçuk çıkardı..hertürlü ilaç kullanmama ragmen tekrar tekrar çıkması canıma tak etti ve bigün kendimi bitkisel ürünler satan lokman hekimde buldum ve bana kantoron yagını verdiler..ilk sürmem den itibaren etkisini gösterdi ve aylardır uçuk yok dudagımda bu bilgiyi çeken biri olarak sizlerle paylaşmak istedim..sağlık dolu günler dilerim..

 218. merve dedi ki:

  sürekli uçuk çıkmasından sıkıldım artık dudağımın yarısının kocaman şişmesinden nefret ediyorum kesin çözüm yokmuş ama ne zaman çıkacak olsa anlaşılıyor belirtileri ile bu belirtiler ortaya çıkdığında alabileceğimiz bi önlem yokmu

 219. bora aslan dedi ki:

  herkese acıl sıfarlar dılıyorum bende herpes var genıtal herpes bu bazen agzımda cıkıyor bunun tedavisi yok ama hafta bır cıkardı sımdı ayda bıre dustu tek ypmanız gerek bu hastalıgı kabul tmenızz ve onemsemeyım stese sokmayn bol bol greyfurt yıyın elma ve tarcın ıı gelıyor bol bol su ıcın goruceksn artık ucuk kendını cok az gosterecek ve cktgında rahatsı etmıcek sıı bende cok tedavı oldum kımyasal ılaclardan 10 kılo aldım buna benı cok uzdu o yuzden kortızon onerılır agızdan alınmasına karsıyım umarum bu hastalık tarıhe karısır ve kesın tedavfısı bulunur

 220. kemal nuldur dedi ki:

  bendede küçüklüğümden beri yüksek ateş şok edici bir haber aldığımda üzüldüğümd en son da hastalndığım zaman çıkar elli yaşındayım hala çıkıyor en çok tihicilona diya bir krem kaşıntı ve sızlanma olduğunda ağız çeveresinde sürersem çikartmiyor bir tavsiye

 221. gökhan ince dedi ki:

  ağız yaraları bended vardı dişlerinizi ve özellikle dilinizi her gün iyi fırçalayın kesinlıkle yara çıkmaz.diş macunu olarak diş eti hastalıklarına karşı etkili macun alın meryem hanım geçer

 222. timd dlkc dedi ki:

  doğrudur walla başak ama doktorlar şunu sölüyo uçuk vücut direnci düşünce çıkar diyo bu yüzden bol bol vitamin ve yediklerimize edikkat etmeliyiz :S

 223. başak dedi ki:

  ya timd dlk arkadasım bendede war o kremden ama bi faydasını görmedim :S

 224. timd dlkc dedi ki:

  arkadaşlar tekrar mrb ben yeni bir krem denedim ve çok çok memnunum uçuk çıkacağını hissettiğim anda sürüyorum ve çıkmıyo küçük 2 gramlık bi tüpte adıda vectavir ceketimin cebinde rahatlıkla taşıyabiliyorum tavsiye ederimturuncu beyaz tüpün rengi geçmiş olsun herkese

 225. sevgi saygılı dedi ki:

  EVET ARKADAŞLAR BENDE DE UÇUK ÇIKIYOR.ZOVİRAKS KULLANDIM HİÇBİRŞEY FAYDA ETMİYOR.BUNUN KESİN ÇÖZÜMÜ VARMI LÜTFEN YAZALIM.BİTKİSEL Bİ ÇÖZÜMÜ OLABİLECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM.ARAŞTIRMAYA DEVAM ETCEM YARARLI BİŞEYLER BULURSAM YAZARIM.

 226. nurcan topcu dedi ki:

  merhaba bendede ucuk cıkıyo ve ben buna sınır oluyorum.ve benım ucugum kuculecek yerıne buyuyor ve sınır bozucu ınsan ıcıne cıkamıyorum
  .

 227. kübra dedi ki:

  ben 15 yaşındayım.Evet yaşım genç ama 3 yıldır uçuk problemim var ve bir türlü kurtulmadım.uçuk bağışıklık sisteminin zayıflığı sebebi ile de çıkıyormuş.Benim bağışıklık sistemimde de problem var.Zovirax kullanıyorum dediğiniz gibi kaynamış tahya kaşık da işe yarıyor.Ama hiçbiri sorunu kökten çözmedi.Hatta dudağımın altında yani çene bölgemde o kadar uçuk çıktı ki şu an kalıcı bir izini taşıyorum.Ayrıca bu bahsettiğim bölgede çıkan uçuklar sıkıntı ve stresten çıkıyormuş.Ne yapacağımı bilmiyorum.Keşke kökten çözebilsem.Bir tavsiyesi olan varsa lütfen cevap yazsın.

 228. oguzhan erkan dedi ki:

  ben 25 yaşındayım 1defasında yüzümün tamamını olmuştu ama kurtulmak isti yorum bundan

 229. özlem atamer dedi ki:

  uçuk çıktığı zaman kesinlikle erik kavun ve patlıcan yemeyin çünkü uçuk daha çok çıkıyo
  asetonu bir pamuğa döküp uçuk çıkacak bölgeye koyarsanız büyük çıkmasını önlüyo bazende çıkarmıyo yani aseton iyi geliyo
  birde tahta kaşığı ısıtıp o bölgeye hafif hafif sıcak kaşığı sürmekte iyi geliyo ayrıca diş macunu kaşıntıyı önlüyo bunlar denenmiş yöntemler arkadaşlar.

 230. ozge demiray dedi ki:

  Ucuk cıktıgında en kısa surede kurutan l-lisin.3 adet kısa aralıklarla alındımı ucugun kurumasını hızlandırıyor.ya da duzenli olarak hergun icildiginde ucugun cıkmasını azaltıyor.Bende de surekli ucuk cıkar, l-lisin kullanmaya basladıgımdan beri azaldı.

 231. timd dlkç dedi ki:

  arkadaşlar ben hastanede çalışıyorum uçuk bendede çok çıkıyo bikere şunu kabul edelim uçuğun kesin tedavisini ben hiç duymadım hastanede çalışmama rağmen tedavi edilemiyor asiviral ve zovirax ii geliyor ama bu kremleride uçuk çıktıktan sonra sürmenin hiç bir esprisi yok kaşıntı başladığı anda sürerseniz çıkmaz çıksa bile çabuk geçer acı çekmezsiniz hepimize geçmiş olsun bu arada uçuk için benim yaptırmadığım test kalmadı

 232. yasemin artuna dedi ki:

  B vitamini eksikliğinden çıkıyor arkadaşlar.birde internetten araştırırken gördüm bazı gıdalar tetikliyormuş uçuk çıkmasını. bunlar arasında peynir, çay,kahve ve sigara geliyor.internetten gökçek iksiri veya toniği diye araştırın isterseniz.(ben çikolatayı ve tatlıyı abarttığım zamanda uçuk çıkarıyorum aman tatlıya dikkat)

 233. REYHAN KURAL dedi ki:

  Ya bende de uçuk çıktı. Yarın iş görüşmem var. Bu şekilde de gitmek istemiyorum En kısa çözüm nedir arkadaşlar…..

 234. pelin dedi ki:

  aynı dert bnde de war 21 yaşındayım 2 hafta da bir dudaklarımda uçuk çıkıyo artık utanıyorum bnde zovirax kullanmaya başladım bugün bide asiviral diye bi hap werdiler 2-3 yıl boyunca uçuk çıkmasını engelliyomuş şimdi tek umudum bunlar

 235. Ayşegül Bozkaya dedi ki:

  ben 34 yaşında bir bayanım uçukla çocukluğumdan beri uğraşıyorum.genellikle ateşli bir hastalık tan sonra çıkıyor.yüksek ateş,yorgunluk,sitres daha çok tetikliyor.bende bıktım kesin tedavisi yokmu?cevabınzı bekliyorum.

 236. musti dedi ki:

  ağızda çıkan yaralar için kara dut öneriyorum. Hemen geçiriyor. Aftların da acısını alıyor ve iyileşme süresini kısaltıyor.

 237. elf çyt dedi ki:

  şu anda alt dudagımın tamamı uçuklu bi vazıyette buda yetmezmiş gibi çeneme dogru yayılmaya başladı ve muazzam bi acı çekiyorum yalvarırım bi çare söyleyin arkadaşlar

 238. meryem karalar dedi ki:

  merhaba 25 yaşında bir bayanım yaklaşık 6 yıldan beri ağız içinde yarlar çıkıyor bu konuda çok doktora gittim ama malesef hiçbir şey önlemiyor.Ne yapmalıyım artık bilmiyorum.Kalıcı bir çözüm istiyorum artık

 239. Nur dedi ki:

  Ucuk cikmasinin bence sebebi , vucudun bagisiklik mekanizmasinin zayiflamisidir:bende ucuk cikiyor, ne zaman kendmi cok yorgun, mutsuz uzuntulu ve sinirli hissetsem, ayni gun teklikten baslayip dudaklarimin her tarafini sariyor, elbetteki hos bir goruntu vermiyor, ama bu donemde zovir kremi surmenin ve bol bol zencefil cayi icmenin faydasini cok goruyorum.Velevki burunda veya burunun herhangi bir bolgesinde cikti.acil doktora gidilmesi gerekiyor , ve 5 gunluk gunde 5 tane atilicak bir hap veriyor.Aksi takdirde insanin kör olam ihtimali cok fazla.Hepsinize gecmis olan dileklerimi gonderiyorum.sakin olalim, herpesten uzak kalalim

 240. tuba dedi ki:

  en iyi yolu tahta kaşığı ısıt ve uçuğa bas ben öyle yaptım geçti

 241. ÜLFET KASABOĞLU dedi ki:

  BENIM KARDEŞİM 3 YAŞINDA VE MUTLAKA İKİ HAFTADA BİR UÇUĞU ÇIKIYOR NE YAPALIYIM.

 242. sinan dedi ki:

  10 günde.1 veya 2 kere uçuk çıkıyor.Diğeri geçmeden başka çıkıyor.Dşarı çıkmaktan utanıyorum.yardım ederseniz teşekkür ederim

 243. umut baksın dedi ki:

  arkadaşlar cinsel bölgede çıkan uçuklar için çare varmı

 244. esma aslan dedi ki:

  asiviral etkili bir krem mi

 245. Müge dedi ki:

  Zovirax kesinlikle diğer ilaçlara göre etkili. Ben de çanrasında Zovirax taşıyanlardanım 😛

 246. gül er dedi ki:

  29 yaşımdayım ,denize girdim ertesi gün dudalarım uçukladı ama ne uçuklamak.hem alt dudağım hem üst dudağım şişti,konuşamaz hale geldim.bundan kurtulmanın bir yolu varmııı???

 247. güler dedi ki:

  uçuk savar tek çare zovirax herkes uçuktan kurtulsun uçuk kabusum olmaktan çıktı dünyada kaç kişinin yüzünün tamamında uçuk çıkar öcü gibi olur ama artık kurtuldum

 248. güler dedi ki:

  ben 37 yaşındayım kendimi bildim bileli yüzümün çeşitli yerlerinde uçuk çıkar hatta üç defada yüzümün tamamında çıktı ama ben çilt doktorunun bana verdiği zovirax da çare buldum daha kaşınmaya başladımı hemen zovırax sürüyorum ve uçuk çıkmadan kayboluyor uçuk hayatımdan bezdirmişti şimdi kurduldum herkese tavsiye ederim tek çare zovirax fiatı18 tl civarında ama inanın değer

 249. uçuklu kız dedi ki:

  ya havuza girdim üst dudağımın tamamında uçuk çıktı çok kötü gözüküyo ne yapacağımı bilmiyorum Allah rızası için bi cevap verin

 250. ali asl dedi ki:

  ya bende uçuk çıkıo 20 gün lük geçio sonra tekrar çıkıo bunu kökten çözcek bişeyler yok mu ya buluşmam var gidemiyorum kardeşim böyle rezillik mi var ya offfffffffffffffffff…………………………

 251. fatmana dedi ki:

  32 yaşında bir bayanım.Dudak çevremde uçuklar meydana geliyor.Bunu tedavi etmek için ne tabii edersiz?Ciğerden kesecek ne önerirsiniz??????????????

 252. fatmana dedi ki:

  ben 32 yaşında 1 bayanım dudagımda yanagımda yüzümün degişik yerlerinde uçuk çıkıyor ama sürekli biri iyi olurken digeri çıkıyor dışarı çıkamıyorum pisikolojim bozuldu lütfen bana cigerden kesici 1 şey önere bilirmisiniz cevabınızı bekliyorum