By 29 Nisan 2011 Devamı →

TÜYLENMEYE KARŞI ASLANPENÇESİ KÜRÜProf.Dr. İbrahim Saraçoğlu; saç dökülmesi, dişeti çekilmesi, trombosit düşüklüğü ve tüylenmeye karşı önerilerde bulundu.

Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu (saracoglu.at ) Soru Cevap

SORU :
Migren kürünün tarifini verebilir misiniz?
CEVAP :

Migren için biberiye bitkisini önermekteyim. Ancak, bu bitkinin doğru türünün kullanılması şarttır.

Biberiye kürünün uygulanışı: Bir su bardağı suyu kaynatınız. Kaynadıktan sonra 1 tatlı kaşığı biberiye bitkisini ilave ediniz. 4 dakika hafif ateşte kaynatmaya devam ediniz. 4.dakika sonunda ocaktan indirip ılımasını bekleyiniz. Ilıyınca, süzüp yudum yudum içiniz. İlk birinci hafta hergün 3 kez taze hazırlanıp şeker ilave etmeden içilmelidir. İkinci haftadan sonra günde sadece 2 kez taze hazırlanarak bir ay boyunca içilmelidir. Daha sonra şikayetlerin doğrultusunda kür tekrar edilebilir. Hekim kontrol ve önerilerini ihmal etmeyiniz.

SORU :
Televizyonlarda katıldığınız programları sitenizden indirme olanağı olabilir mi?

CEVAP :

Bu konuda yoğun talep gelmektedir. Sitenin web tasarımcısı ile gerekli görüşmeler yapılmıştır. İnşaallah yakında böyle bir hizmeti sunacağız.

SORU :
değerli hocam kızım çok sık boğazlarını üşütüyor doktorlar faranjit olduğunu söylüyor bana bir öneride bulunur musunuz?

CEVAP :
Bu konuda “Bitkisel Sağlık Rehberi” adlı kitabımdan adaçayı bölümünü okuyunuz.

sağlıklı günler dilerim

SORU :
Tiroid için TV de önerdiğiniz kürü tekrar verebilir misiniz?

CEVAP :

Hipotiroid (Tiroidin yavaş çalışması) veya Hipertiroid (Tiroidin hızlı çalışması) durumunda önermiş olduğum kür, dereotu kürüdür. Tiroid glandının her iki durumunda da kürün uygulanış şekli aynıdır.
Kürün uygulanışı: Sabah, öğle ve akşam aç karna, öğünlerden 15 dakika önce 1 yemek kaşığı dolusu taze yeşil dereotu birkaç kez çiğnendikten sonra 2-3 yudum su ile yutulur. Bu küre hiç ara vermeden 3 ay devam edilir. Kürün ikinci ayından sonra tiroid hormonlarınızı zaman zaman kontrrol ettiriniz, çünkü kullandığınız ilacın miktarını azaltmanız gerekebilir. İlaç azaltımını hekiminize danışmadan kesinlikle kendi kendinize karar vermeyiniz.
Tiroid nodüllerinin küçülmesinde veya ilerlemesinde de bu kür oldukça etkilidir. Bu kür sayesinde çok sayıda insan ilaç alınımından kurtulmuş ve var olan nodülleri de yok olmuştur.
Gerekirse küre daha uzun zaman devam edilebilir. Hekim kontrol ve önerilerini ihmal etmeyiniz. sağlıklı günler dilerimSORU :
Benim iç guatr sorunum var, brokoli kürünün faydası olur mu?CEVAP :

Brokoli kürü iç guatr şikayetlerinde etkili değildir. Ayrıca, guatr ve tiroid hastalarının beyaz lahana, brokoli ve karnabaharı çiğ olarak tüketmemelerini öneririm.

SORU :
hocam ben polikistik over hastasıyım ne olur yardım edin sizin soğan kürünüzü uyguladım çok güzel sonuç çıktı kistler hiç kalmamış doktor bile inanamadı fakat lh hormonu çalışmaya devam ediyormuş bunun için ne yapabilirm cevap bekliyorum hocam yardım edin

CEVAP :
Soğan kürünü on gün ara ile 15 gün olmak üzere 2 kez daha tekrarlayınız. Hormon dengeleyici olarak da 21 gün testere dişli arslanpençesi kürünü uygulayabilirsiniz.
Hekim kontrol ve önerilerini ihmal etmeyiniz.

SORU :
Kürlerde neden kitabınıza yönlendiriyorsunuz?

CEVAP :
Değerli okuyucu, Kürler bölümünde önerdiğim kürleri kitaba yönlendirmemin tek nedeni, uygulama ve hazırlama esnasında dikkat edilmesi gereken noktaların olmasıdır. Sadece kürü önerip uygulayınız yanlış olur. örneğin, gut hastalığı için önerdiğim kereviz kürünü yüksek tansiyon hastalarının uygulamaması gerekir. Bu ve benzeri dikkat edilmesi gereken noktalar kitapta açıklanmıştır. Bu sitede bütün kürlerin detayları ile açıklanması mümkün olmamaktadır. Sağlıklı günler dilerim.

SORU :
Çölyak hastasıyım. Bitkisel bir çözüm var mı?

CEVAP :
Bu konuda çalışmalarım devam ediyor. Tamamlanmadığı için bir öneride bulunamıyorum. Tamamlandığında bu sitede açıklayacağım.

Sağlıklı günler dilerim. Hekim kontrol ve önerilerini ihmal etmeyiniz.

SORU :
Aynı anda 1 den fazla kür uygulayabilir miyim?

CEVAP :
Bir kür uygulanırken, farklı bir amaç için 2. kür uygulanamaz. Eğer, uygulanacak olan 2.kür oral (içme) değil ise, 2. kür rahatlıkla aynı gün içerisinde uygulanabilir. Örneğin, romatizma kürü uygulanırken sinüzit kürü eş zamanlı olarak uygulanabilir. Çünkü, romatizma bitkisel kürü içilerek uygulanırken, sinüzit bitkisel kürü sadece dıştan uygulanmaktadır. Eğer, sinüzit kürü de içme olarak uygulama gerektirse idi, bu taktirde uygulanmaması gerekirdi. İki kürden bir tanesine öncelik tanıyarak uygulamak gerekir.
Kısaca, eğer farklı iki rahatsızlık söz konusu ise ve her iki kür de bitkisel çay içimi
şeklinde önerilmiş ise, aynı zamanda iki kür uygulanamaz.
SORU :

degerli hocam bu size kacinci yazisim mailde gönerdim cevap alamadim nolur yalvaririm yüzdeki çil ve lekeler icin bir bitki kür varmi nolur söyleyin
CEVAP :

Değerli okuyucu, yüzdeki çilleri yok edici bitkisel kür üzerine çalışmalrım devam etmektedir. Henüz sonuçlanmadı. İnşaallah tamamlandığında açıklayacağım.
sağlıklı günler dilerim.
SORU :
Sayin Hocam,
Katilmis oldugunuz bir programda, saclarin beyazlasmamasi yada beyazlasan saclarin eski haline gelmesi icin bir kür önermistiniz. Bu Kürü malesef tam alamadim. Birzahmet SSS bolümünde acikliyabilirmisiniz? TESEKKÜRLER!!!

CEVAP :

İki ay boyunca haftada 3-4 kez sarımsaklı yoğurt tüketilmesi + yılda yine 3-4 kez 1 ay boyunca sabahları 1 çay kaşığı çörekotu tüketilmesi.
SORU :

Benim sorum, östrojen hormonuyla ilgili. Bu hormonun artmasıyla saç dökülmesinin durduğunu düşünüyorum. Brokoli, bu hormonu azaltarak saç dökülmesini hızlandırır mı ?
CEVAP :
Östrojen hormonu artışı saç dökülmesine sebep olmaz. Brokoli tüketimi veya brokoli kürünün uygulanması östrojen hormonunu yükseltmez. Brokoli, hormon dengeleyicidir. Yüksek ise, normal seviyeye inmesine, düşük ise de normal seviyeye çıkmasına yardımcı olur. Brokoli hormon dengeleyicidir.SORU :

hocam ben 12yaşındayım başımın ve vücudumun bazı yerlerinde kızarıklar çıktı ve doktorum sedef olduğunu söyledi ilaç kullandım geçmedi annem tv.de sizi izlemiş bol bol kuru üzüm çekirdeğini ez bol bol yeyin demişsiniz bana bunu açıklarmısınız ayrıca ben rahatsız bir çocuğum ellerinizden öpüyorum cevap bekliyorum
CEVAP :

Merhaba, siyah kuru üzüm çekirdeği sedefe bağlı kaşıntılarda etkilidir. Sedefin doğrudan tedavisinde etkili değildir. Sedef üzerine olan araştırmalarım devam etmektedir. İnşaallah tamamlandığında açıklayacağım.

Çekirdekli siyah kuru üzümün tüketimi günde 25-30 taneyi geçmemelidir. Bir hafta hergün kullanılır. Daha sonra ihtiyaca göre tekrarlanabilir.

SORU :
hocam morfea hastalığı için bi bilgi almak istiyorum şimdiden teşekkürler.
CEVAP :

Merhaba, Morfeanın sebebi tam olarak bilinmemektedir. “sert cilt” manasına gelen bir terim olan Morfea, sklerodermanın bir biçimidir. Cildi sertleştirmenin yanısıra hastalığın yayıldığı cildi kalınlaştırır ve çevresindeki alandan daha açık veya koyu renkte görünecek biçimde rengini değiştirir. Çoğu kez kırmızı, mor veya sarı olarak başlayıp kademeli olarak beyazımsı bir merkez geliştiren bir veya iki oval leke geliştirir. Morfea genellikle sadece cildinizin üst katmanlarına tesir, fakat bazı durumlarda cildin altındaki yağlı doku veya bağ dokuda da görülebilir. Morfea üzerine çalışmalarım devam etmektedir. Hekim kontrol ve önerilerini ihmal etmeyiniz. Sağlıklı günler dilerim.
SORU :

hocam iyi akşamlar gözümde aşırı yorgunluk oluyor ve alerji var ne olur bana bir çare. Leyla Erdem
CEVAP :
merhaba leyla hanımefendi. Size bitkisel olarak bir kür önerebilmem için mutlaka hekiminizin koymuş olduğu teşhisi bilmem gerekir. Aksi taktirde bir öneride bulunamam. Sağlıklı günler dilerim.
SORU :

hocam merhaba.benim iki gögsümde de 2 mm küçük 5-6 adet fibrokist var ben brokoli kürünü yapmak iistiyorum. Brokolileri buzlukta hazırladıktan sonra hergün bir kere yapılacak ama derin dondurucudaki brokoliyi akşam normal yere alıp brokolinin çözülmesini bekliyceğiz mi yoksa hemen buzluktan çıkarıp kaynayan suya atsak olurmu cevap verirseniz sevinirim.teşekkür ederim

CEVAP :
derin dondurucudan çıkardığınız brokoliyi hemen kaynamakta olan suyun içerisine atabilirsiniz. Brokoli, derin dondurucudan çıktığı için, kaynama bir müddet duracaktır. Tekrar kaynamaya başlayınca zamanı tutunuz. 5 dakika hafif ateşte haşlayıp ocaktan indiriniz.

SORU :
benim 4 yasında kızım var gecelerı sut verıp yatırıyorum sizce sakıncası varmı
demır ıcerıklı sut kullanıyorum.
CEVAP :
Süt demir içerikli de olsa içerdiği demiri vücud almaz.

SORU :

sayın hocam söylemiş olduğunuz kürleri değişik kürleri aynı andamı uygulamamız lazım yoksa teker teker biri bitince öbürüne mi başlamamız lazım teşekürler.
CEVAP :
Değerli okuyucu, hiçbir kürü aynı anda (paralel) uygulamayınız. Hiç bir kürü alışkanlık haline getirmeyiniz. Bir kür bittikten sonra ikinci bir küre geçebilmeniz için de aralarında enaz üç gün ara vermeniz gerekir. Sağlıklı günler dilerim.
SORU :
Cild için Elma-Kayısı maske kürünü tekrar verebilirmisiniz.?
CEVAP :

Bu maske için kullanacağınız malzemeler: 1 adet ekşi olmayan orta boy kırmızı elma ve 4 adet sert kayısı.
Bir adet orta boy, kırmızı elmanın kabuğu ince olarak soyulur. Maske için kullanılacak olan kırmızı elmanın ince soyulmuş kabuklarıdır. 4 adet sert kayısı (yumşak olmayan) herbiri yaklaşık 1,5 cm kalınlığında soyulur (kabukları ile beraber). Kayısının çekirdeğinin etrafında bulunan yumşak plazenta kısmı kullanılmamalıdır. İnce olarak soyulmuş kırmızı elma kabuğu ile kalın etli (1.5 cm) soyulmuş 4 adet kayısı beraberce küçük bir kapta ve çok az su ilave ederek hafif ateşte 5 dakika lapa haline getirilir. Lapa haline getirilirken çatal yardımıyla da iyice ezilir. Lapanın çok cıvık olmamasına özen gösteriniz. 5 dakikalık lapa yapma süresinde az az su ilave ederek cıvık kıvamı koruyunuz, çatal veya kaşık yardımıyla iyice ezerek homojen hale getiriniz. 5 dakika tamamlanınca ılımasını bekleyiniz. Ilıyınca iki parmak yardımıyla alnınıza, burun ve yüzünüze, iki parmak ucuyla çok hafif fazla bastırmadan yedirerek sürünüz. enaz 30 en fazla 45 dakika bekletiniz. Daha sonra sadece suyla yıkayınız ve havlu ile kurulayınız. Bu işlem haftada 1 kez yapılır.

 

Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu Prof.Dr. İbrahim Adnan SARAÇOĞLU
Sorularınız İçin : info@saracoglu.at
Telefon : 0 216 457 34 10 0 216 457 34 11
GSM : 0 539 470 76 46 0 539 470 76 47
Fax : 0 216 457 34 14


* Soğuk Alğınlığına Karşı Adaçayı
* Gençleştiren Kürler
*
Prof.Dr. Saraçolu *- Şifa Kitabı
* Tüylenmeye Karşı Aslanpençesi Kürü
* Sahte Ürünler Hakkında Uyarıları
* Ergenlik Sivilcelerine Karşı Öneriler
* Kimler Hangi Ekmekleri Tüketmeli?
* Gıda Savaşları
* Bel ve Boyun Fıtığı için Kürler Video
* Saraçoğlu Samanyolu TV’de Video
* İbrahim Saraçoğlu HaberTürk’de soruları yanıtladı
* İbrahim Saraçoğlu Anlatıyor (Video)
* Uzun ve Sağlıklı Yaşamın Reçetesi
* Kürleri Satın Almak için
* İbrahim Saraçoğlu Sabahın Sedasında
* Çekirdekli Kuru Üzüm Mucizesi
* Adet Düzensizliğine Karşı Kürler
* Saraçoğlu Kış Kürleri
* Domuz Gribine Karşı Kürler
* Sperm arttırıcı doğal kür
* Bitkisel Tedavilerde Dikkat Edilmesi Gerekenler
* Sağlıklı ve hızlı kilo almanın yolları
* Akciger kanseri ve wilson hastalığına karşı kür
* Böbrek Taşını Düşüren Bitkisel Kür
* Sigarayı Bıraktıran Bitkisel Kür
* Beyaz Dut Kürü
* Lentigo Yaşlılık Lekelerine Doğal Çözümler
* Mide Bulantısına Karşı Kekik Kürü
* Dereotu ve Anne Sütü
* Suyun Faydaları
* Kalp Büyümesine Karşı Domates Kürü
* Saman Nezlesi ve Astına Karşı Kür
* Adet Sancılarına Karşı Doğal Kür
* Tansiyon ve Kolestrol için Kür
* 7 Derde 7 Deva Kürler
* Tüylenmeye Karşı Kür
* Üzüm ve Üzüm Çekirdeğinin Faydaları
* Doğal Vitiligo Tedavisi
* SOĞAN Kürü VİDEO Anlatım
* İbrahim Saraçoğlu e-book
* Safra Kesesi ve Sindirim Sorunlarına Karşı Kür
* Isırgan Kürü
* Saçlara Parlaklık Veren Kür
* Akciger Kanserine Karşı Kür
* Isırganotu ve Kullanımı
* Ebegümeci Kürü
*
Havuç Kürü
* Ispanak ve Kereviz Kürü
* Patates Kürü
* Papatya Kürü
* Saç Dökülmesini Durduran Kür
* Maydanoz Kürü
* Anne Sütünü Arttıran Kür
* Siroz ve Gut için Kereviz Kürü
* Kolay Hamile Kalmak İçin
* Dut Kurusu Kürü (Egzama)
*
Soğan Suyu Kürü
* Beyaz Lahana Kürü
* İbrahim Saraçoğlu ile Söyleşi
* Soğan Mucizesi
* Adaçayı Kürü
* Depresyon Kürü
* Boy Uzatma Kürü
* İbrahim Saraçoğlu Anlatıyor
*
Kabızlık Reçetesi
* Pratik ve Doğal Kürler
...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları

Etiketler:, , , , , , , , ,


10 Yorum Var "TÜYLENMEYE KARŞI ASLANPENÇESİ KÜRÜ"

Trackback | Comments RSS Feed

 1. CHESTR dedi ki:

  GERÇEK SİTENİZ NEDİR.ARIYOM ARIYOM BULAMIYORUM.E MAİLİME YAZARSANIZ ÇOOOOOOK MUTLU VE BAHTİYAR OLURUM …

 2. CHESTR dedi ki:

  GERÇEK SİTENİZ NEDİR.ARIYOM ARIYOM BULAMIYORUM.E MAİLİME YAZARSANIZ ÇOOOOOOK MUTLU VE BAHTİYAR OLURUM ..

 3. nurgül dedi ki:

  DHEA-SO4 (Dihidroepiandrosteron Sülfat yüksek cıktı ne yapmam gerekir

 4. şükran demir dedi ki:

  Hocam merhaba ben 7senedir ürtiker hastasıyım kullanmadığım ilaç kalmadı bana yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim

 5. hatice dedi ki:

  slm aleykm hocam bende tüylenme oluyor bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirm.

 6. gülsün saratlı dedi ki:

  hocam ben 7-8 senedir rosacea hastasıyım benim için önerebileceğiniz kür varmı

 7. gülsün saratlı dedi ki:

  hocam ben 7 senedir hipotiroid hastasıyım bana önerebileceğiniz bir bitkisel kür varmı

 8. HASAN AKGÜL dedi ki:

  mrb 2000 adet kudret narı ektim ilgilenir misiniz

 9. elif bana dedi ki:

  DEGERLİ HOCAM ADET AGRILARINA NE ÖNERİRSİNİZ BEN Bİ HAFTA ÖNCEDEN AGRILARI ÇEKİYORUM OLUNCADA AGRILARIM KATLANARAK DEVAM EDİYOR BEZEN 2-3 GUNDE SUREBİLİYO NE YAPMALIM.. SİMDİDEN TESEKKUR EDERİM….

 10. deniz kaya dedi ki:

  insanların vücudu hormonlu oldugu için vücut saglıklı olamaz