By 01 Ocak 2011 Devamı →

TÜLİN ŞAHİNDEN MAKYAJ VE BAKIM SIRLARIDoğru Nemlendirici Nasıl Bulunur?

– Cilt tipiniz, hangi nemlendiriciyi kullanmanız gerektiğini belirler. Eğer cildiniz yağlıysa, mutlaka yağ içermeyen veya yağ dengeleyici nemlendiriciler kullanın. ‘Oil-free’ ya da ‘oil-control’ ibaresi bulunan ürünleri tercih edin.

– Cildiniz Kuru ise yağ bazlı nemlendiriciler tercih edin.

– Karma bir cildiniz varsa, yanaklarınızı nemlendirecek ve T bölgenizin yağını dengeleyecek bir nemlendirici seçmelisiniz.

Göz Çevresi Bakımı

TÜLİN ŞAHİNDEN MAKYAJ VE BAKIM SIRLARIGöz çevremiz, yüzümüzün en hassas ve en yumuşak derisi olduğu için ekstra bakım ister.
Ayrıca gözler ruhun aynası olduğu gibi, göz çevresi için bakım önerilerim şunlar :

– Gündüz ve gece göz kremleriniz ayrı ayrı olmalı.
– Güneşe çıktığınızda mutlaka gözlük kullanın.
– Bilgisayar başında çok fazla oturmayın.
– Günde en az sekiz saat uyuyun.

Göz altlarınız şişse

Çay poşetlerini 10 dakika göz kapaklarınızın üstünde tutun, mucizevi şekilde şişliklerin indiğini göreceksiniz.

Yüz Jimlastiği

Cildimizin genç kalması için yüzümüzün de doğru egzersizlerle hareket etmesi gerekiyor.

Hiç düşündünüz mü? Vücudumuz için her gün spor yapıyoruz da neden aynısını yüzümüz için yapmıyoruz. Yüz kasları diye bir şey var. Öyle değil mi? O zaman hemen işe başlıyoruz. Bu, günde sadece beş dakikanızı alacak. İsterseniz sabah-akşam yüzümüze nemlendiricilerinizi sürerken bu hareketleri uygulayın, isterseniz kendinize zaman ayırarak yapın.

İşte yüz jimlastiği için öneriler:

TÜLİN ŞAHİNDEN MAKYAJ VE BAKIM SIRLARI– Tam ortasından başlayarak, işaret ve orta parmağınızla dairesel hareketler çizerek yüzünüzün her yerine masaj yapın.
– Her iki elinizin dört parmağını açık bir halde, iki yanağınızı kaplayacak şekilde yüzünüze yerleştirin. Ardından parmaklarınız ile yanaklarınızı dışa doğru gerin. Bu hareketi birkaç kez tekrarlayın.
– Göz çevrenizin altına elinizi yerleştirin, seri hareketlerle ileriye doğru ellerinizi götürün sonra da geri geri getirin.

Bu arada unutmayın ki, beynimiz büyüme hücrelerini gece 00:00-03:00 arası salğılıyormuş. Bu yüzden saat 00:00 olmadan önce uyumaya özen gösterin. Böylece cildimiz büyüme hücrelerini üretebilir ve yeniler.

Tülin ŞAHİN-tuliss.com
Tülin Şahin’den Ev Yapımı Peeling
Tülin Şahin Saç Önerileri

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Guzellik


Comments are closed.