By 18 Aralık 2010 Devamı →

TÜLİN ŞAHİN’DEN EV YAPIMI PEELİNG
EL, AYAK VE YÜZ İÇİN EV YAPIMI PEELİNG

Tülin ŞahinCildimiz kendi kendini 3 haftada bir yeniliyor. Ama büyük şehirlerde yaşayanlarımız maalesef bu kadar bekleyemiyor. Çünkü malum hava kirliliği, stress, sürekli bilgisayar başı, cildimizin ve gözeneklerimizin daha çabuk tıkanmasına ve kirlenmesine yol açıyor. Bu durumda daha sık peeling yapmak zorunda kalıyoruz. Piyasada bir çok markanın benim de severek kullandığım çok güzel peelingleri var.

Ama acil bir durumda peeling lazım olursa ve elinizin altında yoksa işte size ev yapımı peeling. Bu peelingi el, yüz ve ayaklarınıza uygulayabilirsiniz. Kuaföre manikür ve pediküre gitmeye vakit mi kalmadı, bu ev yapımı peeling imdadınıza yetişecektir. Unutmayın cildinizde açık yara veya sivilceler varsa asla peeling yapmayın bu daha da artmasına sebep olur. Ama bir tane sivilce varsa yapabilirsiniz. Sadece sivilcenin etrafında yapmanız yeterli olacaktır.

İşte size ev yapımı peeling tarifi;


Malzemeler :

1 tatlı kaşığı Zeytinyağı,
1 tatlı kaşığı süt
1 çay kaşığı Toz şeker,
1 çay kaşığı tuz,
1 çay kaşığı limonun suyu.

Tüm malzemeleri küçük bir kasede birbirine yedirin.

Tuz en küçük siyah noktaları bile yakalayacaktır. Toz şeker de aynı şekilde siyah noktalar için, ama toz şekerin ayrı bir faydası da olacaktır, şekerin ışıltısını yüzünüzde de göreceksiniz. Yani toz şeker ve tuz irili ufaklı oldukları için cildinizle beraber çok güzel çalışacaklar. Zeytinyağı nemlendirecek ve cildinizi yatıştıracak. Süt de nemlendirecektir. Limon ise cildi yağlı olanlar için ideal. Cildiniz fazla yağlı değilse limon koymayın. Ayaklarınız ve elleriniz için daha büyük ölçüler kullanmalısınız.

Tülin Şahin Saç Önerileri

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Guzellik


Yorumlar "TÜLİN ŞAHİN’DEN EV YAPIMI PEELİNG"

Trackback | Comments RSS Feed

  1. selinn dedi ki:

    merhaba bu işlemin kaç dk süreceği hakkında bilgi verirmisinizz..