By 15 Ekim 2007 Devamı →

TUĞBA ÖZAY HAPİSTEN ÇIKTI -MI?MANKEN Tuğba Özay, ’Çıkar amaçlı suç örgütüyle bağlantılı olduğu’ iddiasıyla yaklaşık iki aydır Paşakapısı Kadın Tutukevi’nde tutuklu. Tarihi tutukevinin ’Yabancılar Koğuşu’nda kalan Tuğba Özay, Adalet Bakanlığı Ceza ve Tutukevleri Genel Müdürlüğü’nden alınan izinle, fırtınalarla dopdolu duygu dünyasını ARENA’ya açtı. İşte Özay’ın Uğur Dündar’ın sorularını cevaplarken kendi yaşamının eleştirisini de yaptığı “Bir Tutuklunun Günlüğü”nden çarpıcı bölümler:

İLK GÜN AĞIR ETKİLENDİM!

Uğur Dündar – Türkiye’nin en popüler, en çok para kazanan modeliydiniz. Ama günün birinde kendinizi Paşakapısı Tutukevinde buldunuz! Ne diyeceksiniz?

Tuğba Özay – Burada olmak demek mutlaka suçlu olmak demek değil. Aslında kim suçlu? Bunu da çok düşünüyorum. Her şeyi soruyorum, sorguluyorum, okuyorum, yazıyorum, insanlarla dertleşiyorum. Her şey var hayatın içinde! Çıkışlar olduğu gibi, inişler de var! Ama tekrar çıkışlar da var! İlk girdiğimde çok ağır etkilendim. Daha sonra, sağolsunlar gerek burada bulunan Türk ve yabancı tutuklular, gerekse başta ’Baba’ diye hitap ettiğim Cezaevi Müdürümüz Güngör Bey ve tüm tutukevi personeli, hepsi bana çok ama çok destek oldular. İlk gördüğüm şey… Tabii kapıda askerler duruyor, işte o an bir şaşkınlık ve büyük bir şok yaşadım. İçeri girerken; ’Anne baba sizi çok seviyorum’ diyebildim! Burada duygular çok inişli çıkışlı. Bir gün diyorsunuz ki ’Ben güçlüyüm, bu günler de geçecek!..’, hayata sımsıkı sarılıyorsunuz ama bir başka gün uyandığınız zaman da, ’Acaba hep burada mı olacağım’ diye düşünüyorsunuz!

AKLIM ALABİLDİĞİNE ÖZGÜR

U.D.- Tutukevi neler öğretti size?

T.Ö.- Fiziksel anlamda tutukluyum, ama düşünsel anlamda hiç olmadığım kadar özgürüm! Düşünmeye çok vakit kalıyor. Her şeyi sorguluyorum, her gün bütün gazeteleri okuyorum. Yüzlerce mektup alıyorum ve beni yalnız bırakmayan herkese de çok teşekkür etmek istiyorum sizin aracılığınızla. Çünkü mektuplarla duygusallaşıyorsunuz, hüngür hüngür ağlıyorsunuz. Yeri geliyor mutlu oluyorsunuz, duygular karmakarışık oluyor.

YÜREĞİME SÖZ GEÇİREMEDİM

U.D.- Peki içtenlikle bir yaşam özeleştirisi yaptınız mı? ’Acaba beni tutukevine götüren yanlışları niçin yaptım?’ diye kendinizi sorguladınız mı?

T.Ö.- Tabii sorguladım! Ben yüreğine söz geçirdiği yerde, beynine hükmedemeyen, beynine hükmettiği yerde yüreğini dizginleyemeyen bir insanım. Beni gerçekten rencide edebilecek herhangi bir yola sapmadım! Ama duygusal anlamda iniş-çıkışlarım oldu.

U.D.- Yani özel ilişkileriniz anlamında?

T.Ö.- Evet, özel hayatımla ilgili; ama burada şunu söyleyebilirim, hiçbir zaman toplumun gözü önünde adı bir onunla bir bununla anılan veya öyle bilinen bir insan olmadım. Yargı önüne çıktığım zaman, şu an yaşadığım olayın da tamamen böyle bir konudan geliştiği ortaya çıkacaktır diye umuyorum.

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Fotoğraf Albümü

Etiketler:


Yorumlar "TUĞBA ÖZAY HAPİSTEN ÇIKTI -MI?"

Trackback | Comments RSS Feed

 1. büsra dedi ki:

  Suclular cezasini bulmali . EGER sucluysa cezasini ceksin. bazilari katillerden , Hainlerden den daha kötü.sadece hainler ……….. yatsin diyorsunuz ama. Bende suclular yatsin diyorum.

 2. MEMET ŞAHİN dedi ki:

  OFFFFFFF BE YAVRU

 3. berna berna dedi ki:

  ya öyle söylemeyin kadın terbiyesiz falan ama iyidir kimse hapiste kalmayı hak etmez katiller ve sapıklar haricinde 6yani zor

 4. gaye demir dedi ki:

  çok güzel bacaklarıda öyle

 5. TUĞBA HAYRANI dedi ki:

  Tuğba Özay'a tahliye oldu

  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının Rulet Operasyonuyla ilgili olarak hazırladığı iddianamede "Örgüt üyeliği" ve "Tehdite azmettirme" iddialarıyla hakkında 9 buçuk yıla kadar hapis cezası istedenen Tuğba Özay'ın tahliye edilmesine karar verildi.
  Kararın Üsküdar Paşakapısı Cezaevine ulaşmasının ardından Özay'ın sevenleri cezaevinin önüne geldi.
  Tuğba Özay, saat 18. 00 sıralarında tutuklu bulunduğu Üsküdar Paşa Kapısı cezaevinden çıktı.
  Özay, "İnanın çok büyük bir şok yaşıyorum. Çok mutluyum. Adaletin yerini bulduğuna inanıyorum" dedi.
  Dışarıda bekleyen Özay'ın arkadaşları "Seni çok bekledik burada" diye bağırdı. Özay da arkadaşlarına, "Ben de aylardır bekliyorum" karşılığını verdi. Özay, "Yaşasın özgürlük" diye bağırdı. Özay, "Tüm kader mahkumlarının özgürlüklerine kavuşmasını istiyorum. Sevdiklerimi içerde bıraktım" şeklinde konuştu. Özay, kendisini bekleyenlere sarıldı. Özay ile aynı cezaevinde kalan ve bugün serbest kalan bir kişi de, "Bugün sevinçten bayıldı. Koğuşta herkes sevinçliydi. Ben dün onunla görüştüm. Ben tahliye olacağımı ona da inşallah tahliye olursun dedim" şeklinde konuştu.

  DHA

 6. bener yurdakul dedi ki:

  çuk küzel bi kız bnce

 7. ersin özdağ dedi ki:

  tugba seni çok seviyorum umarım bir an önce çıkar aramıza tekrar geri dönersin arkaanda devamlı hayranların varken sen sakın üzülme senin şuçsuz oldugunu biliyorum allaha emanet ol dünya güzeli allah devamlı yüzünü güldürsün allah yardımcın olsun allaha emanet

 8. fatihhhhhhhhhhhh dedi ki:

  yaaaaaaaaaaaa yavrum tubadan baska derdımız mı yokkkkkkk heeeeee kı ben tubayı bu halıy le de srvıyommmmmmmmmmm

 9. ela özkan dedi ki:

  ya bence çk kötü bi durum kimse isteyerek yada hapse girmek için suç işlemez yarın bugün bizim başımızxada gelebilir lütfen duyarlı olalım

 10. xprodoksit dedi ki:

  Tuğba Özay'a ŞOK!
  07 Aralık 2007

  Kürşat Yılmaz davasından yargılanan Tuğba Özay, hakkında istenen cezayı duyunca şok olacak…
  Cumhuriyet Savcısı Savaş Kırbaş; Kürşat Yılmaz, işadamı Korkmaz Yiğit, İbrahim Tatlıses, manken Tuğba Özay ve "Banker Kastelli" olarak tanınan Abidin Cevher Özden’in de aralarında bulunduğu 47 kişinin yargılandığı davada esas hakkındaki görüşünü açıkladı.

  Savcı, sanıklardan Yılmaz’ın toplam 137 yıldan 257,5 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması istedi.

  İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya Kürşat Yılmaz’ın da aralarında bulunduğu tutuklu 8 sanık katıldı.

  Duruşmada esas hakkındaki görüşünü açıklayan Cumhuriyet Savcısı Kırbaş, Kürşat Yılmaz’ın "Suç işlemek için örgüt kurmak ve yönetmek", "gasp", "tehdit", "hürriyeti tahdit", "yaralama", "Türklüğü, cumhuriyeti, devletin kurum ve organlarını aşağılamak" suçlarından toplam 137 yıldan 257,5 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını talep etti.

  TUĞBA'YA HAPİS, İBRAHİM'E BERAAT

  Savcı Kırbaş, sanıklar arasında bulunan manken Tuğba Özay’ın "suç işlemek için kurulan örgüte üye olmak" ve "Türklüğü, cumhuriyeti, devletin kurum ve organlarını aşağılamak" suçundan 2 yıldan 6,5 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmasını, İbrahim Tatlıses’in ise beraatına karar verilmesini istedi.

 11. ERTUGRUL dedi ki:

  ÇIKSADA OLUR ÇIKMASADA OLUR …

 12. Gülseren ünsal dedi ki:

  OyLe demeyinnn hepimizin basina geLebiLir.. Insallah hemen cikar, diLegimizzz:(( .. SeNi CoK SeviYoruM TugBa.. DaniMarkAdaN sevgiLer.. GüLseren.

 13. berrin dedi ki:

  Öyle demeyin ya Allah kimseyi böyle birşeyle imtahan etmesin.İnşallah hemen çıkar

 14. Barış dedi ki:

  katılıyorum kaan. umarım aklı başına gelmiştir. ve nasıl yaşadığını neler yaptığını kime hizmet ettiğini anlamıştır. Hayatının hiç bir anlamı olmadığını bir anda hapise girebileceği gbi bir anda ölebilirde, hepimiz için geçerli tabi. o yüzden kendimiz için değil allah için çevremiz için, mutluluk için yaşamalıyız. kı.ımızı başımızı açıp ta insanları etkilersek ve günaha sokarsak. bunun cezasıını çok ağır bir şekilde öderler. ya burda ya ahirette.
  siz siz olun kendinizi bilin. yaşamın ne amaçla olduğunu bilin geç olmadan. hepinize selamlar.

 15. suzan inanç dedi ki:

  çıkmasın ya böyle insanlar yüzünden genç kızların beyni kirleniyor bunlara özenip gencecik kızlar mutsuz yaşıyorlar.bunun gibi binlerce var türkiyede hepsini toplasalar keşke.televizyonda magazin yerine egitici programlar çıksa sanatçı manken dandik dündük bir sürü kadın erkek var esas sanatçılar kalsın digerlerini insanlara kötü örnek olmaktan mahkum etsinler.şu resimleri bile igrenççç

 16. kaaan dedi ki:

  ewt ne zaman çıkacak

 17. Neriman dedi ki:

  Hakkaten ya Tuğba ÖZAY ne zaman hapisten çıkacak.

  Onca adam öldüren, memleketi satan varken 🙁