By 15 Haziran 2012 Devamı →

TROİD’E KARŞI DOĞAL ÖNERİLER“Tiroit bezlerinin normalden fazla ya da az çalışması nedeniyle ortaya çıkan tiroit rahatsızlığına, doğal yöntemlerle savaş açabilirsiniz.”

Tiroit, tiroit bezlerinin normalden fazla ya da az çalışması sonucu meydana gelen bir rahatsızlıktır. Bu rahatsızlık da kendi arasında ikiye ayrılır. Vücutta dolaşan tiroit hormonu seviyelerinin normalin üstünde değerlere ulaşmasına hipertiroid; tiroit hormonlarının vücutta yeterince olmamasına ise hipotiroid adı verilir. Hormonların eksikliği ya da fazlalığı vücutta çok ciddi düzensizliklere neden olur.

TİROİT İÇİN ŞİFALI KÜRLER

– 1 bardak kaynar suya, 10 gram dövülmüş kereviz tohumu konulur. 10 dakika bekletilip, günde 2-3 bardak içilir.
– Lahana yaprakları sıkılır, elde edilen karışımdan günde 2-3 bardak içilir.
– 1 bardak kaynar suya, 4 gram taze veya kuru tere yaprağı konulur, 10 dakika bekletilip günde 3 bardak içilir.
– Yeşil ceviz reçeli yenir, cevizin yağı ise boyun bölgesine sürülür. Her gece yatmadan önce de 1 tatlı kaşığı ceviz yağı içilmesi önerilir.
– Cam bir kavanoza doldurulan ceviz içlerinin üzerine 1 litre alkali su eklenerek 7 gün ışık görmeyen, kapalı bir yerde bekletilir. Hazırlanan sudan 7 günün sonunda her sabah aç karnına 1 fincan içilir ve 1 ceviz içi (lepesi) yenir. Ceviz lepesinin içinden çıkan hançerli (boğaza benzeyen) kabuk tekrar suyun içine atılır. Bu küre 21 gün devam edilir. İkinci 21 günlük dilimde ise kabuklarıyla kalan su içilir. Ya da 3 hafta boyunca boğaz bölgesine geceleri sürülen ceviz yağı streç filmle sarılarak yatılır.

TİROİT İÇİN ŞİFALI TAŞLAR

AKUAMARİN

Deniz ya da açık gök mavisi renginde, saydam veya yarı saydam bir taştır. Ona bu rengi veren içinde eser miktarda bulunan demirdir. Akuamarin “deniz suyu” anlamına gelir. Büyük ve temiz kristal parçaları halinde çıkarılır. Değerini artıran özellikleri; şeffaflık derecesi, içinin temizliği ve en önemlisi renginin koyuluk derecesidir. Akuamarin solunum yolları rahatsızlıklarına, boğaz ağrılarına, astım, bronşit ve tiroit bezi rahatsızlıklarına iyi gelir.

SİTRİN
Kuvars kristalinin sarı renkte olanıdır. Rengini, bünyesinde çok az miktarda bulunan demirden alır. Sitrinin birçok yararının yanı sıra iç salgı bezlerinin -özellikle tiroit bezinin- çalışmasında etkisi olduğu bilinmektedir. Sitrini ucu aşağı gelecek şekilde boynunuzda taşımanız gerekmektedir. Bu size güven ve evrensel güç sağlar. Aurayı temizler, ruhsal alemle bağlantı kurmanızı kolaylaştırır.

TOPAZ

Genelde sarı ve mavisi bilinir ancak çeşitli renklerde olabilir. Şeffaf ya da yarı şeffaf olarak bulunabilir. Topaz, az bulunan değerli taşlardandır. Bu nedenle renksiz topaz, elmasla karıştırılabilir. Topaz, elmasla aynı ağırlığa sahip yegâne doğal değerli taştır. Çok değişik renkleri vardır. En çok bilineni sarı ve kırmızı tonların alaca meydana getirdiği görünümdedir. Mavi topaz, konuşma ve iletişim gücünü artırır. Tiroit bezinin düzenli çalışmasını sağlar, hastalanmışsa iyileşmesine yardımcı olur.

KEHRİBAR

Özellikle soyu tükenmiş çam ağacından oluşan reçinenin fosilleşmiş hâlidir. Taş olarak bilinir ama reçinenin taşlaşması sonucu oluşmuştur. Çok yumuşak ve çok hafiftir. Yaydığı sıcaklık enfeksiyonun yayılmasını önlediği ve soğuk algınlığını giderdiği için genelde boynun çevresine takılır. Çoğunlukla küpe gibi ufacık parçacıklar hâlinde bulunur. Boğaz ve tiroit bezi enfeksiyonlarını tedavi etme özelliği vardır. Roma devrinde kehribar, guatr tedavisinde kullanılmıştır. Günümüzde de bu yöntem çok yaygındır. Ağrıyan yerlere konulduğunda ağrıları hafifletir. Kullanılan kehribarın, ağrıyan yerin büyüklüğü kadar olması etkisini güçlendirir.

– Pek çok bitki üzerinde yeterli bilimsel çalışma olmadığından bilinçsizce ve doktor tavsiyesi olmadan kullanıldığında istenilmeyen yan etkilere sebebiyet verdiği unutulmamalıdır.

Hekiminizin verdiği ilaçlar var ise mutlaka kullanınız. Hekime gitmeden ve teşhis koydurmadan şikayetiniz ne olursa olsun, buradaki bilgiler ile kendi kendinizi tedavi etmeye kalkışmayınız.

Benzer Konular :
Tere Tohumu ile Tiroid Tedavisi / Prof.Dr. Osman Müftüoğlu
Troid ve Stress / Prof.Dr. Cumali Aktolun
Troid Hakkında Merak Edilenler / Prof.Dr. Mehmet ÖZ
Troid ve Kilolar / Prof.Dr. A.Sadi Gündoğdu
Troid ve Kilolar / Prof.Dr. Osman Müftüoğlu
Hipotiroidi Bellek Düşmanı
Tiroid Nodülü Nedir?
Tiroit Nodülleri
20 Gramlık Troid Nelere Kadir?
Troit Tedavisinde Güncel Yöntemler
Troit Kanseri Neden Patladı?
Tiroit Nodülü Ne Zaman Ameliyat Edilmeli?
Düşük ve Adet Düzensizliği Tiroid Habercisi Olabilir
Tiroit Düşük Nedeniniz Olabilir
Tiroit Ameliyatları Koltıkaltından Yapılabiliyor
Tiroit Hastalarının Dikkat Etmesi Gerekenler
Guatr ve Tiroit Sorunu
Tiroit Neden Önemlidir?
Tiroid Ameliyatlatı Gereksiz mi?
Tiroid Gerçeği

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Faydalı Bilgiler

Etiketler:, , , ,


Comments are closed.