By 23 Ocak 2011 Devamı →

TRANSFORMAL NEFES TERAPİSİ NEDİRİyi nefes almanın karşılığı olabilecek hiçbir vitamin, ilaç veya yiyecek yoktur. Çünkü doğru nefes almanın yararları saymakla bitecek gibi değil.

Botoks’a ya da bazı estetik ameliyatlara gerek kalmadan bedeninizi gençleştirebilmek ise bunlardan sadece biri. Üstelik yan etkisiz.

Doğru nefes almanın pek çok yararı var. Nefesinizi doğru kullanmaya başlar başlamaz hem bedeninizde, hem manevi hayatınızda pek çok değişiklikler oluşmaya başlıyor. Bunlardan biri, botoks’a ya da estetik ameliyata gerek kalmadan bedeninizi gençleştirebilmeniz. Uygun nefes teknikleri kullanarak estetik cerrahinin yerine doğal güzelleşme ve yılan zehiriyle gerçekleştirilen botok’sun yerine doğal gençlik sağlayabilirsiniz

Doğru Nefes Almanın Püf Noktaları, Nefesimizi doğu alıp vererek hangi hastalıklardan kurtuluruz?, Nefes Terapisiyle uykusuzluğa son verebilirmiyiz? sorularının cevabını Nefes Terapisti Alev ÖZERK veriyor.

Transformal Nefes, varolan iyileşme yeteneğini nasıl kolaylaştırır?

Herkesin, bireysel ve eşsiz bir iyileşme gücü bulunmaktadır. İyileştirici sizsiniz, eğitmeniniz değil. Bu çalışmayı yapma ve kendi iyileşme yeteneğinize inanma konusunda siz sorumlusunuz. Deneyimlerimize baktığımızda, iyileşme mucizelerinin süregelen bir şekilde olduğunu görmekteyiz. Nefes alıştırmaları ile iyileşen bir dizi ‘hastalık’ veya ‘durum’ tarif etmek hem sınırlayıcıdır, hem de ahlaki değildir. İyileştirme iddiaları yapmamaktayız!

Nefes gücünün sınırlamaları yoktur. Dr. Kravitz bilinçli nefes teknikleri kullanarak kanseri yenmiştir. İyileşme fiziksellikten çok ötededir. Duygusal, zihinsel ve ruhsal olarak mucizelerin oluştuğunu gözlemledik. İnsanlar, sadece bir seanstan sonra bile çeşitli seviyelerde çarpıcı ve sürekli bir şekilde değişime uğrayabilirler. Kişinin yaşamını olumlu bir tarzda değişime sokması alıştırmalarla süreklilik kazanır.

Birçok hastalığın anaerobik olduğu, yani oksijenli ortamlarda canlılığını korumadığı tıbbi olarak kanıtlanmıştır. Kanser de bu hastalıklardan biridir. Daha iyi nefes aldığımızda, vücudun özünde varolan iyileşme ve kusursuz olarak çalışma yeteneği de çoğalır ve tüm sistemlerde gelişme gözlenir.

Transformal Nefes, fiziksel sağlığı nasıl etkiler?

Transformal Nefes alıştırmaları, fiziksel vücuda daha fazla oksijen girmesini sağlar. Vücuda daha fazla oksijen girişi ise birçok koşul için yararlı olmaktadır. Her bireyin özünde, iyileşme için yetenek bulunmaktadır. Transformal Nefes, katılımcının kendi vücut dengesini ve iyi olma hissini sağlama yeteneğini arttırır. Tam diyafragmatik nefes kullandığımızdan ötürü, lemfatik sistem ve pompalar harekete geçerek, hücrelerden sıvıları çekmeye başlar. Böylece, kandan zengin oksijen ve pranik yaşam gücü hücrelere daha etkin bir şekilde girmeye başlar. Ayrıca, vücutlarımızın detoksifikasyonu esas olarak karbondiyoksidin dışarı verilmesiyle gerçekleşmektedir, yani daha iyi nefes aldıkça, daha etkin detoksifiye oluruz.

Transformal Nefes’in yararları nedir?

Bireylerin, Transformal Nefes aracılığıyla farkına vardıkları birçok yararlı olgu bulunmaktadır. Bunlar arasında; fiziksel sağlığın artması, duygusal yaraların iyileşmesi ve zihinsel yeteneklerin gelişmesi sayılabilir. Birçok kişi ruha bağlılığın arttığını hissederken, nefes ve benlik farkındalığının da geliştiğini görmüşlerdir. Transformal Nefes’i uygulayarak yaşamınız açılımlar gösterebilir ve daha tatmin edici bir şekle dönüşür.

Transformal Nefes tehlikeli midir?

Nefes almak tehlikeli değildir. Açık, derin ve sık sık nefes almak iyidir. Bu; Transformal Nefes’in esas hedefidir. Doğru nefes almak, bireye daha fazla enerji ve yaşam katar.

Süregelen bir döngü içerisinde nefes almanın karbondiyoksit seviyelerini düşürüp hiperventilasyona (aşırı hızlı soluk alıp verme) yol açacağı düşüncesinden yola çıkarak bazıları, Transformal Nefes’in tehlikeli olduğunu düşünmüşlerdir. Fakat kişi gevşemiş bir şekilde dışarı nefes verdiğinden ötürü, karbondiyoksit seviyeleri azalmaz, oksijen seviyeleri artar, fakat kan alkaloid özellik kazanmaz. Transformal Nefes, vücudumuzda pozitif kimyasal yanıtı oluşturan kanın oksijenlenme özelliğini arttırır. Beyin; endorfin ve nöropeptit gibi mutluluk ve zevk oluşturan yararlı kimyasalları serbestleştirir.
Bazıları ise, çok fazla nefes almanın kötü olduğu ve vücudumuzu oksijenden mahrum bıraktığı düşüncesindedirler. Fakat bunun, Transformal Nefes deneyimi ile bağlantısının bulunmadığı anlaşılmıştır. Vücut, yaşamını sürdürmek ve gelişmek için ana öğelerinden biri olarak oksijene ihtiyaç duymaktadır. Daha açık bir şekilde nefes almak, vücuda işlevlerini devam ettirmek için daha fazla enerji ve yaşam gücü verir. Ayrıca daha sağlıklı bir hücresel konum sağlar. Eğer kişi üfler veya dışarı nefes vermeyi abartırsa, o zaman karbondiyoksit miktarı azalabilir. Transformal Nefes, bu tarz nefes şekline karşı korunma sağlar ve seanslar; uygun karbondiyoksit seviyelerini korurken vücuda gereksinimi olan oksijen miktarını da tam olarak verir

Hamilelerin Transformal Nefes seanslarına katılması uygun mudur?

Birçok ebe, doktor ve anne; Transformal Nefes’in hem anne, hem de bebek için çok yararlı olduğunu bildirmiştir. Sisteme oksijen taşınması olumlu bir şeydir. Hamilelik sırasında, hem bebeğin hem de annenin yeterli miktarda ve iyi nitelikte oksijene gereksinimi bulunmaktadır. Nefes almanın; annenin kanında aşırı ilaç kullanımı gibi nedenlere bağlı olarak aşırı derecede toksin bulunduğu durumlar dışında, ana rahminde bulunan bebeğe zararı olacağı konusunda hiçbir kanıt bulunmamaktadır. Eğer toksinler mevcutsa, nefes ile bunlar hemen salınır ve bebekte bu toksinlerden bazılarına maruz kalabilir.

Transformal Nefes’in fiziksel, zihinsel ve duygusal yararları hamilelik döneminde çok önem kazanmaktadır. Hamilelik ilerledikçe; solunum sistemi, büyümekte olan bebekle birlikte sıkışıklığa uğrar. Transformal Nefes ile bu durum rahatça dengelenir. Korkuların arasından nefes alıp sıyrılmak ve gelişmekte olan hayat sürecine güvenmek önemlidir. Nefes ve yaşam gücü hamileliğin bir parçasıdır. Doğum sancısı sırasında bütünleşmiş nefes kullanımı, duyarlılıkların şiddetinin de bütünleştirilmesine olanak verir.

En son üç ayda sorunlu ve gerilimli bir hamilelik yaşayan kadınların rahat olmasına özen gösterilir. En iyi konum; dizler altından yastıklarla yapılan desteklemedir. Daha yavaş bir nefesle başlanır, nefes tam olmalı fakat ille de bağlantılı olması gerekmemektedir. Daha yumuşak bir aralık sağlanırsa, vücudun kendi bilgeliği olayı üstlenecek ve sisteme aşırı yükleme yapılmayacaktır. Annenin, mevcut korkulardan kurtulmaya hedeflenmesi ve doğmamış bebeği ile bağlantı sağlarken bu korkular arasından sıyrılarak nefes alması önemlidir. Oksijen; hem anne hem de bebek için iyidir. Transformal Nefes; duygusal ve fiziksel stresi kesinlikle azaltır. Seans sırasında tonlama yapılması uygundur, fakat vurma ve tekmelemeden kaçınılmalıdır. Hamile bir katılımcı için, sağlık ve kusursuzluk afirmasyonları hedef belirlemede çok iyi yöntemlerdir.

Nefes Terapisti Alev ÖZERK Kimdir?
Alev öZERK 1968 İstanbul doğumlu.
İstanbul Üniversitesi Matematik Bölümü mezunu.
1990 yılından beri sigorta acenteliği yapmakta.
Reiki uygulayıcısı ve bir çok kişisel gelişim çalışmalarına katıldı.
Kendisi Dr. Judith Kravitz tarafından verilen; Nefes Koçluğu eğitimini İtalya ve Türkiye’de, Eğitmenlik eğitimini de Hollanda’da tamamladı.
Nefes hakkındaki düşüncelerini şu şekilde anlatıyor:
‘Aralık 2005 tarihinde Transformal Nefes ile tanıştım ve daha ilk seansımda bu metodun ne kadar etkili olduğunu fark ettim. Özel yaşamımda enerji seviyesinde artış, rahatlama, kendimi iyi ve mutlu hissetme olarak pek çok değişimi tecrübe etmeğe başladım.’ Benim için “Transformal Nefes artık bir yaşam biçimi” oldu. Tüm hayatı ve insanları SEVGİ ve NEŞE’nin olduğu bir yerden görmeğe başladım.

Amacım çocukların ve yetişkinlerin Nefes’in gücü ile yaşam kalitelerini arttırabilmeleri ve hayatlarını NEŞE içinde yaşayabilmeleri için yardımcı olmak ve yol göstermek.

Sizleri hayatınızı dolu dolu NEŞE içinde yaşamaya davet ediyorum.’

Nefes Eğitimi

İletişim:
alevozerk@gmail.com
0 532 4142575

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Reiki


Yorumlar "TRANSFORMAL NEFES TERAPİSİ NEDİR"

Trackback | Comments RSS Feed

  1. Neslişşşş dedi ki:

    Gerçekten doğru nefes çok önemli. Son eklediğiniz videoda annesi kanserden kurtulduğunu anlatan kızın hikayesi de ailecek etkiledi bizi ama heryerde eğitimi verilmiyor maalesef 🙁