By 24 Ocak 2009 Devamı →

SUNA DUMANKAYA TRT GÜNBEGÜNTRT Günbegün Proğramında Suna DUMANKAYA’ nın sizler için paylaştığı tarifler, hepsi çok pratik ve etkili.Suna DUMANKAYA TRT GünbegünHAMİLELİK SIRASINDA KARIN ÇATLAKLARININ OLUŞMAMASI İÇİN:
Oluşmuş çatlakların tedavisi güç ve kesin olmadığından, çatlaklar oluşmadan önlem almak gerekir. Hamileliğin başlarından itibaren bu uygulamayı yaparsanız, karın çatlaklarını önlemiş olursunuz.
Malzemeler ve Hazırlanışı :
Hepsinden eşit miktarda olmak üzere;
– Tatlı Badem Yağı
– çilek yağı
– Limon suyu
Eşit miktarda bu malzemelrden bir kabın içine koyun ve karıştırın. Hamilelik sırasında çatlak oluşmaması için günlük olarak karnınıza sürün.
GÖZ ÇEVRESİ KIRIŞIKLIĞINA KARŞI ELMA SUYU MASKESİ
Malzemeler ve Hazırlanışı :
Eşit miktarlarda elma suyu ve buğday özü yağını karıştırıp, cildinize sürün.
Havuç suyu ve yaş mayadan birer çay kaşığı karıştırıp bunu da cildinize sürün. Bu iki farklı karışımı dönüşümlü olarak kullanmaya özen gösterin.
Avucunuzun içine bir tatlı kaşığı bal koyup elinizi yüzünüze bastırıp çekin. Bunu 5 kez tekrarlayın.
KARMA CİLTLER İÇİN BAKIM ÖNERİLERİ
Malzemeler ve Hazırlanışı :
İki adet salatalığı rendeleyin ve 500 gr. sütün içinde biraz pişirin. Bu karışımı eze eze süzgeçten geçirerek süzün.(salatalığın özünün çıkması için iyice ezin) içine bir tatlı kaşığı badem yağı ilave ederek cildinizi hergün bu karışımla silin.
DİZ, KOL VE DİRSEKLERDEKİ SİYAHLIKLARI GİDERMEK İÇİN

Malzemeler ve Hazırlanışı :
– 1 kapak hindistan cevizi yağı
– 1 kapak limon yağı
– 1 kapak portakal yağı
– 1 kapak greyfurt yağı
– 1 kapak limon suyu
– 1 çorba kaşığı bebe pudrası
– 1 tane E vitamini(eczaneden temin edebilirsiniz)
Yukaridaki malzemelerin hepsini bir kabın içinde karıştırın. Bu karışımı siyahlıkların oluştuğu diz ve dirseklere sürmeden önce, bu bölgelere mısır unu, kil ve kremden hazırlayacağınız boza kıvamındaki pleengle ovun ve ölü deriyi atın daha sonra hazırlamış olduğunuz diğer yağlı karışımdan sürün ve cildinize yedirin. Hazırlamış olduğunuz bu karışımı ellerinizede sürebilirsiniz. Ellerinizin yumuşamasını sağalar.
CİLTTEKİ KAHVERENGİ LEKELER İÇİN ÖNERİLER

Malzemeler ve Hazırlanışı :
Zamanla yüzde oluşan ve özellikle güneşten kaynaklanan lekeleri gidermek için.
– 1 tatlı kaşığı yoğurt
– 1 çay kaşığı kabartma tozu
Bu iki malzemeyi karıştırın ve cildinize sürün. bu karışımı cilt emeceğinden bir süre sonra cildinizde kalmayacağından her 15 adakikada bir yeniden aynı karışımdan sürün. 1 saat beklettikten sonra ovrarak çıkartın ve yüzünüzü yıkayın.
Bu maskeyi haftada bir kerden fazla uygulamayın. ciltte tahrişe neden olabilir. Dışarı çıkarken de (yazın ve kışın) mutlaka cildinize en az 25 faktör korumalı krem sürerek çıkın.Suna DUMANKAYA

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Suna Dumankaya

Etiketler:, , , , , ,


Comments are closed.