By 04 Ocak 2009 Devamı →

SUNA DUMANKAYA KEPEK SORUNU TEDAVİSİSaçlarınızda meydana gelen kepeklenme ve kaşıntı problemi için Suna Dumankaya formülüHaftada bir gün iki çorba kaşığı zeytinyağı, bir çorba kaşığı hintyağı, bir çorba kaşığı elma sirkesi, bir çay kaşığı tuz ve bir çay kaşığı alkolü karıştırın.

Saç diplerinize boya sürer gibi sürün. Naylon sarıp iki saat bekletin. Yıkarken 250 gr. suda demlenmiş bir tutam kekik kullanın.

Her gün saç diplerinize masaj yapın.

 SAÇ derim son günlerde çok kepekleniyor. Beni çok utandıran bu sorunu çözmek için çeşitli şampuanlar kullandım ama hiçbiri işe yaramadı. Bana yardımcı olabilecek bitkisel bir reçeteniz var mı? C. Y./Antalya

“Bir salkım taze siyah üzümün suyunu çıkarın. Bu suyu, iki çorba kaşığı keten tohumu yağı ve bir çay kaşığı deniz tuzuyla karıştırın. Bu karışımı masaj yaparak saç derinize yayın. İki saat beklettikten sonra, saç tipinize uygun bir şampuanla yıkanın. Size, kepeğe karşı birebir olan bu formülden, haftada en az iki kez yararlanmanızı tavsiye ederim.”

* Çocuklarda Kepek Sorununa Karşı Doğal Formül (S.Dumankaya)Suna DUMANKAYASuna Dumankaya

 

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Suna Dumankaya

Etiketler:, , , , , ,


1 Yorum Var "SUNA DUMANKAYA KEPEK SORUNU TEDAVİSİ"

Trackback | Comments RSS Feed

  1. seda yıldırım dedi ki:

    saçlarım aşırı kepeklendi hiç bir şampuan fayda etmedi çamterebendi diye bir yağ kullandım aksine daha çok kepeklendirdi 18 yaşındayım lise öğrencisiyim sirke gibi kokan şeyleri kullanamıyorum yardım ederseniz çok mutlu olurum