By 02 Eylül 2014 Devamı →

Sumo Squat ile Kısa Sürede Forma GirinSumo Squat; bacaklarınızı güçlendiren ve kalçalarınızı kolayca ve kısa sürede şekillendirmenize yardımcı olacak bir egzersizdir. Sumo Squat kalçalarınızı, bacaklarınızın iç ve dış kısmını çok iyi çalıştıran bir harekettir.

Sumo SquatSumo Squat’ı Nasıl Yapılır?

– Parmak uçlarınızın dışarıya dönük olacak şekilde, ayaklarınızı olabildiğince yana doğru açarak ayakta durun.

– Ayaklarınızı hareket ettirmeden,  bacaklarınızın üst kısmı yere paralel duracak pozisyona gelinceye kadar olduğunuz yerde çömelin.

– Çömeldiğiniz pozisyonda 1-2 saniye kalın ve tekrar başlangıç pozisyonuna dönün.

– Hareketi 10 kez tekrar edin.

Sumo Squat’ın Püf Noktaları

Omuzlarınız kalçanızla her zaman aynı hizada durmalı. Hareket sırasında asla öne eğilmemelisiniz ve omuzlarınız dizlerinizin hizasını geçmemeli. Karnınızı içinize çekerek ve asla kambur durmadan hareketi tamamlamalısınız.

Squat Nasıl Yapılır?

Squat, kalçanızı şekillendirmek ve bacaklarınızı güçlendirmek için yapabileceğiniz en iyi egzersiz. Üstelik her yerde squat yapabilirsiniz: dişlerinizi fırçalarken, sebilden su doldururken, asansörde vs. Bikini sezonunda olduğumuza göre “arka kısımları” çalıştırmak için en iyi yöntem squat. Adım adım nasıl squat yapılır öğrenmek için okumaya devam:

Sumo Squat Nasıl Yapılır?1- Göğsünüz dışarıda, yüzünüz karşıya dönük bir şekilde dik durun.

2- Ayaklarınızı omuz genişliğinde ya da daha geniş olacak şekilde açın. Dengenizi sağlamak için ellerinizi öne doğru uzatın.

3- Hayali bir sandalyeye oturur gibi oturup kalkın. Vücudunuz hafifçe geriye giderken, başınız öne doğru bakacak şekilde sabit kalsın. Hareket sırasında kambur durmayın, sırtınızı dik tutun.

4- Bacaklarınızın üst kısmı mümkün oldukça yere paralel olsun. Ağırlığınızı topuklarınıza verin.

5- Vücudunuzu sıkı bir şekilde tutarak topuklarınızdan güç alın ve başlangıç pozisyonuna gelecek şekilde doğrulun. 10′ar squatlık 3 set yaparak başlayın ve harekete alıştıkça set sayısını 12′ye ve 15′e çıkarın.

İlk başta tuhaf hissetmeniz çok normal, hemen uzmanlaşmayı beklemeyin. Duruşunuza odaklanın. Nefes almayı unutmayın. Unutmayın, ne kadar sık tekrar yaparsanız kalçanız ve bacaklarınız o kadar sıkılaşır.

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Spor

Etiketler:, , , , , , ,


Comments are closed.