By 24 Haziran 2013 Devamı →

Stresten Kurtulmak İçin ÖnerilerGün boyu yaşanan gerginlikler, uyku düzeninizden sağlığınıza kadar pek çok konuda etkili oluyor. İşte stresten kurtulmanın 7 kolay yolu…

stresten kurtulmak için1- Sinirli olduğunuzda gülümsemek zor olabilir ancak stresi azaltmak için, gerçekten gülümseyin. Gülümsediğinizde iyi şeyler düşünürsünüz, iyi şeyler düşündüğünüzde ise stresiniz azalır.

2- Stresli hissettiğinizde sadece bir an durun. Gözlerinizi kapatın ve 10 kere derin nefes alın. Yaklaşık 4.nefesten sonra daha iyi hissedeceksiniz. Oksijen miktarı yükseldikçe, kaslarda rahatlama yaşanır ve daha iyi hissetmeye başlarsınız.

3- Mutlu şeylerle stresi azaltmak harika bir yoldur. Gergin olduğunuzda bir plajda uzandığınızı veya sevdiğiniz insanın kollarında olduğunuzu düşünün.

4- Bir düşünce veya biri sizi rahatsız ettiğinde, gerilmek ve daha büyük bir stres içine girmek yerine, komik şeyler düşünün. Stresten uzaklaştığınızı göreceksiniz.

5- Meditasyonun stresi azaltmak için en iyi yol olduğunu muhtemelen daha önce duymuşsunuzdur. Siz de meditasyon yaparak, kendinizi bütün gerginliklerden uzaklaştırın.

6- Suyun gücünü bilirsiniz ve özellikle köpük dolu bir banyo rahatlatıcıdır. En gergin gününüzde küveti doldurun ve içine girerek, kendinizi suyun o muhteşem gücüne teslim edin.

7- Temiz hava her zaman size iyi gelecektir. Ormanda, deniz kıyısında veya ofisten çıkınca başlayın yürümeye.. Yürümek, üzerinizdeki stresi atmanızı sağlayacaktır.

Benzer Konular

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Faydalı Bilgiler

Etiketler:


Comments are closed.