By 08 Nisan 2009 Devamı →

STRES İÇİN ÖNERİLERStres bazen migren, uykusuzluk, yüksek tansiyon, sinir, ülser gibi rahatsızlıklardan yola çıkarak tanımlanır. Bazen de stresi artıran, insanlar arasındaki iletişimsizlik, görev değişiklikleri gibi etkenlerdir.

Çağımızın en büyük problemi ve çoğu hastalıklara neden olan stres, yapılacak işlerin çoğalması, dinleneceğimiz zamanın azalması, manevi değerlerimizi ihmal etme gibi durumlardan kaynaklanan özel bir haldir. Uzun süren stres, vücudun direncini azaltıp, kanser, kalp hastalıkları ve kolesterol gibi birçok hastalığa neden olur. Strese karşı en uygun ve rahatlatıcı adım, bulunduğumuz durumu kabullenmekten geçer.

B VİTAMİNİ TÜKETMELİSİNİZ
Stresin artmasına yol açan önemli etkenlerden biri de, hayatta aşırı isteklerde bulunarak ve sürekli onların peşinden koşmaya çalışarak kendimizi gereğinden fazla yıpratmaktır. B vitaminini özellikle tüketmek gerekir. Stresle başa çıkmada sporun ve düzenli egzersizlerin önemi çok büyüktür.

Öneriler
Çuha çiçeği, özellikle stresle ilgili gerginliklerde spazm çözücü, yatıştırıcı ve rahatlatıcı etkisiyle bilinir. Sinirsel kökenli baş ağrılarına ve migrene karşı önerilir. Parçalanan çuha çiçeği kökündentatlı kaşığı alınıp,bardak suda kaynatılır. Sonra kısık ateşte, 5 dakika daha bekletilip hazırlanan karışımdan, günde 3 kez birer bardak içilmesi önerilir.

Kokularla tedavi
Sandal ağacı, şerbetçi otu, lavanta, limon, sardunya, fesleğen, nane, gülsuyu, portakal, papatya, melisa, rezene ve gül gibi kokular sinir sisteminin iyileşmesinde destekleyicidir.

Renklerle tedavi
Renk terapisi için en uygun zaman, sizin kalbinizden ve üçüncü gözünüzden gelen enerjiyi birleştirebildiğiniz zamandır. Beyaz renk oldukça pozitif bir renktir. Stres ve psikolojik rahatsızlıklara karşı oldukça önemli bir renktir. Hasta terapi edilirken, parlak ve berrak renkler tercih edilmesi önerilir.

Taşlarla tedavi
Yeryüzünde gözünüzün gördüğü her şey bir sebeple yaratılmıştır. Taşlar da bu halkanın en önemli araçlarıdır. Taş alırken dikkat edeceğiniz en önemli unsur, taşı severek almanızdır. Kesinlikle tavsiyeyle taş alınmaz, niye ihtiyacınız varsa onu almalısınız. Ametist, topaz, agat ve zümrüt taşları stresi tedavi etmede destekleyicidir.

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Faydalı Bilgiler

Etiketler:,


3 Yorum Var "STRES İÇİN ÖNERİLER"

Trackback | Comments RSS Feed

  1. egit esebkuş dedi ki:

    hocam saç dökülmesi ile ilgili vermiş olduğunuz yöntemi kullanmaktayım. yalnız kullandığım zaman saç diplerimde bi yanma oluyo bu normal midir. hocam kullandıktan 2-3 saat sonra saçlarımızı sabun ile yıkamamızda bir sorun olurmu. teşekkürler.

  2. hanife meral dedi ki:

    hocam sinizüt şişkinlik vede sinir ,sitres var. bunların hepsine iyi gelecek bi şey varmı.?

  3. yunusemre selli dedi ki:

    hocam orak hücreli anemi tedavisi mümkünmü;neler tavsiye edersiniz.