By 28 Mayıs 2010 Devamı →

SPERM BANKALARIYLA BEBEK SAHİBİ OLMAKSPERM BANKALARIYLA BEBEK SAHİBİ OLMAK

Mads Christensen Voldum (26), Danimarka’nın en büyük sperm bankalarından birinin küçük beyaz odasını son beş günde iki kez ziyaret etti. Düşük belli jean pantolonu ve göğüs kaslarını ortaya çıkaran beyaz dar tişörtü ile genç Danimarkalı, genel standartlara göre yakışıklı bir erkek. Kliniği ziyaret etmesinin ise özel bir nedeni var. Mads; çocuk sahibi olmak isteyen İngiliz kadınların başvurduğu bu kliniğe Viking spermlerinden veren 336 donörden biri.

Danimarkalı erkeklerin spermleri, kaliteli oldukları için özellikle tercih ediliyor. Danimarka’da sperm, altından bile daha pahalı… ingiltere nüfusunun sadece onda birine sahip olmasına rağmen Danimarka’da, İngiltere’nin iki katı kadar kayıtlı sperm donörü var. Sadece bu kliniğe dünyanın dört bir yanına gönderilmek üzere 100 bin tüpün üzerinde sperm bulunuyor. Kliniğin kurucusu Ole Schou; “Şu an yaklaşık 60 ülkeye sperm gönderiyoruz” diyor. Amerika’ya gönderilen sperm tüplerinin bulunduğu kutunun içinden ise esprili bir not çıkıyor; Tebrikler, bebeğiniz bir Viking!’

Kopenhaglı bir öğrenci olan Mads; “Birçok kadının benden çocuk sahibi olmak istemesi genetik olarak avantajlı olduğum anlamına geliyor ve bu durum özgüvenimi artırıyor” diyor. Üniversitede gördüğü bir ilan üzerine kliniğe başvuran Mads, yaklaşık bir yıldır sperm vermek için bu kliniğe gidiyor. Mads; “Spermlerimi satın alan kadınlara sağlıklı bir çocuk dünyaya getireceklerinin garantisini verdiğim için kendimi onlara karşı sorumlu hissediyorum. Spermlerimin kalitesi sürekli değişiyor. Geçen yaz fiziksel olarak çok iyi durumdaydım. İçki içmiyordum ve sık sık egzersiz yapıyordum. O zamanlar milimetre başına 50 milyon sperm üretiyordum. Ancak geçen yaz bir hafta boyunca aralıksız içki içtiğim için bu rakam 20 milyona düştü. Şu sıralar kendime daha iyi bakıyorum” diyor.

Mads, her sperm verdiğinde yaklaşık 200 Danimarka kronu (55 TL) kazanıyor. Peki, Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde çocukları olması hakkında ne düşünüyor? Kendisiyle gurur duyarak; “Genetik olarak babası olduğum bebekler aklıma gelince bazen onlar için endişeleniyorum. Bu yüzden kimliğimin gizli kalmasını tercih ettim” diyor. Kliniğin kurucusu Schou, Danimarka’nın bu alanda Avrupa lideri olduğunu söylüyor. Schou; Danimarkalıların bağış yapma konusunda oldukça cömert davrandıklarından bahsediyor ve ekliyor; “Danimarkalıların yüzde sekizi kan bağışında bulunuyor. Kan bağışı yapanların arasında sperm donörleri de var.” Schou şöyle devam ediyor; “Spermleri en çok tercih edilen donörlerin şu an yaklaşık 100 bebeği var. Ancak hükümet her ülkeden belirli sayıda kadının aynı donörden sperm almasına izin veriyor. Bu uygulamanın amacı, gelecekte babaları aynı olan kız çocukları ve erkek çocuklarının bu durumun farkında olmadan birbirleriyle eşleşmeleri.”

Danimarkalı erkekler, sperm donasyonu konusunda diğer ülkelerdeki erkeklerden daha cömert. İngiltere’deki yasalar 2005’te sperm donörlerinin kimliklerinin gizli kalmasını yasakladı ve bağışta bulunacak her donörün ismini açıklamasını şart koştu. Bu yüzden spermlerini bağışlamak için başvuran erkeklerin sayısı 1996’da 417’yken 2005’te 250’ye düştü.

İngiltere’deki bir diğer kliniğin yöneticisi Nigel VVoodforth; “İngiliz kadınların sperm bankasından yararlanma şansı son yıllarda azaldı. Buna donörlerin kimliklerinin artık gizli tutulmaması ve sperm fiyatlarının pahalılaşması neden oldu. Dolayısıyla bekâr olan birçok İngiliz kadın, bebek sahibi olmak için farklı yöntemler bulmaya çalışıyorlar” diyor.
Schou; “Spermleri, direkt İngiltere’deki kadınlara satıyoruz ve döllenme işlemi için satın aldıkları spermleri onlara en yakın kliniğe gönderiyoruz. Döllenme işlemi için bize de geldikleri oluyor. İngiliz kadınlarına donörleriyle ilgili her türlü bilgiyi veriyoruz. Sperm aldıkları donörlerin en sevdiği renkten, sınav notlarına ve üç nesil öncesinden genetik miraslarına kadar her şeyi öğrenebiliyorlar. Donörlerin bebeklik fotoğraflarını da anne adaylarına gösteriyoruz. Bu fotoğraflara bakarak kendi bebeklerinin kime benzeyeceğine dair fikir sahibi oluyorlar” diyor.

Danimarka’yı bu sektörün lideri yapan en önemli faktör, sadece donörlerin verdiği spermlerin kalitesi değil aynı zamanda yetkililerin de son derece seçici olması. Schou; “Bize başvuran adayların sadece yüzde 25’ini kabul ediyoruz. Danimarka’daki diğer iyi klinikler gibi bizim de standartlarımız oldukça yüksek. Doktorlarımız ayrıca donör adaylarını ‘kız çocuğu testi’ denilen bir testten de geçiriyorlar. Eğer donör adayının kendi kızına iyi bir baba olacağına kanaat getirmezlerse onların başvurularını reddediyorlar” diyor.

Sperm donörü Kim Simonsen, 26 yaşında Aaarhus’da okuyan bir öğrenci. Şu sıralar yüksek lisans eğitimini tamamlıyor. Müzik dinlemeyi ve spor yapmayı seviyor. Bunların dışında zaten fiziği ile ilgili söylenecek fazla bir şey yok!
“Sperm bağışlamaya üç yıl önce başladım. Spermlerim dünyanın her yerine gönderildi’ diyor Kim… Genç adamın bağışları ‘süper sperm’ olarak adlandırılacak kadar kaliteli. Kim sperm donörlüğünden her ay yaklaşık 250 pound (580 TL) kazanıyor. Kimliğinin gizli tutulmasını tercih etmiyor ve eğer isterlerse çocuklarının 18 yaşma bastıkları zaman kendisiyle iletişim kurabileceklerini söylüyor. Kim; “Benim spermlerimle dünyaya gelen çocukların sayısını bilmiyorum ama zaten onları kendi çocuklarım olarak görmüyorum. Sadece genlerle bir çocuğun annesi ya da babası olamazsınız. Önemli olan o çocuğu yetiştirmek…”

İki yıldır birlikte olduğu kız arkadaşı Nina KolbyLarsen (25) da Kim’e sperm donörlüğüne devam etmesi için destek veriyor ve maddi olarak getirisinin kendilerine fayda sağladığını söylüyor. Nina; “Diğer öğrenciler gibi yaşamıyoruz. Şık restoranlarda romantik akşam yemekleri yiyoruz. Kim bana sık sık mücevher hediye ediyor. Ancak birkaç yıl sonra kapımızı tanımadığımız çocukların çalmasından endişe ediyorum” diyor.

Bir diğer sperm donörü olan 31 yaşındaki Lars Christensen ise şu sıralar bekâr olduğunu ancak ileride birlikte olacağı kız arkadaşlarının kendi deyişiyle ‘işine saygı göstermeleri gerektiğini’ söylüyor. 1.90 cm. boyunda olan ve çevirmenlik yapan Lars; “Sperm donörü olmaya devam etmek istediğimi kız arkadaşım kabul etmeli” diyor ve şöyle devam ediyor; “Birçok erkeğin başvurduğunu düşünürsek böyle bir misyon için kabul edilmek benim için büyük bir ayrıcalık. Aslında paraya ihtiyacım yok. Çocuk sahibi olmak isteyen kadınlara yardım etmekten mutlu oluyorum. Bir gün ben de çocuk sahibi olmak istiyorum” diyor.

İngiltere Reading’de yaşayan 38 yaşındaki sosyal hizmet görevlisi Julie, Danimarka’daki sperm bankasına başvuran kadınlardan biri. Çocuk sahibi olmak için çok geç kaldığını düşündüğü için bir yıl önce hamile kalma umuduyla Danimarka’ya geliyor. Julie; “Doğru erkek karşıma çıkmamıştı. Treni kaçırıyormuş gibi hissediyordum. Sperm bankasına başvuran kadınlarla konuştum. Hepsi İngiltere’deki kliniklerde bekleme listelerine alınmışlardı. Ayrıca önlerinde fazla seçenek de yoktu. Danimarka’da işlerin daha farklı yürüdüğünü öğrendim ve buraya gelmeye karar verdim” diyor. Julie, araştırmalar yaptıktan sonra Kopenhag’daki bir kliniğe başvuruyor. Kliniğin kurucusu Nina Stork (46), anne adayları için döllenme işlemini olabildiğince doğal bir şekilde gerçekleştirmeye özen gösterdiklerini söylüyor. Stork; “On iki yıl önce bir sperm donörünün yardımıyla bebek sahibi olmak istedim ama hamile kalmayı başaramadım. Bu sürecin kadınlar için ne kadar zor olduğunu biliyorum” diyor.

Nina Stork, kliniği 1999’da açtı. Stork; “Klinikte anne adayları hafif müzik eşliğinde yataklarında döllenme işlemini gerçekleştirebiliyorlar” diyor. Julie kendine donör olarak 20 yaşlarında, 1.85 cm. boyunda, sarışın ve mavi gözlü bir donör seçiyor. Döllenme işleminin gerçekleşmesi için aylar boyunca kliniği tam altı kez ziyaret ediyor. En sonunda 2008’in mart ayında hamile kalıyor.

Julie; “Her döllenme işleminden sonra test yaparak hamile olup olmadığımı kontrol ettim. Hamile kalmadığımı öğrendiğim zaman hemen Kopenhag’a bilet aldım. Genellikle aynı gün içerisinde gidip geri dönüyordum” diyor. Julie, seyahat masraflarını da hesapladığında bebek sahibi olmak için yaptığı toplam masrafın 4000 pound (9 bin 300 TL) olduğunu söylüyor. Julie; “Şu anda 16 aylık olan Freddie, harika bir bebek. Daha çok çocuk sahibi olmak istiyorum” diyor.

Peki, Julie kasıtlı olarak bir bebeği babasız dünyaya getirmek konusunda ne düşünüyor? “Bu tabii ki öncelikli tercihim değildi. Her zaman bir gün Bay Doğruyu bulacağımı ve herkes gibi çocuk sahibi olacağımı hayal ettim ama olmadı” diyor ve şöyle devam ediyor; “Ama düşünecek olursak birçok çocuk sadece tek bir ebeveyn tarafından yetiştiriliyor. Ben her zaman oğluma karşı dürüst olacağım. İleride onun dünyaya gelmesini ne kadar çok istediğimi oğluma anlatacağım. Çocuk sahibi olamadığım için çok üzülecektim. Dolayısıyla bu benim için en iyi seçenekti” diyor.

İngiltere Leeds’te yaşayan 37 yaşındaki pazarlama müdürü Rebecca, Danimarka’daki sperm bankalarının sunduğu çözümün kendisi için en doğru tercih olduğunu düşünen kadınlardan. Rebecca; “Uzun süreli birlikteliğimin sona ermesinin ardından çocuk sahibi olmak için tek başıma hareket etmem gerektiğine karar verdim. Bir kliniğe gittim ve sperm donörleri ile ilgili bilgi aldım. İngiltere’de sadece iki klinik olduğunu öğrendim. Oradaki hemşire Danimarka’daki kliniklere başvurabileceğimi söyledi” diyor. Rebecca internette araştırma yaptıktan sonra bir sperm bankasının sitesine giriyor. Yaklaşık 80 pound’a (185 TL) kimliği belirsiz olan 15 sperm donörünün sayfasına giriyor.

Rebecca; “Her donörle ilgili bu kadar çok bilgi yer almasına şaşırdım. Hatta donörlerden birinin 30 dakikalık ses kaydını bile dinledim” diyor. Profilleri incelerken 20’li yaşlarının sonunda olan 1.85 cm. boyundaki gazeteci Claude’ta karar kılıyor. Rebecca; “Claude sürekli seyahat ediyor. Ailesi onun için çok önemli. İyi kalpli ve ilginç birine benziyor. O kendime partner olarak seçebileceğim karakterde bir erkek. Kimliğini gizlemeyen bir donör olduğu için çocuğum ileride babasını tanıma şansına sahip olabilir. Ayrıca kimliğini gizlemediği için yasal olarak döllenme işlemini İngiltere’de gerçekleştirme hakkına sahibim” diyor.

Bu yılın ocak ayında Rebecca, testler ve Claude’m üç tüp spermi için toplam 3 bin pound (7 bin TL) harcadı. Rebecca, İngiltere’de Calude’den çocuk sahibi olabilecek on kadından biri. Julie, ailesine nasıl bebek sahibi olduğunu söylese de iş arkadaşlarına henüz bu konudan bahsetmemiş. Bunun sebebi sperm donörlerinden çocuk sahibi olmanın hala toplum tarafından bir tabu olarak görülmesi.

Birçok kadın Danimarka’nın gen havuzundan yararlanmaya devam ediyor. Böylece İngiltere’de genetik olarak Viking özelliklerine sahip çocukların sayısı her geçen gün artıyor. Kliniklerden birinde çalışan Profesör Gert Bruun Petersen, Danimarka genlerinin gizli istilasının yaygınlaştığını söylüyor. İş hayatındaki kadınlar çocuk yapmayı erteledikçe ve 30 yaşlarının sonuna geldiklerinde sperm donörlerinden hamile kalmayı tercih ettikçe bu istilanın daha da artacağını belirtiyor. Petersen; “Sarı saç, mavi göz ve atletik yapılı bir fizik, Danimarkalıların genel özellikleri. Bu tür fiziksel özellikler Avrupa’da yaygınlaşmaya başladı” diyor ve gülümseyerek şöyle devam ediyor; “Aslında bunun hiçbir sakıncası yok!”

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Haber

Etiketler:


53 Yorum Var "SPERM BANKALARIYLA BEBEK SAHİBİ OLMAK"

Trackback | Comments RSS Feed

 1. Elif dedi ki:

  Merhaba,
  Ben Elif.Sarı saçlı,mavi gözlü,hoş bir bayanım.Arkadaslık kurmak için burdayım.İstanbul’da yaşıyorum.Kendine güvenen,yakışıklı,zeki beyleri bekliyorum.Whatsapp kullanıyorum.Whatsapptan ekleyebilirsiniz ya da arayabilirsiniz.Telefon numaram: 0536 26499xx.
  Görüşmek üzere.

 2. kemal yılmaz dedi ki:

  adanadan 40 yş saygın guvenli sağlıklı hıjyen alkol sigara almayan 178b 81k esmer yakışıklı mühendis beyim maddı durumum iyidr hamdolsun sadece bebek sahibi olmayı arzulayan çiftlere ve hanımefendilere insanca yardımcı olup onların mutluluğunu görmek ısterım sadece drst reel insani çiftleri ve hanımefendileri beklerim herşey insanca olmalı evmde mısafıre uygn rahattır saygı sevgılerımle–0534—792-47–57—canverkemal43@hotmail.com

 3. sinan dedi ki:

  Merhaba istanbulda yaşıyorum alkol ve sigara kullanmıyorum.Sporla uğraşıyorum. Doğal yolla çocuk sahibi olmak isteyen bayanlar evli çiftler yardımcı olabilirim. Detayları telefonda konuşabiliriz.Gizlilik ve temizlik çok önemlidir. 0533 692 33 36

 4. mahir dedi ki:

  Merhaba ben mahir adıyamanda yasamaktayım evli ve 1 çocuk babasıyım cocugu söyluyorum cunkı spermmime guvenım oldugu için eger cocuk sahibi olmak isteyrn arkadaslar bana ulasabilirler gizliliksarttır heran gbi bi sorunum yoktur be ciddi olanlar arasın olmaz_deme_02@hotmail.com adresinden ulasabilirsiniz

 5. mahmut dedi ki:

  slm ben edirneden mahmut güvenilir ve sicili tamamen temiz vatandaşım cocuk sahibi olmak isteyen ailelere yardım cı ola bilirim mühim olan para 1 aylık testin ardından cocuk sahibi olabilirsiniz iş bittimi bir birimizi birdaha rahatsız etmeyiz ve mehabamız olur olmaz siz karar verirsiniz üçret konuşulur doğalmı yoksa siperm bankasında mı alırsınız bilmem ama en sağlıklısı doğal acısız oluyor yumurtalıklar en azından alınıp döllenmiyor tabiki sizin terciğiniz beni face adresimden ekleyin mahmut_565621@hotmail.com üçreti ve hizmetin bicimini burada konuşuruz

 6. Berkay dedi ki:

  İzmirde oturuyorum adım emre boy 1.80 yaş 19 kilo 78 kesinlikle çok ucuz fiyata sahip olabilirsiniz Üniversitesi öğrencisiyim 05515501xxx spermim kalitelidir sigara yok alkol yok

 7. Berkay dedi ki:

  En kaliteli sperm e sahibim ben emre isterseniz çok ucuz fiyata yardımcı olabilirim yaş 19 boy 1.80 no 05515501xxx

 8. gizli dedi ki:

  samsundan yazıyorum mutlu bir aile için cocuk sahibi olmak isteyen aileler evlat sahibi olmak sperm arıyorsanız demirel13@mynet.com adresinden bana ulasın GİZLİLİK HERŞEYDEN ÖNCE GELİR

 9. bekir dedi ki:

  sperm satılır 22 yaşındayım 175 boydayım esmerim … 05398710xxx

 10. hakan dedi ki:

  Slm am got hastasıyım ciddi ve gercekciyim 0543.328.25.08

 11. emrah dedi ki:

  slm arkadaşlar adım emrah su anda işsizim 2 yasında kızım var eşim suan 8aylık hamıle oda kız ısteyene para karşılığın yardımcı olabilirim yasım 29 boy 170 kılo 83 cok açıl paraya ihtiyacım var kırayı bıle veremedim o yüzden bole bı yola başvurdum spermlerimi satıyorum cıddı olan arkadaşlar arasın acıl beklıyorum

 12. kaya dedi ki:

  Yaş;25 boy;190 kilo; 80 istanbul anadoludayım sahlik problemim yok
  email;ysf_okmn@hotmail.com ekleyin konusalım

 13. kaya dedi ki:

  Yaş;25 boy;190 kilo; 80 istanbul anadoludayım sahlik problemim yok
  email;ysf_okmn@hotmail.com

 14. ferhar dedi ki:

  selam ben ankaradan ferhat yaşım 22 esmer 1.82 boy 70 kiloyum aslende ankaralıyım .. sperm veya evlenmeden çocuk sahibi olmak isteyen bayanlar hayalet_yk_sevgilim@hotmail.com bana ulaşabilirsiniz… saygılar..

 15. Kağan dedi ki:

  mrb ben cocukları cok sevıyorum çocuk sahibi olamamış aılelerın cocuk sahıbı olmasını evlatlarına kucağına almalarını çok ısterım spermlerımı sadece onların mutlulugu ıcın vermeye hazırım onemlı olan anne ve babalık duygusunu tadmaları sizin ve benim dışımda kimse bu konuda bir şey bilmek zorunda değil tek isteğim cocuk sahıbı olmanız para falan asla almam benı en cok cocuklarının olması mutlu edecektır ( kumral ela gözlu gayet saglıklı bır kısıyım esinesevgili@hotmail.com

 16. koray dedi ki:

  merhaba ben koray sperm satmak istiyorum ilgilenenler irtibata gecebilir benimle hayırlı günler herkese

 17. erkan dedi ki:

  slm ben ist anadolu yakasından erkan 27 yaşındayım by 165 klom 68 sprmlerim çok sağlıklı en kısa zamanda sonuç verir her şekilde sperm veririm tabi makul bi ücret karşılığında ciddi olanlar ulaşsın 053xxxxx

 18. ilkay dedi ki:

  180 boy , 73 kilo , sportmen , hiç bir saglık sorunu olmayan , 30 yaşında bir erkeğim , ciddi olanlar eklesin mkarday@hotmail.com
  mavi gözlüyüm,kumral,siyah saç, yakışıklı,hoş,zeki 🙂 msn de kamera açabilirim.

 19. ahmet dedi ki:

  mrb ben 23 yaşında 1.78 boyunda esmer kazrizmatik delidolu biriyim evli çiftlere yada yanlız yaşayan bebek sahibi olmak isteyen bayanlara spermleri bagışlıya bilirim bana msn adresimden yada cep nmrmdan ulaşa bilirsiniz facde olur msn adresim :derbeder47474772@hotmail.com face:derbeder47474772@hotmail.com cep no:xx gizlilik benim için önemli

 20. cuma dedi ki:

  slm ben viyana civarinda yasiyorum 1.89 boyunda hafif sarisin ela gozlu
  sperm mi satmak istiyorum viyana civarindaki turk bayanlar ilgilenmek isterlerse bana msn den ulasa bilirler gecelikte olabilir bir seferlikte memnun kalirsaniz tekrar ulasa bilirsiniz bulusma yeri hic onemli deil yer bildirin ben geliyim gizlilik cok onemlidir tesekur ederim kulpakfm_dostlar@hotmail.com

 21. yigit dedi ki:

  selam 21 yaşında esmer yakışıklı bir erkeğim maddi sikintilarimdan dolayı zor zamanlar geçiriyorum sperm satma konusunda araştırmalar yaptım sağlıklı olduğu. düşüncesindeyim eğer isterseniz iletişime geçebilirsiniz ben yiğit (nieki@windowslive.com) 0541 XXX

 22. ugurcan öztürk dedi ki:

  İstanbul anadolu yakasından , 30 yaşında 183 boyunda 78 kilo kumral ela gözlü ve sülalesinde asla saç dökülme sorunu olmayan yakışıklı , sağlıklı bir bekar erkeğim. Spermlerimi çocuk özlemi ceken insanlara bağışlamak istiyorum .
  berabondero@hotmail.com adresinden ulaşabilirsiniz.

 23. ali boyraz dedi ki:

  slm merhaba herkese iyi geceler ben ist anadolu yakasında ikamatgah ediyorum şu an çok borcum var ister istemez bu borçlarda ailemle bnim aramda sorun oluyor elimde tek olan şeyde sağlıklı spremlerim olması şu an işsizin işede parayada ihtiyacım var eğerilgilenen olursa spremlerimi sata bilirim telefon numaram 0534 329 09 xx

 24. ali boyraz dedi ki:

  ali boyraz ben çok sağlıklı birisiyim yeni bebeğim oldu hemde erkek çok tatlı vede çok hoş sevimli şu an çok zor durumdayım iş bulamıyorum ve bundan dolayıda spremlerimi belli bir para karşılığı satmak istiyorum eğer ilgilenmek isteyen olursa beni arasın telefonum 0534 329 09 xx

 25. Ergün Yıldırım dedi ki:

  32 yaşındayım. IQ seviyem normalin üstünde olarak ölçülmüş ve 8 yıllık evli ve tamamen doğal yollardan dünya ya gelmiş 2 si erkek 1 i kız üçüz çocuklarım var.Çocuklarımın sağlık durumu son derece iyi durumda olup;Annem sarışın mavi gözlü babam ise kumral tenli dir.Erkek kardeşim 1,75 boyunda sarışın mavi gözlü kız kardeşim ise 1,70 boyunda dır.Sperm sayım ve kan değerlerim oldukça yüksek ve kaliteli olup içki kullanmamaktayım ve hiç bir sağlık problemim bulunmamaktadır.Maddi sıkıntılarım dan dolayı talep edildiği taktir de spermlerimi satmak istiyorum.Herhangi bir ekstra tuhaf tuhaf isteklerim olmamak la beraber istenildiği taktirde tarafıma wwwpassat@hotmail.com adresine mail yada 0553 384xxx nolu telefon numarasına mesaj atarak ulaşabilirsiniz.Teşekkürler.İzmir

 26. utku keskinoğlu dedi ki:

  Ben 22 yasındayım.185 boyundayım 80 kiloyum esmerim siyah gözlüyüm ist yaşıyorum spermlerimi gönülü olarak verebilirim ulaşmak isteyenler msn adresim bu daha sonra numaramı verebiirim king_of_palu@hotmail.com

 27. adem dikmen dedi ki:

  cenk20201@hotmamil.com merhaba evli ciftler sperm bankası arayan ciftler ben spermlerimi ücret karsılında satıyorum yasım 38 kumral lım bosnak 1.75 boyundayım KAHVERENKLİ gözlüyüm isimi iyi yapıyorum 0538xxx24 arayabilirsiniz

 28. Mert dedi ki:

  Evlı cıftler gızlılık prensıbım esınız hamıle kalana kadar sperm, verırım kalırsa paramı alırım cıddı olan arasın ıl fark etmez 533 775 xx

 29. adem dikmen dedi ki:

  merhaba evli ciftler ben spermlirimi satıyorum ben 39 yasında kumral 1.75 boyundayı almak isteyen ciftler beni arayın 0538 332 40 xx gizlilik esastır

 30. abdullah bulut dedi ki:

  23 yaşında 1,89 boyunda esmer tenli 78 kilo saglıgı gayet düzgün hic sigara alkol vs kullanmadım spermimi satmak istiyorum bekarım….Gizlilik esas olduğu gibi bunu talep eden tarafın uygun gördükleri mekanlarada gelebilirim bana zekiye_apocan@hotmail.com veya 0553 284 34 xx numradan ulaşa bilirsiniz….

 31. abdullah bulut dedi ki:

  23 yaşında 1,89 boyunda esmer tenli 78 kilo saglıgı gayet düzgün hic sigara alkol vs kullanmadım spermimi satmak istiyorum bekarım….Gizlilik esas olduğu gibi bunu talep eden tarafın uygun gördükleri mekanlarada gelebilirim bana veya 0553 284 34xx numradan ulaşa bilirsiniz….

 32. mahmut uysal dedi ki:

  24 yaşında gayet sağlıklı 1,85 boyunda buğday tenli, renkli gözlü Sperm satmak istiyorum bekarım ve evlenmeyi düşünmüyorum…Gizlilik esas olduğu gibi bunu talep eden tarafın uygun gördükleri mekanlarada gidilebilir bana angelino105@hotmail.com msn adresimden veya mahmut_uysal@yahoo.com mail adresimden ve 0530 347 3 1xx nolu telefondan ulaşabilirsiniz…

 33. erol dedi ki:

  mrb antalyalıyım ben cocukları cok sevıyorum bundan dolayı aılelerın cocuk sahıbı olmasını ısterım spermlerımı sadece onların mutlulugu ıcın vermeye hazırım onemlı olan onların cocuk sahıbı olması para falan asla almam benı en cok cocuklarının olması mutlu edecektır ( sarısın ela gözlu gayet saglıklı bır kısıyım 506 992 xxxx ama once güven )

 34. felemez koluman dedi ki:

  yaşım 34 yeşil gözlü siyah saçlıyım . borcum var. 053427322XX

 35. bülent şirasina dedi ki:

  slm ben eskişehirde yaşıyorum yaş 29 borçlarımdan dolayı spermi satıyorum yaş sınırı yoktur sperm arayan evli bayanlar arayın 100 euraya sperm satıyorum gizlilik esastır cep 5068768xx arayın

 36. serdar dedi ki:

  selam ben serdar sperm satmak istiyorum ilgilenler için 0545 463 77 xx

 37. mavinin Sevgisi dedi ki:

  180 boylarında , 75 kilo , sportmen , hiç bir saglık sorunu olmayan , 30 yaşında bir erkeğim , spermlerimi satabilirim , ciddi olanlar eklesin mavinin_Sevgisi@hotmail.com
  mavi gözlüyüm önem verenler var diye söylemek istedim 🙂 msn de kamera açabilirim

 38. mavinin Sevgisi dedi ki:

  180 boylarında , 75 kilo , sportmen , hiç bir saglık sorunu olmayan , 30 yaşında bir erkeğim , spermlerimi satabilirim , ciddi olanlar eklesin mavinin_Sevgisi@hotmail.com

 39. şeyda dedi ki:

  spermini veren erkek, seneler sonra çıkıp herşeyi anlatırsa çocuğa. yada aileye şantajda bulunursa ne olucak. bence pek güvenli değil

 40. Adem dikmen dedi ki:

  merhaba ben AYVALIKTAN cenk ben de spermlerimi satmak istiyorum ben kumral 1.75 boyunda kahverenkli gözlü iri yapılıyım sperm alamak isteyen evli ciftlere satmak istiyorum tel 0538 332 xx…..0534 639 25xx …önce ne istedini kısa mesajla tanıtsınlar saygılar…

 41. federal dedi ki:

  1.88 boy esmer tenliyim sigara dahi hiç kullanmadım ankara üni de hukuk okuyorum ihtiyaçtan spermmlerimi satıyorum gizlilik önemli tabi 0541 454 xxx

 42. Doğan Duman dedi ki:

  Ben 22 yasındayım.182 boyundayım 75 kiloyum kumralım ela gözlüyüm spermlerimi gönülü olarak verebilirim. Ulasmaj isteyen 0545 814 xxx arasın.

 43. gerçek dost dedi ki:

  1,75 boyunda 70 kg buğday tenli çok sağlıklı biriyim. Sperm satmak istiyorum bu güne kadar 6 (altı) kez bu uygulamyı denedik sonuçlar tam, herhangi bir sorun çıkmadı, gizlilik esas olduğu gibi bunu taleb eden tarafın uygun gördükleri mekanlarada gidilebilir,
  Böyle talebi olanlar bana ys5933147536214317@hotmail.com aderesime mail ile numaralarını bıraksınlar ben kendilerini ararım.
  önce telefonda konuşalım gerisi gelecektir.

 44. Gizli dedi ki:

  Spermimi satmak istiyorum yaşım 20 1.80 boy 75 kiloyum esmer bir erkeğim ılgilenenler benı bu n umaradan aramaları yeterlidir 05339300035 teşekkürler…

 45. amida dedi ki:

  Is your child conceived with the help of a sperm donor from a danish sperm bank (European sperm bank or Cryos international)? The Scandinavian Seed Siblings register (www.seedsibling.org) offer you a forum where half siblings or their parents may get in touch with one another. On this register, even donors themselves can get in touch with those chilren who are the result of the donation. For more info please send an e-mail to info@seedsibling.org

 46. orhan karakaş dedi ki:

  bende ist dan saglık ve saatım yerınde eyer sperme ıhtıyacı olanlar bunu eklesınler detayları goruşuruzz artist1989@windowslive.com

 47. Engin GENÇ dedi ki:

  Gayet sağlıklı biriyim. Bekarım.Evlilik düşünmüyorum.İhtiyacı olan adaylar için spermlerimi satabilirim. Gizlilik esastır.
  mydreamswitc@hotmail.com bana ulaşabilirsiniz.Detayları orada görüşürüz.

 48. Okan Bensiz dedi ki:

  20 yaşınday 188cm boyunda 80 kiloyyum ve yüksek bir IQ ya sahibim.Bu özelliklerimi anne olmak isteyen bayanlar sayesinde münüklere devretmek ve spermlerimi satmak istiyorum. İlgilenenler şu numaraya mesaj atsınlar. 532 687 xxxx kan grubum brh+

 49. hakan adaklı dedi ki:

  spermimi satmak istiyorum 21 yaşındayım ögrenciyim bana bu numaradan ulaşabilirsiniz 05413297140

 50. selim yıldız dedi ki:

  mrh kredi kartı borçumdan dolayı spermlerımı satmak istiyorum zordurumdayım çocuk sahibi olma isteyen ciddi gizlilik cercevesinde bana ulaşa bilir yaşım 33 iki oglum var sırf buyuzden lütfen kimse beni yanlış anlamasın zordurumda kalmasam satmak istemem orh+ kanım mersinde yaşıyorum 05376728137 birtanem_mrs33@hotmail.com bu bir sır olarak sonsuza kadar kalacagından emın olun çünkü bende evlıyım ilginizden dolayı tşk

 51. turan AKPINAR dedi ki:

  ben spermlerimi satmak istiyorum düzenli bir şekilde menilerimi belirli bir ücret karşılıgında satmak istiyorum ilgilenlrerin export-2009-ak@hotmail.com ve 0542 694xxx telefonu arasın