By 20 Kasım 2011 Devamı →

SONBAHAR KIŞ MAKYAJ İPUÇLARISonbahar-kış sezonunda makyajınız, hiç olmadığı kadar doğal olacak. Doğal tonlarda yapacağınız makyajınızı, yılın en popüler rengi mor tonlarında bir far ve artık klasik haline gelen kırmızı ruj sürülmüş dudaklar renklendirecek.

Güzellik trendleri yıldan yıla değişiklik gösterebilir ama bu sezonun gözde trendi olan modern, sade ama etkili görünüm, uzun yıllar kalıcılığını koruyacak gibi görünüyor. Şamdan Plus dergisinden Gülru İncu, sonbahar makyajında öne çıkan modernizmi, dört yeni trendi ve uygulama yöntemlerine dair ipuçlarını yazdı…
KIRMIZI RUJU ÖNE ÇIKARINKırmızı bir rujun modasının asla geçmeyeceğini düşünüyorsanız, kesinlikle haklısınız. Bu sezon kırmızı ruj makyajınıza modernizm ve çekicilik getirecek. Ama bu kez kırmızı rujunuzu oldukça sade bir makyajla öne çıkaracaksınız. Ten tonlarında, yarı mat bir makyaj bunun için ideal. Kırmızı ruju patlatacak sade bir makyaj için sadece kahverengi bir maskara, ten renginize uygun bir fondöten ve hafif bir pudra kullanmanız yeterli olacaktır. Tabii önce cildinize uygun ve SPF içeren bir nemlendirici kullanmayı ihmal etmeyin.

YÜZÜNÜZE IŞILTI KATIN

Makyajınızın ışıldamasını istiyorsanız, kahverengileri unutun! Natürel, çarpıcı ve trendy bir göz makyajı elde etmek için metalik tonlardan sıcak renklere uzanabilirsiniz. Özellikle krem göz farları bu sezon çok moda. Ayrıca bu farları uygulamak da son derece kolay. Tabii göz makyajınızı yapmadan önce, göz çevrenizi krem sürerek nemlendirmeyi de ihmal etmemelisiniz.

GÜZÜN RENGİ

Bu sezon pembe tonlarında farlar çok moda ama asıl, yılın en trendy rengi olan mor ve tonlarını mutlaka kullanmalısınız. Mor oldukça modern görünüyor ve şarap tonlarından daha çarpıcı bir etki bırakıyor. Özellikle ametist ya da patlıcan morunu kullanın ama lavantadan kaçının.

DOĞAL TONLAR ALTIN ÇAĞINI YAŞIYOR

Doğallığı yansıtan toprak tonları, modern güzelliğin olmazsa olmazıdır. Yüzünüzde varla yok arası duran, belli belirsiz bir makyaj bu sezon hayli gözde. İşin sırrı; makyajınızı son derece natürel bir fondötenin üzerine yapmanız. ‘Ten rengi makyaj’ın beş püf noktası ise şöyle:

1. Sanki yüzünüze çiğ taneleri düşmüş gibi nemli duran bir görünüm vermek için hafif bir pudra ile alın ve elmacık kemiklerini matlaştırın.

2. Allık bu sezon kesinlikle ön plana çıkmıyor. Özellikle kızarmış bir yüzden kaçının.

3. Gözleri ve elmacık kemiklerini ortaya çıkaran, sepya izlenimi veren bir makyaj yapın.

4. Bolca maskara kullanın. Ten renginde pudra, makyajınızı ortaya çıkaracaktır.

5. Ten rengi makyaj yapın ama makyajınız aşırı solgun olmasın. Dudaklarda hafif bir ışıltı kullanabilirsiniz.

Makyaj Sırları I Meryem Dede
Makyaj Sırları II Meryem Dede
Kumrallar İçin Makyaj

Esmerler için Makyaj
Sarışınlar için Makyaj
Göz Makyajı
Burun Makyajı

Kalıcı Makyaj Nedir?
Sürekli Makyaj Yapanlar İçin Bakım Video Suna Dumankaya
Makyaj Malzemelerindeki Tehlike Prof.Dr. Mehmet Öz
Sivilceli Cilt ve Makyaj Video
Makyaj ve Bakım Sırları Tülin Şahin
Makyaj Çantanı Tazele

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Guzellik

Etiketler:, ,


Comments are closed.