By 11 Ağustos 2010 Devamı →

SOĞUK LİPOLİZ ZELTİQ İLE ZAYIFLAMASoğuk Lipoliz ile Yağlara Veda Edin!

Yüksek teknolojiyle Geliştirilen bir uygulama ile vücuduzun belli bir bölgesinde biriken yağlar dondurularak, çok daha ince gözükmeniz sağlanabiliyor. Üstelik iğnesiz ve acısız tek bir seansla… ‘Soğuk lipoliz’ olarak da anılan bu yeni tekniği sizin için araştırdık.SOĞUK LİPOLİZ ZELTİQ İLE ZAYIFLAMA

Bölgesel zayıflamada yeni bir dönem başlatan Zeltiq, yağlarınızı dondurarak vücudunuzdan doğal bir şekilde atılmasını sağlıyor.

İki çocuk annesi 36 yaşındaki İşletmeci D.A.; “Gençlik yıllarımdan beri ince bir bedene sahip oldum, ancak basenlerimdeki yağ birikiminden kurtulmayı kesinlikle başaramadım. Her türlü sporu ve diyeti denememe rağmen, bir türlü olumlu sonuç alamadım. İnatçı yağ hücrelerim kesinlikle oldukları yerden hareket etmiyorlar. Belki bu durumu kışın giysilerle kamufle etmek mümkün, ancak yaz mevsiminde, bikini ve mayo giyerken imkansız. Hal böyle olunca, neştersiz bir uygulama yaptırmaya karar verdim. Ancak acı çekmeye de dayanıklı olduğum söylenemez, bu yüzden en acısız olanı araştırdım. Bu süreçte karşıma Zeltiq adı verilen soğuk lipoliz yöntemi çıktı. Yağ hücrelerinin dondurularak vücuttan atılmasını sağlayan bu uygulama için en ideal hasta olduğumu öğrenince de hemen başvurdum” diye anlatıyor. Yöntem; özellikle ideal kiloda olup da, belli bölgelerinde yağ birikimi meydana gelen kadınlar için tavsiye ediliyor. Cryolipolysis olarak da bilinen zeltiq teknolojisi, işte bu nedenle son günlerin en dikkat çeken uygulaması.Aslında her şey; bilim adamlarının aşırı soğuk havada ata binen kişilerin bacak içlerinde meydana gelen incelmeyi fark etmesiyle başladı. Üstelik benzer bir durum, dondurma tutkunun çocukların yanak bölgelerinde de meydana geliyordu. Bunun üzerine Massachusetts General Hastanesi’nin dermatologları tarafından, Harvard Tıp Fakültesi desteğiyle bir araştırma yapıldı. Dermatologlar; soğuk havada çıplak kadınları belli sürelerle ata bindirerek nasıl bir değişim yaşandığını gözlemlediler. Elde edilen sonuç oldukça şaşırtıcıydı! Yağ hücreleri aşırı soğuğa karşı dayanıklı değildi… 2009 yılından bu yana Asya, Avrupa ve Amerika’da uygulanan bu yöntemin şu an için Türkiye’deki tek temsilcisi olan Dr. Ercin Özüntürk; “Böylelikle belli bir seviyede soğuk kullanılarak yapılan bu uygulama sonucunda, yağ hücrelerinin çevresindeki dokulara ve sinirlere zarar vermeden eridiğini ve vücuttan doğal yöntemlerle atıldığı görüldü. Şu an için bildiğimiz donma sağlayacak bir soğukluğun yağın erimesi için yeterli olduğu” diyor.YAĞ ORANINDA YÜZDE 25 AZALMA

Bu konuda Amerika’da özel bir eğitim alan Özüntürk, tek bir seansla yağ hücrelerinde yüzde 25 azalma vaat eden Zeltiq teknolojisinde uygulanan işlemin, yağ hücrelerinin dondurularak ayrıştırılması olduğunu belirtiyor ve bu uygulama hakkında bizlere ayrıntılı bilgi veriyor; “Yağ hücreleri diğer doku ve sinirlere nazaran soğuktan daha fazla etkileniyor. Bu cihaz ise sıcağın etkisini azaltarak cildi soğutuyor.Böylece hücrelerin içerisindeki yağ kristalize olup, derinin ‘çöpçü hücreleri’ dediğimiz lakrofajları tarafından sindiriliyor ve vücudumuzun doğal genel dolaşımıyla atılıyor. Üstelik uygulamanın sonunda yağ hücreleri yeniden üremiyor. Yağ hücreleri bir kere dondu mu, yeniden ortaya çıkan yağ böbrekler tarafından kullanılıyor. Bu kilo alımına da neden olmuyor. Ultrason ile yapılan araştırmalar bu işlemle vücuttan ortalama yüzde 22.4 oranında yağ atıldığını gösteriyor.”

Zeltiq uygulamasında herhangi bir anestezi uygulanmıyor ve iğne kullanılmıyor. Uygulama öncesi istenilen bölgeye donma hissi yaratan bir ped koyuluyor ve ardından bu pedin üzerinden cihazın aplikatörü vakum ile cilde nüfuz ediyor. Ortalama iki saat boyunca hafif bir donma hissi yaratarak yağın erimesi sağlanıyor. Üstelik derinin ne altında ne de üst tabakasında, sinirlerde, damarlarda ve kaslarda herhangi bir hasara neden olmadan yağ hücrelerinin faydalı hücrelerden ayrıştırılması sağlanıyor. Ancak şimdilik kısıtlı bölgelere uygulanıyor. Dr. Ercin Özüntürk; 

Sırt, karın, basen, bacakların üst iç yüzeylerine, kol altlarına ve ‘love handles’ dediğimiz bölgelere uygulanmak üzere geliştirilen Zeltiq, şimdilik gözaltı torbaları, çene, yanak gibi bölgelerde kullanılmıyor. Ayrıca aşırı kilolu, soğuğa karşı hassas, bel
fıtığına sahip ya da anemik kişilere de uygulanmaması tavsiye edilmiyor. Tek bir seans süren tedavi daha çok, ideal kiloya sahip fakat belli bölgelerinde istenmeyen yağ birikimi bulunan kişilerde etkili sonuç veriyor. Bugüne kadar dünyanın çeşitli noktalarında yüzlerce kişiye uygulanan Zeltiq’in herhangi bir yan etkisi olmadığı da söyleniyor. Hastanın uygulama yaptırmak istediği bölgeye göre ortalama iki saat süren seansta ise iğne kullanılmıyor, hafif bir donma hissi dışında da hiçbir acı hissedilmiyor. Uygulama sonunda bölgede meydana gelen kızarıklık, morluk, uyuşukluk, gerginlik ve temasa karşı hassasiyet ise birkaç gün içinde yok oluyor” diyor.

ETKİSİ İKİ İLA DÖRT AY İÇİNDE HİSSEDİLİYOR

Yöntemi Amerika’da uygulatma şansına sahip olan The New York Times yazarlarından Jennifer Tung ise Marie Claire’in Amerikan edisyonuna konu hakkında deneyimlerini şöyle açıklıyor; “İki çocuk annesiyim ve kalçamda bir türlü kurtulamadığım yağ birikimi ile yıllarca mücadele ettim. Acıdan korktuğum için de en son bu yöntemi denemeye karar vererek, New York & Laser & Skin Care’de çalışan Dr. Arielle Kuvar’a başvurdum. İdeal bir kiloya sahip olduğumdan Kuvar, benim bu uygulamanın gerçekleştirilebileceği doğru kişilerden olduğumu belirtti. Asistanının çektiği uygulama öncesi fotoğrafların ardından, ATM makinesini andıran cihaz ile yağlarım donduruldu. İlk başlarda soğuktan ötürü üşüdüm, ağrısı ise bikini bölgesine yapılan ağdadan çok daha azdı ama daha sonraki bir saat boyunca rahatlıkla kitabımı okudum.

Uygulama sonrasında da ilk birkaç gün uygulama bölgesine his kaybı yaşadım. Hafif bir uyuşukluk vardı. Çok derin bastırdığımda ise kramplar meydana geliyordu. Beşinci günün sonunda uyuşukluk hissi yerini hafif bir ağrıya bıraktı. İkinci hafta ise hassasiyet tamamen yok oldu ve kalçamda yanma hissi veren bir sıkılaşma oluşmaya başladı. On dördüncü gün, Dr. Kuvar’m muayehanesine gittiğimde bölgedeki yağ oranında azalma meydana geldiğini belirtti. Altıncı haftanın sonunda pantolonumu giydiğimde bölgede belirgin bir fark olduğunu gördüm.”

Hem tek seans gerektirdiğinden ekonomik hem de ağrısız olmasından dolayı hızla tercih edilmeye başlanan Zeltiq’in tek bir olumsuz yanı bulunuyor! O da istenilen sonucun elde edilmesi için uzun bir süreç gerektirmesi. Dondurularak ayrıştırılan yağ hücreleri vücudun doğal sistemiyle dışarı atıldığından hemen etkisini göstermiyor. Siz hareket ettikçe, sıvı tükettikçe ve tuvalete gittikçe vücudunuzda meydana gelen
değişimi fark etmeye başlıyorsunuz. Jennifer Tung’ın da belirttiği gibi üç ayın sonunda tedavinin etkisini tam olarak görebiliyorsunuz. “Tedavi sonrası değişim hemen başlayacaktır ama bu gözle görülür bir fark değil. Bu nedenle sabırlı olmalısınız. Asıl sonuç iki ila dört ay sonra ortaya çıkıyor. Eğer hasta dört ayın sonunda yeteri kadar bölgesel incelme olmadığına inanıyorsa, birlikte ikinci seansın uygulanıp uygulanmayacağına karar veriyoruz. Ayrıca aynı anda iki bölgeye uygulama yapılamazken, dördüncü ayın sonunda başka bir bölgenize Zeltiq uygulatmanız mümkün” diyen Dr. Ercin Özüntürk, Zeltiq’in ortaya çıkışıyla hemen dikkat çekmesinin nedeninin, diğer lazer ile masaj yöntemlerinden farklı ve arkasında özel olarak araştırılmış mantıklı bir tıbbi açıklaması olmasına bağlıyor. Dünya basınında ‘inatçı yağların dondurucu kurtarıcısı‘ olarak anılmaya başlanan bu yöntemin ekonomik, ağrısız ve hızlı oluşu da bir başka tercih nedeni.

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Haber

Etiketler:,


15 Yorum Var "SOĞUK LİPOLİZ ZELTİQ İLE ZAYIFLAMA"

Trackback | Comments RSS Feed

 1. Saadet dedi ki:

  Zeltig ile soğuk lipoliz yaptırdım; geçen yaz öncesi ve ondan önceki yaz;etkili nerdeyse 1 beden inceliyosunuz selülitlerden eser kalmıyor;ve oldukça sıkılaşıyorsunuz;etkisi bölgesel fazlası bulunanlar için ;genelde 1 seans yeterli olmuyor;1 den fazla seans alınmalı;3/4 saans gibi.faydası 1 ay ve sonrasında ortay çıkıyor…….obez olan veya çok şişmanlarda fazla etkili olacağını düşünmüyorum;1 veya 2beden inceltir en fazla…..

 2. seda eren dedi ki:

  merhaba benim 10 aylık bebeğim var ve emziriyorum bu yöntemin bir zararı varmı beni bilgilendirirseniz çok sevinirim

 3. Elif Esentürk dedi ki:

  Bu yöntemi nerdeyse ilk 2 yıl önce bir gazeteciden okumuştum. Uzun süre baktım emin olamadım, bunu yapan bir kaç yerle görüştüm ve vazgeçtim. Sonra bir arkadaş sohbetinde bir arkadaşım bunu yaptırdığını söyleyince ve memnuniyetini dile getirince gittiği yerle görüştüm ve bende karnıma yaptırdım. Neticeler mucize diyemem ama kesilikle işe yaradığını söyleyebilirim. İlk 2-3 hafta bir işe yaramadı gibi geliyor ama sonra inceldiğinizi görmeye başlıyorsunuz. Bana yağ fazlalığım nedeniyle 2 kez yaptırmamı tavsiye etmişlerdi ve 2 uygulama döneminden sonra karnımdaki yağların oldukça azalmasının memnuniyetini yaşadığımı sizlerle paylaşmak istedim. Diğer yazılan cihazı tecrübe etmedim ama Lipocryo cihazının işe yaradığını söyleyebilirim.

 4. doruk dedi ki:

  dilek arkadaşım ender saraçta yaptırmış gülben ergenin programında söyledi tavsiye etti. göbeğine yaptırmış çok etkili olmuş. selvan arkadaşım bu yöntem obezite olanlarda uygulanmıyor bölgesel yerlerde uygulanıyor ben bayagı araştırdım çok kilolu insanlarda uygulanmadığı yazıyor.
  benimde basen bölgem var ne kadar rejim spor yapsam veremiyorum normalde zayıfım.
  bende fiyatını merak ediyorum arkadaş 2600 yazmış benim basen bölgem büyük acaba daha fazla tutar mı fiyat?

 5. selvan dinçduran dedi ki:

  bende bugün tesadüfen öğrendim netde gezinirken…inanmak işime geldiğinden inanmak istiyorum amaaaaa böyle bir yöntem kesin çözüm olsa şişman insan kalmaz ve tüm Türkiyede patlardı bu olay vede dünyada sadece güzellik sektörünün sömürülerinden galiba:(((((

 6. burcu dedi ki:

  bu soğuk lipoliz olayından yeni haberim oldu..gerçekten işe yarayıp yaramadığını merak ediyorum..yaptırıp olumlu sonuç alan yok mu?
  emin olsam ben de yaptırıcam..ama bilemiyorumm 🙁

 7. dilek dere dedi ki:

  bende bu konuyu araştırmaya başladım ilk önce ender saraçtan duydum ama kendisi yapıyormu bilmiyorum ender saraç yaparsa eger ben nasıl haberdar olurum bulamadım bununla ilgili haberi olan bana yazarsa mmenun olurum teşkler:)

 8. gülay gös dedi ki:

  kESINLIKLE AMA KESINLIKLEsoguk lıpolız nısantasında yaptırdım ercın ozunturk dıye bır doktorda nısantasının gobegınde bır ay oldu ama daha 1 cm dahı ıncelme yok ayrıca ben omru hayatımda boyle bır sacmalaık gormedım her bacaktan ayrı fıyat alıoyo yanı her ınsanda zaten 2 bacak vardır cıkarken bunu ogrendım once 700 dolar dedı cıkarken parayı odemeye geldım kız demezmı ıkı bacak 1400 dolar sok oldum doktor beyle konusabılırmıyım dedım doktor bey cıktı dedı arkadaslar soguk lıpolız kesınlıkle kımseye onermıyorum.bır uygulama yaptırmak ıstedıgınızde ıyıce ama ıyıce arastırın herkez farklı fıyat soyluyor ortalıkta ısını ıyı yapmayıp mılletı enayı yerıne koyan cok nasıl vıcdanları rahat anlamıyorum

 9. elıf maden dedi ki:

  ben bır ay once yaptırdım kalcama aslında goruntu olarak zayıfım ama kalcamda fazlalık vardı 3 hafta en erken en gec 2 yada dort ayda etkısının gorulecegı soylendı ama daha bende degısıklık yok zaten 2 3 cm fark oluyor oyle mucıze beklemeyın hıc acı sızı bırsey yok yaptırıken fakat cok pahalı haberınız olsun ben 2 600 sadece mınıcık bır fazlalık ıcın verdım ve dahada gozle gorulur bır ıncelme yok:(((((((((((

 10. Fatma Kabasakal dedi ki:

  Bende biraz araştırdım. Lıpocryo ile Zeltiq farklı cihazlar. İlk çıkan ve daha etkili olan orjinali Zeltiq miş. Her konuştuğum öyle söylüyor. Zeltiq Amerika da uzun süre test edilmiş ve çok daha güvenilirmiş. fiyatı biraz yüksek ama Zeltiq yapan yerler bana daha güvenilir geldi. Bir defa yaptıracağım ucuz diye sağlığıma zarar verebilecek denenmemiş birşey yaptırmak istemiyorum. Fatma

 11. oyaşah girasun dedi ki:

  kilo sorunum olmamasına rağmen basenlerim hep vardı.ocak ayında soğuk lipoliz den yani LİPOCRYO yöntemiyle işlem yaptırdım.Bu sabah aynada yapılan yerlerde basenlerimde bayağı incelme gördüm.İnanın çok keyifle güne başlamanın heyacanını paylaşmak istedim.Bende tavsiye ederim.Oya Girasun

 12. perihan yan dedi ki:

  lipocryo dan çok memnun kaldım herkese tavsiye ederim

 13. soguklipoliz dedi ki:

  Soğuk Lipoliz LipoCryo 0216 xxxxx soguk Lipoliz LipoCryo Günümüzün En ileri Bölgesel İncelme Teknolojisidir Hemen Şimdi Bilgi Almak İçin Arayınız

 14. hatice yılmaz dedi ki:

  merhaba.
  uygulama yapılan bölgedeki yaglar çözüldükten sonra o bölgedeki gevşeme problemi nasıl giderilecek.ikincisi benim karnım yağlı ve aynı zamanda gevşek,onu toparlarmı.seans fiyatınız ne kadar acaba.

 15. mukadder cindoruk dedi ki:

  merhaba
  ben 2005 yılıda meme ca parsiyal mastektomi ameliyatı oldum boyum 1,60 kilom 78 soğuk lipoliz denememde sakınca varmıdır beni aydınlatırsanız sevinizi