By 29 Temmuz 2008 Devamı →

SODALI KELLİK İLACIKellik İlacı Berberimizden Geldi

Ankara’nın Sincan ilçesinde 18 yıldır berberlik yapan Turgay Topal, saç dökülmesi ve kelliğe karşı ilginç bir çözüm buldu.

3 ay önce berber dükkanına gelen bir müşterisinin kafasını şaka olsun diye maden suyuyla yıkayan berber Topal, o gün bugündür saç sorunu yaşayan müşterilerinin kafasını sodalı suyla yıkıyor. Topal, bu yöntemin kel olan müşterilerinde etkili olduğunu savunuyor.

Berber Topal, müşterilerini tıraş etmede maden suyunu nasıl kullanmaya başladığını şöyle anlatıyor; ”Şakalaşırken sonucu bulduk. Maden suyu içerken fazla geldi, bizde bunu şaka olsun diye arkadaşım olan müşterinin kel olan başına döktüm. Kendi başımada döktüm. Başımızda 3- 5 gün sonra kaşıntı yapmaya başladı. Ardından saçı dökük olan müşteri arkadaşımda saç çıktığını farkettik, o gün bu gündür saç sorunu yaşayan müşterilerimizde kullanıyoruz. Ve saç çıkarmada etkili olduğunu görüyoruz.” diye konuştu.

Müşterilerinin başını maden suyuyla yıkayan berber, yaklaşık 2 ay süreyle Mustafa İşleyen üzerinde bunu denediğini ve İşleyen’in kafasında kısa sürede saç çıkmaya başladığını önü sürüyor.

Mustafa İşleyen, saçlarının 10 sene önce dökülmeye başladığını, yaklaşık 2 aydır kafasına maden suyu ile yıkadığını belirtiyor.

Çevresinde de saçlarının çıktığını söyleyenler olduğunu belirten İşleyen, bu işlemi günde 2 kez berber dükkanında uygulatığını dile getiriyor.

İşleyen, “10 senedir saçlarım dökülüyordu. Kafamın tepe kısımlarında hiç saç yoktu. 2 ayda bu hale geldi. Önceden kafam parlıyordu.” diyerek çıkmaya başladığını iddia ettiği saçlarını gösteriyor.

Uygulamanın ardından kafasının ferahladığını belirten İşleyen, ayrıca kafasının da terlemediğini ifade etti.

Turgay Topal, bulduğu formülü şu şekilde uyguladığını belirtti: “Öncelikle müşterinin kafasını özel bir şampuanla yıkıyoruz. İyice duruluyoruz. Ardından 1 şişe maden suyunu saç olmayan bölgeye ovuşturarak döküyoruz. Ardından kuruluyoruz. Ama saçın kesinlikle temiz olması gerekiyor. Yoksa maden suyu köpürmüyor.”

Şampuanın bitkisel olduğunu belirten Topal, şampuanın formülünü sır gibi saklıyor. Berber, şampuanın içine başka bir madde karıştırmadıklarını söylüyor.

Berber Topal, sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa bu işlemi uyguladığını söylüyerek, müşterilerinin de bunu ilgiyle karşıladığını belirtiyor.

Denemeye değer mi? Karar sizin.

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Haber

Etiketler:, , ,


15 Yorum Var "SODALI KELLİK İLACI"

Trackback | Comments RSS Feed

 1. esner kudret dedi ki:

  Peki Zeki Mürende bizi görüyormu?

 2. muhsin çetin kaya dedi ki:

  ben kelim ve hayattan mutluyum yarınımdan umutluyum

 3. karamel dedi ki:

  yalancının ustune tosba binse bu berberden hiç inmez:))

 4. hanife dedi ki:

  saç dökülmesi yıllardır benim kabusum kim istemzdkiki parlal dolgun saclarının ahenkce dans etmesini..nette okumadığım yorum kalmadı bu konuda belki bir çare olur diye.. berberin hikayesi çıktı..sodaymış peh.. ben onu yıllardır belki faydası olur diye bazen yıkamıştım eee sacım hic etki göstermedi aynı dökülme devam etti.arkadaşlar şimdi 1 yıldır sacım dökülmüyor seyrek olan saclarım dolgunlaştı cansız ve zayıf olan saclarım hacim kazanıp dolgunlaştı seyrelen tepe kısmımda sarımsı tüyler kalınlaşıp uzadı..kepek ve kaşıntm vardı o da bitti.. sağolsun eczaneye giderken bitkisel şampuan icin.. eczacı bana bir dermatologun yaptığı ve sipariş üzerine gönderdiği bir saç ilacın da bahsetti ve vakit gecirmeden sipariş verdim geldi inanın kullandığımdan beri sacla ilgili sorunum bitti..65liraya almıştım giden param bu kadar.. ve bütün soru n bitti. bidaha kullanmaya bile gerek yok.. senanur79@hotmail.com benim mailimdir.. isteyen olursa dermatoloğun iletişim bilgilerini vereyim.. aman ha kafanıza göre bitkileri kullanmayan sacınızın kökünü mahvetersiniz.. benden size bir alıntı..bidaha sacınız yerine gelmez..

 5. seyit dedi ki:

  doğrusu piyasada o kadar yalan dolan haberler dolaşıyorki doğru olan haberlerede şüpheyele bakıyoruz eyer buda o haberlerden biriyse bu resmen keldaşlarımın duygularıyla oynamaktır ki çok ayıp ediyorlar ))) vede yazıklar olsun derim ))) sodalı suya gelince arkadaşın dediği gibi kaybedecek neyimiz varki.

 6. savaş dedi ki:

  denemeye değer zaten kaybedecek bir şeyimizde yok zaten kabedecegimizi kaybetmişsiz o yüzden haydi keller diyorum

 7. mustaf dedi ki:

  tesadüfe bak yıllardır kafamı saf maden suyu ile yıkıyorum hemde şişeden değil saf taze çeşmesinden bolca ama kafamı üst tarafı komple kel bu nasıl oluyorki bence palavra bunlar ispatı benim kafamda

 8. yener karahan dedi ki:

  kel olmadigim icin beni ilgilendirmiyor ,ama en iyisi cilt ve sac uzmanlarina paraniz varsa ugrayin. ama siz degerli arkadaslar sarimsak ve yumurta akini karistip ovmayi unutuyorsunuz. sifasini görebilirsiniz.

 9. veysel tunç dedi ki:

  olabilir ben adanada oturuyorum osmaniye kaplıcaları bize yakın geçen yaz erzin içmesine gitmiştik, bu içme dediğim yer şifalı su yani sodalı sudur.ben o sudan içtim sonrada hava sıcak diye o suyla kafamı yıkadım saçımda bidegişiklik hissettim bu haberi duyduktan sonra hisslerimde yanılmadığımı yeni fark ettim dogrudur arkadaşlar yıkayın;çünkü sodada temizleyici madde var asit gibi birşey bu saç dedirisini yumşaltıyordur

 10. eyup dedi ki:

  yaw manyakmısınız siz ne sodası ne saçı bunlar dalga geçiyor sizle

 11. ismet dedi ki:

  bende bazı tatları karıştırıp denerim ama bunu hep evde sofrada yaparım.benim müşteri kazanma ve reklam gibi bir sıkıntım yok umarım berberimiz emeline ulaşmıştır yaptığını kesinlikle küçümsemiyorum buluşların çoğu meraktan ve tesadüfen karışımdan ortaya çıkmamışmıdır.

 12. mustafa şahin dedi ki:

  yerinizi bildirin

 13. mustafa şahin dedi ki:

  sodadaki maddelerle saç için gerekli maddeler arasında bir bağlantı yok.bende sincandayım doğrusu denemek isterim.

 14. demdum dedi ki:

  berberler pereja şampuandan başka şampuanmı kullanırlar doğal dediği odur onun 🙂 koy bılendakıs şişesine perejayı at havanı, varsa bir keramet şampuanda değildir sodadadır, sodada yoksa bir keramet haggaten şampuandadır oda pereja değil bioxin falandır 🙂 sabah bi kasa soda alayım en iyisi deriyi eritmessek iidir.

 15. hüly@ dedi ki:

  ilginç olduğu kesin !