By 10 Kasım 2008 Devamı →

SİVİLCELER İÇİN DOĞAL LOSYONSİVİLCELER VE AKNELER İÇİN LOSYON

Her türlü tedaviyi denediniz fakat bir türlü sivilcelerinizden kurtulamadıysanız birde pratik sivilce losyonunu deneyin.

Malzemeler :

– 2 Yemek kaşığı kivi
– 2 Yemek Kaşığı yeşil kil (fırınlanmış)

Hazırlanışı :

SİVİLCELER İÇİN DOĞAL LOSYONKivi, mutfak robotunda parçalanarak suyu çıkartılır. 2 yemek kaşığı sudan alınarak kil ile karıştırılır. Göz çevresi hariç, temizlenmiş cilde 10 dakika süreyle maske şeklinde cilde sürülür. Süre sonunda cilt temizlenir. Kil cildi derinlemesine temizlediğinden işlem sonrasında cildin durumuna göre nemlendirici sürülür. Bu losyon aynı zamanda ciltte hücre yenilediğinden, yağlı ciltler için mükemmel sonuçlar verir.

Not: :

Kille uygulanan maske/losyonların uygulamasından sonra cilt temizlendikten sonra temiz bir havlu ile KOMPRES yolu ile cilt kurulanır.

SİVİLCELER İÇİN LOSYON 2

Malzemeler :

– 2 tatlı kaşığı arpa
– 1 fincan üzüm sirkesi
– 1/2 litre su

Hazırlanışı :

Arpa ile su karıştırılarak kısık ateşte arpanın zarı patlayıncaya kadar kaynatılır. Soğuduktan sonra süzülür. Sirke eklenerek gazlı bez veya temiz bir pamuk yardımıyla sivilceli cilde uygulanır.Bu losyon, aynı zamanda ciltteki ve vücuttaki kaşıntılar da geçirir.

Ayrıca :
Arpa, B1 ve E vitaminleri yönünden zengindir. Pamukcuğa, dil iltihabına gargara yoluyla uygulanması halinde iyileştirici etki gösterir. Egzema ve temre kaşıntılarını geçirir.

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Guzellik

Etiketler:, , , , ,


1 Yorum Var "SİVİLCELER İÇİN DOĞAL LOSYON"

Trackback | Comments RSS Feed

  1. rabia çalık dedi ki:

    selam dr hanım sizi ilk tv de izlemiştim şimdide nette aradım buldum.ben 36 yaşında bir bayanım sadece buyun daha dogrusu alt çene bölgemde sivilceler var küçük küçük allerji gibi bazılarıda mikroplu normal 4 aydır çıkıyorlar.ben ne denediysem geçmedi ilaçlar sizlerden aldıgım fikirler kim ne dese onu yapar hale geldim.ama sonuç olumsuz her güne bi yenisi çıkmakta ve ben çok üzülüyüroum aynaya bakmak istemiyorum ve mutsuzum bu evliligime de yansıyor .ne kullanmalıyım yada ne sürmeliyim.lütfen bilgilerinizden yararlanmama yardımcı olursanız sevinirim başarılar dilerim…rabia çalık 03842124000 05322871666 kapadokyadan sevgiler.