By 16 Haziran 2012 Devamı →

SİSTİT RAHATSIZLIĞINA KARŞI KARNABAHAR KÜRÜSistit Rahatsızlığına Karşı Karnabahar Kürü

Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu, Kadınlarda sistit rahatsızlığına karşı Karnabahar kürünü öneriyor.
karnabaharSistit (Karnabahar) Kürü : Kronik idrar yolları enfeksiyonlarında tedaviye yardımcı

250 – 300 gram karnabahar yaklaşık 750 ml kaynamakta olan klorsuz suya ilave edilir. Ağzı kapalı olarak beş-altı dakika kısık ateşte demlenir. Ilıyınca süzülür. Haşlanmış karnabaharın suyunun yarısı sabah, diğer yarısı da akşam (aç veya tok farketmez) içilir. Her gün taze olarak hazırlanır. Bu kürün uygulaması şu şekildedir:

3 x 7U + 3A

7 gün uygulama + 3 gün ara + 7 gün uygulama + 3 gün ara + 7 gün uygulama = Toplam 21 günlük kür

Bu formülün anlamı şudur: Üç tane yedi gün uygulanıp, her yedinci günün sonunda üç gün ara verilecektir. Toplam yirmibir gün uygulanacak demektir. Her yedinci günün sonunda verilecek olan üçer günlük aralar uygulama süresine dahil değildir.

Burada dikkat edilmesi gereken nokta karnabaharın taze olmasıdır. Pişmiş olan karnabaharı da öğle veya akşam yemeklerinizde salata olarak tüketebilirsiniz. Şikâyetinize göre kürü tekrar edebilirsiniz.

Kür 2: Mide ülserini tedaviye yardımcı

Haftada üç defa çok az suda az haşlanmış bir porsiyon karnabahar yemeyi rahatsızlık ortadan kalkana kadar alışkanlık haline getirmek gerekir. Tencerede kalan suyu da tüketmek gerekmektedir. Bu kür uygulanırken çok az miktarda (porsiyon başına en fazla bir tatlı kaşığı) sıvı yağ kullanılabilir.

Erkeklerde Sistit Şikayetleri için :
Günde iki defa “Limon Melissa” çayı içilmelidir. Kronik idrar yolları rahatsızlıklarında %50 karabaş otu %50 Limon Melissa karıştırılarak tüketilebilir.


Bel Bölgesindeki Yağlanmalardan Kurtulmak için :

– Pek çok bitki üzerinde yeterli bilimsel çalışma olmadığından bilinçsizce ve doktor tavsiyesi olmadan kullanıldığında istenilmeyen yan etkilere sebebiyet verdiği unutulmamalıdır.

Hekiminizin verdiği ilaçlar var ise mutlaka kullanınız. Hekime gitmeden ve teşhis koydurmadan şikayetiniz ne olursa olsun, buradaki bilgiler ile kendi kendinizi tedavi etmeye kalkışmayınız.

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları

Etiketler:, , , ,


2 Yorum Var "SİSTİT RAHATSIZLIĞINA KARŞI KARNABAHAR KÜRÜ"

Trackback | Comments RSS Feed

  1. esra dedi ki:

    sa hocam 4senedir sistit rahatsızlığım var doktora gittim mesaneme kamera salındı parça alındı.Mesanemde büzülme olduğu mesane duvarında iltihap olduğunu doktor söyledi

  2. berna dedi ki:

    s.a hocam benim sık idrar çıkma sorunum var bu arada bel ağrısı yapıyor 2 senedir üroloji ye gidiyorum tahlillerim temiz şimdide benden ürodinami istiyorlar hocam korkuyorum yaptırmıyorum bana yardımcı olurmusunuz BERNA BOZKURT