By 24 Ocak 2012 Devamı →

SİNİR KÖKÜ BASKISINA DİKKATBeyin sapındaki sinir kökü omurilik tarafından baskı gördüğü zaman şiddetli baş ağrılarına neden olur. Bu ağrı ilaçla bile geçmez!

Şiddetli baş ağrılarının ardında omurilikte oluşan sinir kökü baskısının olabildiği ortaya çıktı. Manuel fizyoterapist Oğuzhan Söylemez, migren ağrısına çok benzediği için sürekli birbirleri ile karıştırılan ağrının; birinci omurun, beyin sapındaki sinir köküne baskı yapmasından kaynaklandığını söyledi.

BAŞ DÖNMESİ DE OLUR
Kafatasını taşıyan ilk omurun; oldukça küçük ve hareket kabiliyetinin kısıtlı olduğuna dikkat çeken Oğuzhan Söylemez; şu bilgileri verdi: “Yapılan araştırmalara göre migren ile karıştırılan omurga ağrısı, birinci omurun yerinde olmamasından kaynaklanır. Ağrı kesiciler ise bu durumun düzelmesini sağlamaz.” Birinci omurda yaşanan sorunların; baş dönmesi, gözlerde yıldızlanma ve bulanıklık oluşturduğunu belirten Söylemez; “Sinir ucuna baskı nedeniyle üçüncü omurun etkilenmesi durumunda da kulak uğultusu ve çınlaması görülüyor”
dedi.

RÖNTGEN YETERLİ
Fizyoterapist Oğuzhan Söylemez; birinci omurda sinir sıkışması olup olmadığını belirlemek için röntgenin yeterli olduğunu söyledi. Söylemez, “Açıları farklı omurlar, uzman fizyoterapistler aracılığıyla cerrahi yöntemler kullanılmadan düzeltilebilir” dedi.

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Faydalı Bilgiler

Etiketler:, , ,


Comments are closed.