By 27 Temmuz 2007 Devamı →

SİLUET DİYET İÇECEĞİGıdaSa, Türkiye fonksiyonel içecek pazarına yepyeni bir ürün sunuyor: Siluet

Diyet ve egzersiz programları uygulanırken bir yandan da düzenli olarak su tüketmek gerekir. Vücutta gerçekleşen tüm metabolik olayların düzenlenmesinde düzenli su tüketiminin büyük önemi vardır. Sağlıklı bir insanın günlük tüketmesi gereken ortalama su miktarı 2 litredir. Vücudun ihtiyaç duyduğu su ihtiyacının bir kısmı GıdaSa’nın yeni ürünü Siluet ile karşılandığında, uygulanan diyet ve egzersiz programına büyük ölçüde destek sağlar.

Diyet ve egzersiz programını her gün 2 şişe Siluet destekliyor.

Hacettepe Üniversitesi’nin danışmanlığında geliştirilen Siluet, içeriğindeki EGCG yeşil çay ekstraktı sayesinde metabolizma hızını artırarak yağ yakımını hızlandırıyor ve kilo kontrolüne yardımcı oluyor. Limon aromasıyla içimi kolay ve keyifli hale geliyor.

Yapılan araştırmalar sonucunda diyet ve egzersiz programları, yeşil çay ekstraktı EGCG takviyeli uygulandığında kilo kaybının ve yağ yakımının daha hızlı olduğu görüldü.

Her gün düzenli olarak 2 şişe Siluet içildiğinde, uzmanların önerdiği 270 mg EGCG alınmış olur. Diyet ve egzersiz programı her gün düzenli olarak Siluet ile desteklediğinde
4.haftadan itibaren etkisi görülmeye başlanır.

Kilo kontrolüne yardımcı olan bu dozu pratik olarak başka şekilde almak mümkün değildir. Farklı yeşil çay harmanları ile yapılan analizlerde aynı dozda EGCG’nin ancak 14 – 64 fincan yeşil çay tüketerek alınabileceği tespit edilmiştir.
(Bu analiz Almanya’da akredite bir laboratuarda gerçekleştirilmiştir.)

Yapılan bilimsel çalışmalar, düzenli 270 mg EGCG alımının metabolizmayı artırdığını, bunun da 30-60 dakikalık yürüyüşte harcanan enerjiye eş değer olduğunu göstermiştir.
(Kaynak: Am J Clin Nutr 1999; 70:1040-1045)

EGCG (Epigallocatechingallate) nedir?

Siluet’in içerisinde bulunan EGCG yeşil çay ekstraktıdır. Doğal, kafeinsiz ve sağlıklı bir maddedir. Günde iki şişe Siluet içtiğinizde 270 mg EGCG almış olursunuz. Kilo kontrolüne yönelik bu doz, metabolizmanızı hızlandırarak yağ yakımını artırdığı gibi, vücut için olumlu başka etkileri de beraberinde getirir.

– Antioksidan etkiye sahiptir
– Kalp ve damar sağlığını destekler
– Bağışıklık sistemini güçlendirir
– Yaşlanmayı geciktirmeye yardımcı olur.

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Haber

Etiketler:, , ,


Yorumlar "SİLUET DİYET İÇECEĞİ"

Trackback | Comments RSS Feed

  1. NURGÜN GÜNDOĞDU dedi ki:

    nasıl temin edebiliriz nerede satılıyor fiyatı nedir kilo problemim var denemek istiyorum

  2. nil öz dedi ki:

    gazetede reklamını gördüm. ama sadece careursa satıltığı yazılmaktaydı.Ürünü birçok yere sordum ama kimse tanımıyor marketlerdede yok .ürünüdenemek istiyorum ama ürüne ulaşamadım.Umarım yakında her yerde satılır.