By 22 Temmuz 2011 Devamı →

SIKI KARIN KASLARINA KAVUŞMAK İÇİNSEKSİ KARIN KASLARINA KAVUŞMAK HAYAL DEĞİL!

Beslenmenize ne kadar dikkat etseniz de bel çevrenizi şekillendirmeniz o kadar kolay olmayabilir. Özellikle bu bölgede biriken yağlar için düzenli olarak eğzersiz yapmak şart. İşte sıkı bir mide ve karna sahip olmanın formülü…

Karın Sıkılaştırma Egzersizi


1- Ellerinizden destek alarak yere oturun. Dizlerinizi 90 derecelik açıyla kırıp havaya doğru kaldırın. Bu sırada dirseklerinizi ve kol kaslarınızı sıkın.

2- Sırtınızı yere doğru alçaltın ve aynı anda bacaklarınızı öne doğru iterek gerin. Bacaklarınız yere paralel ve gergin olsun. Sonra başladığınız harekete dönün ve egzersizi 10 tekrardan 3 set olarak yapın.

Ağırlık Eğzersizi

1- Sırt üstü yatıp sol elinizi başınızın altına koyun. Sağ elinize yarım litrelik bir su şisesi alın.

2- Sağ kolunuzu vücudunuzun üstüne doğru kaldırın. Yalnız hareketi yaparken iki omzunuz da yerden kalkmış olmalı. Sonra tekrar başlangıç pozisyonuna dönün. Hareketi her iki tarafta 10 tekrardan 3 set olarak yapın.

Kürek Egzersizi

 

1- Gövdeniz arkaya doğru 45 derecelik açı oluşturacak şekilde oturun. Bir havluyu kıvırıp her iki elinizle tutup havaya kaldırın. Kollarınız ve karın kaslarınız gerginliğini kaybetmesin.
2- Kol kaslarınızı sıkarak havluyu bükün. Sola doğru çekin ve indirin. Bu aşamada sanki kürek çekiyormuşsunuz gibi hissedebilirsiniz. Hareketi her iki tarafta 10 tekrardan 3 set yapın.
Süper Hareketsuper hareket

1- Bu hareketi yapmaya çalışırken kendinizi çok zorlamayın. Zamanla kondisyonunuz arttıkça harekete odaklanın. Başlama aşamasında sol tarafınıza doğru yatın. Sol dirseğinizden güç alarak sağ dizinizi havaya kaldırın. Bu sırada havluyu gergin bir şekilde tutun.

2- Sağ bacağınızı arkaya 45 derecelik açı oluşturacak şekilde uzatın. Bu sırada özellikle karnınızın yan tarafındaki kasların sıkılaştığını hissedeceksiniz. Sonra başlangıç pozisyonuna dönün ve hareketi her iki tarafta üç set halinde 10 tekrar yapın.

Not : Isınmayı unutmayın! – Karın egzersizlerini yapmadan önce ısınma hareketelerini yapmak çok önemlidir. Eğer yeterince ısınmazsanız ciddi sakatlanmalara sebep olabilirsiniz.

Sırt ve Omuz Egzersizleri
Tai Chi Her Derde Deva
Bikram Yoga Zamanı
Omurga ve Bel Egzersizleri
Kalça ve Bel Egzersizleri
Karın Eğzersizleri
Nefes Eğitimi
Sıkı ve Seksi Karın Kaslarına Sahip Olmak İçin
Callenetics Egzersizleri ile 10 Saatde 10 Yaş Gençleş
Mekik Çekmeden Dümdüz Bir Karın İçin Egzersizler
Bahar Yogası ile Forma Gir
Lara Hudson ile 10 Dk. Pilates
Düz Karın İçin Egzersizler
Evde Yoga Yapalım
Formda Kalmak İçin Egzersizler
Kalça Egzersizleri

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Spor

Etiketler:, ,


Comments are closed.