By 25 Ağustos 2008 Devamı →

SİGARA SONRASI ÖKSÜRÜKLERSigarayı bıraktım diye öksürüyorum

6 ay önce sigarayı bıraktım ve öksürük krizlerine yakalanmaya başladım. Ne yapabilirim? sigara sonrası öksürük

 

 

Sigarayı bırakan pek çok kişi ısrarcı bir öksürük problemiyle karşılaşır. Bunun nedeni sigara içtiğiniz süre boyunca akciğerlerinizin temizliğine katkıda bulunan cilia’ların felç olmasıdır.

Normal kişilerde cilialar tahriş yaratan maddeleri ve mikropları akciğerlerden uzaklaştırmakla görevlidir. Sigarayı bıraktığınızda ise, bu temizlik işçileri tekrar çalışmaya başlar ve öksürmeye başlarsınız. Bu öksürük zamanla iyileşecektir. Ancak öksürüğünüz 2 aydan fazla süredir devam ediyor ve öksürükle birlikte balgam ve kan da geliyorsa, mutlaka doktorunuza başvurmalısınız. Bu durum, mutlaka incelenmelidir.

Dr. Ece Hattat

Kadınların Yaptığı Hatalar
Uykusuzluk ve Melatonin
Uzun Yaşamanın Sırrı
Mayo Hastalığı
Çikolata Tansiyonu Düşürür
Sigara Sonrası Öksürükler
Cinsel Gücünüzü Arttırma Yöntemleri
Tansiyon, Hafıza Kaybı Yapıyor

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Ece Hattat

Etiketler:, ,


3 Yorum Var "SİGARA SONRASI ÖKSÜRÜKLER"

Trackback | Comments RSS Feed

 1. resul öztürk dedi ki:

  slm. ben 5 yıldır iltihaplı romatizmal hastasıyım bazen çok şiddetli ağrılarım oluyor özellikle geceleri ve puslu havalarda.. bu konuda dr. a gittim tedavisi uzun olduğu için ve açıkçası birazda ihmalkarlık yapıp tedavimi yarım bıraktım. dr un bana yazdığı ilaçlarda yan etki olarak görme bozukluğu ve böbreklere zarar verdiğini çeşitli tahliller neticesinde tespit edildi o yüzden şuan ilaç kullanmıyorum. ne yapmalıyım ? fikrinizi öğrenmek istiyorum en derin saygılarımla işinizde başarılar….

 2. sezer sağır dedi ki:

  4 çocuğum var tekrar hamile kalmak istiyorum ama korunmadığım halde kalamıyorum 1 yıldır korunmuyorum yaşım 30

 3. seyhan genç dedi ki:

  sayın; İbrahim bey füstül içinde bir kürünüz varsa lütfen sitenizde yayınlarsanız çok memnun olurum.20 yıl da 3 defa ameliyat oldum sürekli nüksediyo.sürekli doktordayım.şimdiden çok teşekkür ederim.
  saygılar.