By 06 Şubat 2012 Devamı →

ŞİFA KAYNAĞI KOZALAK REÇELİ TARİFİÇam kozalağı, çok az bir kesim tarafından bilinen bir şifalı bitkidir. Özellikle solunum yolu hastalıkları için çok önemli bir tedavi edici bitkisel formül olarak gerek eczacılıkta gerekse bitkisel tıp alanında kullanılmaktadır.

Kozalak ReçeliÇAM KOZALAĞININ FAYDALARI

Astım, öksürük, bronşit, grip nezle ve balgama şikayetlerinde tedaviyi destekleyici olarak 5 adet yeşil çam kozalağı doğranıp üzerine su konur. 24 saat bekletilir, yarım saat kaynatılır. Şeker veya balla tatlandırılır, elde edilen maviden günde 3 çay kaşığı içilir. Veya 1 bardak suya, 4-6 gr ufalanmış taze kozalak konur, 10 dk kaynatılır, tatlandırılır, günde 1 bardak içilir.

Veya taze kozalak suya konulur, 1 gece bekletilip içilir.

Astım ve bronşitte 4 kilo suya, 20 adet kozalak parçalanıp konur, üzerine 1-1,5 kilo limonun suyu sıkılır, 1 kilo kalıncaya kadar kaynatılır, sabahları aç karna 1 çay bardağı içilir.

KOZALAK REÇELİ TARİFİ

Bu reçel sadece tarifiyle orijinal değil, aynı zamanda anti bakteriyel, iyileştirici, uzun süren soğuk algınlığı, bronşit, öksürük, grip, depresyon, gençleştirici gibi birçok faydaları vardır.

Çam kozalağı adeta bir doğal sağlık ve güzellik deposudur. Mayıs ayında toplanan genç yeşilimsi kozalaklardan yapılan reçel için 1 kg kozalak, 4 adet kuru incir,1 kg şeker ve kozalakların üstüne 1,5 cm dolacak şekilde su ilave edin. 2 saat az ateşte tutun ve köpüğünü topladıktan sonra ocaktan kaldırın. Şu anda reçeliniz kullanıma hazır hale gelmiştir. Cam kavanozlarda muhafaza edeceğiniz bu adeta hayat iksiri olan reçeli çaylara katabilirsiniz. Sabah kahvaltısına kullanın. Sonuçta kırmızı renkten oluşan çam kokusuyla insanı büyüleyen sağlık kaynağı reçeli masanızdan eksik etmeyeceksiniz.
Not: Toplama zamanı Mayıs sonudur.

Şems AslanŞems Arslan – Uluslararası Güzellik Uzmanı
Küçük Bebek Cad. No:12/2 (Komşu Fırın Üstü) Bebek-İST.
Tel: 0212-257 23 33 0534-239 35 29
www.semsarslan.com
info@ayurvedaf2.com

Anti Akne Toniği
Bitkisel Sedef Şampuanı
Saç Dökülmesini Önleyen Serum
Zayıfatan Boza ve Çam Yağı Tarifi
Gıdık Sarkmalarını Önleyen Masaj
Kırışıklıkları Önleyen Yaz Kokteyli
Güneş Yanıkları İçin Doğal Tarif
Canlandırıcı Doğal Peeling
Güneş Sonrası Leke Oluşmaması İçin
Doğal Bronzalaştırıcı
Zayıflatan Salata Tarifi
1 Haftada 2,5 Kilo Zayıflayın
Şems Arslan’dan Güzellik Önerileri
Kozalak Reçeli Tarifi
Sems Arslan “Serdemin Mutfağı” Programında
Şems Arslan Kimdir?

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Sems Arslan

Etiketler:, , , ,


1 Yorum Var "ŞİFA KAYNAĞI KOZALAK REÇELİ TARİFİ"

Trackback | Comments RSS Feed

 1. KOZALAK REÇELİ dedi ki:

  Çam kozalağı, ülkemizde çok az bir kesim tarafından bilinen bir şifalı bitkidir. Özellikle solunum yolu hastalıkları için çok önemli bir tedavi edici bitkisel formül olarak gerek eczacılıkta gerekse bitkisel tıp alanında kullanılmaktadır.

  Çam kozalağı hakkında yapılan bilimsel araştırmalar neticesinde, anti-viral, anti-tümör ve anti-bakteriyel özelliklere sahip olduğu belgelenmiştir.

  Bu reçel sadece tarifiyle orijinal değil, aynı zamanda, Astım, Bronşit, Öksürük, Grip, Uzun süren soğuk algınlığı, Depresyon, Gençleştirici ve İyileştirici gibi birçok faydaları vardır. Özellikle sigara kullananlar için iyi bir balgam söktürücüdür.

  Kozalağın tüm bu hastalıklarda olumlu etki yaptığını ispatlayan dünyada bir sürü araştırma var. Ayrıca Rusya ve Kuzey Asya ülkeleri, Japonya, A.B.D. gibi ülkelerde yüzyıllardır kullanılıyor.

  ÇAM KOZALAĞI’nın faydaları, tarihi, bilimsel araştırma sonuçları ve daha fazlası için;

   (0542) 484 85 14 nolu telefondan,
  kozalak.receli@gmail.com mail adresinden,
   KOZALAK REÇELİ Facebook sayfasından bize ulaşabilirsiniz.
  ( https://www.facebook.com/pages/KOZALAK-RE%C3%87EL%C4%B0/1457659261213627 )