By 08 Haziran 2007 Devamı →

ŞEHİTLER ÖLMEZ


KEDİLERİNİZ SİZİN OLSUN BİZ KÖPEKLERİNİZİ İSTİYORUZ VE ALACAĞIZ

Hakkari’de çatışma: 12 asker şehit
Hakkâri’nin Yüksekova Dağlıca bölgesinde askeri birliğe saat 02.00 sıralarında yaklaşık 250 kişilik PKK terör örgütü üyesi uzun namlulu silahları ile çapraz ateşe tutuldu. Çıkan çatışmada ilk belirlemelere göre 12 askerin şehit olduğu, 16 askerin yaralı olduğu bildirildi. Genelkurmay, 23 teröristin de öldürüldüğünü açıkladı.

Analar ağlıyor, babalar ağlıyor, evlatlar yetim, gelinler dul kalıyor”¦ Doğu’dan Türk bayraklarına sarılı şehitlerimizin tabutları, Anadolu tarlasına çiçek gibi dağıtılıyor. Askerlerimize yönelik kahpe saldırılar, gün geçtikçe daha çok artıyor.

TUNCELİ’ de verdiğimiz 7 şehidimiz acısı dinmeden. 7 Haziran saat 20:00 sıralarında Siirt- Şirvan Karayolu’na daha önceden döşedikleri mayını, çatışma bölgesine takviye olarak giden askeri araçların geçişi sırasında uzaktan kumandayla patlattı. Patlamada aralarında rütbelilerin de bulunduğu askeri araçtaki 3 askerimiz şehit oldu, 2 asker yaralandı.


Kontrol noktasında teröristlerin açtığı ilk ateş sırasında yaralanan er hemen Siirt Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada ilk müdahalesi yapılan yaralı asker, helikopterle Diyarbakır Askari Hastanesi’ne sevk edildi. Mayınlı tuzakta yaralanan 2 asker ise helikopterle Komando Tugayı’nda bulunan Askeri Hastane’ye götürüldü.

ARTIK YETER

 


Ben Bu Vatan İçin Şehit Oldum Ana


Ben bu vatan için şehit oldum ana
Basma ne olur yüreğine mezar taşlarını
Ağlayıp ta güldürme düşmanlarımı
Yolma sakın o ak düşmüş saçlarını

Ben bu vatan için şehit oldum ana
Yurdumda gezdirmesinler diye kirli ellerini
Kirletmesinler benim vatanımı
Gerçekleştirmesinler düşmanlarım emellerini

Ben bu vatan için şehit oldum ana
Bizim için şehit olanlar gibi, Sakarya da
Benim gibi, canı pahasına direnenler
Destan yazmadı mı Çanakkale de, Kütahya da

Ben bu vatan için şehit oldum ana
Almadı düşmanımın bin kurşunu bedenimden canımı
Yurduma ihanet edenin değerse bir kurşunu
Akıtıverir o zaman bu yaramdan kanımı

Ben bu vatan için şehit oldum ana
Şu yurdumun her karış toprağında
Tomurcuk tomurcuk sevgi gülleri açsın diye
Kelebekler uçsun konsun diye her bir yaprağında

 


Şehit Yüzbaşının Ağlatan Klibi

 

Hakkari’de şehir düşen yüzbaşı Sinan Eroğlu aile özlemini Youtuba’e taşımıştı. Yüzbaşı ikizleri eşi ve kendisinin fotoğraflarını Tarkan’ın ‘Bekle Beni’ şarkısı eşliğinde klip yaptı. Bu görüntüler herkesi ağlattı. İşte o klip

Aktütün’e 5.baskın

Terör, tezkere öncesi vurdu. Mehmetçiğe terör örgütü PKK’ya karşı sınır ötesine operasyon yetkisi veren tezkerenin TBMM’den geçmesine günler kala, terör örgütü 350 teröristle, Şemdinli’ye bağlı Aktütün Jandarma Karakolu’nu bastı. 15 Mehmetçiğin şehit düştüğü saldırıda 20 asker yaralandı.

TALİMATI CEMİL BAYIK VERDİ

 

Terör örgütünün Aktütün’e saldırmak için uzun süredir hazırlık yaptığı belirlendi. Saldırıda Zap’ta barınan teröristleri kullanan PKK, saldırı öncesinde teröristlerin Irak toprakları içine sınıra yakın bölgelerde uçak ve helikopterlerin bombalamalarına karşı çok sayıda sığınak hazırladığı ve buralarda saklandığı öne sürüldü. PKK’lı teröristler saldırıda uçaksavar, ağır makineli biksi ve taşınabilir havan topu da kullandı. Saldırı talimatını örgütün elebaşlarından Cemil Bayık’ın verdiği gelen bilgiler arasında.

Genelkurmay Başkanlığı İletişim Daire Başkanı Tuğgeneral Metin Gürak, çatışmaya dair gelişmeleri Genelkurmay Başkanlığı Karargahı’nda gerçekleştirdiği bilgilendirme toplantısıyla duyurdu.

UZAK KORUMALAR ŞEHİT

Önceki gün saat 13.00 sıralarında başlayan saldırıda teröristler önce, Aktütün Karakolu’nun uzak korumasını sağlayan Bayraktepe kesiminde konuşlandırılan askerleri hedef aldı. Bu bölgeye uçaksavar ve ağır makineli silahlarla saldıran teröristler, askerleri de burada şehit etti. Saldırı sırasında karakolda daha önceden konuşlandırılan Jandarma Özel Harekat Timleri teröristlere anında karşılık verdi ve şidetli çatışma saatler sürdü. Kobra tipi helikopterler teröristlerin bulunduğu alanı bombaladı. Çatışma ve bombardımanda teröristlerden 23’ü öldürülürken diğer teröristler yanlarında getirdikleri uçaksavar, ağır makineli silahları ve bu silahları taşıdıkları katırları bırakarak Irak topraklarına kaçmaya başladı. Genelkurmay Başkanlığı’na bağlı Özel Kuvvetler Komutanlığı Bordo Bereli timleri, kaçan teröristleri etkisiz hale getirmek için başlattıkları operasyon ise sürüyor.

Saldırıdan Aktütün Köyü’nde yaşayanlar da etkilendi. Vatandaşlar evlerinden çıkamazken, karakolun yakınındaki bazı binalar hasar gördü.

İSTİHBARAT ZAAFİYETİ Mİ VARDI

Saldırının ardından büyük kayıplar verilmesi akıllara Türkiye-ABD arasındaki istihbarat paylaşımında aksaklık yaşanıp yaşanmadığına dair soruları getirdi.

 


GÖZYAŞLARI ŞEHiTLERE

Hakkari’nin Irak sınırındaki Aktütün Jandarma Sınır Karakolu’na gerçekleştirilen saldırının ardından acı haber dalga dalga yayıldı. Çocuklarının, eşlerinin, dostlarının, akrabalarının şehit olduğu haberini alan yakınları feryat etti.

Piyade Komando Er Ramazan Yeşil 21 yaşındaydı. Antalya’nın Serik İlçesi acı haberle yıkıldı. Ramazan Yeşil’den geriye “Şehit Komandonun Vasiyeti” isimli şiir kaldı. Şehit erin annesi Havana Yeşil, oğlunun bayramın ilk günü 3 kez evi aradığını ve PKK’lıların karakolu 1 hafta içinde 3 kez bastıklarını belirterek, “Anne ben geriye biraz zor dönerim” dediğini söyledi. Komando vasiyetinde, “Olur ya bir çatışmada ölürsem/Arkamdan yas tutmayın” diyordu.

KÜRTÇE AĞITLAR YÜKSELDİ

Diyarbakırlı Er Hakkı Aran’ın evindense Kürtçe ağıtlar yükseldi. Oğullarının şehit haberini televizyondan öğrenen baba Mehmet Aran, Şemdinli’ye giderken, anne Zekiye Aran ve yakınlarının Kürtçe ağıtları yürekleri dağladı. Anne Zekiye Aran, hükümet yetkililerine sert çıkarak, “Çocuklarımızı öldürtüyorlar” diye tepki gösterdi.

Şehit düşen Uzman Çavuş Hasan Aygör’ün memleketi Kırıkkale’de ağıtlar her taraftan duyuldu. Bir ay önce annesinin cenazesine gelen ve daha sonra Hakkari’ye giden Aygör, yakında annesine kavuşacağından habersizdi. Jandarma Komando Er Halil İbrahim Arlık, 3 ay sonra tezkeresini alacaktı. Denizli’de yaşayan 21 yaşındaki Arılık, ailesini her gün telefonla arıyordu. Şehit erin ağabeyi Muhammet Arlık, “En son şehit olduğu günün öncesinde aramıştı. Bana ağabey para gönder, ocak ayının 1’nde tezkere oluyorum demişti. Çok üzgünüz” dedi. İstanbul’da yaşayan Şehit Er Çağlar Mengü’nün ailesi de acı haberle yıkıldı. 7 aylık

asker olan Mengü, 2 gün sonra izne gelecekti.

KOMUTANLAR DA AĞLADI

Piyade Çavuş İlhan Küçüksolak’ın (21) ailesi, haberi televizyondan öğrendi. Kocaeli’nin Çayırova İlçesi’nde yaşayan aileye haberi vermek için gelen askeri yetkililer de gözyaşlarını tutamadı. Şehit olan Jandarma Piyade Er Davut İlbaş’ın da Siirt’teki baba evine ateş düştü. İlbaş birisi 3, diğeri 5 yaşında iki çocuk sahibiydi. Jandarma Özel Harekat Astsubay Çavuş Hasan Önal’ın (21) memleketi Eskişehir’de de yas vardı. Piyade Uzman Çavuş Selçuk Can’ın (30), memleketi Osmaniye’nin Düziçi İlçesi’ndeki evinden ağıtlar yükseldi. İki yaşında Buse adında bir kız çocuğu babası olan şehit Selçuk Can’ın eşi iki aylık hamileydi.

 


 

ABD’li şehit babası

Terörİst saldırıda şehit düşen 25 yaşındaki Jandarma Uzman Çavuş Onur Ozan İlgen’in Adana’daki baba ocağına ateş düştü.

İlgen’in annesi Deniz İlgen, ikinci evliliğini Adana’daki İncirlik Üssü’nden emekli Amerikalı Robert Wilson yapmıştı. Deniz Wilson, oğlunun şehit olduğu haberiyle sinir krizi geçirdi. ABD’li Robert Wilson da üvey oğlunun şehit olduğunu duyunca şoke oldu.

 

Yaralanan askerler GATA’ya gönderildi

ŞEHİT olan askerlerin cenazeleri ile bazı yaralılar, helikopterle Hakkari’ye getirildi. Saldırıda yaralanan askerlerden sağlık durumu ciddi olan 6’sı, Hakkari Asker Hastanesi ve Yüksekova Devlet Hastanesi’ndeki ilk müdahalenin ardından helikopterle Van’a getirildi. Van Askeri Hastanesi’nde tedavi altına alınan ve geceyi burada geçiren yaralı askerlerin sağlık durumunda iyileşme gözlenmeyince Genelkurmay Başkanlığınca Van’a ambulans uçak gönderilerek, yaralıların Ankara’da GATA’ya nakledildiği belirtildi.

 


 

16 yılda 3 büyük baskın

İRAN-Irak-Türkiye sınırları arasında yer alan Aktütün Jandarma Karakolu, İran sınırına 40, Irak sınırına ise 4 km uzaklıkta. PKK’nın Irak’ın Kuzeyinde bulunan Basyan kampından Türkiye’ye geçiş noktasının Şemdinli’nin Aktütün bölgesi olduğu belirtiliyor. Teröristlerin Türkiye’ye geçişi konusunda önemli bir noktada bulunan Aktütün Karakolu, şimdiye kadar üçü büyük beş kez büyük saldırıya uğradı. Saldırılarda 44 Mehmetçik şehit düştü, 42 terörist de öldürüldü. Aktütün Karakolu’na ilk büyük saldırı 12 Eylül 1992’de gerçekleşmişti. 22 askerimizin şehit edildiği Aktütün karakolu baskınını Irak’ın kuzeyinden gelen PKK 400 kişilik grupla gerçekleştirmişti. Mayıs 2008’de de yine Irak’ın kuzeyinden, Leylek ve Çerçele Dağı üzerinden gelen teröristler aynı karakola bu kez 200 kişilik grupla saldırdı. Saldırıda 6 askerimiz şehit olurken, 19 terörist öldürüldü. Aktütün Karakolu’na 5 Haziran 2007’de yapılan saldırıda ise, ölen ya da yaralanan olmadı.

 


 

İki askerle iletişim koptu

GENELKURMAY tarafından yapılan açıklamada “İki uzman erbaş ile henüz temas kurulamamış olup bölgede arama faaliyetleri devam etmektedir” denildi. Açıklamanın ardından akıllara terör örgütünün Dağlıca baskınında kaçırdığı 8 asker geldi. PKK, Dağlıca’ya gerçekleştirdiği hain saldırıda askerlerimizi rehin alarak bunu pazarlık konusu yapmaya çalışmıştı. İletişim kurulamayan askerlerden Egemen Yıldız’ın daha sonra çatışmada şehit düştüğü öğrenildi. Terör örgütüne yakın bazı siteler, askerlerin kaçırıldığı yönünde çeşitli haberler geçti.

 


 

Şehit vermeye devam edeceğiz!

SALDIRIYLA ilgili yapılan uzman açıklamalarında da terörle mücadelede yaşanan zaafiyete yönelik eleştiriler vardı.

 • Emekli Orgeneral Edip Başer: Bir terör örgütünü bütünüyle yok etmek ya da etkisiz hale getirmek oldukça zor. Terör örgütünün can damarlarını etkisiz hale getirmelisiniz. Terör örgütünün finans kaynakları ve lojistik desteği kesilmedikçe terör örgütünü bütünüyle yok etmek oldukça zor. Geriye 3-5 kişi de kalsa terörün kullandığı insanlık dışı yöntemler devam edecek. Ya da dağdan böyle baskın tarzında Mehmetçiklerimize saldırıda bulunacak. Arkalarında siyasi destek gördükçe buna fırsat bulacaklar. Ve biz de maalesef şehit vermeye devam edeceğiz.TAHRİK EDEN BİR SALDIRI

USAK Başkanı İhsan Bal:

PKK’lıların üç günde biteceğini düşünmek bizi yanıltır. Önemli elemanlarını kaybeden örgüt ciddi bir saldırı yapmak için sabah akşam çalışıyordu. Ve bunu gerçekleştirdi. DTP çıkıp bu saldırıyı kınamalıdır. Operasyonel bazda böylesine büyük bir saldırı araştırılmalıdır. Barış ve kardeşliği gösterecek bir sokak duruşuna ihtiyacımız var. Tezkerenin yaklaştığını ve bu nedenle böyle bir operasyonun yapıldığını düşünmüyorum ben. Bu tahrik eden bir saldırı.


 

Nihat Ali Özcan (Terör uzmanı):

Bundan sonraki süreçte PKK’nın hareketleri de azalacak. Bunda son tezkerenin de Meclis’e sevk edilmesiyle kamuoyunda baskı yaratılması da yatıyor. Bu çatışmalar maalesef zaman zaman olacak.

 • Ercan Çitlioğlu (Bahçeşehir Üni. Öğr. Üy.): Kıbrıs Adası’nın üçte biri kadar alanda 60 kişiyi arıyorsunuz. Sürekli yer değiştiriyorlar. Yerlerini tespit etmek zor. Bilerek yorum yapmakta fayda var.

   

  Tezkere arifesinde olması manidar

  BAŞBAKAN Yardımcısı Cemil Çiçek, “Saldırının tezkerenin Meclis’te görüşüleceği günlerin arifesine denk gelmesi manidar” dedi. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Kuzey Irak’tan Türkiye’ye yönelik terör tehdidinin ve saldırılarının önlenmesi amacıyla hükümete verilen sürenin, 17 Ekim 2008 tarihinden itibaren 1 yıl daha uzatılmasını öngören Başbakanlık Tezkeresi, 8 Ekim Çarşamba günü görüşülecek. Tezkerenin 1 yıl daha uzatılıp uzatılmayacağı karara bağlanacak.

   


   

  Yataklık eden hesap verecek

  HAİN saldırının ardından, çeşitli temaslarda bulunmak üzere önceki gün Türkmenistan’a giden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, programını iptal ederek Türkiye’ye dönme kararı aldı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de, yarın Fransa’ya gerçekleştireceği ziyareti iptal etti. Hain saldırı, devletin zirvesi ve diğer siyasi parti lideri tarafından kınandı. İşte saldırıyla ilgili yapılan açıklamalar:

 • Cumhurbaşkanı Abdullah Gül: Sözüm ona terör örgütü ayakta olduğunu göstermek için bu saldırıyı yapmıştır. Şunu da ifade etmek isterim; bu son hain saldırı nasıl yapıldı? Bu sonuna kadar takip edilmektedir. Buna kimler yataklık etti, böyle bir saldırıya kimler kolaylık sağladı? Bunlar da sonuna kadar araştırılacak, takip edilecek ve herkese bunun hesabı sorulacaktır.YENİ YÖNTEMLER MASADA
 • Başbakan Recep Tayyip Erdoğan: Terörle mücadele, uzun süreli bir mücadele, belirli bir süreci, süresi yok. Nereden, ne zaman, nasıl, kimi nasıl vuracağı belli olmayan bir fenomen. Mücadelemiz aynı kararlılıkla artarak devam edecektir. Bunun farklı yöntemleri neler olacaktır, bunları görüşüyoruz. Önümüzdeki hafta içerisinde Terörle Mücadele Yüksek Kurulu’nu daha dar bir çerçevede toplayıp bu konuları görüşme kararını da almıştık. Bu olay bizim bir an önce tekrar toplanmamız gerekliliğini ortaya koydu.ANLAYIŞ DEĞİŞTİRİLMELİ
 • CHP Genel Başkanı Deniz Baykal: Türkiye terörle mücadele konusunu yeni bir anlayışla değerlendirmek durumundadır. Terörle mücadele konusunda büyük bir siyasi ve milli dayanışmaya ihtiyaç var. Terörle mücadelenin kaçınılmaz bir boyutu terörün bu işin dışında kalan herkes tarafından kararlılıkla kınanmasını sağlamaktır. Yaşanan olayı terör olarak nitelemekten kaçınanlar, buna terör diyemeyenler, kınayamayanlar toplumda bu faaliyetlerini sürdürdükleri sürece terörle mücadelede ciddi sorunlarla, güçlüklerle karşı karşıya kalır.HÜKÜMET TEDBİR ALMALI
 • MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: Türkiye hem silahlı terörle hem de etnik bölücülükle mücadelede tarihi bir yol ayrımındadır. Güvenlik güçlerimizin terörle mücadelede sergilediği üstün başarılara rağmen, terör saldırılarının tırmanarak sürmesi Türkiye Cumhuriyeti’nin komşu devletten beslenen açık bir saldırı ve tehdit altında olduğunu bir kez daha ve şüpheye yer bırakmayacak şekilde ortaya koymaktadır. Hükümet bölücü teröre karşı ülke sathında ve sınır ötesinde etkili ve amansız bir mücadele verilmesi ve terör unsurlarının gerçek anlamda tasfiyesi için gerekli tüm tedbirleri vakit geçirmeden almalıdır.İNSAN ÖLSÜN İSTEMİYORUZ
 • DTP Genel Başkanı Ahmet Türk: Tek isteğimiz kimsenin ölmeyeceği bir sürece girmek. Çatışmalar devam ettiği müddetçe ister asker, ister PKK’lı, isterse köy korucusu olsun bu ölümler sürecek. Biz hiçbir insanın ölmesini istemiyoruz. Bu çatışmaların hiçbir zaman sorunu çözmeyeceğini söylüyoruz. Bizim amacımız ortak aklı ortaya koyarak, diyalogla, uzlaşıyla anlaşarak bu sorunların çözümünü sağlamak. Biz demokratik zemin içinde demokratik siyaseti geliştirerek, bu çatışmalı surecin sona ermesi için çaba sarf ediyoruz.

   

  TÜRKİYE UYARDI, TALABANİ GÜL’Ü ARADI

  ANKARA, hain saldırının ardından Irak makamları ve diğer ilgili taraflar nezdinde gerekli girişimlerde bulunarak, olayın faillerinin yakalanması ve tekerrürünün önlenmesi için gereken tedbirlerin alınmasını istedi. Türkiye’nin sert açıklamasının ardından Irak Hükümeti’nden saldırıya jet kınama geldi. Hükümet sözcüsü Ali Debbağ, PKK faaliyetlerinin sınır bölgelerine ve Türkiye ile Irak’ın ortak güvenliğine ciddi bir tehlike oluşturduğunu söyledi.

  Cumhurbaşkanı Gül’ün Irak’a yaptığı sert açıklama, Irak Cumhurbaşkanı Talabani’yi harekete geçirdi. Sert açıklamayla tedirgin olan ve yeni bir sınır ötesi operasyonunun sinyali alan Talabani akşam saatlerinde Gül’ü telefonla aradı. Talabani saldırıyı kınayarak, bunun hem Türklere hem Kürtlere, tüm Irak halkına yönelik suç olduğunu belirtti. Talabani, ayrıca 3’lü Güvenlik Komitesi’nin acilen toplanmasını da istedi. Gül de, Talabani’ye Irak Hükümeti’nin gerekli tedbirleri derhal alması beklentisini iletti.

  Irak’ın kuzeyindeki bölgesel yönetimin yetkilisi Cebbar Yaver de, “IKDP olarak olayı kınıyoruz” dedi. Olaydan büyük üzüntü duyduklarını ve şiddetle sorunların çözülemeyeceğini kaydeden Yaver şunları söyledi: “Bu saldırı bizim sınırlarımızın dışında olmuştur. Bu konuda bizim bir şey yapmamız mümkün değildir. Orası insansız dediğimiz kontrolsüz bölgedir.”

   


  HABERİ FLAŞ GEÇTİLER

  SALDIRI, dünya ajanslarında flaş haber olarak yer aldı.

 • AP:TÜRK askeri kaynaklar, Irak’ın kuzeyinden gelen teröristlerin saldırısında 15 askerin şehit olduğunu açıkladı.
 • Reuters:BÖLÜCÜ terör örgütü üyelerinin Irak sınırına yakın karakola düzenledikleri saldırıda 15 Türk askeri öldü.AFP:TÜRK askeri kaynaklar, 38 teröristin öldürüldüğünü, 15 askerin şehit olduğunu duyurdu.BBC:SON dakika olarak verdiği haberde “Karakola Kürt asiler tarafından düzenlenen saldırıda 15 Türk askeri öldü” ifadesini kullandı.
 • CNN:CNN İnternational, “Saldırı, son birkaç aydaki Kürt asilerinin, Türk askerlerine yönelik en öldürücü saldırısı gibi görülüyor” diye yazdı.
 • Deutsche Welle: “Yasadışı PKK örgütünün, Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde bulunan Aktütün Jandarma Sınır Bölüğü’ne düzenlediği saldırıda 15 güvenlik görevlisi yaşamını yitirdi” dedi.

  Yanınızdayız mesajı

  AB Dönem Başkanı Fransa, saldırıyı “şiddetle kınadığı” bildirildi. Açıklamada, “Dönem Başkanlığı, AB’nin terör listesinde bulunan PKK’yla mücadelesinde kararlılıkla Türkiye’nin yanındadır” denildi. AB Ortak Dış Politika ve Güvenlik Yüksek Temsilcisi Javier Solana da terör saldırısını şiddetle kınayarak, Türkiye’nin acısını paylaştığını bildirdi. Fransa’nın Ankara Büyükelçisi Bernard Emie de, İlker Başbuğ’a taziye mesajı gönderdi.

  PKK silah bırakmalı

  ABD’nin Ankara Büyükelçiliği, Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’ne bağlı Aktütün Jandarma Karakolu’na yapılan terör saldırısını şiddetle kınadı. Büyükelçilikten yapılan açıklamada, ABD Başkanı George Bush’un, PKK’yı ABD, Türkiye ve Irak’ın ortak düşmanı olarak nitelendirdiği hatırlatılarak, “Biz de PKK’ya uzun bir süredir yapmakta olduğumuz çağrıyı tekrarlayarak, silahlarını bırakmaya davet ediyoruz” ifadesine yer verildi.

  NATO’dan kınama

  NATO Genel Sekreteri Jaap de Hoop Scheffer, Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’ndeki Aktütün Jandarma Karakolu’na yapılan ve 15 Mehmetçiğin şehit olduğu saldırıyı “şiddetle kınadığını” bildirdi. Yazılı açıklamasında, saldırıda hayatını kaybedenlerin aile ve yakınlarına başsağlığı dileyen NATO Genel Sekreteri, NATO mütteffiklerinin terörle mücadelede Türkiye ile güçlü dayanışma içinde olduğunu vurguladı.

 

 

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Haber

Etiketler:


36 Yorum Var "ŞEHİTLER ÖLMEZ"

Trackback | Comments RSS Feed

 1. ŞENGÜL GÖKGÖZ dedi ki:

  allahımm daaha ne kadarr şehit vereceğiz. analar ağlamasınlar bu vatan hepimizinn vatan sağolsun…. allahA EMANET OLUN MEHMETCİKLERİMİZ…. VATAN SAĞOLSUN

 2. cem karlıdağ dedi ki:

  sözün bittiği yerdeyin allahdan rahmet diliyorum

 3. cem karlıdağ dedi ki:

  daha ne kadar içimiz yanıcak daha ne kadar ağlıcaz

 4. rami dedi ki:

  BİR ÖLÜRÜZ BİN DOĞARIZ
  amaçları ne olursa olsun bu vatanı bölmeye asla gücü yetemeyecek
  pkknın sonu bir hiç olacak
  bizim bu vatan millet aşkımızda asla bitmeyecek
  ben askerliğimi 1 hafta önce tamamladım darısı tüm mehmetçiklerin başına ben aslanlar gibi bitirdim geride kalan vatan için bekleyen mehmetçiklerde bitirecek
  HEPİNİZ ALLAHA EMANET OLUN 881 KRAL DEVREDEN
  bütün askerlere SELAMLAR
  afyondinarlı asi komando
  çılgın çavuş

 5. BETÜL CİĞERCİ dedi ki:

  Ben verdiğimiz şehitlerimiz için çok üzülüyorum. kız olduğumuz için askere almıyorlar, boyumdan dolayı polis olamıyorum. söyleyin bu haksızlık değil mi? ergenekonda görüyoruz ordaki ler bile asker olmuşlar ben olamıyorum. yetkililere sesleniyorum ALLAH RIZASI İÇİN BENİDE ASKERE ELIN.bırakın bizde o kokarcalardan intikamımızı alalım. kız erkek ayrımı yapmayalım. ne şehitlerimiz ölür ne de bu vatan bölünür. saygılarımla

 6. emre yelken dedi ki:

  Bende usta birlik için tunceliye gidiyorum.ama ben ençok hakkari ye gitmek istiyorum. o hainlerden intikamımızı almak için.verdiğimiz şehitlerimizin kanını yerde koymamak için. keşke bende onlar gibi şehit alsam. AMA ŞUNU KİMSE UNUTMASIN Kİ BİR ÖLÜRÜZ BİN DOĞARIZ VATAN SAGOLSUN.

 7. xprodoksit dedi ki:

  ŞEHİTLER ÖLMEZ, VATAN BÖLÜNMEZ.

  Bu vatan üç-beş çapulsuza terkedilemeyecek kadar kutsaldır.

  Tüm şehitlerimize Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı diliyorum.

 8. SERVET BOZKURT dedi ki:

  ben 1988/1 tertipleriz acemi birliğimi ankara etimesgutta yaptım gönüllü olarak şırnak silopiye gidiyom çünkü şehidin kanı yerde kalmaz ben bişeyi anlamıyom ya kürtler askeriyeye geliyolar kürtçe konuşuyolar ayrımcılık yapıyolar işte benim askerliğim bitmicek 8 tane tutanak yedim 1 ayda sıf kürtleri döverek kürtçe konuştukları için gerekirse ömrümün sonuna kadar askerlik yaparım başka analar alamasın çocuklar yetim kalmasın eşler kocasız evinin direği hep yanlarında olsun bu dediklerim olsun ben canımı seve seve veririm işte vatan sevgisi herkesde olsa askeri birliğimde kimse askerliği ciddiye almadılar kimisin çürük aldı aslında yapsa yapardılar ama vatan sevgisi olmayan insanda insan demeye bile şahit lazım anlatacaklarım bunlardı 29 03 2008 birliğime teslim olcam vatan saolsun ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ ŞEHİTLER ÖLMEZ BAYRAK İNMEZ ŞEHİTLER ÖLMEZ HUDUTLAR GEÇİLMEZ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE KÜTÜK SİVAS YAŞADAĞI DOĞDUĞU YER İSTANBULLU ELVEDA VATANIM ELVEDA TÜRKİYEMİN EN GÜZEL İNSANLARI ELVEDA

 9. Xprodoksit dedi ki:

  Genelkurmay: 5 askerimiz şehit oldu
  Türk Silahlı Kuvvetlerinin, 21 Şubat 2008 günü saat 19:00'dan itibaren Irak'ın kuzeyinde üslenmiş PKK terör örgütü mensuplarına karşı başlattığı hava destekli sınır ötesi kara harekatı, planlandığı şekilde devam etmektedir.
  2'nci Ordu Komutanlığı sevk ve idaresinde Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı birlikleri tarafından icra edilen harekat; Hava Kuvvetleri, Kara Havacılık unsurları ve karada konuşlu ateş destek vasıtaları tarafından desteklenmektedir.
  Dün gündüz ve gece devam eden harekat esnasında, bölgede tespit edilen terör örgütüne ait hedefler Hava Kuvvetleri uçakları, silahlı helikopterler ve kara ateş destek vasıtaları ile yoğun ve etkili bir şekilde ateş altına alınmıştır. Aynı zamanda, birliklerimizin ilerlemesi esnasında terör örgütünün kullandığı değerlendirilen doğal ve yapay bir çok tesis, içlerindeki çok miktarda mühimmat, malzeme ve yiyecek maddeleri ile birlikte kullanılmaz hale getirilmiştir.
  22 Şubat 2008 tarihinde terör örgütü mensuplarıyla çıkan çatışmada, 24 terörist etkisiz hale getirilmiş, çok sayıda terörist yaralanmıştır. Ayrıca, temas bölgesinde en az 20 teröristin daha topçu ve silahlı helikopterler tarafından etkisiz hale getirildiği değerlendirilmektedir.
  Söz konusu çatışmada 5 personelimiz şehit olmuştur. Sıcak temas durumu bazı noktalarda kesintilerle devam etmektedir.
  Operasyon esnasında Hava Kuvvetleri, silahlı helikopterler ve karada konuşlu destek silahlarıyla, uzun mesafeden sığınak ve barınaklar içerisinde etkisiz hale getirilen teröristlerin kesin sayıları, söz konusu hedef bölgelerine ulaşıldıktan sonra ayrıca değerlendirilecektir. İlk tespitlerden, teröristlerin uzun menzilli silah ve Hava Kuvvetleri ateşlerinden ağır zayiat verdikleri anlaşılmaktadır.
  Elde edilen istihbari bilgiler, özellikle sözde lider denilen kadronun panik halinde güneye doğru kaçarak, bölgeyi terk etmeye çalıştıklarını göstermektedir.
  Sınır ötesi harekat sadece terör örgütünü hedef aldığından, yerel unsurlardan birliklerimize karşı her hangi bir yanlışlığa sebebiyet vermemeleri ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin gösterdiği hassasiyeti paylaşmaları beklenmektedir.
  Birliklerimiz çetin hava ve arazi şartlarında, ileri harekatı ve arazi arama tarama faaliyetlerini kahramanca sürdürmektedirler. Harekat, planlanan hedeflere ulaşıp öngörülen maksat tahakkuk edince sona erdirilecektir.
  Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

 10. Burakhan Çapkan dedi ki:

  helal olsun sana kardeş bu vatan senin gibi insanlar sayesinde yaşıyor sloganın ı beğendim takdie ediorum bu siteyi kuran herkeze sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum çok saol <'><'>!'!Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez<'><'>!'!

 11. xprodoksit dedi ki:

  Hakkari'deki askerden liselilere ağlatan mektup:

  "Şehit olsak diye dua ediyoruz"
  Zafer TOKUŞ- Aziz GüVENER/ADAPAZARI(Sakarya), (DHA)

  SAKARYA Üniversitesi Vakfı Özel Lisesi öğrencilerinin, tarih derslerinde Dağlıca’da 13 mehmetçiğimizi şehit verdiğimiz Hakkari Hakkari Dağ Komando Tugay Komutanlığı’nda vatani görevini yapan Mehmetçiklere yazdıkları mektuplara yanıtlar geldi. Mehmetçiğin liseli gençlere gönderdiği mektuplarda, ‘Gel misafirimiz ol diyeceğiz ama buralar soğuk üşütürsün’, ‘Hava -16, komandolar asla üşümez, yemez, içmez uyuaz’, ‘Biz şafak 1 derken şehit verenlerdeniz’ ve ‘Hakkari'nin karlı dağlarına şafak atıyoruz’ ifadelerinin yer aldığı yanıtlar geldi.
  Trih Dersi öğretmeni Yurdan Demirci ve öğrencileri, Dağlıca baskınında arkadaşları şehit olan Mehmetçiklere moral vermek amacıyla topluca mektup gönderdi. Bu mektuplara Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı’ndan çok sayıda cevabi mektup geldi. Öğencilerden Aycan Pekin ile Hakkı Altıntaş, gelen mektupları sınıftaki arkadaşlarına okurken herkes duygu seline kapılarak ağladı.

  MEHMETÇİĞİN MEKTUBU
  Piyade Onbaşı 86/4 tertip Faruk Yörük ile 87/2 tertip Piyade er Metin Kökel'in öğrenci Aycan Pekin'e gönderdiği mektupta şu sözler yer aldı:
  “Sevgili Aycan kardeşim; Mektubunu aldık ve çok samimi bulduk. Arkadaşlarla cevap yazmaya karar verdik. Aslında bu mektup sadece buradaki askerlerin değil, binlerce vatan evladının sana cevabıdır. Bizim arkamızda sizin gibi dualarını esirgemeyen kardeşlerimiz oldukça ne bu vatanın bir karış toprağına zarar gelir, ne de size. Bugün biz bunu devam ettiriyoruz. Yarın senin abin, kardeşin, belki de ileride oğlun. İnan Aycan, bu gurur duyulacak bir şey. Belki burada imkanlar çok kısıtlı, şartlar çok zorlu ama inan bunların bile apayrı bir tadı var. Ne kadar zorlasa da bazen bunaltsa da herkes tek bir şey için tek yürek halinde bekliyor. O soysuzlara haddini bildirmek, güzel ülkemizin her karış toprağını o canilerden temizlemek için buradayız. Kanlar akmasın, kardeşlerimiz ölmesin diye mücadele ediyoruz. Belki bir çok insan 21 Ekim'de verilen 12 şedimizi unuttu bile. Keşke herkes senin gibi sağduyulu olsa. Senin mektubun bize bir farklı geldi. Cok içten ve sıcak gördük onu. Sanki eline silahı verseler sonuna kadar giderim der gibi yazmıssın. Emin ol Aycan bu vatanın bize ne kadar ihtiyacı varsa, sana ve senin gibilere de o kadar ihtiyacı var. Ailene de teşekkür et bizim için nazik davetleri için. Biz de sana ‘gel misafirimiz ol’ diyeceğiz ama. Bosver kardeşim. Buralar çok soğuk. Üşütür hasta olursun. Seninle yüzyüze görüşmeyi de isterdik. Kısmet işte. Kendine iyi bak kardeşim. Hayatta başarılar. Ara sıra yazarsan çok seviniriz.''

  ‘KEŞKE ŞEHİT OLSAK DİYE DUA EDİYORUZ’
  Hakkari Dağ Komando Tugay Komutanlığı’nda görev yapan askerlerin, öğrencilerden Hakkı Altıntaş'a gönderdiği mektupta ise şunlar yazıldı:
  “Sevgili Hakkı.
  Ben bu mektubu, senin yazmış olduğun mektuba karşılık vermek isteyen bir Mehmetçik için yazıyorum. Ben bölük yazıcısıyım. Sevgili Hakkı kardeşim. Şu an bu mektubu nöbet dönüşünde yazıyorum, Daha yeni yeni ısınıyorum. Hava belki eksi 15, bilemedim eski 16 derece. Ama asla komandolar üşümez, yemez, içmez, uyumazlar. İnşallah sen de asker olunca ne demek istediğimi anlarsın be kardeşim. Vatanıma canım feda. Buradaki asker arkadaşlarım ‘keşke her gün terörist avına çıkalım’ diye can atıyor. ‘Keşke şehit olsak’ diye dua ediyorlar. Kendine iyi bak. Gözünüz arkanızda kalmasın. Bu vatan bizimdir.
  Komando..'' Bu mektubun sonunda ise, ‘Bunlar komando sözleridir’ denilerek şu dörtlüğe yer verilmiş:
  “Biz batıdakiler gibi Banklara değil, Hakkari'nin karlı dağlarına şafak atıyoruz.
  Bize kaç şafak diye sormayın Biz şafak 1 derken şehit verenlerdeniz.''

  “SEN DE ASKERSİN''
  Hakkari’deki Tugay Komutanlığı personelinden gelen bir başka mektup ise şöyle:
  “Sevgili Eda, Göndermiş olduğun mektup Komando Tugayı olarak bizleri onurlandırmıştır. Bizler yüce milletimizin bize vermiş olduğu görevi layıkı ile yerine getirebilme çabası içerisindeyiz. Bizim için söylediğin gurur verici sözler görev ve sorumluluk bilincimizi bir kat daha perçinlemiştir.
  Sevgili Eda; Zannetme ki sen asker değilsin, sen cephede değilsin. Sen bu ülkenin geleceğisin. Sen bu ülkenin eli kalem tutan neferisin. Unutma ki yüreği senin gibi vatan savdası ile dolu olan kardeşlerimiz olduğu sürece şanlı bayrağımız her zaman her daima dalgalanacaktır.
  Gururluyuz, cesuruz, güçlüyüz. Çünkü bizim Eda’larımız her daim var olacak.
  Saygı ve sevgilerimizle. Komando Tugayı personeli.
  Annenin, babanın ellerinden, senin de gözlerinden öperiz.
  Dağcı Komandolar. Vatan sana canım feda.''

  ‘SÜREKLİ YAZACAĞIZ’
  Hakkari'deki askerlerden gelen cevaplardan çok etkilendiğini söyleyen Aycan Pekin, bundan böyle askerlere sürekli mektup yazacağını söyledi.
  Tarih ögretmeni Yurdan Demirci de, kanlı baskın sonrasında Mehmetçiğe destek için mektup yazdıklarını kaydederek, “Amacımız oradaki Mehmetçilerimizin yalnız olmadıklarını göstermekti. Bunu da başardık. Bundan sonra sürekli mektup yazacağız'' diye konuştu

 12. birnur dedi ki:

  ben bu sayfayi begendigimi yazmak isitiyom. yapanlara sagolsun diyom ellerinize saglik. ne desem bilemiyom ama vatan bolunmicek korkumuz yok bu turk askerimiz cesur olduktan sonra umudu muzu kaybetmemliyiz.

 13. PINAR dedi ki:

  bu törer artık sürmemeli.törere dur demenin zamanı geldi.biz yarın kartal da protesto yapıcaz bütün kayserililerin gelmesini istiyorum.ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ ŞEHİTLERİMİZ ÖLMESİN ::(

 14. MERYEM DAĞ dedi ki:

  BENİ ŞUAN ÇAĞIRSINLAR GİDERİM ASKERE BU VATANI KORUMAK İÇİN ŞEHİTLERİMİZİN KANINI YERDE BIRAKMAMAK İÇİN Bİ KADIN OLARAK. ALLAH RAHMET EYLESİN İÇİNİZ RAHAT OLSUN SONUNAKADAR BU TOPRAKLARI KORUCAZ KANIMIZIN SON DAMLASINAKADAR

 15. Nuri dedi ki:

  Sanmayınki bu toprakları elinize geçireceksiniz bu analar bu babalar oldugu müdettece sizi bu topraklarda barındırmayacak cok evlat yetişecek BİZLER BU VATAN İÇİN ÖLMEYE GELDİK GERİKİRSEDE ÖLDÜRMEYE

 16. Süleyman Langer dedi ki:

  Artık bu duruma biri dur demeli.Yine anaların yüreyi yandı yine babaların gözleri yaşlandı yine eşlerin ellerinden tuttuğu çocuklar la beraber yaşlı gözler kaldı..ARtık buna dur demeliyiz.Pkk nın artık kökünü kurutmalıyız. İlk önce de Şu denizin ortasında sadece kendısinin kaldığı o mahkum adada olan Abdullah Öcalanı Ankaranın göbeyinde sallandırmalıyız…Bn bunları solemk istiyorum…Yİne 12 kişi şehit oldu atık bunlar son olsun….
  Süleyman Langer(22.10.2007-13,33-KIBRIS)

 17. sinem dedi ki:

  bu şerefsizlere söleyecek hiç bişi yok artıkk yeter askerlerimiz canlarımız şehit oluyo anlamadılar hala ama anlamaları yakındır 70 milyon insan var gerekirse hepimiz canımızı veririz aynı şimdi canlarını gözünü kırpmadan veren şehitlerimiz gibi…ama yokk soyları tükenecek bu adilerin…bütün şehitlerimize allahtan rahmet diliyorum …hepimizin başı sağolsunn…

 18. fatih bolat dedi ki:

  allah o kurtlerın belasını wersın o.ç ları nasıl insan bunlar ama hiç ursamasınlar ne watan bolunur nede 1 kürt dewletı olur hıç 1i olmaz tek acımız askerlerimizz ama bununda hesap gunu gelır elbett allaha emanetler sonuna kadar!!!

 19. Serap dedi ki:

  Allah rahmet eylesin, Ruhları şaad mekanları cennet olsun, kanlarınız yerde kalmayacak.

 20. Nihan PUHURCUOĞLU dedi ki:

  Bu vatan hala bunca şeye rağmen ayakta durabiliyorsa sizin sayenizdedir…Ruhunuz şad olsun vatan size minnettardır Allah hepinizden razı olsun. pkk terör örgütü en kısa zamanda yok olur inşallah!! ve en önemlisi şu: Bizler şehit verince vatan sağolsun diyoruz. Dünyada hiç bir ülkenin ana-babaları böyle fedakar olamaz.. BİZİ YIKAMAYACAKLAR!!!!!!!

 21. xprodoksit dedi ki:

  Tunceli'de mayın tuzağı: 3 şehit (30.06.2007)
  PKK'lı teröristlerin Tunceli'de karayoluna döşedikleri bombayı uzaktan kumandayla patlatması sonucu 1 astsubay, 2 uzman çavuş olmak üzere 3 güvenlik görevlisi şehit oldu. Bölgede sürdürülen hava destekli operasyona Jandarma Özel Harekat Timleri de katıldı. Tunceli Erzincan karayolu trafiğe kapatılırken, teröristlerle sıcak temasın sürdüğü bildirildi.
  Tunceli- Pülümür İlçesi bağlantılı Erzincan karayolunu dün gece kesip, propaganda yapan PKK'lı teröristlere yönelik başlatılan büyük operasyon tüm hızıyla sürüyor. Tunceli- Erzincan karayolu üzerine operasyonların sürdüğü sırada PKK'lı teröristler, karayoluna döşedikleri uzaktan kumandalı mayını yaya olarak görev yapan askerlerin geçişi sırasında uzaktan kumandayla patlattı. Patlamada, 1 astsubay, 2 uzman çavuş olmak üzere 3 güvenlik görevlisi şehit oldu.
  Sabah erken saatlerinden itibaren sürdürülen operasyonlar, 3 güvenlik görevlinin şehit olmasının ardından yoğunlaştırıldı. Bölgeye helikopterlerle Jandarma Özel Harekat tikleri indirildi, Kobra tipi helikopterler, teröristlerin saklandıkları dağlık ve ormanlık alanlara bomba yağdırdı.
  Bu arada dün geceden beri kapalı olan Tunceli- Erzincan karayolu, operasyon nedeniyle açılmadı. Bölgede süren operasyonlar sırasında teröristlerle sıcak temasların sağlandığı ve yer yer çatışmaların sürdüğü bildirildi.

  ŞEHİTLERİN KİMLİKLERİ

  Tunceli'de PKK'lı teröristlerin yola döşediği mayını uzaktan kumandayla patlatması sonucu şehit olan 3 güvenlik görevlisinin Astsubay Atilla Şener, uzman çavuşlar İsmail Dursun ve Ümit Eker olduğu bildirildi. Şehitlerin cenazeleri askeri halikopterle Elazığ Askeri Hastanesi'ne götürüldü

 22. OMER ERULKE dedi ki:

  Tüm şehitlerimize Allahtan Rahmet Yakınlarına Başşağlığı diliyorum.
  ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ!!!

 23. NUR KAYA dedi ki:

  Karadenizden, Akdenize,Marmaradan,Egeye,Doğu Anadoludan,Güneydoğuya uzanan topraklarımızda şanlı şerefli gururlu onurlu yatan mehmetçikler; dilerim RABBIM den size kurşun sıkan eller tutamaz olsun,ciğerleri sökülsün soyları kurusun, insan gibi değil it gibi yatacak dar yerleri olsun,Sırat köprüsünden geçerken ALLAHIM onlara sorsun kanınızın hesabını…birinize birşey oldumu dayanamıyorum..Alsalar keşke askere bir kurşunda ben sıkarım kahpelere…HEYYY TÜRKİYE CUMHURİYETİ artık birlik beraberlik olma zamanı geldide geçiyor bile..hrant dink denen ermeni geberince günlerce MEDYA MAYMUNLARI yayın yapıyor…Bir ŞEHİTİMİZ oldumu5 dk. sürüyor…BAKIN ONADA 20 YAŞINA KADAR YAPTIKLARINI ANLATIN, NELER VERMİŞ VATANA DÖKTÜĞÜ KANIN DEĞERİNİ ANLAMINI ANLATIN…AMA NERDEE YOKKK KAHROLUYORUM KENDİ KENDİME..ŞEHİTLERİMİZİN SİTELERİNİ ZİYARET EDERKEN BİRDE NE GÖREYİM KAHROLASICALARDA SİTE YAPMIŞ KENDİLERİNE BİRDE ŞEHİT DİYOR GEBERTİLEN CAHİLLERE…ya köylü halına ne demeli yardım ediyorlar her türlü ihtiyaçlarını karşılıyorlar..neler yazmışlar neler.esir alınan askerlerimiz,basılan karakollarımız…insanın çıldırmaması elde değil…telsizlerimiz dinleniyor, ne yapsak haberleri oluyor…KÜRT diyorlar kendilerine ayırt etmiyoruz kendimizden ama devletimizde var..bunları söküp atmak lazım ..su sızmaması lazım yapılacak hiçbirşeyden haberleri olmaması lazım..temin ediyorlar işte içimizdeki işbirlikçilerden..Ne için aklı sıra kürdistan kurulacakmış…Sizin atalarınız değil mi çanaklade karsta istiklalde beraber omuz omuza dedelerimizle savaşan…Siz değilmisiniz TC kimliği taşıyan..Siz değilmisiniz terörün ilk yıllarında kendi halkınızı kurşunlara dizen…Nerde şimdi halkçılık sizde..İpe sapa gelmez cahiller pis gerillalar..Akıllanın artık..TC DEVLETİNE sesleniyorum…YAPTIĞINIZ HARCADIĞINIZ ALDIĞINIZ PARALARIN HAKKINI VERİN…BİR GAZİ BİR ŞEHİT AİLESİ NE ALIYOR DUL VE YETİM VE TEK KALAN YAŞLI ANALAR BABALAR NASIL GEÇİNECEK…KAÇ EVLADIMIZ DAHA ÖLECEK SAYENİZDE…YETER ARTIK SEÇİM İÇİN OY İÇİN YAPTIKLARINIZ..DEVLETİ ADAM GİBİ İDARE EDİN..TÜRKÜN HAKKINI NE SİZ YİYİN NEDE BAŞKASINA YEDİRİN…HANGİNİZİN EVLADI DOĞUYA GİTTİ ÇATIŞMALARA GİRDİ..VARMI ARANIZDA YOK..HEPNİZİNDE ÇOCUKLARI KRALLAR GİBİ GİTTİ,ÖZEL İLGİLENMELER ASKERLİK YAPTILAR…KİM NE DİYEBİLİRDİKİ ONLAR DOKUNULMAZLIĞI OLAN ADAMLARIN DEVLETİN ÇOCUKLARI YA BİZİM ÇOCUKLARIMIZ ONLAR BU DEVLETİN İNSAN EVLATLARININ ÇOCUKLARI DEĞİL Mİ…SİZİN NEYİNİZ FARKLI BİZDEN..KARIŞ KARIŞ SATILMADAN TOPRAKLARIMIZ GEREKİRSE SİZİN DE KRAL OĞULLARINIZ DOĞUYA GİDECEK ARTIK DEĞİŞSİN TÜRKİYE..BİR AKILLI SİZMİSİNİZ BEEEE?GELİN BİRLİK OLALIM VE DEVLETİ YÖNETENLERE İİ BİR CEVAP VERELİM..YAZMAKLA OLMUYOR TAVRIMIZI KOYALIM..EVLATLARIMIZ ÖLMESİN ARTIK..ANALAR AĞLAMASIN BABALAR AĞLAMASIN EŞLER DUL EVLATLAR YETİM KALMASIN…ŞEHİTLERİMİZE ALLAHTAN RAHMET DİLİYORUM..MEKANLARI CENNET OLSUN KABİRLERİ NUR İLE DOLSUN..

 24. sedat mantar dedi ki:

  Eledim Eledim hölük eledim aynalı beşikte bebek beledim Büyüttüm besledim asker eyledim gittide gelmedi yavrum buna ne çare yaktı yüregimi buna ne çare

 25. Xprodoksit dedi ki:

  Gümüşhane'de çatışma: 1 asker şehit oldu, 1 asker yaralandı
  Gümüşhane’nin merkeze bağlı Kırıklı köyü kırsalında terör örgütü PKK üyeleriyle yaşanan çatışmada 1 askerin şehit olduğu, 1 askerin yaralandığı bildirildi.
  Gümüşhane Valisi Enver Salihoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, saat 09.00 sıralarında arazi aramasından dönen güvenlik güçlerine, Kırıklı köyü kırsalında terör örgütü üyelerince uzaktan ateş açıldığını söyledi.
  Salihoğlu, güvenlik güçlerinin karşılık vermesi üzerine terör örgütü üyelerinin kaçtığını, saldırıda 1 askerin şehit olduğunu, 1 askerin de yaralandığını belirtti.
  Yaralı askerin hayatı tehlikesinin bulunmadığını belirten Salihoğlu, güvenlik güçlerinin bölgede operasyonlarını sürdürdüğünü kaydetti.

  ŞEHİT ASKERİN KİMLİĞİ BELLİ OLDU

  Gümüşhane’de terör örgütü PKK üyelerinin açtığı ateş sonucu şehit olan askerin, Denizli nüfusuna kayıtlı Basri Aslan olduğu öğrenildi. Çatışmada yaralanan Muhammet Karaman da Gümüşhane Devlet Hastanesine kaldırıldı.
  AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, merkeze bağlı Kırıklı köyü kırsalında arazi aramasından dönen güvenlik güçlerine sabah saatlerinde terör örgütü PKK üyelerinin ateş açması sonucu yaralanan Muhammet Karaman, Gümüşhane Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı.
  Hastane yetkilileri, ayağından yaralanan Karaman’ın hayati tehlikesinin bulunmadığını belirttiler.
  Yetkililer, saldırının gerçekleştirildiği bölgede güvenlik güçlerinin operasyonlarını sürdüğünü kaydettiler.

 26. esra;) dedi ki:

  ne mutlu tüküm diyene sehitler ölmez vatan bölünmez kahrolsun pkk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 27. aysegül.... dedi ki:

  bu vATAnı bölmeye kalkan hainlere en agır ceza verilmesini canı gönülden diliyorum ölen askerlerimiz bilerin canları onlar olmasa biz bu vatanda olamayız inşallah bundan sonra böyle acı haberler gelmez tüm hainlerin allah cezasını versin yazıklar olsun yaşadıgı vatanı bölmeye calışan pisliklere vatanı kimse bölemez sizler hainler en büyük agır cezalarla hükümlendirileceksiniz SEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ…….

 28. xprodoksit dedi ki:

  Hakkari'de hain saldırı: 1 binbaşı şehit, 2 er yaralı
  Hakkari'nin Yüksekova ilçesine bağlı Dağlıca köyü yolunda terör örgütü PKK tarafından yola döşenen uzaktan kumandalı plastik patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu, 1 binbaşı şehit oldu, 2 er yaralandı.
  Alınan bilgiye göre, devriye görevinden yaya olarak dönen askeri birliğin Yüksekova-Dağlıca kara yolundan geçişi sırasında, terör örgütü PKK tarafından yola döşenen uzaktan kumandalı plastik patlayıcı infilak ettirildi.
  Patlamada, 1 binbaşı şehit oldu, 2 er de yaralandı.
  Yaralıların, Yüksekova Devlet Hastanesinde tedavi altına alındığı bildirildi.
  Patlamanın ardından bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldığı belirtildi.

  ŞEHİT BİNBAŞININ KİMLİĞİ BELİRLENDİ

  Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde kara yoluna döşenen plastik patlayıcının infilak ettirilmesiyle şehit olan binbaşının kimliği belirlendi.
  Devriye görevinden dönen askeri birliğin Yüksekova-Dağlıca kara yolundan yaya geçişi sırasında, terör örgütünce döşenen plastik patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit olan binbaşının Murat Özyalçın olduğu belirlendi.
  Diyarbakır nüfusuna kayıtlı Binbaşı Özyalçın'ın ailesinin Tekirdağ'da yaşadığı kaydedildi.
  Hakkari Asker Hastanesi morguna kaldırılan Binbaşı Özyalçın'ın cenazesinin, yarın Hakkari'de düzenlenecek törenden sonra Tekirdağ'a gönderileceği öğrenildi.

 29. OSMAN GÜLEP dedi ki:

  BİZLER BU VATAN İÇİN 500 BİN ŞEHİT VERDİK 500 BİN DAHA VERİRİZ AMA YALNIZ BİR KARIŞ TOPRAĞINI VERMEYİZ… UĞRUNDA CAN ALIRIZ GEREKİRSE CAN VERİRİZ.. UNUTMAYALIM ASKERLİK NAMUS BORCU VATAN BORCU BAYRAK BORCUDUR….ALLAH HERKESİ ŞEHİTLİK MERTEBESİNE ÇIKARMAZ ŞEHİTLERKİ BİZİM CANIMIZDIR KANIMIZDIR… HERKESİ BU ŞEHİTLERİMİZE KARŞI HASSAS DAVRANMALARINI İSTİYORUM .. ASKERLERİMİZİ YAŞATALIMKİ ONLARDA BU VATANI YAŞATSINLAR…. NAMUSUMUZU KORUSUNLAR BAYRAĞIMIZI KORUSUNLAR….YAŞATSINLAR … NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE… ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ… BAYRAK İNMEZ EZAN DİNMEZ…

 30. xprodoksit dedi ki:

  2 günde 3 şehit daha
  Erzincan Kemah'ta çıkan çatışmada Onbaşı Ahmet Bilgiç şehit oldu. Şırnak'ta Jandarma er Murat Kahraman şehit düştü. Gümüşhane'de üzerine yıldırım düşen Jandarma er Lokman Kılıç şehit oldu

  DOĞAN HABER AJANSI

 31. xprodoksit dedi ki:

  Şırnak'ta patlama: 3 şehit, 5 yaralı
  Mustafa ŞAN / DHA

  ŞIRNAK'ın Güçlükonak İlçesi'nde, karayoluna bölücü terör örgütü PKK'lı teröristler tarafından güvenlik güçlerinin geçiş güzergahı üzerine döşenen uzaktan kumandalı patlayıcının patlatılması sonucu, ilk belirlemelere göre, 1 yarbay ile 1 binbaşı ve 1 er şehit oldu.
  Akçay Köyü yakınlarında bulunan 6'ıncı Motorlu Taşıtlar Tugay Komutanlığı'na bağlı askeri aracın Güçlükonak İlçesi'ne giderken PKK'lı teröristler yola önceden döşedikleri mayını uzaktan kumandayla patlattı.
  Güçlükonak'a 10 kilometrlik mesafede meydana gelen patlamada, ilk verilen bilgilere göre 1 yarbay, 1 binbaşı ve 1 er şehit olurken, 5 asker de yaralandı. Yaralı askerler Şırnak Askeri Hastanesi'nde tedavi altına alınırken, bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı.

 32. Nermin Tuğcu dedi ki:

  Her gün bir KARA haber geliyor.

  ARTIK YETER – ANNELER GÖZ YAŞI GÖKMESİN.

  OCAKLAR SÖNMESİN.

  SİYASİ İKTİDAR, ASKER VE MİLLET TEK VÜCUD OLSUN.

 33. nehir güzel dedi ki:

  Birisinin buna dur demesi gerekiyor.sadece pkk yı ağzımıza almak yetmiyor.ben 16 yaşımdayım ve sınıfça bir mitig düzenlemek istitoruz.halkımız uyanmalı tepkilerini arttırmalı.bu pkk nın arkasında amerika olduğu sürece ve bizim onandan korktuğuz sürece hiç birşey halledilmez.

 34. Müge dedi ki:

  Son günlerde haberlere bakamaz oldum. Acım çok büyük. Lanet ediyorum sadece ! Bütün bunların hesabı sorulacak iyi biliyorum. Başımız sağolsun. Şehitlerimizin ruhları şad olsun.

 35. Aslıhan dedi ki:

  Tüm şehitlerimize Allahtan Rahmet Yakınlarına Başşağlığı diliyorum.

  Bu memleket 2-3 çapulcuya bırakılmayacak