By 13 Ocak 2011 Devamı →

SEDEF HASTALARINA YENİ TEDAVİ MERKEZİSedef Hastalarına Müjde

İstanbul Üniversitesi (İÜ) Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı bünyesinde oluşturulan Sedef Hastalığı Birimi hizmete girdi.

Açılışta konuşan İÜ Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Özgün Enver, sedef gibi kronik hastalıkların yaşam kalitesi üzerinde olumsuz etkilere neden olabildiğini söyledi.

SEDEF HASTALARINA YENİ TEDAVİ MERKEZİ
Prof. Dr. Enver, bu amaçla fakültelerinde birçok anabilim dalında tedavisi güç olan ve uzun süreli takip gerektiren hastalıklarla ilgili özel poliklinik ve birimler açıldığını belirterek, bugün açılışı gerçekleştirilen birimin de bunlardan biri olduğunu ifade etti.

Sedef hastalığının tedavisinde tıp dışı yöntemlerin uygulanmasının hem maddi, hem de manevi kayıplara neden olabildiğine dikkati çeken Prof. Dr. Enver, bu birimde hastanın düzenli takibinin yapılarak bu kayıpların önüne geçilmesinin hedeflendiğini vurguladı.

YAKLAŞIK 350 BİN SEDEF HASTASI VAR

İÜ Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Server Serdaroğlu da Türkiye’de yaklaşık 350 bin kişinin sedef hastası olduğunu söyledi.

Sedefin kronik bir deri hastalığı olduğuna işaret eden Prof. Dr. Serdaroğlu, hastalığın hem kişiyi görüntü açısından sıkıntıya sokması, hem de ileri şekillerinde iş gücü kaybına neden olması gibi olumsuz etkileri bulunduğunu anlattı.

Prof. Dr. Serdaroğlu, hastalığın tedavisinde hastaların düzenli takibinin hem hekim, hem de hasta açısından önemli olduğunu vurgulayarak, ”Ülkemizin hiçbir tıp fakültesinde ve özel hastanesinde bulunmayan bu birimi kurarken düşüncemiz, hastaların ihtiyaç duyduğu tek elden takip edilebilecekleri, en son modern tedavilerin uygulanabileceği, başka bir çözüm ya da merkez arayışına girmeyecekleri, kendilerini bizden hissedebilecekleri bir birim oluşturmaktı” diye konuştu.

Sedef hastalığının kesin bir tedavisinin olmadığını, ancak uygulanacak faklı tedavi yöntemleriyle en az yüzde 75 oranında iyileşme sağlanabileceğini söyleyen Prof. Dr. Serdaroğlu, ”Yeterli ilgi ve bilgiye ulaşamayan sedef hastalarının tıp dışında arayışlara girmeleri, onlara hem sağlık, hem de para kaybettirir. Bu birim, hastaların alanlarında deneyimli doktorlara kolay ulaşmasını ve tatmin edici sonuçlar almasını sağlayacak. Ayrıca hastalar, bilimsel veriler ışığında bilgisayar ortamında kaydedilecek ve tedavileri izlenecek” dedi.

TİCARİ İSTİSMARA AÇIK BİR HASTALIK

Dermatoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yalçın Tüzün de son yapılan araştırmaların ileri düzeyde sedef hastalığının metabolik hastalıklar, obezite, kardiyovasküler hastalıklar ya da erken ölüm riskinde artış ile bağlantılı olabileceğini ortaya koyduğunu söyledi.

Prof. Dr. Tüzün, sedef hastalarının yaklaşık üçte birinde de deri belirtilerine, ilerleyici eklem hasarına yol açan ”sedef hastalığı romatizması’‘nın eşlik ettiğini belirtti. Sedef hastalığının ticari olarak en çok istismar edilen hastalıkların başında geldiğini savunan Tüzün, bunun nedeni olarak da hastalığın kronik olmasını ve kişilerin hastalık hakkında yeterli bilgiye sahip olmamasını gösterdi.

Tedavisi
Tedavisinde önemli olan hastalığın belirtilerinin, şidddetinin azaltılması ile tekrarlamasını olabildiğince engellemek. Hasta, hastalığının alevlenmesine neden olan tetikleyici etkenlerden sakınması gerekiyor. Tabii hastalığı uyaran faktörlerden biri stres. Hastanın psikolojik yönden destek alması şart.

Tedavi üç grupta toplanıyor:
– Yüzeyel seçenekler (Poliklinik seviyesinde yapılan tedaviler, reçeteler.)
– Fototerapi (ultraviyole ışık tedavisi)

Son derece özen ve dikkat isteyen tedavi: Tedaviye dirençli hastalarda kullandığımız daha ciddi, dikkat edilmesi gereken, yan etkileri açısından düzenli kontrol edilmesi gereken ve mutlaka deneyimli hekimler tarafından uygulanması gereken tedaviler.
Tedavide hastalığı alevlendirecek infeksiyon odakları varsa bunları ortadan kaldırmak, travmalardan kişiyi olabildiğince uzak tutmak gerekiyor. Derinin kuru kalmasını sağlamak da önemli.

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Telefonla Randevu Sistemi (212) 414 3 414

** Sedef Hastalığı – Dr. Eren Eroğlu
**
Sedef Hastaları Dikkat

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları

Etiketler:, , ,


120 Yorum Var "SEDEF HASTALARINA YENİ TEDAVİ MERKEZİ"

Trackback | Comments RSS Feed

 1. NALAN ARISAN dedi ki:

  Öncelikle herkese şifalar diliyorum. İnternet sitesinden öğrendiğim bir yöntemi düzenli uygulayarak sıkıntılarımı yok denecek kadar aza indirdim. Tedavisi olmayan bir hastalık olduğu için aza indirdim diyorum. LİNOLA diye bir markanın yıkama jelini ve losyonunu kullanıyorum, çok özel bir ürün, Alman markası. Coresatin diye de başka bir kremim var, kaşıntı olduğu zamanlar coresatin (mavi olanından), normal zamanda da sürekli Linola Losyon kullanıyorum, duştan sonra özellikle kullanın. Ne kortizonlu kremlerin zararına maruz kalıyorum ne de bir yan etkiye. Şiddetle tavsiye ederim. Saç derinizde sorun varsa kesinlikle SALTAR LOSYON kullanın, asla tekrar etmiyor,denenmiş bir tavsiyedir. Kol altınızda varsa Advantane krem hiç tekrar nüksettirmeden geçirdi çok şükür. Kulak için Momesalic ama tekrar ediyor ne yazık ki. Vaktim olmadığı halde belki birilerine derman olur diye yazayım istedim.

 2. tuğba dedi ki:

  geçmiş olsun arkadaşlar…bu site işinize yarıyabilir diye düşündüm saygılar…..www.sedefiyendim.com

 3. SEMA BAS dedi ki:

  ALİ UĞUR BEY, BEN YAZDIKLARINIZA İNANIYOR VE SAMİMİYETİNİZE GÜVENİYORUM..
  BEN VİTİLİGO HASTASIYIM 3 SNEEDİR YÜÜZMDE VAR BU HASTALIK…
  BAŞKA BİR SİTEDE BU LOSYONUN VİİTİLİGO HASTALIĞINADA İYİ GELEBİLECEĞİNİ YAZMIŞSINIZ…LÜTFEN DENEMEMİŞ OLSA BİLE BİTKİSEL BİR ÜRÜN OLDUĞUNU SÖYLEDİĞİNİZ İÇİN BEN BU LOSYONU YÜZÜMDE DENEMEK İSTİYORUM..LÜTFEN BANA YARDIMCI OLUN İNSANLARA SADECE YARDIM ETMEK İÇİN BUNU YAPTIĞINIZI YAZMIŞSINIZ ALİ BEY SİZİN MAİL ADRESİNİZEDE MAİL YOLLADIM BENİMLE LÜTFEN İRTİBATA ACİLEN GEÇMENİZİ İSTİYORUM..
  SİZE ULAŞABİLECEĞİM BİR TELEFON NUMARASI VERİRMİSİNİZ LÜTFEN
  TEŞEKKÜRLER…
  mail adresim: skyandblue@mynet.com

 4. firat dedi ki:

  Selam arkadaslar bakin ben hollandada yasiyorum sedeften kurtulali asagi yukari 8 yil oldu ve sedeflerimden tamamen kurtuldum ve geride gelmedi kisa ve oz bu kadar size diyebilirim.msn adresim..avasin1984@hotmail.com

 5. SALİH DEĞERLİ dedi ki:

  ARKADAŞLAR BURADA ALİ UĞUR DİYE YÜCE ALLAHIN İSMİNİDE KULLANARAK İNSANLARI DOLANDIRMAYA ÇALIŞAN BİR Axxx VAR BU ADAMA asla inanmayın.

  • Ali Ugur dedi ki:

   Selamun Aleykum Salih bey, siz benim sahtekar oldugumu nerden cikardiniz ? Siz beni taniyormusunuz ki bana sahtekar diyorsunuz ? Benden urun mu aldinizda bana sahtekar diyorsunuz ve urun almissaniz bana urunumun nasil birsey oldugunu yazinda herkes bilsin kimmis sahtekar ve sende Firat nikiyle yazan sahtekarin birisin cunku Firat denilen sahtekar benden urunumu Hollanda’ya gondermemi ve orada birlikte is yapmamizi onerdi ve niyeti benden alip sedef hastalarina satmakti ama ben hicbirsey gondermedim bu sahtekar Firata ve sunu ve lafini bil konus terbiyesiz cahil kendini bilmez insan Salih bey bozuntusu sen bana ne sahtekarligi yapmisim onu soyle ? Ben losyonumu gonderdigim hicbir sedef hastasindan bir kurus almadim sadece losyonlarimi karsi taraf odemeli kargo yaptirdim ve eger yalan soyluyorsam ALLAH’im sahittir ve benim urunumu alan bir ALLAH’in kulu desin ki ben para karsiligi losyonumu gonderdim diye ve yalan soyluyorsam beni ALLAH’a havale etsinler ve hesabini ALLAH benden sorsun yoksa ALLAH’im hesabini senden ve firat denen sahtekardan sorsun ve firat sahtekarida baska isim adi altinda(Ali) benim hakkimda ayni mesaji yazmis demis ki Ali Ugur sahtekarina guvenmeyin ve cok iyi bir sahtekardir diye ve asil siz ona guvenmeyin cunku bu firat denilen sahtekar benim losyonu alip sizlere satmak istedi ve benden red cevabi alinca boyle yazilar yaziyor. Sana gelelim Salih bey bozuntusu sen benim ne sahtekarligimi gordun soylede herkes bilsin ? Sahtekarlik dogrulari mi yazmak ? Ben sizlere ilk yazimdan sonra ikinci yazimi yazdim ki losyon tamamen gecirmiyor dedim ama ilerlemesini vede pullanmayi engelliyor dedim ve dogruyu soyledim diye sahtekar mi oldum ?

 6. SALİH DEĞERLİ dedi ki:

  istanbul sedef polikliği sahibi çetin öngöre sen pratisyen hekimsin herhangi bir uzmanlığın yok neden hasta insanlar üzerinden para kazanıyorsun. ALLAHIM sana tıpta bilinmeyen bir hastalık versin dokto,rdoktor, hastane hastane dolaş da hasta insanlar üzerinden para kazanmak neymiş öğren.

 7. Erdal Arıkc dedi ki:

  ÖNCELİKLE Tedavi için uğraşanlara geçmiş olsun bende yaklaşık 10 yıldır arayış içerisindeyim ben en son 3 ay önce istanbul'da sedef poliklinikte sözde tedavi gördüm ama ne tedavi bunlar resmen para tuzağı sonuç aynı düzelme yok ben anladımki her hastalığın başı stres sedef için bundan sonra hiç ilaç kullanmıyacağım.Tedavi diye birşey yok bunlar sahtekar sakın inanmayın istanbulda (sedef polikliniği) boş yere kendinizi buraya gidip üzmeyin.

 8. hasan dedi ki:

  bende uzun süredir bu hastalıktan muzdaribim önce koca karı ilaçlaı denedim bi işe yaramadım doktora gittim kortizonlu ilaçlar verdi saçma sapan yan etkileri çıktı bıraktım iğne tedavisi denedik bağışıklık sistemimi çökertti tam bir ay nezle oldum geçmedi .
  artık bununla yaşamayı öğrendim T/gel diye bir şampuan var kömür katranından onu kullanıyorum çok az nemlendirici sürüyorum gerisi güneş çiçeklerim ve çocuklarım…
  ayrıca bu adresden (tıkla) adresinde bir broşur var faydası olacaktır

 9. SALİH DEĞERLİ dedi ki:

  YAHU HASTA İNSAN ÜZERİNDEN PARA KAZANMAYA ÇALIŞAN NE AŞAĞILIK İNSANLAR VAR. İNSAN OKUDUKCA ÇILDIRIYOR. BİLMEM EDREMİTTE ECZACIYMIŞ YOK HERBALİSTMİŞ. BE AHLAKSIZLAR ALLAHIM O PARALARI SİZE YEDİRECEĞİNİMİ SANIYORSUNUZ. SEDEF HASTASI KARDEŞLERİM YARALARINIZA DERMOVATE KREMLE PSOCUTON KREMİ KARIŞTIRIP YEDİREREK SÜRÜN ÜZERİNİ SIKI SIKI FİLMSTREÇLE SARIN KULLANDIĞINIZ ŞAMPUAN VE SABUNLARI DEĞİŞTİRİN DOVE MARKA KULLANIN HA FİLM STREÇ 5 İLA 6 SAAT KALSIN SONRA ÇIKARIN VE DOVE ŞAMPUANLA YIKANIN YARALARA ASLA DOKUNMAYIN YANİ KAŞIMAYIN GÜNDE 5 . 6 SARIMSAK YİYİN . YÜZDE 90 İYİ OLACAKSINIZ. KANGAL BALIKLIGÖLE FALAN SAKIN GİTMEYİN. NEATİGASON, METHATERAKSİT KULLANMAYIN. ŞAYET GENEDE GEÇMİYORSA SEDEFLE YAŞAMAYI ÖĞRENİN PULLANAN YERLERE BEYAZ VAZELİN SÜRÜN VE KAFAYA TAKMAYIN. ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN. BU ŞEKİLDE İYİ OLANLAR YUKARIYA YAZSIN LÜTFEN.

 10. Ozlem dedi ki:

  Merhaba arkadaslar ben sizlere Sedef ile olan yaşamımda intihara kadar düşündüğüm noktalar vardı 4 doktor gezdim hicbiri fayda etmedi son olarak gittiğim doktor bana verdigi kremler fayda etmeye başladı benim saçlarımda vardı sadece ve günden güne yayıldıkca psikolojim bozuldu cok kalın tabaka halinde kabuklanma oldu siyah olan hiçbir kıyafetimi giyemez hale geldim son gittiğim doktor şükür kabuklanmami yok etti sizlere de tavsiyem ilk önce besin saatlerinize dikkat etmeniz vitamini bol bol almanız sigara iciyor iseniz bırakmanız şimdi size doktorumun verdigi tedaviyi yazacağım ilk önce hakiki sızma zeytinyağı ile karbonati karıştırıp sac diplerinize sürmeniz ve 15 dakika beklemeniz ve bu işlemden önce kesinlikle sabahlari psovete sac losyonunu sürmeniz zeytinyağ karışımı sac diplerinizi yumuşatacak 15 dakika bekledikten sonra saltar diye olan losyonun sürmeniz ve 15 dakika yine beklemeniz daha sonrasında Pirdolin krem sürmeniz yine 15 dakika beklemeniz bu işlem bittikten sonra Pirdolin Sampuan ile saçlarınızı yıkamanız bunların eczane maliyeti sadece 55 tl bunları her gun yapmanız ve 2 gun içerisinde kabuklarınızın azaldığını kasinmanizin gittiğini sizde göreceksiniz ben internette kimseye inanmadım strs en büyük zarar ben Allah'a dua ettm her gece su an tamamen gecmis değil ama cok cok hamdolsn azalmış durumda ve benim bugun tedavimin 3.gnu hergün saatinde ve düzenli olarak yaptığınızda faydasını göreceksiniz vitamini bol Bol almayı ihmal etmeyin Rabbim hepimize sifa versin

 11. SALİH DEĞERLİ dedi ki:

  30 YIL SEDEF HASTALIĞIYLA BOĞUŞTUM . NE PARAGÖZ DOKTORLAR NEDE BALIKLI GÖL DENİLEN İĞRENÇ YER NETİCE GİTMEDİĞİM YER KULLANMADIĞIM İLAÇ KALMADI . PUVA TEDAVİSİ SAKIN SAKIN HA GİTMEYİN. NEATİGASON VE METHATRAKSİT ASLA KULLANMAYIN. BUNLARIN YARARINDAN ÇOK ZARARI VAR BEN BUNLARIN ZARARINI GÖRDÜM. ŞU AN ALLAHA ÇOK ŞÜKÜR TAMAMEN KURTULDUM. NASILMI ÇOK BASİT BANA İYİ GELDİ KURTULDUM İNŞAALLAH SİZDE KURTULURSUNUZ ÖNCE KULLANDIĞIM ŞAMPUANI VE SABUNU DEĞİŞTİRDİM BUNU BİR DOSTUM TAVSİYE ETMİŞTİ DOVE VEYA NİTROJİENA ŞAMPUAN VE SABUNLARI KULLANDIM YİNE BİR DOSTUMUN TAVSİYESİYLE GÜNDE 10 ADET SARMISAK YEDİM VE YARALARIMA DERMOVATE KREMLE PSORCUDON KREMİ KARIŞTIRARAK SÜRDÜM BOLCA VE ÜSTÜNÜ FİLM STREÇLE SIKI SIKI SARDIM VE 5. 6 SAAT ÇIKARMADIM VE ESKİDEN ÇOK YAPTIĞIM ŞEYİ YARALARIMI ASLA KAŞIMADIM. EKŞİ TURŞU VE ACIYI. YUMURTAYIKARARINDA ZEYTİNİ AZALTTIM. VE KURTULDUM BU DERTTEN BENİ NE KURTARDI DERSENİZ BEN DERİMKİ BENİ HER GÜN BIKIP USANMADAN GECELERİ YEDİĞİM SARMISAK KURTARDI. GECELERİ YEDİM ÇÜNKÜ KOKUSU GÜNDÜZ KİMSEYİ RAHATSIZ ETMESİN DİYE . Bİ İKİTANE EŞİMEDE YEDİRDİM KOKUSU EŞİMİ RAHATSIZ ETMESİN DİYE HADİ BU ÇOK BASİT ŞEYİ SİZDE YAPIN VE İNŞAALLAH BU DERTTEN KURTULUN.

 12. firat atak dedi ki:

  selam ben tam 8 yil sedefle ugrastim ama sonunda basardim 2006 dan beri kurtuldum ve o gun bu gundur geri gelmedi. msn. avasin1984@hotmail.com

 13. zeynep zeynepp dedi ki:

  sea.zs@hotmail.com adlı msn den ekleyebılırsınız.ben bayanım yasım 21 kendım gıbı ıstanbul avrupa yakasında oturan ozellıkle bayan arkadas edınmek ıstıyorum

 14. zeynep zeynepp dedi ki:

  arkadaslar sızden rıca edıyorum sureklı doktorunuzun gozetımınden cıkmayın ,doktorun dedıklerını yapın doktora uyun demeyın .doktora gıdıyoruz okadar hep aynı kortızonlu kremlerı verıyor neye uyayım donup dolasıp aynı ılacı verıp gonderıyorlar.kendım gıbı hasta olan istanbulda oturan kız ve erkek arkadaslar edınmek ıstıyorum.21 yasındayım istanbul avrupa yakası ozellıkle bayan arkadas ıstıyorum.

 15. Sedat TUTKA dedi ki:

  Öncelikle burda sedef hastası olanlara ACİL ŞİFALAR … ve sedef hastası olmayıpta kremler ilaçlar satmaya çalışan ve bu çaresiz insanları kandıran insanlara yazıklar olsun siz bu hastalığın ne olduğunu anlayamazsınız ve anlayamayacaksınızda yeter artık bıkmadınızmı milleti dolandırmaktan.bu ilaçları satan sahtekarlara veriyorum numaramı 554 853 xxx eğer delikanlı varsa açar bi telefon

 16. firat tak dedi ki:

  selam arkadaslar bu ALI UGURA kesinlikle inanmayin rusyanin suyunu icene guvenmeyin benden soylemesi cok akilli bir sahtekardir her seyi uydurmacadir

  • Ali Ugur dedi ki:

   Aleykum Selam sahxxc Firat, sen benim ne sahtekarligimi gordun ? Sen benden urunumu istedin ve dedin ki gel seninle Hollanda’da bu isi yapalim tanidigim cok buyuk firmalar var ve bu firmalara senin urunu satar milyon $ kazaniriz ve senin niyetin benden alip Turkiye’de ki sedef hastasi magdurlarini kandirmakti ama ben sana bir adet bile gondermedim ve sende kuyruk acisi var ve sen bir de bana ayni cumleyi Ali niki adiyla yazmissin ve sen ilk once kandirdigin insanlarin kul hakkini nasil odeyecen onu dusun ve ALLAH senin hesabini ayri soracak ve senin affin yok cunku sen sedef hastalarinin duygulariyla oynayip onlara ise yaramaz urunler satip jakklarini yedin ve ALLAH kul hakkini affetmez ve bende seni ALLAH’a havale ediyorum.

 17. AHMET İDRİS ULUTAŞ dedi ki:

  MAİLl:ahmetidrisulutas@gmail.com- Sedef hastalığında bilgi almak isteyenler bana ulaşabilirler.

 18. ŞİFA ALLAHTAN dedi ki:

  DÜZELTİYORUM SEDEFSİZ BİR DÜNYA

 19. ŞİFA ALLAHTAN dedi ki:

  FACEBOOK TA SEDEFSİZ BİR YAŞAM SAYFASINA BAKIN ORADA ÖZKAN BEY VAR ÇOK CÜZİ BİR MİKTAR ÜCRETİ VAR KREMİN BEN ÇOK FAYDASINI GÖRDÜM 10 GÜNDE TERTEMİZ OLUN

 20. Hasan atabey dedi ki:

  hotmail adresim hsn_atabey@hotmail.com

 21. Hasan atabey dedi ki:

  merhaba Ali bey (ALİ UĞUR)
  öncelıkle size hotmail adresimden iki üç kere yazdım bilgi almaya çalıştım ama bir cvp alamadım bu losyonu bende kullanmak istiyorum

  • Ali Ugur dedi ki:

   Selamun Aleykum Hasan bey, Eger size donus yapmamissam inanin bazi nedenlerden dolayi donus yapamamisimdir kusurumu affedin lutfen ve simdi yazarsaniz size donus yapacam ALLAH’in izniyle ve ben bu sayfaya cok ama cok uzun suredir girmedim ve bugun bu sayfaya girince bana yazdiginizi gordum ve hemen cevapladim. Mail’inizi bekliyorum ve ALLAH’ima emanet olun.

 22. emre dedi ki:

  arkadaşlar bu siteyi incelemeniz yararınıza olabilir diye düşündüm…………………… sedefiyenenadam com

 23. SAMİ MUSTAFİ dedi ki:

  CAVİT BEY COK MEMNUN OLDUM AMA SENİN TURKCE BENDE DAHA ZAYİF SEN NERELİ SİN .

  2. BURADA CİDDİ BİR TEKLİF VAR UCRET KESİNLİKTE ALMİYORUM BENİM İYİLİK YAPACASM İNSANLAR BANA YETER PARA İHTİYACİM YOK BU YAZİ 04 .08 2012 DAN SONRA TURKİYE DE HER YERİNDE 18 KİŞİ BUGİN AKADAR GELDİ VE YARDİM ETTİM COK ŞUKUR AMA DALGA GEMEK GÜNAH DİR BARAM DAN SONRA DEVAM GİDİYO BU YARDİM AMA BİLMEK İSTİYORSAN BEN KİM OLDUM İCİN HERANGİBİ BİR ARAMA MOTORU SAMİ MUSTAFİ AYRİCA SAMİJA MUSTAFİ AYRİCA TURKBAYARAĞİ SEVİYORSAN TURKİYE SEVİYORSAN GOOGLE DE YAZ TURK ASİLLİ MAKEDONYALİ SAMİ MUSTAFİ TURKİYE EN MİLİYETCİ YABANCİ SECİLEN BENİM
  BİŞEYİ DAHA BİLGİ OLSUN BENİM 9 YABACİ DİL VAR AYRİCA BİLİYORMUSUN ACEBA BU TERÖR ÖRGÜTU YANİ PEKAKA YANİ PKK
  MAKEDONCA NEDEMEK BİLMİYORSUN TABİ AMA BEN SOYLİYORUM

  P DEMEK POLA K DEMEK KİLO K DEMEK KAKA YANİ POLA KİLO KAKA YANİ TURKCE YARİM KİLO BOK DEMEK BİR KİLO BİLE DEGİL
  CAVİTCİM SENİ TANİŞMAK İSTİYORUM SELAM TURK ASİLLİ MAKEDONYALİ SAMİ MUSTAFİ

 24. cavit şirin dedi ki:

  çok fazla söze gerek yokkk…uğraştırıyoo ama ben kontrol altına alabiliyorummm ..ben kendimi tanıdı bukonudaaa bilgi verebilirimmmmm….

 25. SAMİ MUSTAFİ dedi ki:

  SEDEF HASTALAR UCRETSİZ TEDAVİ BEN TURK ASİLLİ MAKEDONYALİ SAMİ MUSTAFİ 20 YİL TURKİYE GELİYORUM GİDİYORUM BEİN 37 YİL ÖNCE BİR AYAK KREMİ BULDUM ŞU AN ABD CANADA İTALIA VE BALKANLAR SATİLİO KREMİ TEK KULANİM 30 YİL KOKAN AYAKLAR YOK EDİYO . BU SİTEDE BUNU GÖRDUM SEDEF HASTALAR HERKEZ SOMÜRİYO VE UMÜT VEREREK .DOKTORLAR UGRAŞİYO MALESEV BİZİM TEDAVİ İZMİRDE UCRETSİZ YARDİM AMACLİ TEL 05545431023 argesamus@hotmail.com bayram akadar burada yim ıyı bayramlar moral yuksek OLSUN 05-09-2012 tekrar turkiye de yim selamlar TURKCEM ZAYİF KUSURA BAKMAYİN

 26. AHMET İDRİS ULUTAŞ dedi ki:

  SEDEF HASTALIĞI TEDAVİSİ ZOR BİR HASTALIKTIR. PROPOLİS KREMİ,KOMBU MANTAR ÇAYI,REİŞHİ MANTAR ÇAYI HASTALIKTA KALICI ÇÖZÜM SAĞLIYOR. BU KONUDA GENİŞ BİLGİ ALABİLİRSİNİZ..xx

 27. cemile mert dedi ki:

  Sedef hastalığı henüz sebebi tam olarak bilinmeyen ancak bulaşıcı olmayan bir deri hastalığıdır.Tıp dilinde psoriasis olarak geçer.Bu hastalık başta eller,kafa derisi,dirsekler,tırnaklar,kulak arkası omuzlar ve vücudun daha bir çok bölgesinde kırmızı lekeler şeklinde kendini gösterir.Deri üzerinde pul pul bir görüntü oluşturur ve kaşıntıyla dökülmeler meydana gelir.Sedefin başlıca nedeni aşırı stres,psikolojik problemler ve mineral eksikliğidir.İşte tam bu noktada Japonca’da ölümsüzlük anlamına gelen ‘’reishi’’ kelimesinden ismini almış kırmızı reishi mantarı sedef hastalığının tedavisinde alternatif olarak kullanılmaya başlanmıştır.Kırmızı reishi mantarı içeriğinde ki organik minerallerle sedef hastalığının sebeplerinden biri olarak kabul edilen mineral eksikliğini gidermektedir.Kırmızı reishi bunun yanında kompleks karbonhidratlar ve içerdiği vitaminlerle de sedef haricinde bir çok hastalığa iyi gelmektedir.Ayrıca kırmızı reishi vücut direncini arttırarak oluşabilecek bir çok hastalığında önüne geçmektedir.Sedef hastalığının medikal olarak krem ve losyonlarla tedavisi kalıcı değildir.Sedef hastaları bir süre sonra yine ciltte ki kızarıklıklar ve derinin kaşıntıya bağlı olarak dökülmesinden dolayı doktora başvurmaktadır.Oysa kırmızı reishi sedef hastalığına cilt üzerinden değil içeriğinde ki organik maddelerin kan aracılığıyla deri hücrelerine etki etmektedir.Bu nedenle kırmızı reishi kullanıma bağlı iyileşmeler geçici değil kalıcı iyileşmelerdir. 🙂 Japon sağlık kuruluşları kırmızı reishi mantarının sedef hastalığı üzerinde ki etkilerini bir süre incelemiş ve söz konusu hastalığın taşıyıcıları üzerinde yaptığı deneylerde mantarın kullanıma bağlı olarak bir iyileşme sürecinin yaşandığını görmüşlerdir.Alternatif tıpta da kırmızı reishi mantarının sedef ve daha bir çok hastalık üzerinde iyileşmeye yönelik etkileri,hastalığın tedavisinde kullanılabilmesine olanak sağlamıştır.

 28. cemile mert dedi ki:

  tekrar merhaba

  mail adresim cemile_mert58@hotmail.com.tr

  internettende **raısh mantarının sedef hastalığına etkisi** yazarsanız bilgi alabilirsiniz .

  sevgiler

 29. cemile mert dedi ki:

  merhaba

  yaklaşık 15 yıldır sedef hastasıyım.ne duyduysam uyguladım doktorların önerdiği ilaçlar ile 15 yıl sadece yumuşatmak ve acıyı azaltmak dışında bir faydasını görmedim taaki raısh mantarı kullanana kadar… vücuduma ait eski resmime ve şuanki halime baktığımda binlerce kez şükür ediyorum.internettende raısh mantarı faydalarına bakabilirsiniz beyaz kan hücrelerini çoğaltıyor ve vücuddaki bu hastalığa neden olan mikropları tüketiyor.8 aydır aylık 100 lira maliyeti olan bu ilacı kullanıyorum ha bırakınca atıyorum 1 sene sonra tekrarlarmı acıkcası araştırmadım ama ilgilenin derim.mantık olarakta o mikroplar tükenince sedefin tekrar çıkmayacağı yönünde bütün ümitlerim .

  Son olarak lütfen bu ilacı deneyin faydasını göreceksiniz 8 ay önce bel kısmından enseye kadar bütün herimde yaklaşık 20 cm büyüklüğünde olan sedeflerimden şimd neredeyse 10 tane sivilce gibi kaldı .sizlerinde bu talihsizlikten biran önce kurtulmanız dileğimle sağlıklı günler

 30. ömer pekcan dedi ki:

  mail adresim imranpekcan@hotmail.com

 31. ömer pekcan dedi ki:

  TELEFONUMUN SON İKİ NOSUNU NEDEN göstermiyorsunuzki propolis tedavii ediyor .Sedef hastasıydım.ALLAH.a çok şükür ki artık değilim.Tıptaki ilaçlardan hiç fayda görmediğim gibi kortizonlu olduğu için ziyadesiyle gegi geldi.Hastalık ilerledikçe insan dahada sıkıntı yapıyor.Arınınkendisi ve kovanın sağlığı için dışarıda bitkilerden toplayıp geldiği propolis adlı bir ürünü kullandım.Benim gibi tedavi olmak isteyen arkadaşlara temin edebilirim.TELxxx Sedef hastasıydım.ALLAH.a çok şükür ki artık değilim.Tıptaki ilaçlardan hiç fayda görmediğim gibi kortizonlu olduğu için ziyadesiyle gegi geldi.Hastalık ilerledikçe insan dahada sıkıntı yapıyor.Arınınkendisi ve kovanın sağlığı için dışarıda bitkilerden toplayıp geldiği propolis adlı bir ürünü kullandım.Benim gibi tedavi olmak isteyen arkadaşlara temin edebilirim.TEL.NO:xxxx

  Admin : Mail adresinizi paylaşabilirsiniz…

  • AHMET İDRİS ULUTAŞ dedi ki:

   TEL NOSUNU BEN GİZLEMİYORUM. AHMET İDRİS ULUTAŞ DİYE FACE VEYA FİTOTERAPİST ECZACI AHMET İDRİS ULUTAŞ -ADANA- DİYE GİRİN BENİ BULURSUNUZ.

 32. ömer pekcan dedi ki:

  Sedef hastasıydım.ALLAH.a çok şükür ki artık değilim.Tıptaki ilaçlardan hiç fayda görmediğim gibi kortizonlu olduğu için ziyadesiyle gegi geldi.Hastalık ilerledikçe insan dahada sıkıntı yapıyor.Arınınkendisi ve kovanın sağlığı için dışarıda bitkilerden toplayıp geldiği propolis adlı bir ürünü kullandım.Benim gibi tedavi olmak isteyen arkadaşlara temin edebilirim.TEL.NO:0506 954 89 xx.Sedef hastasıydım.ALLAH.a çok şükür ki artık değilim.Tıptaki ilaçlardan hiç fayda görmediğim gibi kortizonlu olduğu için ziyadesiyle gegi geldi.Hastalık ilerledikçe insan dahada sıkıntı yapıyor.Arınınkendisi ve kovanın sağlığı için dışarıda bitkilerden toplayıp geldiği propolis adlı bir ürünü kullandım.Benim gibi tedavi olmak isteyen arkadaşlara temin edebilirim.TEL.NO:0506 954 89 xx.

 33. Fatma erdogan dedi ki:

  Selam arkadaslar benim 11 yasinda kizimin kafasinda gordun kasimiz yara olmus diye onemsenedim cunku hic aklima gelmezdi duymamistim aylemizdede kimsede yoktu sonra icime bir sey dustu goturdum onu doktora bana sedef olabilecegini soyledi o an sanki beynim durdu simdi bazi testler yapilacak isallah degildir diye kendimi avutuyorum ama netten arastrdim bemirtiler benziyor dusunnmekten piskojim bozuldu daha cok kucuk ve ben ne yapacagimi bilmiyorum lutfen dua edin bana sedef cikmasin SELAMLAR

 34. fuat yilmaz dedi ki:

  Stelara (Ustekinumab) diye bi ilac var arkadaslar bi arastırın tanıdıgınız doktor veya gıttıdıgınız doktora sorun bu ılac ıgne ve %75 %93 arasında ıyılestırıyo ve 4 haftada 1 sonra 4 ayda bı kullanılıyo eger bırı ogrenırse fuatyilmaz@gmail.com adresıne banada bılgı verırsenız sevınırım

 35. sedef dedi ki:

  Clinodor Sedef kur setini kullanan var mi?

 36. ali dedi ki:

  selam arkadaslar bu ali ugura inanmayin sahtekarin tekidir rusyanin suyunu icene guvenmeyin sakin acayip akilli bir sahtekardir

  • Ali Ugur dedi ki:

   Firat sahtxxc sen neden Ali adi altinda ayni yaziyi yazmissin ve gercek adinin sahxxx firat olarak belirtmemissin ? Seni ALLAH’a havale ediyorum.

 37. mert ali dedi ki:

  selam kader arkadaşlarım ben 2002 deb beri yani 10 yıldır bu hastalığın kesin ve kalıcı caresini bulan oktay avcı yı ALLAH a havale ediyorum bu işten nasıl daha çok kazanırım hastalığı kesin tedavi etmeden geçici bir tedavi şeklinde nasıl piyasaya sürürüm bu musluk nasıl sürekli akar adamlar bunun peşinde abd de uğraş veriyorlar şahsen benim allahtan başka kimseye inancım kalmadı allah bunların kalbine merhamet bıraksın yada bunlarada dermansız dert versinki bizim halimizden anlasınlar siklopamin denen ilaç bu hastalığı 3 günnde kalıcı tedavi ediyor ve bi daha da hastalık tekrar etmiyor ama bu ilaç şu an oktay avcı ve abd nin tekelinde herkese acil şifa dilerim.

  • vahp dedi ki:

   kardes merbaba o ilaci azz cok arastirdim bu ilacin özü kor yapiyor. hayvan deneklerinxe dogan yavrularin tek gozu yok. cikarsa da piyasaya bilgin olsun.

 38. halil türkan dedi ki:

  arkadaşalr bu sedef hastalıgının en büyük sorunu stres bende 5 senedir bu hastalıgı çekiyorum krem sürüyoyum geçiyo ertesi gün başka yerde çıkıyo hep kafaya takmakdan düşünmekten oluyo çok merhem kullandım en etkilisi bana momesalic ve psovate geldi bunun nemlendiricisi de var 2 sini de yazdırın tavsiye ederim iyi herkese geçmiş olsun şimdiden kader arkadaşlarım

 39. Ali Ugur dedi ki:

  Esselaman Aleykum Serap hanim, Ben ilk yorumumdada yazmistim kullananlar var ve her gonderdigim kisiyede durumu acikladim ve dedim ki sedefi geciriyor ama biraktiktan sonra ki asamayi bilmiyorum dedim ve benim losyonum %100 bitkisel ve herhangi hicbir yan etkisi yok ve kabuklanmayi kesinlikle geciriyor ve sedefin vucutta yayilmasini onluyor fakat kortizonlu ignenin ve kortizonlu kremin cok ama cok yan etkisi varmis diyorlar ve suana kadar benim losyonu kullanipta yan etkisi oldu diyen hickimse olmadi ve ben losyonumu verdigim kisileri arayip losyonun etkisini ve kisilerin durumlarini soruyorum ve dedigim gibi kabuklanma geciyor ve sedef yayilmiyor diyorlar ama losyon birakildigi zamam 1-2 hafta sonra tekrardan kucuk kucuk sivilce kucuklugunde cikiyormus ve illahi insanlara benim losyonu kullanin demiyorum ve ben olani yazmistim ve losyonun birakilipta tekrar ciktiginida yazdim yani ben neysem oyumdur ve dogruyu soyluyorum sukurler olsun ve eger benim losyonun yan etkisi olmus olsaydi insanlar kesinlikle yan etkisi oldugunu yazardi ve suan insanlar halen kullaniyorlar ve sedefin ciktigini soyleyen kisi Ozbekistanda 2,5 ay once losyonu kullanmaya baslayan sedef hastasi ve onun butun vucudunda var ve sedeflerin en ilerlemis hali ve neredeyse vucudunda sedefin olmadigi yer yok gibi ama yinede sirf kabuklanma gitsin diye ve sedefin yayilmasini onlemek icin tekrardan kullanmaya devam ediyor ve sacinda ki sedeflenmeden kaynaklanan kabuklanma cikmamis sadece vucudunda ki sedefler tekrar kabuklanmaya baslamis ve kucuk kucuk sedefler cikiyormus ama dedigim gibi sacta ki kabuklanmaya yok ediyor sukurler olsun ve suana kadar sacta cikmamis ve suan piyasada sahtekarlar cok ve ilaclari olsun vede losyonlari ise yaramiyorsa bile yalan soyleyipte insanlari kandiriyorlar ama ben sizlere gercekleri yazdim cunku bana sizlerin BEDDUA'si lazim degil ve benim amacim insanlara yardimci olmak. ALLAH'im acil sifalar versin ve ALLAH'ima emanet olun.

 40. serap dedi ki:

  Ali uğur arkadaş demekki senin losyonunu insanlarlar hayatı boyunca kullanmak zorunda aynen doktorların vardiği kortizonlu kremlerden bir farkı yok o zaman. Önceki yazılarınıza bakıyorum. Losyonum şöyle iyi böyle iyi diyorsunuz, tamam sağolunuz ücretde almıyormuşsunuz ama; losyonunuzu kullananlardan birisi dahi buraya çıkıpta yazmamış ki ben çare buldum sedefim losyon sayesinde geçti diye… Bir sedef hastası olarak sizin losyonunuza nasıl güvenelimki ya; yan etki yaparsa… tesadüfi ilaçlar bu hastalığı tetikleyebilir.

 41. Ali Ugur dedi ki:

  Esselamun Aleykum Arkadaslar,
  Ilk yazmis oldugum yazimda demistim ki sedefi geciren losyonum var ve suan losyonumu kullanan hastalar var ve kullanan kisiler memnunlar diye ve yazimdada belirttigim gibi demistim ki kullanan kisiler memnunlar fakat tek bilmedigimiz losyonu kullanipta biraktiktan sonra sedef hastaliginin tekrarlayip tekrarlamayacagiydi ve hastalardan birtanesi losyonu biraktiktan sonra vucudunda sedef hastaliginin tekrardan ciktigini soyledi ve soyledigi birseyde losyon etkili oldugu ve kabuklanmayi yok ediyor ve sedefin vucuda yayilmasini onluyor dedi fakat losyonu biraktiktan sonra vucutta tekrardan cikiyormus ve sukurler olsun suana kadar losyonumu gonderdigim hickimseden para almadim ve her gonderdigim kisiyede gereken bilgiyi verdim ve uyardim ki losyon sedefi geciriyor fakat losyonu biraktiktan sonra tekrarlayip tekrarlamayacagini bilmedigimi soylemistim ve artik ogrendim ki losyon birakildiktan sonra sedef hastaligi tekrar cikiyormus fakat bastaki sedeften dolayi olusan kabuklanma geciyor. ALLAH'im herkese acil sifalar versin ve ALLAH'ima emanet olun.

 42. kazım akkoyun dedi ki:

  Sevgili arkadaşlarım,burda mailden ya da msn den size ilaç ismi vereceğim diyen düzenbazların hiçbirine inanmayın. hepsi sahtekar. tıp çare bulamamış bu hastalığa iki üç kendini herbalist diye bir şey sayan dengesiz mi bulacak.

  kesinlikle tuzaklarına düşmeyin. bir hekime danışın. sevgiyle halın

 43. Ali Ugur dedi ki:

  Esselamun Aleykum Ayfer Kayikci hanimefendi,
  Sizden ozur diliyorum cunku ayin 13'unde bana yazmissiniz ve size cevap veremememin sebebi bu siteye coktandir giremedigimden. Benim e-mail adresime bilgilerinizi yollarsaniz size losyonu gonderecegim INSALLAH.
  ALLAH'im acil sifalar versin ve ALLAH'ima emanet olun.

 44. Ahmet Alper dedi ki:

  ali efendi kardeşim; seni önce sakin olmaya ve terbiyeye davet ediyorum. Ağzını bozmandan ve tarafıma hakaret dolu sözler söylemenden anlaşılıyor ki çok sinirlendiğin aşikar… Önce adam ol ve terbiye sınırlarını aşma ki seni insan sansınlar bexxxx benim ağzımı bozdurma sana her cevabımda saygı ve özür çerçevesi içinde yazarak sana hakaret etmedim. bunu bilesin… ama bakıyorumda son destansı gibi mesajında “ey inançsız ve cahil ” gibi laflarla bana hakaret etmeyi bırakın. burada bana bir tane sizin losyonunuzdan çare gördüm diyen birini bana gösterin size inanayım.Umut tacirliğinden başka amacınız yok. siz yüce RABBİM in adını burada ön plana çıkararak ve RABBİM i kullanarak burada inançlı insanları kullanıyorsunuz. Yazıklar olsun sizin gibilerine. konuşmalarınızı düzeltmezseniz sizi uyarıyorum bundan sonra bende saygı sınırımı aşmak zorunda kalacağım. AKILI OLUNUZ LÜTFEN SİZİ TERBİYE VE SAYGIYA DAVET EDİYORUM.

 45. YASİN YILDIRIM dedi ki:

  Arkadaşlar selamlar ben yaklaşık 7 yıldır çekiyorum ancak geçen sene dermatoloji bölümünde ege ünversitesine yatmış tım. orada çeşitli tedavi ve sonuçlar uyguladılar ancak sonuç alınamadı, daha sonra prof sörümüz bir ilaç denedi 1 haftada 1 tane o geçirdi ve her hafta bu iğneden vurduruyorum ve sonuçu çok iyi kaşıntı falan yok ancak iğneyi geçiktirmeye başlayınca kaşıntıda artıyor olsun arkadaşlar bu iğneyi yazamıyorum ancak tel numaramı bırakayım bana ulaşırsınız şimdiden herkeslere iyi sağlık lar. tel :0539.375.02.09

 46. hasanhasan dedi ki:

  Son olarak NEOTIGASON KAPSÜL bu işte oldukça iyi ama doktor kontrolunde kullanılmalı her ilaç gibi. Asitretin etken maddesi ve yan etkisi çok az uzun vadede çok etkili
  Sizden tek ricam bitkisel ilaç adı altında para ile satılan hiçbirşeyi satın almayın tedavi yalnızca doktorların işi ve ne yazık ki bu rahatsızlık ve getirdiği çaresizlik insanı üçkağıtçıların ocağına düşürmekte
  bu arada bu siklopamin yurt dışında cilt kanseri tedavisinde kullanılıyor ama ilacın adını bulamadım daha bulursam ülkeme getireceğim ve kendi üzerimde deneyeceğim işe yararsa buraya yazarım.

 47. hasanhasan dedi ki:

  Bende uzun yıllardır bu illetle uğraşıyorum kocakarı ilaçlarının yada herbalist denen dolandırıcların büyük bir kısmını tek tek denedim.
  Arkadaş aklın yolundan şaşmayacaksın çok araştırdım bi ara siklopamin tedavisinin mucize yarattığını duydum yaklaşık 10 yıl oldu yurt dışında bu konuda oktay hocanın bi sürü patenti var ama hala iki elleriyle bi ….. neyse ağzımı bozmayayım hala yapamadılar ilacı.
  son olarak diğer tedavilere baktım metotreksat tedavisi revaçta ama yan etkisi çok siklosporin uygun biçimde kullanıldığında çok etkili, bir kaç arkadaşım (doktor doktor gezerken tanıştık) faydasını gördü
  Ben biyolojik ajan kullandım raptiva (efalizumab) 3 yıl idare etti son olarak yurt dışından iş arkadaşımda gördüm bana necrosis factor-a ajanlar kullandığını söyledi çok pahalıymış türkiyede bazı hekimler veriyor zaten sgk bu ilaç için bi sürü formalite istiyor hekimde pek yazmaya yanaşmıyor ama etkisi çok açık etanersept (enbrel) diye geçiyor her yerde
  Artık doktorlardan kortiko steroid almaktan bıktıysanız biraz sıkıştırın bu tedavilere geçin tamamen degilsede uzun süre nüksetmez umarım sizlerinde

 48. ayfer kayikci dedi ki:

  Slm Ali Ugur bey benim oglumdada sedef hastaligi var losyonunuzdan bizede gönderirseniz sevinirim saygilar

 49. AHMET ALPER dedi ki:

  ali uğur bey;
  bana sataşma…Bu foruma yazdıklarını tekrar bir gözden geçirmeni dilerim.
  1) İlk yazmış olduğun yazıda bu ilacınızın saç dökülmesi ile olduğunu yazmışsınız. Doğrumu?
  2) Tesadüfen başında hem sedef hemde saç dökülmesi olan bir kardeşimize iyi gelmiş olabilir. Buda doğrumu?
  3) Siz inatla bu ilacınızın, losyununuzun, (terkibinizin) sedef e iyi geldiğini yazıyorsunuz;
  İlk çelişki burada.
  4) Ben bir bay olarak bana "neden ilacımın terkibini vereyim bu benim icadım, siz maaşınızı bana verirmisiniz" diye cevap yazdınız. unutmayın, ama bazı bayanlara da "beni msn den ekleyin telefon numaranızı verin size ücretsiz göndereyim gibi" şeklinde yazılarınız mevcuttur.
  5) siz sadece şahsınıza olan yorumları okuyorsunuz sanıyorum!…Mehmet Bilgin beyin yazısını okumanızı tavsiye ederim.Adam ALLAH'ım için,İnsanlık için buraya kullanılan bitkileri ve yöntemi yazmış.
  6) Melek Yüzlü hanıma, Lutfiye Yedikardeş hanıma, yazdıklarınızı bir daha okuyunuz."benim bu ne lahana turşusu bu ne perhiz" benzetmemi eğer anlamış olsaydınız…
  7) Onuç beye yazdıklarınızı, ((not bu alıntı onuç beye sizin yazdıklarınızdandır:
  "benim ilacim ozellikle sedef icin yapilmistir ama kullanan kisilerin yalancisiyim ve ben reklam olsun diyede demiyorum benim urunum butun urunlerden ustun ve ben reklam olsun diye kisi ismide vermiyorum ve benim losyonumu kullanmayipta kullanmislar gibide yapip yorum yazdirmiyorum ama INSALLAH urunumu gonderdigim ve suan kullanan arkadaslar ALLAH'in izniyle faydasini gorurlerse o zaman INSALLAH burayada yazarlar ve faydasini gorupte bana donus yapanlara bile ben sirf reklam olsun diye buraya yazmalarini soylemem"))
  Yani ilacınız için burada kesin faydasını gördüm şeklinde hiçbir yorum ve benzeri bir yazıt yoktur…
  8) Ben sana komşumun durumunu yazdım sen okumamışsın bilgisayarları yok, msn adresleri yok, durumları müsait değil diyorum kardeşim sen tükçeden anlamıyormusun? Özbekçemi yazalım.
  9) Sizin; Mehmet Bilgin bey kadar insanlığınız olsa buraya yazarsınız losyonmudur, karışımmıdır neyse ilacınızın terkibi????
  Tabi kendi yazılarınızdan ve benim eleştiri yazılarımdan başka yazıların tümünü okumadığınız için;;
  10) ali efendi kardeşim,
  Lütfen UMUT TACİRLİĞİ yapmayın. Herkesin bilgisayarı yok, herkes teknolojik açıdan her imkana sahip değil. evinde 37 ekrandan başka televizyonu olmayan; apartman dairelerinin önünde biriken çöplerden beslenen insanlarımızın olduğu Ülkemizde; Ancak sizler ve bizler gibi imkanlara sahip kişiler imkanları olmayanlara yardım edecek, anlaşıldımı?
  Çünki bakın burası bir paylaşım ve yardımlaşma sitesi forumun en başındaki konu başlığı İst. Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp fakültesi dermotoloji ana bilim dalı tarafından açılmış, dikkatinizi çekerim.
  BENİ YANLIŞ ANLADIĞINIZ İÇİN SİZDEN İKİNCİ DEFA ÖZÜR DİLEYEREK… yaşınız kaç? bilmiyorum ama size hayırlı geceler dileyerek. Yazdıkalarımı iyice düşünmenizi temenni ediyor. ve
  Sizi ALLAH' ıma emanet ediyorum.

 50. Ali Ugur dedi ki:

  Esselamun Aleykum Mehmet Kut bey, Mehmet bey İNSALLAH sizi yarin msn'me ekleyecem ve sizde bana adres, telefon ve kimin adinaysa bitun bilgileri e-mail adresime yazin lutfen ve sizede losyonumu İNSALLAH kargolayacam ve sizde telefon numaranizi birakin lutfen cunku losyon elinize gectigi zaman sizide arayip losyonun nasil ve ne sekilde kullanilacagini soyleyecem. ALLAH'im acil sifalar versin ve ALLAH'ima emanet olun.

 51. Ali Ugur dedi ki:

  Esselamun Aleykum Sila Erbas hanim, Size losyonumu kargolayabilmem icin lutfen bana adresinizi, telefon numaranizi ve kimin adina gondereceksem lutfen butun bilgileri aliugur2004@hotmail.com adresime gonderin ve size losyonumu gondereyim ve ben size ALLAH'in izniyle garanti veriyorum ki basinizda ki sedef hastaligi gececek İNSALLAH ve basinda ki sedef hastaligi gecmez ise bu sitede benim hakkimda istediginizi yazin ve dedigim gibi ALLAH'imin izniyle basinizda ki sedef gececek İNSALLAH. ALLAH'im acil sifalar versin ve ALLAH'ima emanet olun.

 52. Ali Ugur dedi ki:

  Esselamun Aleykum Kenan Sahin bey, Oncelikle ALLAH'im acil sifalar versin ve eger bana adresinizi, telefon numaranizi yani kisacasi bilgilerinizi aliugur2004@hotmail.com adresine gonderin lutfen size losyonu kargolayayim ve sizi arayip losyonu nasil ve ne sekilde kullanacaginizi soyleyecegim ve ALLAH'in izniyle İNSALLAH losyonun faydasini gorursunuz. ALLAH'im acil sifalar versin ve ALLAH'ima emanet olun.

 53. Ali Ugur dedi ki:

  Esselamun Aleykum Ahmet Alper bey, Bakin siz demek ki benim yazdiklarimdan hicbirsey anlamamissiniz ve anlamis olsaydiniz boyle sacma sapan sozler yazmazdiniz ve gercekten sizin yadiniza yakisan konusmalar yapmiyorsunuz ve bu ne cumle boyle kullanmissiniz ve gercekten cok ayip ve yasiniza yakismayan konusmalar yapiyorsunuz ve size yardimda bulunmak isteyen kisilerde yardimda bulunmak istemezler ve bana yazdiginiz cumleyi gonderiyorum(bune perhiz bu ne lahana turşusu.Bizde mi buraya ismimizi bayan yazsaydık heee.) ve bunu iyi bilin ki benim icin bay veya bayan fark etmiyor onemli olan insan gibi insana yardim etmek ve gercekten insanlarin bu hastaliklarindan kurtulmalarina yardimci olmak istiyorum ve siz yazmissiniz ki komsuma yardimci olmak istiyorum ama bu yazilarinizla siz ne kendinize nede komsunuza yardimci olabilirsiniz cunku sizin yasiniza yakismayan cumleler kullaniyorsunuz. Bana komsunuzun adresini telefon numarasini ve telefon numarasini aliugur2004@hotmail adresime gonderin losyonu kargolayayim ama eger siz kendi adiniza istiyorsaniz size bana yazmis oldugunuz bu terbiyesiz yazinizdan dolayi gondermem ama komsunuza gonderirim.

 54. SILA ERBAŞ dedi ki:

  BNDE 10 YOLDIR BU İLLETLE BAŞ ETMEYE ÇALIŞIYORUM.SAÇ DERİMDE FAZLASIYLA VAR ..E OLUR İŞE YARAYAN Bİ ŞEY BİLİYORSANIZ BANA DA YARDIM EDİN….

 55. KENAN ŞAHİN dedi ki:

  ali bey bütün yazdıklarınızı okudum ve sizin iyi niyetinize güveniyorum veya bunu çok istiyorum. İstismar eden, rant sağlayan o kadar çok kişi varki daha şimdi birisi tel ile aradı bir dünya laf, o kadar belliki istismarcı olduğu anlatamam ben sizin losyonunuzu denemek istiyorum. Uzun zamandan beri sedef hastasıyım sizi ekledim msnden…

 56. ahmet alper dedi ki:

  Mehmet Bilgin bey ;
  Verdiğiniz terkibi derhal aktardan alıp komşunun kızına deneyeceğiz.Çok çok teşekkür ederiz. Allah sizden bin kere razı olsun.Allah ne muradınız varsa versin.Rabbim Sizi, ailenizi ve çocuklarınızı hertürlü keder, sıkıntıdan korusun, sağlık ve sıhhat dolu yıllar versin.

 57. ahmet alper dedi ki:

  bak Mehmet bey harbi harbi yazmış buraya;
  "Benim esimde sedef hastasiydi.Ama ayni hastaligi gecirmis birinden bir adres aldim ve o adrese gittim.Giresunda bir kisi bana bir icecek hazirladi o icecegi esim icti sedef belasindan kurtuldu.O kisinin adresini veremiyorum.Cunku bu olayin uzerinden 20 yil gecti o kisi yasar mi oldumu bilmiyorum.Yalniz aklimda kaldigi kadariyla ilacin tarifini sizlerle paylasmak istedim.Karadeniz bolgesinde TAFLAN diye dort mevsim yesil kalan bir agac varmis o agacin kabugu ve isirgan otunu kaynatip bana verdi esimde onu icerek kurtuldu.baska bir bitki varmiydi yokmuydu bilmiyorum.Aklimda bu kadari kaldi.Herkese Allahtan sifalar dilerim
  Mehmet Bilgin eklemiş. | 02.05.2012 Saat 18:23 """

  Allah rızası için sende yazıver buraya hangi ot veya bitkiyse,karışımsa yine sana dua ederiz sonsuza kadar.Tamam mı ali uğur kardeş.

 58. ahmet alper dedi ki:

  sayın ali uğur bey'e;
  ben hasta falan değilim kardeşim, benim yaşım 52. komşumun 21 yaşındaki kızında var bu hastalık.Durumları iyi değil bilgisayarları falan yok.bana internet ten bir araştırıver diye babası ricada bulundu.
  bu sizin lütfiye yedikardeş adlı hanıma yazdığınız yazıdan bir alıntı.
  "Esselamun Aleykum Lutfiye Yedikardes hanim,
  Eger bana size ulasabilecegim bilgilerinizi verirseniz sizede urunumu kargolayacagim ve dedigim gibi karsiliginda hicbirsey istemiyorum ve bana sadece DUA edin yeter."
  Bana da önce bunu "herseyden once siz bu hastaliga yakalanmissiniz"
  Daha sonra da " Siz calisiyorsunuz 1 ay boyunca hadi getirin bana maasinizin heray yarisini verin ama tabi kide vermezsiniz neden veresiniz ki ve ben neden size urunumun icerigini vereyim soylermisiniz."
  bune perhiz bu ne lahana turşusu.Bizde mi buraya ismimizi bayan yazsaydık heee.
  Neyse ben özür dileyerek sizden cevap bekliyorum

 59. Mehmet Bilgin dedi ki:

  Benim esimde sedef hastasiydi.Ama ayni hastaligi gecirmis birinden bir adres aldim ve o adrese gittim.Giresunda bir kisi bana bir icecek hazirladi o icecegi esim icti sedef belasindan kurtuldu.O kisinin adresini veremiyorum.Cunku bu olayin uzerinden 20 yil gecti o kisi yasar mi oldumu bilmiyorum.Yalniz aklimda kaldigi kadariyla ilacin tarifini sizlerle paylasmak istedim.Karadeniz bolgesinde TAFLAN diye dort mevsim yesil kalan bir agac varmis o agacin kabugu ve isirgan otunu kaynatip bana verdi esimde onu icerek kurtuldu.baska bir bitki varmiydi yokmuydu bilmiyorum.Aklimda bu kadari kaldi.Herkese Allahtan sifalar dilerim

 60. mehmet kut dedi ki:

  Ali bey losyonu kullanmak istiyorum. msn nizi ekledim. mehmet kut

 61. Ali Ugur dedi ki:

  Ahmet Alper bey efendi lafiniz bana ise sozlerinize dikkat edin ve ben sirf urunumu satmak icin ALLAH'in adini anmam ve ben sadece ELHAMDULALLAH inancli oldugum icin ve her isimde ve her adimimda ALLAH'i zikrettigimden ALLAH'in adini aniyorum ve sizin gibi bazi cagil insanlar ALLAH'i unuttuklarindan ve hastaligi vede sifayi ALLAH'in verdigini unuttugundan ALLAH'in adini bosverin zikretmeyi ALLAH'in adini unutmussunuz ve kalbiniz kararmis ve herseyden once siz bu hastaliga yakalanmissiniz ve sizin ALLAH'a daha cok yakinlasmaniz gerekir ki ALLAH'im size sifasini versin ama ne yazik ki siz anlamiyorsunuz ancak laflarla saga sola laf atiyor ve insanlari yobazlikla sucluyorsunuz asil sizsiniz yobaz ve kim size kendi urununun karisimini verir soylermisiniz ? Siz calisiyorsunuz 1 ay boyunca hadi getirin bana maasinizin heray yarisini verin ama tabi kide vermezsiniz neden veresiniz ki ve ben neden size urunumun icerigini vereyim soylermisiniz. Siz biliyormusunuz ki biz insanlik icin hicbirsey yapmiyoruz ? Siz ne yapiyorsunuz insanlik icin ve neler yaptiniz insanlik icin soylermisiniz ? Siz daha yobazlarin ve sahtekarlarin ellerine dusmemissiniz ve dusmus olsaydiniz boyle konusmazdiniz ve siz ancak gidin sahtekarlarin urunlerine milyarlar odeyin ve sahtekarlarin urunleri hicbir ise yaramasin ve paraniz bosa gitsin cunku siz bundan anliyorsunuz cunku sahtekarlarin lafi size tatli geliyor. ALLAH biliyor kimin insanlar icin birseyler yaptigini ve kimin yapmadigini ve ALLAH herkesin kalbini ve icini biliyor.
  ALLAH'im kalbinize gore ve icinizde ki niyete gore versin ve kalbiniz kotu vede niyetiniz kotu ise zaten ALLAH o niyete gore ve o kalbin temizligine gore verir.
  Bunuda unutmamak lazim ALLAH dag'a bakar dag'a gore kar verir o yuzden kalbiniz ve gonlunuz ne kadar temiz ve ne kadar iyi niyetliyseniz ALLAH size herseyin en iyisini verir.
  Size son soyleyecegim sudur ki bilip bilmeden insanlari ve insanlarin inanclarini kendinizce yargilamayin ve eger kisi ALLAH'in adini sirf urunlerini satmak icin bir bosyere telafuz ediyorsa zaten ALLAh gereken cezayi kendisi verir ve bizim gibi kullara birakmaz ve kisiler sattigi urunlerinden hicbir fayda goremezler cunku bu insan sagligidir ve para icin insan sagligiyla oynamak dogru degildir ve ALLAH hickimseye insan sagligindan sirf para kazmak icin insanlari kandiripta para kazandirmayi nasip etmesin.
  Yinede ALLAH sizede acil sifalar versin ve sizde ALLAH'a emanet olun sayin Ahmet Alper bey.

 62. ercan eren dedi ki:

  bende sedef hastasıyım fakat dirseklerimde ve dizlerimdeki ler kayboldu,yalnız ellerimin üstünde kaldı,çare olrak burdaaki yani karabük devlet hastanesindeki cilt doktoru,habibullah bey tarafından yaptırılan merhem vede hapşlar tarafıbdan kayboldu ,ellerimin üstündekilerde kaybolmuştu,ilac tedavisini durdurduktan sonra tekrara başladı,,,

 63. ahmet alper dedi ki:

  ya yazıklar olsun siz lere (Allahın ismini burada zikrederek) çare sunan yobazlara kardeşim yok e-mail yok msn bağlantısı,yok facebook adresi istemeler nedir yaaaaa yuuuuhhhhhhhhhhhhhh.
  Eğer yardım edeceksen burada yazarsın ilaçsa adını
  karışımsa, isimlerini;
  ot sa bitkiyse, adını;
  formülse, bileşenlerini;
  artık neyse, ne;
  ayıptır günahtır…
  Hem allhın ismini veriyorsunuz insanlık için se bir şey yapmıyorsununz.
  sizler müslüman değil yobaz sınız YOBAZ yazıklar olsun

 64. Ali Ugur dedi ki:

  Esselamun Aleykum Lutfiye Yedikardes hanim,
  Eger bana size ulasabilecegim bilgilerinizi verirseniz sizede urunumu kargolayacagim ve dedigim gibi karsiliginda hicbirsey istemiyorum ve bana sadece DUA edin yeter.
  ALLAH'im acil sifalar versin ve ALLAH'a emanet olun

 65. Ali Ugur dedi ki:

  Esselamun Aleykum Zeynep hanim, Ben suan Ozbekistan'dayim ve size numarami birakabilirim fakat beni aradiginiz zaman cok paraniz gider o yuzden size e-mail adresimi birakiyorum bana buradan ulasabilirsiniz.
  aliugur2004@hotmail.com
  ALLAH'im acil sifalar versin ve ALLAH'ima emanet olun.

 66. firat hollandadan dedi ki:

  selam ali ugur size nasil ulasabilirim en iyisi ben msn adresimi yazayim beni ekleyin konusalim..avasin1984@hotmail.com

 67. zeynep dedi ki:

  ali uğur bey size nasıl ulaşırız tel var mı?

 68. LÜTFİYE YEDİKARDEŞ dedi ki:

  Bende 13 yıldır. Çekiyorum sedef hastalığını gitmediğim doktor , hastane kalmadı aynı şekilde melhem verip yolluyolar.
  BENDE BU HASTALIĞA ÇÖZÜM VE İLEŞME YOLU BEKLİYORUM.

 69. Ali Ugur dedi ki:

  Esselamun Aleykum Melek Yuzlu, Eger bana size ulasabilecegim bilgilerinizi verirseniz size urunumu kargolayacagim ve dedigim gibi karsiliginda hicbirsey istemiyorum ve bana sadece DUA edin yeter.
  ALLAH'im acil sifalar versin ve ALLAH'a emanet olun

 70. Ali Ugur dedi ki:

  Esselamun Aleykum Onuc bey, Evet ofisim var Onuc bey ve Losyonumu istediginiz zaman benden istediginiz kadar tedarik edebilirsiniz ve siz Turkiye'ye gelir gelmez lutfen bana size ulasabilecegim telefon ve adresinizi ve kimin adina gonderecegimi soylerseniz size kargolarimve diger insanlar gibi ben sizden para istemiyorum ve ben bu losyonum ozellikle sedef hastaligi icin demedim ve daha onceden yazdigi gibi bu losyonum sac dokulmesine karsi ve sac cikarici ozelligi olan bir losyondur fakat sac dokulmesini durdurmak icin kullanan kisilerde sedef oldugundan ve bu kisilerde sedef hastaligi gectiginden ve bu kisiler kendileri bana donus yaptilar ve sedefede iyi geldigini soylediler ve ben cogu insanlar gibi bu isi ticarete dokmedim ve illahi bu losyon sedef icin bulunduda demedim ve ben sirf para kazanmak icin insanlara yalan soylemem ve para icin insanlarin sagligiyla ugrasmam ve insanlarin bana bedduasi lazim degil ve bunlari yazmamin nedeni ise Kemal Ascioglu beyefendinin yazisindan dolayi yazdim ve diyor ki Losyonlar'dan bahsediliyor ve Kemal bey diyor ki bilgi kirliligi var dogruda soyluyor kendileri cok bilgi kirliligi var ve ben sirf bilgi kirliligi olsun diye yazmadim ben sadece insanlar bilsinler diye yazdim ve bu losyonun faydali oldugunu soyleyen insanlar oldugunu soyluyorum ve bu da bilinsin ki hic kimse sattigi urunun icerigini kimseye vermez cunku bu urunler insanlarin ekmek teknesidir ve insanlara faydali olmak isteyen kisilerde coktur cunku bu urunler insanlarin ekmek teknesiyse bile bu urunu satan kisiler sirf ticaret olsun diye cok pahaliya satmazlar ve kisilerden almis olduklari fiyatlarin uzerine cuzu bir kar koyup satarlar ama cogu insanlar ise yaramayan urunlerini sirf para kazanmak ugruna cok pahaliya satiyorlar ama ben diger sahtekar saticilar gibi sirf para kazanmak icin insanlarin sagligiyla oynamiyorum ve insanlari kandirmiyorum. Eczanalerde cok ilaclar var ve bunlari ureten hangi firma size kendi urettigi ilaclarin icerigini ve nasil yapildigini anlatir soylermisiniz ? Ilaclarin icerigini ve nasil yapildigini soylese o zaman ilaclari piyasaya cikarmasinin anlami var mi sizce ? Suan bile kucuk firmalari ele alalim ve bitki satan kisiler var ve artik o kisiler bile kendileri artik karisim yapiyorlar farkli farkli hastaliklar icin onlar bile yaptiklari karisimleri soyler mi zannediyorsunuz tabi ki de soyemezler ama onemli olan insanlara gercekten faydali olan ve gercekten netice veren ilaclari bulmalari ve insanlara faydali olmalari onemlidir ve dedigim gibi ben demiyorum benim ilacim ozellikle sedef icin yapilmistir ama kullanan kisilerin yalancisiyim ve ben reklam olsun diyede demiyorum benim urunum butun urunlerden ustun ve ben reklam olsun diye kisi ismide vermiyorum ve benim losyonumu kullanmayipta kullanmislar gibide yapip yorum yazdirmiyorum ama INSALLAH urunumu gonderdigim ve suan kullanan arkadaslar ALLAH'in izniyle faydasini gorurlerse o zaman INSALLAH burayada yazarlar ve faydasini gorupte bana donus yapanlara bile ben sirf reklam olsun diye buraya yazmalarini soylemem ama INSALLAH losyonumu kullanan kisiler gercekten ALLAH'in izniyle losyonun etkisini gorurlerse burayada kendileri yazarlarsa kendilerinden ALLAH razi olsun ve SayinKemal Ascioglu siz bana size ulastirabilecegim bilgilerinizi yollarsaniz size losyonumu kargolayacagim ve karsiliginda hicbirsey istemiyorum ve eger bu losyondan sonra sizin agrilariniz ve kasintilariniz gecmezse o zaman istediginizi soyleyin ama tabi ki ilk once sizde ki sedef hastliginin nasil ve nerelerinizde oldugunuz yazarsaniz ona gore ben size bu losyonun nasil ve ne sekilde kullanilacagini yazarim sizde o sekilde kullanirsiniz ve ALLAH'in izniyle sifa bulursunuz.
  Herzaman dedigim gibi niyet bizlerden sifa ise ALLAH'tandir o yuzden herseyi ALLAH'tan istemek lazim.
  ALLAH herkese acil sifalar versin.

 71. KEMAL AŞÇIOĞLU dedi ki:

  BENİM ABLAM SEDEF HASTASI.GİTMEDĞİ DOKTOR KALMADI. AĞRI VE KAŞINTILAR ÇOK .BİR İLAÇ BULAMADIK.BÜTÜN İLAÇLARI KULLANDI GİBİ .AMA HALA HASTALIK DEVAM EDİYOR KİMSE BİLGİ VERMİYOR.MAİL ADRESİ VERİYOR.BİLDİĞİN VARSA BURAYA YAZIN DA HERKES FAYDALANSIN.LOSYONLARDAN BAHSEDİLİYOR. BİLGİ KİRLİLİĞİ VAR.KİMSE KULLANDIĞI İLAÇDAN FAYDA BULAMAMIŞ ANLADIĞIM KADARIYLA.BÖYLE YAŞAMAYA DEVAM İNŞALLAH BULUNUR DA HERKES RAHATLAR BİLGİSİ OLAN VARSA MAİL ATSIN DİYORUM AĞRI VE KAŞINTILAR ÇOK

 72. YAZ SELİ dedi ki:

  BİRAZ ÖNCE GOOGLE’DAN ARAŞTIRIRKEN BİR SPREYDEN BAHSEDİLDİĞİNİ OKUDUM. ARAŞTIRDIM. ÇOK İŞE YARIYORMUŞ… ADI: SDF SEDEF PSORİASİS ANTİBAKTERİYAL LOSYON DİYE GEÇİYOR. 55 TL İMİŞ. SEDEF LOSYONU 2011 DİYE YAZIN ÇIKIYOR BİLGİLER. DROGPA ORG. ADLI BİR SİTEDEN SATIŞ YAPIYORLAR. TLFN NO: 0 533 661 74 xx… BEN DE YARIN ARAYACAĞIM ŞİMDİ GEÇ OLDU. UMARIM HEPİMİZ İYİLEŞİRİZ…

 73. YAZ SELİ dedi ki:

  ARKADAŞLAR ARDIÇ KATRANI SEDEFE ÇOK İYİ GELİYOR. SAF VAZELİNLE KARIŞTIRIP SÜRÜN, BİR SAAT SONRA YIKAYIN VE BOLCA NEMLENDİRİN. SABAH AKŞAM UYGULAYIN BUNU. YARALAR DÜZELENE KADAR DEVAM EDİN…CİLT KURUYUNCA ACIR VE KAŞINIR, SÜREKLİ NEMLİ TUTUN. BİR DE ARDIÇ KATRANININ SABUNU VAR, AKTARLARDA BULABİLİRSİNİZ. ONUNLA YIKAYINCA KAŞINTISI DA AZALIYOR. BEN DE BİR SİTEDE BULDUM. DENEYENLER İYİLEŞMİŞ. ÖZELLİKLE DE SAÇINDA SEDEF OLANLARDA BİR DAHA ÇIKMAMIŞ… ÇÖREK OTU YEMEK DE ÇOK İYİ GELİYORMUŞ. ALLAH HEPİMİZE YARDIM ETSİN…

 74. melek yuzlu dedi ki:

  benım 9 yasında yegenım var sedef hastası ve durumu cok kotu cocuk olcem dıye sayıklıyor ve ne ılac kullandıysak olmadı yardım edecek fıkır verecek olursa sevınırım ALLAH RIZASI ıcın lutfen…

 75. onuc0bir dedi ki:

  ali calismaniz varmi dememden kasit yani bi buronuz ofisiniz birseyiniz varmi.biz sizin losyonunuzu almak istesek nerden bulabiliriz. sagolun allah razi olsun cevap vermissiniz hepsine.ali bey msn adresiniz var bizde.biz suan yurt disindayiz.haziranda turkiyeye gelecegiz.insallah haberlesiriz.bi denemek isteriz.

 76. cihan akseki dedi ki:

  arkadaşlar ali uğur beyinkini bilmem ama hollandan fırat a kesinlikle inanmayın çünkü ben 1 ay kullandım tam geçmişti sevinmiştim fakat 3 gün sonradaha fazlasıyla geri çıktı hemde kıremlerin üzerini kazıyıp gönderiyodu bir sürü param gitti.AMMAN DİKKAT ARKADAŞLAR.arkadaşlar birde ben çok uzun yıllardır sedef hastasıyım ne kadar ilaç kullandımsa hep geçti ama kısa süre sonra daha fazlasıyla nüksetti bize lazım olan kalıcı iyileşme gerisi boş bence ALİ BEYİN LOSYONUNU deneyen arkadaşların kullanıp en az 6 ay tekrar nüksetmez ise burada paylaşılsını rica ediyorum…

 77. firat hollandadan dedi ki:

  selam evet arkadaslar bende hollandada yasiyorum ve sedef hastsiydim afrikadan benim komsum bana bir krem getirmisti o zaman yani 2005 te ayni kremden yaklasik 7 yada 10 kisi kullandi ayni kremi bazilarina geldi iyilestiler cunku her insanin derisi ayni degildir ben mesela 7 yil oldu kurtulali ve geri gelmede olmadi ne bileyim iste kimisi diyor sedefe care yoktur diye ben inanmiyorum arkadaslar msn ..avasin1984@hotmail.com

 78. Ali Ugur dedi ki:

  Merhaba Onuc bey, herhangi bir calismaniz var mi demenizde ki soruyu anlamadim ve calisma olarak losyonumu verdigim kisilerden olumlu cevap aldim ve suan sedef hastasi olan iki kisiye daha verdim ve o kisilerinde losyonu kullanmasini ve bana donus yapmalarini bekliyorum ve suan Adana'da losyonlarim var ve yukarida yazdigim gibi ben sadece satmak icin satmiyorum ve benim amacim ilk basta insanlara faydali olabilmek ve hayir Dualarini almak ve calismada ki kastiniz su ise cevaplayayim ve bu losyon ozellikle sedef hastaligi icin yapilmis bir ilac veya losyon degil bu losyon sac dokulmesine karsi ve sac cikarici ozelligi uzerine yapilmis bir losyondur ve bu losyonun sedef hastaligina iyi geldigini ve sedef hastaligini gecirdigini bilmiyordum fakat kullanan kisilere ne tur faydasini gordugunu sordugumda kendileri bana sedef hastaligi oldugunu ve kullandiktan sonra gectigini soylediler ve sayede ogrenmis olduk ki bu losyon sac dokulmesine ve sac cikariciligi disinda sedef hastaligina iyi geliyor ve geciriyor ALLAH'ima sukur ve dedigim gibi ben sirf para kazanmak icin degil ben ilk basta insanlara ALLAH rizasi icon yardim etmek istiyorum ve sizde biliyorsunuz ki ben bu losyona para bagladim ve giderlerimi cikarmam lazim ve ben bazi veya cogu insanlar gibi devami gelmeyen ve bir urunu satarken bir defaya mahsus saymiyorum ve ben losyonuma ALLAH'a sukur guveniyorum ve benim urunumu alan bir kisi tekrardan aliyor cunku herkes cok memnun urunumden ALLAH'ima sukurler olsun. Sizinle soyle yapalim ben sizden hicbir kurus almadan size gonderecem ve sizde alin kullanin ve bana neticeyi soylemeniz kafi ve İNSALLAH etkisini goreceksiniz ve etkisini gordugunuz zaman lutfen bana yazin ve kargo karsiya tarafa ait sekliyle gonderecem ve siz kargoyu kendiniz odersiniz ve bana Dua etmeniz kafidir ve suan baska bir olac veya krem kullaniyorsaniz birakin ve benim losyonu kullanin neden derseniz cunku ALLAH'in izniyle benim losyonub faydasini goreceksiniz ve sonradan demeyesiniz ki acaba bu sedef hastaligim kullandigim bu ilaclardan mi yoksa losyondan dolayi mi gecti diye suphelere kapilmayin o yuzden butun herseyi birakin ve BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM deyip losyonu surmeye ve kullanmaya baslayin lutfen. Sizde ki sedef hastaligi hangi bolgede ve sizi nasil rahatsiz ediyor ? Ve bu arada bana losyonu gonderecegim adresi, telefonu ve kargoyu teslim alacak kisinin bilgilerini yazin lutfen ve bende size İNSALLAH losyonu gonderecem. Simdiden gecmis olsun ve bunu iyi bilelim ki ne istersrk isteyelim herseyi ALLAH'tan isteyelim ve Hastaligida veren Sifayida veren ALLAH'tir o yuzden benim losyonu kullanirken bile sifayi ALLAH'tan isteyin ve ALLAH'im size sifa verecektir ve bu sifayida cogu zaman kullari araciligiyla verir o yuzden bizler birer kullariz ve cogu hastaliginin sifasini kullarinin araciligiyla veriyor ve ALLAH'imin izniyle benim bu losyonu kullandiginizda sedef hastaligindan kurtulmus olacaksiniz ALLAH'in izniyle İNSALLAH.

 79. onuc0bir dedi ki:

  ali bey simdi sizin bir calismaniz varmi, yani bu ise devam ediyomusunuz. urunleriniz varmi? varsa ucreti nedir? biraz aydinlatirsaniz memnun oluruz.

 80. Ali Ugur dedi ki:

  Selamun Aleykum Arkadaslar, Buraya yorum yazmamin nedeni Sedef hastaligini arastirmak icin girdigim sayfalardan biriside bu sayfa oldugundan sizlere yazmak istedim ve isteyen inanir ve istemeyende inanmaz ve bunuda cok iyi bilin ki ben ne para icin nede baska birsey icin insan sagligini tehlikeye atmam ve oncelikle ben ALLAH'tan cok korkan bir insan oldugumdan kimseye ne yalan soylemem cunku yaptigim herseyin hesabini verecegimden hickimseye yanlis yapmam ve yalanda soylemem ve sizler diyebilirsiniz ki neden direkt konuya gecmiyor diye ve hemen gecmedim cunku belki inanmayacaksiniz ama bilmeden ALLAH'ima sukur bu Sedef hastaliginin caresini buldum ve sizinle paylasmak istedim ve suan size Ozbekistan'dan yaziyorum. Ben 5-6 yildir Ozbekistan'da calismaktayim ve bundan 3 yil once Ozbekistan'da Tashkentte tanismis oldugum Tatar kari-kocayla tanistim ve kendileri tabipler ve ben kendileriyle sans eseri tanistim ve uzun suredirde dostlugumuz devam ediyor ve ben sac dokulme sorunu yasiyordum ve kullanmadigim ilac kalmamisti ve hocbiri fayda etmedi ve kendileriyle sohbet esnasinda sac konusu acildi ve dediler ki istersen sana sac dokulmesine karsi 100% otlardan sac losyonu yapabiliriz sen kullan cok memnun kalacaksin dediler bende kabul ettim ve bana sac losyonu yaptilar ve bende kullandim cok kisa surede sac dokulmem durdu ve yeni yeni saclar cikmaya basladi ve ben calistigim is yerinde ki butun calisanlara verdim sac sorunu yasayan yasamayan herkese ve kullananlarin hepsi memnun kaldilar ve herkese sordugumda ne etkisini gordunuz diye ve herkesten farkli fatkli cevaplar aldim ve sac dokulmesini durdurmasindan ve yeni sac cikarmasindan haric sacta ne kadar kepek olursa olsun en fazla 3 kullanimda butun kepegi yok etti ve losyonu verdigim arkadaslarindan bir bayan arkadas losyonu kiz arkadasina verdigini ve kiz arkadasinin kullandigini soyledi ve kiz arkadasimin sac derisinde bir hastalik varmis ve bu hastalik gecti dedi ve ben sordum sacinda hastalik nedir diye bende bilmiyorum dedi ve ben uzerinde durmadim ve birdaha sormadim ve sac dokulmedini kisa surede durdurdugundan bu ticarete atildim ve Turkiye'ye temelli donus yaptim ve kendime bir firma actim ve Saglik bakanligindan izin aldim ve ilaci satmaya basladim ve Adana'da cogu eczane'ye dagittim fakat insanlar urunu bilmediklerinden diger firmalarin televizyonda reklamlari oldugundan reklami verilen urunleri aldiklarindan bende bekledigim satisi yapamadim fakat bayagi cok sattim ve losyonu kullananlardan bir kisi bile losyondan memnun kalmadim demedi ve Adana'da arkadasin birosi bana hani sen kepek en fazla 3 kullanimda biter demistin ve arkadasin birine verdim bir haftada – on gunde kepegi bitti dedi bende bu imkansiz dedim ve bir hafta cok uzun bir sure dedim ve losyonu kullanan arkadasi cagirdik ve arkadas geldi ve kendisi sacindakinin kepek olmadigini deri hastaligi oldugunu soyledi ve sacinda ki sorunun ne oldugunu sordum kendisi hic doktora gitmedim dedi o yuzden bilmiyorum dedi ve insanlarin oldugu yere ve bir topluma giremiyordum dedi cunku bu sacinda ki hastalik deri uzerinde beyaz bir tabaka olusturmustu ve bu beyaz tabaka ve kasinti gecmisti ve bende tekrardan Ozbekistana donus yaptim fakat losyonlari satmasi icin arkadasa isi teslim ettim ve Ozbekistana gelince losyonu verdigim bayanin biri beni aradi ve uzun suredir beni aradigini ve ulasamadigini soyledi ve ben ne oldu diye sordum kendiside bana losyon ihtiyaci oldugunu soyledo ve bende tamam gonderirim defim ve kendisinde ki etkisini sordugumda sac dokulmesinin durdugunu saclarinda hizli bir sekilde uzama oldugunu ve en onemlisi sacinda ki hastaliginin gectigini soyledi ve ben ne sorunu vardi diye sordugumda kendisinde yani sacinda sedef hastaliginin oldugunu soyledi ve bu losyon sayesinde gectigini soyledi ve kendisine ne kadar surede gectigini sordugumda 2 ayda gectigini soyledi daha sonra Kazakistana gonderdim satmak icin sac dokulme sorunu yasayanlara satmak icin ve losyonlari gonderdigim Kazak arkadasa insanlarda ki etkilerini sordugumda herkes cok memnun dedi ve sac dokulme sorunu herkeste bitti ve kepegi olan herkes kepekten kurtuldu dedi ve losyonlari kullananlardan bir kisinin sacinda sedef hastaligi oldugunu soyledi ve bu kiside losyonu kullandiktan sonra sedef hastaliginin gectigini soylemis ve bu hastaligi incelemeye basladim ve sedef hastasi olan insanlar aramaya basladim ve birgun calistigim sirkete yardim istemek amacli bir bayan geldi ve kocasinin calismadigini soyledi ve calisamamasinib nedeni butun vucudunda sedef hastaligi oldugunu soyledi ve saclarinda dahi oldugunu soyledi ve bende bende ki losyonlardan bir kacini calistigim sirkete gelen bayana verdim ve kocasinin kullanmasini soyledim ve aradan 1 ay gecmesine yakin bayani aradim ve sirkete cagirdim ve kocasinin durumunu sordum ve kocasi ALLAH'ima sukur rahat uyuyormus ve hastaliginin gectigini ve sadece suan vucudunda kirmizilik kaldigini soyledi ve losyonu kullanmaya devam ettiklerini soyledi ve ben neden dolayi uyuyamiyordu diye sordugumda kendisinin cevabi soyle oldu ve dedigine gore sedef hastaliginin bulundugu sirt bolgesinde ki agrilardan dolayi uyuyamiyormus, cok kasiniyormus ve vucudunda ki deri beyaz renkteymis ve dokuluyormus fakat bu losyonu kullandiktan sonra vucudunda ki ve sacinda ki sedef hastaliginin gectigini ve kirmizilik kaldigini soyledi ve suan ALLAH'a sukur hasret kaldigi uykuya kavustu rahatca uyuyor ve en onemlisi vucudunda ki kasintidan, derinin beyaz sekle donusup dokulmesinden ve sedef hastaliginin bulundugu bolgelerde ki agrilardan kurtuldugunu soyledi ve bu soylediklerim dogrudur ve ilk basta yazdigim gibi isteyen inanir isteyen inanmaz ama ALLAH'ima sukur soylediklerim dogrudur ve sizlerde bilirsiniz ki bilim adamlari bir hastaligin ilacini bulayim derken hic beklemedikleri bir hastaligin caresini buluyorlar ve bu losyonu yapan dostlarim sac dokulmesine karsi ve sac cikarici ozelligi olan bu losyonu yaptilar fakat bu losyon ALLAH'in izniyle sedef hastaliginada bir care ve umut oldu. Sormak istediginiz sorular olursa lutfen bana e-mail adresinden ulasabilirsiniz ve ben sizlerin sorularinizi cevaplayacagim İNSALLAH. E-mail adresim: aliugur2004@hotmail.com ALLAH'ima emanet olun ve herkese ALLAH'im acil sifalar versin ve hastaligida veren sifayida veren ALLAH'tir.

 81. Soner Elbirlik dedi ki:

  niye msn lerle uğraştırıyonuz ki milleti buraya yazsanız ya çokmu zor ben samimiyetinize inanmıyorum allah rızası için olsa buraya yazarsınız arkadaşlar unutmayınki sedef tek tip bi hastalık değil bunun çeşitleri var birine bi ilaç iyi geldi diye sizede iyi gelecek diye bişey yok allahtan dileğim bütün hastalara acil şifa versin HZ . Muhammed s.a.v. efendimizin yüzü suyu hürmetine amin.

 82. Merih SAVAS dedi ki:

  biriniz mesaj atın merhem adı vereyim diyorsunuz biriniz mesaj atın Allah rızası için söyleyeyim diyorsunuz burada direkt yazmak çok mu zor kardeşim fikri olan, tecrübesi olan paylaşsın o zaman bu kadar basit

 83. emine dedi ki:

  öncelikle sn ömer er kardeşim amin sn ismail öztürk kardeşim benim 13 yaşında oğlum var 4 yıldır sedef hastasıbenim oğlumuda çok doktorlara götürdüm hemen hemen aynı ilaçları verdiler çare bulamadım bitkisellerde çare aramaya başladık tansalp ve nutruway bitkiselilaçlarla tanıştı 6 şar ay kullandık yine bir sonuç alamadık allah rızası için diyosun ozaman allah rızası için bu sayfaya anlatamazmısınız biz bilgi sa yarı pek fazla kullanamıyoruz randevu alacak kadar za ten bu sayfa ilende böyle karşıma geldi allah ras getirdi in şallah herkeze geçmiş olsun inşşallah

 84. ismail öztürk dedi ki:

  ya arkadaşlar deminden beri yazıları okuyorum herkes bir şey söylüyor bende sedef hastasıydım iyileştim ilgilenen arkadaşlar varsa mail atsın sadece bunu allah rızası için yapıyorum onlara anlatayım msn&mail :atombilgisayar01@hotmail.com

 85. Ömer Er dedi ki:

  Allah (cc) yardım et ,bu derdi yaratan da sensin ,dermanını yaratanda sensin.Dermanı bulmak nasip et.Ya rabbi en sevgili kulun Hz Muhammet sav yüzü suyuhurmetine Amin…

 86. elçin karatepe dedi ki:

  ben 20 yaşındayımmm yaklaşık 5 – 6 senedir saç derimde sedef hastalığı var ve gün geçtikçe aşağıya doğru inmeye ve yayılmaya başlıor bu durum beni çok rahatsız ediyor denemediğim ilaç kalmadı lütfen bana yardım edebilirmisiniz???

 87. naim bektaş dedi ki:

  bir kremle bitiyosa ben okremle duş alırım okadar kolaysa banada atın bu kremin ismini lütfen kimse bu hastalıktan benim kadar alacaklı degildir önce benim kurtulmam şart 🙂 🙂 🙂 ya arkadaş lar kronik bir hastalık taşıyan arkadaşlarım akıllı olun bu hastalık ençok para tuzagına meyilveren haslıktır çapa da bu hastalıkla ilgili poliklinikler var yapınıza göre tedavi uygulanıyo başarılı olan hastalarvar abim abimin oğlu iyleşti ben ve halam hala taşıyoruz siz siz olun çapadan bir randevu alın vallahi beni denek hasta olarak kabul etsinler giderim novlacakya hayatın engüzel yılları geçmişzaten cocunu sever ken baba bune düştüm oğlum diyosun dedimde yani 2 yılsonra baba bunlarne cicek olum diyosun denize gitme kapalı ışık sevişmekten başka çareyok bisedeflinin eniyi dostu rakı ve balık balık iyi dir rakı mayasızdır valla nebiliyim bazen benden vazgececek gibi oluyo ben vaz gecemiyorum özlerimdiye bunca senenin hatrı varyani :)))) baktım iki yüzüm gülüyo bak sen bukar iyiken ben giderim dergibi yapıyo neyapıyım hemen üzüntüden teselliye geliyo namussuz sedef terjübeli taşıyıcıdan tavsiyesize bolbol sinema eylence rakı balık gülmek agızdolusu ama ve tabiki yapabiliyosan hergün sex vucut cıldırıyo kendine geliyo bebek gibi bakıcan kendine arkadaş yoksa kimse bakmaz sana kendine vakit ayır hepsi bu ve kremini sürmeyi unutma herduştan sonra istedim bu diyosan ben kadıköydeyim bektasc@hotmail.com

 88. Tarık Kartan dedi ki:

  Sayın Şenol Kılıç
  Lütfen kremin adını gönderebilir misiniz. Teşekkürler.

 89. asuman tunalı dedi ki:

  3 yıldır sedef hastasıyım birtek termal kaldı yapmadığım onu da yaptıktan sonra ne yaparım bilmiyorum.şeker troid ve sigaraya bağladılar sigarayo bıraktım ama diğer rahatsızlıklarımı nasıl bırakacağım? bari ismini güzel koymasalarmış sedef?

 90. guttate psöriazis dedi ki:

  hepsi herşey boş herbalisler tıbbi tedavilerde odak noktalarından çoğalıyor ürüyor yayılıyor yıllarca biz sadece baskılıyabiliyoruz tıp çözemiyor yada baskılıyor. sedef hastasıyım diyipte iyileşmiş kimse yok kronik bir hastalık onunla yaşamayı öğrenin şikayetlerinizi azaltıcı tıbbi tedavileri siz alın dr nizin önerdiği değil siz daha iyi biliyorsunuz . gecmiyecek bu kesin sadece aralıklı rahatlıyacaksınız genetik bir eksiklik oluğu kesin ve yediğiniz içtiğinizle kesinlikle ilgili .stres kesinlikle bir kısır döngü girince çıkılmıyor.sizi sitrese sokan sedef hastalığı bunu unutmayın . hayat herşeye rağmen güzel paranızı boşa harcamayın kronik hastalık asla gecmez .çoook üzgünüm.

 91. Serhat Demir dedi ki:

  merhabalar.. ben kendimi bildim bileli babam bu illetle uğraşıyor.. Bacağında ve kollarındaki lekelenmeler için 5-6 yıl önce bir tedavi uygulandı ve 1 yıl kadar rahat etti.. uygulanan tedavi hem merhem hem serum tedavisiydi.. lekelerin üzerine merhemler sürülüyor naylon streç’ler ile hava alması engelleniyor ve belirli bir süre o şekilde kaldıktan sonra serum veriliyordu vücuduna. Bu tedavi için 1 hafta kadar hastanede yattı hatta.. Ama verilen pehrize uymadı ve 1 yıl geçmeden tekrarladı. Şimdi yüzüne de sıçramış durumda.. Gördükçe daha fazla stres yapıyor.. Morali bozuluyor ve agrasifleşiyor.. Aynı hastalık abimde de var.. Ellerini açamıyor neredeyse.. Arabanın direksiyonunu tutmakta zorlanıyor. ayrıca kuyruk sokumunda kolunda ve dizindede var.. 🙁 Allah rızası için bir doktor adı önerin.. Bir ilaç ismi söyleyin.. Samsun’da ikamet ediyorum, gerekirse İstanbul-Ankara’ya götürebilirim tedavi için.. Yeter ki şifa bulan birileri iyi niyetiyle yardımcı olup şifa buldukları doktorları ve hastaneleri paylaşsınlar.. awrasha55@hotmail.com

 92. Ahmet Bolatcan dedi ki:

  Şenol bey mail adresinizi yazarsanız kremin ismini öğrenmek istiyorum.yada siz bana mail atarsanız çok sevinirim.Allah herkese şifalar versin. bolat.can@hotmail.com

 93. tülay baskan dedi ki:

  e-mail adresim tulayson1@hotmail.com

 94. tülay baskan dedi ki:

  10 yıldır sedef hastasıydım.denemediğim hiçbirşey kalmadı.ama basit bir kremle geçti gitti.çok şükür.bana e-mail adresimden ulaşabilirsiniz kremin ismini yazarım.herkese acil şifalar.

 95. senol kılıç dedi ki:

  arkadaşlar ATABAY GUVELOĞLU adındaki kişinin xxx olduğu kanıtlanmıştı. neden hala bu isim ve kızı etrafından ticaret yapmaya çalışıyorsunuz. bırakın bunları siz zaten hasta bile değilsiniz. yalan yanlış yazarak hastaları yönlendiriyorsunuz. çaresiz insanları tuzağa düşürmeye çalışıyorsunuz.

 96. KADİRCAN KARA dedi ki:

  şimdiiye kadar hep okudumm yazılan yorumlarıı ve hep düüşündüm içleriden birinde şifa bualbilrimyim diee biliyorum sizde benim nietimle okudunuzzz şunu sölemek istiyorum stres etkiliyoo diyolarr su hayat stres yapılmıcak hiç bi şey yok keşkeHalinize şükretin diyolarr ama sunu düşünmolar sedef her çıktğında psikoljimin bozludğunu bedenen olmasa bile ruhsal çöküntümüz oluyoo Sedefe çare olsa da yeni bir bulus olsa da bunu önünü kesen bi sürü kişiler ndn o deli igbi satılan merhem leri ve krem lerii varr Diyorumkii Onlarıı Allaha havale ediyorum Sizlere ve Baanada Acil şifalar diliyorum Allah BÜYÜKTRÜRR KADER ARKDASLARIM SUAN 21 YASIDNAYIM AMA KEŞKE 70 YASINDA OLSAYIM DİYORUM …

 97. Ayla Akbaba dedi ki:

  Hani 9 eylül den izmirde iki prof.çare bulduk demişlerdi.Ne oldu? Tık yok henüz.İki günde geçivermişti..Patent derken unuttuk heralde..!

 98. esen dedi ki:

  slm tam 23 senedir sedef hastasıyım çok zorluktan geçtım kabullenmem zor oldu ılk cıktıgı zamanlar koca koca plak lar dokuluyor kasınıyor cok doktora gıtmedım once koca karı ılaclarını surduler yedırdıler ıcırdıler ama nafıle her gecen gun daha kotu oldu 11 sene once tesadufen duymus oldugum dr ısmı benım hayatımı tamen deyıstırdı ılk fırsatta kendısıne gıttım hastalgınız sedef dedı tedavısı hem war hem yok uzun cok uzun surcek tedavı beklıyor senı dedı ewet dedıgde oldu once ıgne tedavısı gordum gectı tabı ben havalar ucuyurm cıkmaycak dıyorum tahmın edebılcenız gıbı cıktılar tekrar konturole gıttım bu tedavı hafıf geldı sana baska tedavı uyguluyalım tama ne hap kullanacaksın olur dedım tek gecsın herseye razıyım ama bu ılac cok agır dayanabılcekmısn dedı dayanırım dedım normalde 4 kutu kullanılan ılcacı ben 14 kutu ıctım ne acılar cektıgımı anlatamam allah kımseye yasatmasın derım sadece yaralırımmı kuculduler azaldılar ama tamamen gecmedıler hala warlar 6 senedır kendı kendımın doktoru oldum ılk ısım ılacı bırakmak oldu ılacın yan etkılerını atmam tam 3 sene surdu sımdı sadece kerem suruyorum su anda o kadar ıyı durumdakı hıc yok sayılır bunca sene ıcınde anladıgım tek sey kendı doktorunuz olcaksınız basaka care yok kesın cozum bunulana kadar beklıycez ama sedefle yasamak zor hayatınız engellıyor kısıtlama getırıyor sosyal deyıl a sosyal oluyorsunuz buda bızım yaptıgımız bırsey deyıl ortam bunu getırıyor malesef ama ınsan ogluyuz bunada alısyoruz nasıl rahat we mutlu oluyorsanız oyle yasayın tebı ne zamana kadar hayat dur dıycez bılmıyorum innşallah en kısa zamanda caresı bulunurda bızde hayatta erteledımız cok seylerı yarısınıda olsa yapabılme fırsatı bulalım acı ama bız sedeflılerın gercegı bu beklemek o gun gelcekse beklemekde guzel yeterkı gelsın……….

 99. aylin yitik dedi ki:

  bende 16 17 yıldır sedef hastasıyım bir mucize gibi döndu sanki alahıma çok sukur…
  ilk önce asitli içecek cay kahve içilmiycek. adanada doktor ATABAY GUVELOĞLU bitkisel ilaçla tedavi verdi şimdi hiç bişey yok bebek vucudu gibiyim ilk kez mutlaka gitmenizi tavsiye ediyorum gidin kurtulun..
  unutmayın stresten uzak durun kiimi görsem tavsiye ediyorum internettede var sayfası

 100. feiz kemerbaş dedi ki:

  selam ben ılk babam vefat edıp esımden bos tşkler
  andığım 98 yılında sedef oldum o 6 ay surmustu cunkı ben o ara piskolojık tedavı oluyordum sonra kızım amerıkaya gıdınce tekrarladı tam 4sene cerahpasa dermotolojıde ısın tedavısı dahıl her turlu dra da gıtım bıtkıselde kulandım sadece sıvas cermıkte[kangal] da balıklı gole gıtım ve 21 gun sonra doduğumde hıc bır seyım kalmamıstı kı tum drların ıtırazına rağmen gıtım doktorlaırmız ıtıraz edene kadra ordakı suyun ıcındekı mıneralerı madelerı her ne varsa ıncelensee de okadar hasta sıfa bulsa lutfen on yargıyla yaklasmayın benım gorduğum bır suru ınsan var ığlesen

 101. mehmet ateş dedi ki:

  ben 6 yılık taşıcıyım BUHASTALI GI VETUM HASTALAR BAKIYORUM %75 SIGAR İÇİYOR BENDE İÇİYORUM VE ENONEMLISIDE DİYET BEN DİYET TUTTUM DA BAY BIR SONUYOR VEBAZEN VUCUDUM DA GEÇTIYI BILE OLUYOR ONUN İÇİN SİZ LERDE DİYETUTUN DİYET TUTUTNUZDA FAYDASINI GORECEKSINIZ ÇOGU DOKTORLARDA GEÇMEZ KALICI DIYOR ASLINDA ÇOK YANLIŞ BİR ŞEY DIREK HASTAYI SITRESE SOKUYORLAR SUNU UNUTMAYIN BUHASTALI BIRBAŞKASININ YARDIMIYLADEYIL KENDİ ÇABANIZLA GEÇİRİSİNİZ BUNUU KAFANIZA SOKUNBENI DINERSENIZ DIYET 4 5AY TUTUN FAYDASINI GORECEKSINI SİZE BUKADAR SOLUM SORUSU OLAN BIRŞEY SORMAK ISTEYN BANA FACEDEN MSAJ ATSIN BUMSN DEN FACEDE BULA BILIRSINIZ BENI (mehmet_kader_siz@hotmail.com

 102. MEHMET ATEŞ dedi ki:

  ARKADAŞ LAR BEN ASLIN DA ÇARESINI BUL DUM 0xxx

 103. behzat yılmaz dedi ki:

  32 yıldır sedef hastasıyım caresini bulan haber versin lütfen

 104. Ayla Akbaba dedi ki:

  Bu zamanda bu illet hastalık..!Ben tıp adamlarını sorumlu tutuyorum.O kadar çok insanda varki sedef.Nasıl olurda görmezden gelinir düşünemiyorum.Seneler öncesinden beri insanlarda ver,çaresi yok.Cüzzam bile kontrol altına alınabiliyor.Sedefe dur denemiyor.Lütfen artık kesin çözüm.Lütfen..

 105. akif Yücesan dedi ki:

  Bende çocukluktan beri ufak tefek deri döküntüleri olurdu ancak son 1-2 yıldır artık artmaya başladılar. en iğrencide penis bölgesinde ve kuyruk sokumunda olanı. hayatımı mahfediyor. oturamıyorum yatamıyorum. cinsel hayatımı açıklamak bile istemiyorum. kulaklarımın içinde bile çıkar oldu. tırnaklarım mahvolmuş durumda.

  doktor fobisi biri olarak sonunda dayanamayıp geçen ay doktora gittim. cilt kanseri olduğumu sanıyordum. doktor gorur görmez tam talebelik bir vakasın. sedef hastası olmuşsun diyince sevinmedim desem yanlış olur.
  bir kaç merhem ve ozonlu zeytinyağı verdi. 3 gunde neredeyse yuzde 90 azaldı derideki kızarıklık ve pullanmalar. gerizekalı olduğumdan mütevellit birazcık düzelince tek tük kullanmaya başladım ilaçları. tabiki yeniden hortladılar. eski halinden bir farkı kalmadı. şimdi ilaçları her gün sürüyorum ama fayda yok.

  bu kortizonlu ilaçlara karşı hastalık bir savunma mekanizmasi geliştiriyor sanırım. yeni bir sedef merhemi aldım eczaneden yine azalma oldu ancak 2-3 gun sonra yeniden çıkıyorlar!

  bu hastalığın bende vukuu bulduğu son 2 yıl içinde şirket içinde çok sorumluluk gerektiren bir yere geldim ve stresin bini 1 para! gece uykularım kaçıyor gündüz akşama kadar koşturmaca! ne kadar stresli olursam o kadar azıyor bu hastalık.
  azdıkça moralim bozuluyor.

  önerim: eğer bu hastalığın belirtilerini yaşayan birileri varsa anında iş değiştirsin, eşi sorun çıkarıyorsa eşini değiştirsin! hayatında onu mahveden ne varsa hayatından çıkarsın. anne babasıysa başka bir şehre taşınsın. önlemini almazsanız hastalık vucudunuzu sarıyor. verdiği acılarsa anlatılamaz.

  dirseklerimden başladı kasıklarıma ordan saçlarıma ordan kulaklarıma tırnaklarıma kuyruk sokumuma kadar!

  ilaç ismi soran arkadaşlar var: hastalığın tedavisi olmadığı için sadece gorunur etkilerini azaltan ilaçlar mevcut. bazı hastanelerde ışın tedavisi falan yapılıyormuş ama kaynağı sizde ışık ne yapsın!

  tamamen duzelenini görmedim daha. o yuzden herhangi bir eczaneye gidip alacağınız Psoriasis hastalığına iyi gelen bir merhem doktorun vereceğinden farklı olmayacaktır.! çunku doktorlarda bu konuda çaresiz.

  anlayamıyorum bu kadar hastalığa çare bulan tıp neden sedefte çaresiz. of off neyse. herkese acil şifalar dilerim. moralinizi yüksek tutun.

  saygılarımla.

 106. nurcan demir dedi ki:

  mrblar bende ahmet idris ulutaş arkadaşımıza yürekten katılarak sedef hastalığının dermotolojiden çıkarılarak dahili araştırılmasında hemfikirim.sedef bir cilt hastalığı değil .etki eden hücre değişikliklerini yada eksikliklerini incelemek lazım.

 107. NAZAN TAŞTAN dedi ki:

  MERHABA

  Ben 19 yaşındayım ve yaklaşık 2.5 senedir sedef hastayım çok fazla doktora gittim hep melhem verip gönderiyorlar sürekli kullanmam için bi krem verdiler hala kullanıyorum fakat hiçbir etkisini görmedim özel bir hastanede katran tedavisi gördüm bundada sonuç alamadım lütfen banada yardımcı olun.

 108. faruk çelebi dedi ki:

  slm esra hanım bana söylermisiniz acaba sizin sedeflerininize etkili gelen mehremleri akuraf55@hotmail.com bana gönderirseniz sevinirim

 109. ESRA KERMAN dedi ki:

  10 AR YIL ARAYLA 3 DEFA SEDEF HASTALIĞINA TUTULDUM. İLK İKİSİ KISA SÜRELİ YÜZEYEL TEDAVİYE CEVAP VEREN KIZAMIK GİBİ VÜCUDUMA YAYILMIŞ DÖKÜNTÜLERDİ. ÜÇÜNCÜSÜ BİLEĞİMİN ÜZERİNDE KÜÇÜK BİR DÖKÜNTÜ İLE BAŞLAYIP YAVAŞ YAVAŞ ÇOĞALIP BİRLEŞMELERİYLE BACAK, KARIN, SIRT BÖLGEMİ SARDI. O İLK SEDEF DÖKÜNTÜSÜ BÜYÜMEYE BAŞLAYINCA DOKTORAQ GİTTİM. MELHEM VE NEMLENDİRİCİLERLE TEDAVİYE BAŞLADIK. AMA BİRİ SÖNERKEN 5 TANE DAHA ÇIKIYORDU. BU DA BENİ ÜZÜYORDU. ZATEN HER 3 SEFERİNDE DE BENİ RUHEN DERİNDEN ETKİLEYEN STRESLER YAŞAMIŞTIM. BİR DE HASTALIĞIN YARATTIĞI ESTETİK KAYGILARIN STRESİ GİRİNCE DÖNÜLMEZ BİR YOLA GİRDİM. HER GECE 1 SAATE YAKIN SÜÜRÜYORDU HEPSİNE MERHEM SÜRMEM. BİR DE SABAHLARI AYNI SEYİ YAPIYORDUM. BACAKKLARIMDAKİ TÜYLERİ DE ALAMIYORDUM. AYNAYA BAKAMIYORDUM. YATAĞA NAYLON SERİP YATIYORDUM. SONRA YARALARIM ACIMAYA, YANMAYA BAŞLAYINCA STRESİM DAHA DA ARTTI. UMUTSUZDUM. GEZMEDİĞİM DOKTOR KALMADI. BİTKİSEL TEDAVİLERE O KADAR PARA HARCADIM Kİ. NEREDEYSE MİDE KANAMASI GEÇİRİYORDUM.
  TÜM BU SÜREÇTE DOKTORUMUN TEDAVİSİNE HARFİYEN UYDUM HER ŞEY KÖTÜYE GİTSE DE. ONLARLA YAŞAMAYI KABUL ETTİM. VE HİÇ İYİLEŞMEYECEĞİMİ KABUL ETTİM. SADECE CANMI ACITMAMASINI İSTİYORDUM ONA RAZIYDIM.
  AMA ONLARI GÖRMEK İSTEMİYORDUM 6 AY FALAN OLMUŞTU. ARTIK MERHEM SÜRERKEN YERLERİNİ EZBERLEDİĞİM BU DÖKÜNTÜLERİ GÖRMEMEK İÇİN AYNAYA ASLA BAKMIYORDUM VE ARTIK MERHEMİ ANNEM SÜRÜYORDU. BEN GÖZLERİMİ KAPAYIP YATAĞA NAYLON SERİP YATIYORDUM ANNEM HEPSİNE TEK TEK MERHEM SÜRERKEN BEN GÖZLERİMİ KAPAYIP GÜZEL ŞEYLER DÜŞÜNÜYORDUM. HATTA NEREDEYSE UYUYACAK GİBİ OLUYORDUM.
  TAM 8 AY ANNEM SÜRDÜ MERHEMLERİMİ. BU SEKİZ AYIN SON SEKİZ AYINDA BU HASTALIKTA YAYGIN OLARAK KULLANILAN ASLINDA BİR KANSERİLACI OLAN METOTRAKSAT KULLANMAYA BAŞLADIM.
  BU İLAÇ ÇOK AĞIR BİR İLAÇ OLDUĞU İÇİN KESİNLİKLE DOKTOR KONTROLÜNDE KULLANILAN BİR İLAÇ.
  YAVAŞ YAVAŞ SÖNMEYE BAŞLADILAR VE SONUNDA YOK OLDULAR.
  HALA ÇOK ÜZÜLDÜĞÜMDE TEK TÜK ÇIKIYORLAR. YAYILACAK VE ESKİYE DÖNECEĞİM DİYE KORKUDAN HEMEN TOPARLANIYORUM. O GÜNLERE GERİ DÖNMEK İSTEMİYORUM.

  CİLDİNİZİ HEP NEMLİ TUTUN. (KOZMETİK ÜRÜNLER ASLA KULLANMAYIN) EXİPİAL OLABİLİR.
  SAF VAZALİN KURUMAYI, KAŞINMAYI VE YANMAYI NEREDEYSE YOK EDİYOR.
  HASTALIĞI KAFANIZA TAKMAYIN.
  İYİLEŞECEĞİNİZE İNANIN.
  ONLARI GÖRMEKTEN UZAK DURUN
  DOKTORUNUZU DİNLEYİN.
  BİTKİSEL TEDAVİLERE İTİBAR ETMEYİN.
  DOKTORUN ÖNERDİĞİ TEDAVİYİ HARFİYEN UYGULAYIN.

  NOT: bEN SANIRIM 5-6 FARKLI MERHEM KULLANDIM. VÜCUT MERHEME ALIŞINCA TEPKİ GELİŞTİRİYOR SANIRIM. DEĞİŞTİRİNCE İYİLEŞME SÜRECİ HIZLANIYOR. BİR DE DİDERAL ADLI İLACIN SEDEFİ TETİKLEDİĞİNİ OKUMUŞTUM 8DOKTORLAR İNKAR ETSE DE) BEN SEDEF HASTALIĞINA YAKALANDIĞIMDA 4 AYDIR DİDERAL KULLANIYORDUM. aMA STRES VE ÜZÜNTÜYÜ HAFİFE ALMAYIN. bENCE TEK NEDENİ ÜZÜNTÜ.

 110. AHMET İDRİS ULUTAŞ dedi ki:

  SAYIN SERHAT BEY KONUYA ÇOK GÜZEL VE GERÇEKÇİ DEĞİNMİŞSİNİZ TEL İLE BANA ULASIRSANIZ YARDIMCI OLABİLİRİM 0537 935 34 75 İLKE ECZ.ECZ AHMET İDRİS ULUTAŞ

 111. SERHAT BAYRAK dedi ki:

  Merhaba,
  Yıllardır annemde, teyzelerimde ve abimde sedef hastalığı var. Görmedikleri tedavi uygulaması kalmadı. Ancak kalıcı bir çözüm bulunamadı.

  Benim düşüncem bunun bir deri hastalığı olmadığı yönünde. Deri hastalığı gibi görünsede o derinin hücrelerinin oluşumunun hızlanması, bu oluşum neticesinde deri hücrelerinin yine hızlı bir şekilde katmanlaşmasının sebebinin araştırılması. Neticede vücut metabolizmasının düzeni hormonal gelişime bağlı ilerlemekte yada gerilemektedir. Nasıl yağlı yiyeceklerin aşırı tüketilmesi ilerleyen yıllarda karaciğer ve kalp rahatsızlıklarına ve daha bir çok soruna sebebiyet veriyorsa, sedef hastalığının da ilerlemesinde muhakkak tetikleyici ( dermatolojik sebeplerin dışında ) bir unsur vardır kanaatindeyim.
  Ahmet Bey' in yorumu gayet yeterli. Ancak dikkat çekmek istediğim konu sedef hastalığının sadece bir deri hastalığı olarak görülmemesi , aslında uzmanlar daha iyi biliyorlarki benim bu güne kadar gördüğüm genelde dermatolojik araştırmalar yada uygulamalar oldu. Bunların hiç birisi hafif yada kısa süreli tedavi yada uygulamalardan ileri gidemedi.
  Amacım eğer bir sorun varsa o sorunun değil, o sorunun oluşmasına sebep olan etkenlerin izlenmesi yönünde azda olsa dikkat çekmek. ( Hücre gelişim aşamalarının hızlı bir şekilde olmasının sebebini ben anlayamadım. İnşallah doğru bir şekilde anlayan ve üzerine gerçekten eğilen bu sorunu çözmek isteyen birileri çıkar)

 112. Ahmet İdris Ulutaş dedi ki:

  HASTALIK tedavisi bilimsel dayanaklı olmalı; kortizonlu ilaçların yan etkileri unutulmamalı,hastalığın nedeni ve kökenine inilmeli. Fitoterapist eczacı ahmet idris ulutaş .ilke eczanesi.adana.0322-3414117-05379353475