By 30 Ocak 2013 Devamı →

SEDEF HASTALARI HANGİ KAPLICAYA GİTMELİSedef hastalığına hangi kaplıca iyi gelir? – Romatizmal hastalıklara hangi termal tedavi iyi gelir?

Dr.Ender Saraç’ın konuğu olan Prof.Dr. M.Zeki Karagülle romatizmal rahatsızlıkları olanların faydalanabilecekleri termal sular hakkında bildiler veriyor.

Prof.Dr. M.Zeki Karagülleİltihaplı romatizma hastalıkları için Ege bölgesi termal suları tuz yoğunluğu nedeniyle tercih edilebilir. Ankilozan spondilit  hastalıklarında Nevşehir-Kozaklı, Çanakkale-Kestanbol radyoaktif kaplıcalarından faydalanılabilir.

Halk arasında kireçlenme olarak bilinen Osteoartrit  şikayetleri için Türkiye’de ki bütün kaplıcalar faydalıdır. Bu rahatsızlıkla birlikte eklem ve kas sorunları mevcutsa Çamur ve Termal suyundan birlikte istifade etmelidir.

Sedef hastalığında Sivas-Kangal’da bulunan selenyumlu suyu ve balıkları ile dünya çapında meşhur kaplıcalardan 3 hafta süre ile istifade edilmelidir.

Kalp ve damar sağlığı için Ankara-Kızılcahamam, Pamukkale, Afyon-Gazlıgöl’den istifade edilebilir.

Kimler Kaplıcalara Gitmemeli :

– Hamileliğinin ilk 3 ve son 3 ayında olanlar – Tıbbi tedavisi devam eden kanser hastaları – Akut enfeksiyonu olanlar – Varis hastaları 36 Dereceden yüksek sıcaklıkta sulardan istifade etmemelidir.

Ilıca, Kaplıca ve İçmeler ne demektir?

Uz.Dr. Ender SARAÇ
Adres: Yasemin Sok. No: 9 34330 – 1. LEVENT – İSTANBUL Tel: 212 283 10 80
Email: info@endersarac.com

Diğer Yazıları

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları

Etiketler:, , , , , , , , , , ,


Comments are closed.