By 18 Aralık 2011 Devamı →

SARI NOKTAYA İLGİNÇ TEDAVİKÖR OLMUŞTU AMA ARTIK İĞNEYE İPLİK GEÇİREBİLİYOR!
Meliha Kırkdeveli katarakt sonrası sarı nokta hastalığı geçirerek kör oldu. 70 yaşından sonra kör gibi yaşamaya bir türlü alışamıyordu. Bir arkadaşının önerisi üzerine, dünyada yeni denenen bir tedaviden yararlanabileceğini öğrendi. Aslında kanser tedavisi için kullanılan iğneler; çaresi bulunmayan bir hastalık olan sarı noktayı iyileştirebiliyordu! Bağırsak kanseri ilacı, sarı nokta hastaları için yeni bir umut oluyordu…
YÜZDE 30’LUK ŞANS!
Bu tedavi Meliha Hanım’a önce garip geldi, sonra doktordan randevu aldı. Ancak ilk seansta öğrendiği; iğnelerle hastalığın ancak durdurulabileceğiydi.Kırkdeveli, çok karanlık bir şekilde en fazla iki metre uzağı görebiliyordu; tıbben kör olmuştu.Umutları tükenmiş bir şekilde hastaneden ayrılmayı düşünürken; Prof. Dr. Halil Bahçecioğlu, küçük bir olasılıktan bahsetti.

Bu tedavi, bazı hastalarda yüzde 30 oranında tedavi sağlıyordu. Yüzde 30’luk başarı oranı, bazılarına göre küçücük bir şanstı ama Meliha Kırkdeveli için yeniden ışığa kavuşmak anlamına geliyordu.

ARDINDAN 5 BİN KİŞİ

2007 yılında başlanan tedavide; altı haftalık aralarla 10 uygulama yapıldı. Meliha Kırkdeveli’nin gözleri giderek düzeliyordu. Birkaç hafta sonra iğneyi ipliğe geçirebilecek kadar görmeye başladı.

Tedavisi devam eden Meliha Kırkdeveli, “Ben artık uyurken bile ışıkları söndürmüyorum, karanlık günler aklıma geliyor ve kör olma korkusuyla aydınlıkta uyumak istiyorum” diyor.

Meliha Kırkdeveli’nin başarılı tedavisi, tıp literatürüne girdi; Meliha Hanım’dan sonra 5 bin hastaya daha uygulandı. Florence Nightingale Hastanesi Göz Bölümü Başkanı Prof. Dr. Halil Bahçeci ve ekibinin, bağırsak kanseri ilacı ile yaptığı tedavi; Amerika’nın en saygın bilimsel dergilerinden Journal of ocular Pharmacology and Therapeutic’te yayınlandı.

Sarı Nokta ve Tedavi Yöntemleri
Sarı Nokta ve Beslenme
Sarı Nokta Hastalığının Nedeni
Sarı Noktaya Karşı Sarı Kantaron
Sarı Noktaya Karşı Ispanak ve Brokoli
Sarı Noktaya İlginç Çözüm

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Faydalı Bilgiler, Göz

Etiketler:, , , ,


1 Yorum Var "SARI NOKTAYA İLGİNÇ TEDAVİ"

Trackback | Comments RSS Feed

  1. Mehmet K dedi ki:

    Vayyy gerçekten çok etkileyici bunu diğer doktorlar bilmiyor mu? Bu sayfanın çıktısını alıp haftaiçi doktorumuza bi göstermem lazım. Kesinlikle müthiş ve bir çok sarı nokta hastasını ilgilendiriyor sanırım….