By 08 Mart 2011 Devamı →

ŞARAP GİBİ KADINLARIN GÜZELLİK SIRLARIOlgun, güzel ve genç görünmek… Hangi kadın istemez ki? 40 yaşını geçmiş sekiz ünlü kadın, hemcinslerine güzellik ve bakım sırlarını fısıldıyor.
Seksenli yılların kült dizisi ‘Altın Kızlar‘ı seyredip kahkaha atmayan, dizideki Rue McClanahan’ı yaşının kadını olarak beğenmeyen var mı? Üstelik Rue, o dizi yayınlanırken 51 yaşındaydı. Bugüne gelelim… Pop müziğin sevilen sesi Nilüfer, 55 yaşında. Hafızalarınızı yoklayıp iki kadını kıyasladığınızda ne demek istediğimizi daha iyi anlayabilirsiniz. Evet, 21. yüzyılda, 50’er artık yeni 40’lar sayılıyor, hatta 35’ler mi desek? Meşhur “Yaş 35 yolun yarısı eder” cümlesi, yeni yüzyılımızda “Yaş 50 yolun yarısı” diye değişse bile yeri… Günümüzde ünlü yıldızlar, genç görünüp olgun olmayı biraz da süper diyetlere, UV koruyuculu kozmetik ürünlere, kardiyo çalışmalarına, lazere, enjeksiyon uygulamalarına ve tabii ki iyi genlerine borçlular. Ne yazık ki, siz bu yıldızların genlerini alamazsınız ancak onların anti-aging tavsiyelerine ve önerilerine uyabilirsiniz. İşte sekiz ünlü yıldızın size fısıldadığı gençlik tavsiyeleri…
Siyah turp mucizesini denemelisiniz
Biricik Suden Alanson (47)
Biricik Suden Alanson
Stiliyle farklı bir duruşu olan Biricik Suden Alanson yaş aldıkça güzelleşen kadınlardan. Kim inanır onun 47 yaşında olduğuna?Suden’in ilkesi sade olmak. Bu, ruh ve beden için de geçerli. Bol su içmek, yıkanmak ve arınmak. Spor hayattaki vazgeçilmezi. Çünkü hem iç dinamizm hem de fizik için sporun şart olduğunu savunuyor. Doğal beslenmek, kendi sebze meyvenizi yetiştirmek de olması gerekenlerden. Tüm vücut kaslarını çalıştırması nedeniyle yüzmeyi de unutmamak gerektiğini söylüyor. Makyaj mı? Ona göre temiz kokmak ve imzanızı parfümünüzle atmak yeterli.

Twitter hesabında gençlik sırrını paylaşan Suden’in güzellik tüyoları şöyle: “Bir siyah turp alın, içine bal koyun ve bir bardağın içine yerleştirin. Turbu bu şekilde sabaha kadar bekletin. Sabah kalktığınızda ilk işiniz bardağa süzülen suyu aç karnınıza içmek olsun. Müthiş bir iksir.” (Siyah turp videosu)

Kendimi seviyorum gece hayatım yok
Nilüfer (55)

Pop müziğin güçlü sesi Nilüfer, zamana meydan okuyan fiziği ve güzelliğiyle de konuşuluyor yıllardır. Ona göre cildin en büyük düşmanı stres.

Bu yüzden huzurlu bir yaşam sürmeye önem veriyor. “Hiçbir zaman büyük hayaller peşinde olmadım. Sevdiğim işi yapıyorum. Kızımın ‘Anneciğim’ diyerek boynuma sarılması ise mutlu ve huzurlu olmamı sağlıyor. Kendimi seviyorum. Gece hayatım yok. Yediğime içtiğime dikkat ediyorum. Sigara ve alkol kullanmıyorum. Sanırım genç görünmemin sırrı bunların bütününde saklı.
Sofradan aç kalkın
Ayşegül Aldinç (49)

Botoks yaptırdığı, liposuction uygulattığı söylenip durdu. O ise röportajlarında bir zamanlar bunları uygulattığını yalanlamadı. Ama şimdi sporla aşk yaşıyor. “İlk zamanlar kaslarınız spora tepki gösterir ama zamanla alışır” diyor. Botoksu bir kere uygulatan ama ifadesinde değişikliklere neden olduğu için bir daha denemeyen Aldinç, PRP yöntemini tercih ediyor. PPR; kendi kanınızın alınıp santrifüjden geçirildikten sonra tekrar vücudunuza enjekte edilmesiyle gerçekleşiyor. Vücuduna büyük değişiklikler yapmayan, ufak tefek rötuşları gülümseyerek karşılıyor Aldinç. Baba tarafının Boşnak olduğunu ve genlerinin görünümünde çok etkili olduğunu söyleyen sanatçı, “Genlerime ve aklıma teşekkür etmem gerek.

Eskiden zayıflamak hoş karşılanmazdı. Şimdi şişmanlık ayıp sayılıyor. Güzelliğe gelince; bir sivilce çıkar güzelliğin bozulur, kaza geçirirsin her şeyi silip süpürür. Geriye sen kalırsın. Güzelliğinle ağırlanır, verdiğin duygu ve karakterinle akıllarda kalırsın. 40’ına kadar Tanrı’nın sana verdiği hediyelerle idare edersin ama o yaştan sonra da hak ettiğin görüntüde olursun. Bu da aklı, zekayı devreye sokan bir şeydir. Gençlik bir yere kadar” diyor. Güzel sanatçı soğuk havalarda nemlendirici sürmeden sokağa çıkmıyor. Yazın koruma faktörlü krem kullanıyor. Kadınlara da şunu tavsiye ediyor: “30’undan sonra göz altı kremini yanından ayırma. Kendini tanı. O şekilde giyin, süslen, dolaş; her koşulda güzel görünürsün. Sık yemek ye, sofradan hep biraz aç kalk. Suya dokun. Banyo sonrası yüz ve vücut kremlerini unutma.”

Her gün bir elma yiyin
Filiz Akın (68)

Dört yapraklı yoncanın tek sarışın güzeli Filiz Akın, onunla ilk tanıştığımız günlerdeki kadar zarif, alımlı, güzel ve yaşından genç gösteriyor. Nazofarenk kanseri nedeniyle tedavi gören ve kanseri yenen Akın, moralin yalnızca sağlık için değil güzellik için de gerekli olduğunu savunuyor. Güzellik ve bakım üzerine bir kitabı bulunan oyuncu, bakın kadınlara ne öneriyor: “Un ve yağdan korkmam. Asıl şekerdir; zararlı olan. Zayıflamak ve sağlıklı beslenmek birbirinden farklıdır. Sağlıklı beslenirken kilo almamaya, saat 17.00’den sonra bir şey yememeye özen gösteririm. Biraz kaçamak yaptıysam ertesi gün dengelerim. Kanser tedavim sırasında kara üzüm suyundan çok fayda gördüm. Krem olarak da nemlendirici özelliği olan kremleri tercih ederim. Botoksu abartıp yaratık gibi olmayın. Günde bir buçuk litre su için. Gece yatarken su içmeyin. Çünkü vücudu yorar, dinlenmesini engeller. Sigarayı bırakın. Her gün en az bir elma yiyin. Ne kadar negatifseniz o kadar kırışığınız olur. Pozitif düşünün. Kendinizi yeniden yaratmak yerine, yaşınızın en iyisi olun.

Çalışmak beni güzelleştiriyor
Türkan Şoray (66)

Baba tarafından Kafkasyalı ve Çerkeş olan Türkan Şoray’ın bakımlı ve güzel olmasında elbette genlerinin etkileri var. Ancak o anne sütünü de bu mucizenin içine katıyor. Uzun süre anne sütüyle beslendiğini belirten Şoray, bakımı için de “Hayatı seviyorum” diyor. “Yaşama tutunmak, çalışmak, güzel şeyler yapmak beni güzelleştiriyor, yüzüme yansıyor. Yıllardır cildim için de acıbadem sütü kullanıyorum.”

Gençlik sırrım yoga ve sadelik
Nermin Bezmen (57)

Romanlarıyla tanıyıp sevdiğimiz Nermin Bezmen’in yüzüne bakıp yaşını kestirmek çok zor. Boyunu aşmış çocukları olan yazarın sırrı yoga. Yıllardır yaptığı yoga ile esnek ve estetik bir vücuda sahip olduğunu söyleyen Nermin Bezmen, aynı zamanda aklı ve ruhu için de yoganın pozitif etkilerinden yararlandığını belirtiyor. Buna ek olarak da “Sade ol, fiziğini tanı; ona göre kendine yakışanı bul. Ben sadeliğin iddiasına inanırım” diyor.

10 altın kuralım var
Nebahat Çehre (66)


Onu izlerken hangimiz hayran olmuyoruz? Aynı yaşa geldiğinde bu kadar alımlı ve güzel kalabilmeyi kim dilemiyor? Eh, boşuna taç takılıp ödüllendirilmemiş! Ama asıl başarı, aradan geçen onca yıla rağmen hala bunu sürdürmeyi başarabilmiş olması. Nebahat Çehre, 60’lı yaşlarını yarılayıp geçti. Ünlü yıldızın gençlik sırrını merak ediyorsanız şu 10 altın kuralı uygulamalısınız. Çünkü o bu kurallarla gençliğini koruduğunu söylüyor. “Kendin için hep iyi olanı iste. Kahvaltı dışında ekmek ve diğer hamur işlerini tüketme. Sigara içme, içiyorsan bırak. Kırmızı et değil, balık tüket. Öğün aralarında salata ya da meyve ye. Asla yüzünü temizlemeden yatma. Kendini sev, seni sevenlerle birlikte ol. Günde 2 litre su iç. Akşam 19.00’dan sonra bir şey yeme. Saçına, cildine özen göster. Mutlaka güzel kok.”

Cindy Crawford (45)
Sütle suyu karıştırıp yüzümü bununla yıkıyorum

45 Yaşına giren Cindy Crawford güzellik sırlarını daha önce paylaşmıştık.(İncele)

www.xprodoksit.com

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Guzellik

Etiketler:, , , , , ,


Comments are closed.