By 31 Mayıs 2011 Devamı →

SAMANDAĞ BİBERİSamandağ Biberini Kimler Kullanmalı?

SAMANDAĞ BİBERİ
Herkes, son günlerde 8 ayda 40 kilo veren Mesut Yar’ı zayıflatan mucizeyi merak ediyor. Bu mucizenin adı ise “Samandağ Biberi!” Samandağ biberi, içerisinde bulunan ‘kapsaisin’ maddesi nedeni ile metabolizmayı hızlandırıyor ve kilo vermeyi sağlıyor. Peki, ama bu kilo verme şekli ne kadar sağlıklı? Bu konuda son noktayı Diyetisyen ve NLP Uzmanı Serkan Tutar koydu.
Bazı besinlerin termojenik etkisi bulunur. Termojenik etkisi olan besinler vücut ısısını artırdığı için kilo verme hızında artışlara neden olur.
Samandağ biberinin termojenik etkisi bulunması, kilo verme hızınıza destek sağlar.
İçerisinde bulunan C vitamini nedeni ile antioksidan özellik gösterir. Antioksidanlar, vücuda zarar veren serbest radikallerin vücuttan uzaklaştırılması için önemlidir. Antioksidanlar cilt güzelliği sağlamasının yanı sıra bağışıklık sisteminin güçlenmesini de sağlar.
Samandağ biberi, acı olması nedeni ile su tüketimini artırır. Özellikle vücuttan yağ atımını artırmak için gerekli olan suyun daha fazla içilmesi için samandağ biberinin tüketilmesi bu açıdan avantajdır.
Samandağ Biberi Kilo Vermeyi Hızlandırıyor ama
Samandağ biberini bazı bireylerin kullanması vücutta sağlıksız sonuçlar doğurabilir. Özellikle hipertansiyon sıkıntısı olan, midede gastrit, ülser ve reflü rahatsızlıkları olan bireylerin samandağ biberini tüketmemesi gerekir.
Samandağ biberini kullanırken bir yandan düzenli beslenme programı uygulamazsanız, sağlığınızda ciddi problemler meydana gelebilir. Tüketilecek her besin için miktar ve sıklık ön planda tutulmalıdır.- Mesut YAR’ ın zayıflama formülü ve yeni kitabı

Serkan Tutar
Diyetisyen ve NLP Uzmanı

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Diyet

Etiketler:, , ,


5 Yorum Var "SAMANDAĞ BİBERİ"

Trackback | Comments RSS Feed

 1. büşra göktürk dedi ki:

  yaklaşık 15 gündür kullanıyorum düzenli kullanmama ragmen hiçbir faydasını görmedim görmedigim gibi yan etkileri var baş dönmesi migde bulantısı oluştu bunu kullanmaya devam edimmi yoksa bırakayımmı bu konuda bana bilgi verirseniz sevinirim.

 2. Ümit Öztürk dedi ki:

  xx

 3. Ümit Öztürk dedi ki:

  Hatay Store sitesinden taze Samandağ Biberini bulabilirsiniz.

 4. Azimli dedi ki:

  Valla Çin biber haplarından sa memleketimin biberlerini yemeye razıyım bende başlıyorum kitap gelsin kargodan.

 5. cemile özkul dedi ki:

  gerçekten zayıflatıyorsa ben acıyı seven biriyim kullanmak istiyorum .nerde bulabilirim gerçeğini ?cevap verirseniz çok sevinirim.teşekkürler.