By 29 Eylül 2009 Devamı →

SAHTE KIZLIK ZARI KANISAHTE KIZLIK ZARI KANI ÖFKESİ
Mısır’da yeni evlenen bazı kadınların ilk cinsel ilişki sırasında kızlık zarının kanamasına benzer sahte kan çıkaran bir alet kullandığının ortaya çıkması, başta din adamları olmak üzere muhafazakarları fena halde öfkelendirdi.
kızlık zarı kanıBBC’nin haberine göre, Mısır’ın önde gelen din adamlarından Abdül Muti Bayumi, bu aleti Mısır’a ithal edip satanların ölümle cezalandırılmasını isterken, Mısırlı parlamenterler de hem aletin ithalinin hem de kullanılmasının yasaklanması çağrısında bulundu. Mısır’ın ünlü El Ezher Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olan Prof. Bayumi, bu aleti ülkeye sokmanın topluma kötülük yaymakla bir olduğunu savunarak, bunun da cezasının İslami şeriat yasalarına göre ölüm olduğunu söyledi.
Bu arada Mısır parlamentosundan bir grup milletvekili de açıklama yaparak, erkekleri aldatmaya yönelik ve İslam toplumunda ahlak dışı davranışları teşvik ettiği öne sürülen aletin ithalinin yasaklanması çağrısında bulundu.
BBC’ye göre, Çin’de yapılan ve bakireliğin büyük önem taşıdığı Arap ülkelerinde giderek yayıldığı öne sürülen alet kadın cinsel organına yerleştiriliyor. Evlililik öncesinde bakireliğini kaybeden ve eşinin bakire olmadığını anlamasını istemeyen kadınların kullandığı belirtilen alet, cinsel ilişki sırasında kızlık zarından çıkan kana benzer bir sıvı çıkarıyor.
Aletin Ortadoğu’daki kliniklerde yaygın olarak satıldığını öne süren BBC’ye göre, örneğin Suriye’de bu alet 15 dolara (yaklaşık 22 TL) satılıyor.


Antalya’da gümrükte ambalajlar içinde kaçak 45 ‘yapay kızlık zarı kanı’na el koyuldu.

Son yıllarda dünyada internetin yaygınlaşması ile birlikte artan ‘Drop Shipping’ (stoksuz e-ticaret), vurguncuların yeni alanı oldu. Bu yolla haksız kazanç elde etmek isteyenler, Yurtdışından kargoya verilen ve değeri 150 Euro’yu geçmeyen mallara uygulanan gümrük muafiyetinden yararlanarak, değerini 150 Euro’dan düşük gösterdikleri çeşitli ürünleri sahte belgelerle yurda sokuyor. İnternet siteleri üzerinden yapılan satışlarda birçok ürünün 150 Euro’nun altında fiyat etiketi ile Türkiye’ye sokulduğunu tespit eden Antalya Gümrük Muhafaza Müdürlüğü ekipleri peşpeşe operasyonlar düzenledi.

Geçen hafta içerisinde, bu yöntemle yurda sokulmak istenen 2 milyon 681 bin 625 lira değerindeki 3 bin 290 fotoğraf makinesi ile bin 305 fotoğraf makinesi aksesuarına el koyan Gümrük Muhafaza ekipleri, son olarak Çin’de üretilen ve yine bu yöntemle getirilen ambalajlar içinde 45 ‘yapay kızlık zarı kanı’ ele geçirdi.

TANESİ BİN- 4 BİN DOLAR ARASINDA

İnternet ortamında tanesi bin- 4 bin dolar arasında fiyata alıcı bulduğu belirtilen yapay kızlık zarı kanlarını, ‘hediyelik eşya’ bildirimi ile 20”²şer dolar değerinde gösterip Türkiye’ye sokmak isteyen H.T.’nin kolileri, Gümrük Muhafaza ekiplerini şüphelendirdi. Kolileri inceleyen ekipler, gümrük vergisi vermemek için değeri 150 Euro’nun altında gösterilen toplam 45 yapay kızlık zarı kanına el koydu. Gümrük ekiplerince ‘gümrük ihlali’ suçlamasıyla sorgulanan H.T., ifadesinin ardından savcılık talimatıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. El konulan maddeler ise incelenmek üzere laboratuvara gönderildi. Analiz raporuna göre insan sağlığını tehdit edecek herhangi bir bulguya rastlanırsa, dosya kapsamının genişletilip H.T.’nin gözaltına alınması gündeme gelebilecek.

EKİPLER, NE OLDUĞUNU İNTERNETTEN ÖĞRENDİ

Gümrük mevzuatının 45”²inci maddesine göre, posta ya da hızlı kargo taşımacılığı yoluyla gelen eşyanın, gönderim başına 150 Euro’yu geçmemesi halinde gümrük vergisinden muaf olduğunu belirten Gümrük Muhafaza Müdürlüğü yetkilileri, kargoya şüphe üzerine el koyduklarını, içinden çıkan malzemenin ne işe yaradığını da uzun süre çözemediklerini söyledi. Ekipler, ilk kez karşılaştıkları ürünün ‘yapay kızlık zarı’ olduğunu ise internet üzerinden ayrıntılı bir araştırma yaptıktan sonra öğrendiklerini belirtti.

İLK ÖNCE KADIN ARKADAŞLARI İÇİN GETİRMİŞ

Antalya’nın bir ilçesinde hediyelik eşya işiyle uğraşan H.T. Gümrük Muhafaza Müdürlüğü ekiplerine verdiği ifadede, yaklaşık 3- 4 yıl önce 3 kadın arkadaşının ihtiyacını karşılamak için internet üzerinden araştırma yaptığını söyledi. İlk kez bu kadın arkadaşları için getirdiği yapay kızlık zarı kanını, talep üzerine zaman zaman getirmeye başladığını itiraf eden H.T., ürünün Türkiye’de çok az bilindiğini, genelde Arap ülkelerinde talep gördüğünü söyledi.

İTHALATI YOK

Gümrük Müdürlüğü yetkilileri, şu anda bu ürünün ‘ithal edilebilecek ürünler’ listesinde tanımlanmadığını belirtti. Yeklililer, resmi ithalat için başvurulması ve ilgili bakanlıklar tarafından izin verilmesi halinde, ithalat sırasında malın değerinin yüzde 20”²si oranında gümrük vergisi ödenmesi gerektiği bilgisini verdi.

YAPAY KIZLIK ZARI KANI NEDİR?

Özel kutularda biri deneme amaçlı, hava geçirmez jelatinle kaplı 2 paket yapay kızlık zarı kanı bulunuyor. Jelatin açıldıktan sonra yapay kan şeffaf paket içinde vajinaya yerleştiriliyor. Özel bir kimyasal maddeden oluşan şeffaf paket, vücut ısısında 15 dakika içinde tepkimeye geçerek yok oluyor. Paket içindeki özel kimyasaldan oluşan yapay kızlık zarı kanı ise aynı gerçeği gibi akıyor.

DROP SHIPPING TİCARETİ (STOKSUZ E-TİCARET)

Tedarikçi herhangibir ürünü uygun fiyata fabrikalardan, spot piyasadan alır ve katalog oluşturup, internette kendisine ait ya da satış konusunda önde gelen sitelere gönderir. Bu kataloğu inceleyen satıcılar ürünleri sergiler. Sergilenen ürünler KDV, ÖTV ve Gümrük vergisi ve benzeri vergiler içermediğinden, Türkiye’ye yasal yollardan gelen ürünlerden daha düşük fiyatlıdır. Alıcı ürünü inceleyerek sipariş verir. Alıcının bilgilerini alan site sahibi bilgileri tedarikçiye iletir. Alıcı ürünün ücretini satıcıya gönderir. Satıcı da tedarikçi firmaya gönderir. Satıcıdan kimlik ve adres bilgilerini alan tedarikçi ürünün ücretinin ödenmesinden sonra ürünü alıcı adına kargoya verir.


Made in China bekaret

Geçen hafta gazetelerde Çin malı yapay kızlık zarlarının yakalandığı haberi yer aldı. Antalya Gümrük Muhafaza Müdürlüğü ekipleri, 45 yapay kızlık zarına el koysa da, başka ülkelerden ithal edilen yapay kızlık zarları piyasada. Ayrıca, bekaret konusunda cerrahi müdahale de hala sık başvurulan yöntemler arasında.
Geleneksel toplumlarda kadınların kızlık zarlarını kocaları için muhafaza etmeleri ‘birinci vazifeleri’nden. Oldu da isteyerek veya istemeyerek zar yırtılırsa, düğün öncesi büyük telaş yaşanıyor. Zarın bozulması en basitiyle iffetsizlik anlamına geliyor. Terk edilme, intihar, cinayet, aile kavgalarının önüne geçilemiyor. Bunu göze alamayan pek çok genç kadın ya internetten yapay zarlar satın alıyor ya da jinekologlar ve plastik cerrahlardan zarın dikilmesini istiyor.
BU İŞİN DERSİ YOK

 Bazı doktorlar kızlık zarı onarımları yapmada hiçbir beis görmüyor. Bazılarıysa konuya mesafeli durmayı tercih ediyor. Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği Başkanı Prof. Dr. İsmail Mete İtil, meslektaşlarına kızlık zarı onarımlarıyla ilgili çok soru ve talep geldiğini söylüyor: “Sadece Türkiye’de değil, Müslümanların yaşadığı bütün ülkelerde yoğun talepler oluyor ve buna yönelik klinikler açılıyor. Ne Türkiye ne de dünyada ‘kızlık zarı dikilmeli mi, dikilmemeli, sınırları nedir’ gibi sorularla ilgili etik bir kural bulunmuyor. Bunun temel olarak tıbbi değil, sosyal bir konu olduğunu düşünüyorum. Adli boyutu da olabilir” diyor. Ve ekliyor, aslında kadın hastalıkları ve doğumculara kızlık zarı tamiri eğitimi verilmiyor.

 KADIN DA HAKLI AMA

Aslında doktorların da kafası karışık. Bir yanda çok zor dorumda genç bir kadın, diğer yanda bir yalana ortak olmak var. İstinye Devlet Hastanesi kadın hastalıkları ve doğum uzmanı Dr. Bahadır Yılmaz, “Yakın gelecekte bir çözüm bulunacağını düşünmüyorum. Ahlaken bakıldığında zarı onarmak yalan söylemek. Ama kadını haklı görmek de mümkün. Dayak mı yesin, ölsün mü? Kızlık zarı onarımı yapan doktorların adları hemen duyulur, bu taleple sık sık gelenler olur. Yıllar önce zar onarımı yaptım ama artık yapmıyorum. Riskli buluyorum. Huzursuzluk yaratıyor, işin yasal boyutunu bilmiyoruz, dolandırıcılığa mı giriyor? Ondan para geleceğine hiç gelmesin daha iyi” diyor.Bahçeci Klinik’ten kadın hastalıkları ve doğum uzmanı Dr. Bora Cengiz, çocuklarını kızlık zarı onarımı için getiren anne-babalar olduğunu söylüyor: “Ben mesleğe başladığımda çok yapılıyordu, ileride de olacak.”

ZAR DOSTU AMELİYATLAR

Jinekologlar, talep üzerine kızlık zarına hasar vermeden ameliyat, biyopsi örneği alma yöntemleri geliştirdi. Şişli Etfal Hastanesi kadın hastalıkları ve doğum uzmanı Doç. Dr. Alpaslan Baksu, kızlık zarı korunarak rahim ağzındaki poliplerin tedavi ettiklerini ve yine rahim içinden biyopsi amaçlı doku örneği alınabildiğini söylüyor. Bunun için çok ince çaplı aletler kullanılıyor. Doç. Dr. Baksu, “Vajinal operasyonların tamamında dikkat edilmezse kızlık zarı hasarlanır. Toplumunun önemli bir kısmı muhafazakar. Kızlık zarının hasarlanması hoş karşılanmıyor. Bu nedenle tıbbi gerekçelerle de olsa zarar görmesi psikolojik baskı oluşturabiliyor. Aşırı kanama yakınmasının tanı ve tedavisi yapılırken yapılan operasyonlarda kızlık zarı da hasarlanır. Tıbbi gerekçelerle kızlık zarı zarar görenlere, tıbbi zorunluluktan gerçekleştiğini belirten bir doktor raporu veriyoruz. Buna rağmen tercihleri kızlık zarlarının zarar görmemesi” diyor.

DİKİŞLİ Mİ, DİKİŞSİZ Mİ OLSUN

Japonya’dan ithal edilen ve iki yapay kızlık zarı bulunan paketler internet üzerinden 39-59 liraya pazarlanıyor. Cinsel birleşmeden 20-30 dakika önce vajina içine yerleştiriliyor. Zarın içindeki kırmızı boya, kan gibi algılanabiliyor. Cerrahi işlemse iki şekilde yapılıyor. Ya zar onarılıyor ya da dikiş atılıyor. Başarı oranı daha düşük olan onarımda zaman önemli değil. Ancak dikiş atılacaksa birleşmeden (düğünden-nikahtan vs.) 2-3 gün önce yaptırmak gerekiyor. Bu zaman, dikiş iplerinin erimeden, yırtılabilmesi ve kan gelmesi için önemli. Fiyat değişiyor. Bir doktor dikiş atılması için 700, onarım için 1200 lira fiyat verdi. Genel anestezi talep edilmesi halinde 300 lira daha ekleniyor.

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Fotoğraf Albümü

Etiketler:


51 Yorum Var "SAHTE KIZLIK ZARI KANI"

Trackback | Comments RSS Feed

 1. florida prensi dedi ki:

  ahahah ne komik adamlarsınız ya 😀 allah herkese hakettiğini verir rahat olun. burda bakire kız diye yırtınan arkadaşlar bu siteye niye gelmiş acaba çok mu yaranız var kendinize mi güvenmiyosunuz karşınızdakine mi 🙂

 2. kübra dedi ki:

  erkekleri kandrmayı brakın artık. 5 dk süren zevk için bekartnzi werp snradan ah edp vahlanmayın.. bu sahte kızlık zarı namusszlarn namsunu perdelemek için icat edilmş.. şu halimize bakın ya yazk..

 3. emine dedi ki:

  arkadaşlar bende bu kızlık zarı olayını araştırıyorum başım belaya girecek evlenmek üzereyim bir sürü kötülük gördüm bu zamana kadar istemediğim ilişkilere zorlandım çok zor durumdayım hayat memat konusu xxx sitesinde bir sürü yorum okudum bu konuda gerçekten dikimi mümkün mü diyorum ya hayatım söz konusu bana yardım edin lütfen greçekten zar dikilebiliyormu yaptıran ve ya bi tanıdığı yaptıran var mı lütfen bilgi verin

 4. yusuf dedi ki:

  Fark etme imkanimiz varmi? Dikilmise? bakinca görüniyormu? yada farkli bi kan geliyormu?

 5. mert dedi ki:

  bu konu çok karışık,ama şu var kadınsan kadınım diyeceksin kandırmayacaksın karşındakini bu büyük ahlaksızlık.kızlık hakkında sorusu olan eklesin xxx

 6. Mustafa dedi ki:

  k.gs@hotmail.ch
  Siz isterseniz bana mail attin, size bilgi veririm.

 7. aylin dedi ki:

  17 yasındayım elımle masturbasyon yapıyorum parmagım gırıyo ama kan falan gelmedı ılışkımde olmadı kızmıyım?

 8. Ismail Özlem dedi ki:

  Kardes Cook Dogru bir tespi yapmisin, düsündügümde sana cok hak veriyorum. Benim en büyük dilegim o Doktorlarin insallah cocuklarindan ailesinden cikar. Herkes yapidigini bulur, sor bakalaim o P… Doktorlara, Kari böyle olsaydi onu kabul edermiydi? yada kiz önüne gelenele yatsaydi nasil oludru. Insallah bunu yapan doktorlar cezalarini cekecekler, hergün allah dua ediyorum.

 9. Kenan dedi ki:

  Herkese Selamlar Arkadaslar.
  Ben Yurtdisinda kaliyorum, bazi arastirmalarda yaptim, farkli kültürler gördüm. Bence önemli olan nokta burda, bir bayanin kiz olup olmamasi deyil. Kaldiki Türkiye veya Avrupada yasayanlarda, Toplumun bir cok kesimi artik okadar (Geri) düsünmiyor, Geri derken, bence aslinda gerikafalilik falan deyil zaten, o herkesin kendi secimi, bi erkegin kendi secimi. Önemli olan ve altini cizerek söyliyorum bütün hayatini bir yalan üzerine kuramamkdir. Insanlarin bir cogu, Hayatinin yarisindan fazlasini nerdeyse 3/2 Esiylen geciriyorlar. Ve o Bütün hayatini bir yalan üzerine kuriyorlar, Sahib oldugu hersey söyledigi yalan sonrasi elde edilmis, Cocuklari, Evi, para, Mutlugu bir yalan üzerine kurulmus, ömür böye pesinde olan bir yalan, Esiyle her yata girdigine aklina gelmiyecekmi o yalan???
  Belki bunu takmiyanlar da vardir elbete, ama bence önemli olan önce Dürüstlük, herkes Kabul edecek diye bir sey yok, elbete ret eden olacak, ama mutlaka kabul edenlerde var, asil sevginin gecmisde yapilmis bir hata veya hata bile deyil, cilginlik, cahillik yüzünden ret etmeyecektir. yukarda yazdigim gibi, artik gercekten bir cok kisi ona bakmiyor, zaten biri sizi öyle kabul etmiyorsa bence o erkek sizi hic hak etmemis, herkesin hatalari olabilir, veya yasamak istedigi anlar ama önemli olan onlarin arkasinda durabilmek. Bu ayni sey gibi, Sizle evlenen Kocanizin sizden sakladigi bir Cocugu oldugunu düsnün?size söylerse onla evlenmeyi kabul etmesiniz diye saklior, istermisiniz? veya ögren seniz ne olur? yada Evlendiginiz kocanizin aslinda bir bayan olarak dünyaya geldigi, ve sonra ameliyatlan Erkek olup sizlen evlenmis, ve siz ebediyen bunun farkinda olmayacaksiniz, sizce nasil bi duygu? yada Esiniz bi sexuell, sizden bunu saklamis gecmisinde erkeklerlen yatmis, günümüzde bir cok böyle evlilik var, ama vicdaniniz nasil elverebilirki böyle seylere? Veya öyle bir erkeklen evli olmak istermisiniz? Evet Erkekler evliklten önce yatiyor bir cok kizlan, ama genelde hepsi de onun arkasinda. Bemiyorum ki, kizlar aman bisey yapmayin, kimseylen yatmayin o herkesin kendi secimi, ama yaptiginizin arkasinda durun.
  Simdi diyeceksiniz erkekler daha cok yapiyor, veya onlar yapinca bisey olmiyor da biz yapinca oliyor. Dedigim gibi aslinda herkes essitri, kabul edenler olur etmeyenler olur herkesin fikrine saygili olmak lazim, Avrupada bir cok Afgan erkek evlenene kadar kimseylen yatmiyor, ve bunu istiyerek yapiyor, kimse hor bile görmior, kendi öyle istiyor. Ama Kadin erkek ayriminin birde Toplumsal ve Sosyal bir bölümü de var, bi erkek bir kadinla beraber oldugunde, hic bir kadin onu gitip kimseye anlatmiyor, veya rencide edemiyor, cünkü söylerse kendisi rezil oliyor, ama Kadin baska erkeklerle iliskiye girdiginde hele birde bir den cok erkeklen iliskiye girdiyse, bu cevrelerde de duyulduysa, veya o sevgilierinden biri, yakin cevrelerdeyse, böyle olaylar cabuk duyulur, kahve ortaminda, veya bir kavgda, ben senin Karini s…im diye, o erkek birdaha Toplum icine bile cikamaz, carsida esinle yürüdügünde onun eski sevgilisi carsida arkadaslariyla konusup esinize isaret ediyor Parmagiylan. "Sizce ne konusiyorlar?":-) Bi erkek bunlari yaptiginda Toplum icinde rencide edilmez, hic bir kadin demez bakin bu beni s…ti. BU yüzüden bence biriylen ilskiye girmekden cok, namusdan cok, Toplumsal bir sorun. Bazen hata artik moderin Toplum sanip ve özenip eski sevgilimlen cok iyi arkadas oldum diyenler bile var, bu bence modernlik deyil, özelikle bizim Toplumda yapilmamasi gereken seylern, bazi seyler icin bazilarindan vazgecmek lazim. BI ara bi Amerikan filminde görmüsdüm filmin Adi "Freundschaft Plus" Türkcesnini bilmiyorum. Orda bi Sahne cok dikatimi cekti, bizim TOplumda hem kadin ve hemde erkek tarafindan kabul edilemiyecek bir Sahneydi. Filmin basrolunda Ashton Kutcher oyniyordu, ve bi kizla sadece cinsel iliski icin bir arkadaslik kurmusdu, Kizin adi emmaydi, ve o kizi baska bi erkek seviyordu, ama kizin Ashton Kutcher lan sadece cinsel iliski icin beraber oldugunu biliyordu, onunlan evlenmek isteyen cocuk, bir gün Ashton Kutcher yolunu kesiyor ve onu söyle uyariyor. "DIkkat et diyor, Emmaylan ben Evlenecem, o simdilik sadece gönül eylendiriyor. Emma benim Karim olacak, ve sense sonsuza kadar onunla sadece Cinsel ilski icin beraber olmus biri kalacaksin" önemli olan bu sahnede Amerikan toplumunun düsüncesi,Adam bu cümleleri cok normal biseymis gibi söyliyor. onlar bu konularda hicbir zaman utanmiyorlar, yemek yemek gibi bisyel belkide., benim karim bunla yatmis, su ünlü adamlan gencliyinde beraber olmus diye gurur duyorlar bazen. Burda dikatinizi cekmek istedigim nokta su, yeri geldiginde kadinlar övünürler Amerika gelismis, modern söyle böyle diye. ama hic bir Türk insanin kadin veya erkekgin böyle bir durumu kabul edeceyini sanmiyorum. Ve kaldiki Türk kadinlarini istedkleri de cook daha fazla. Evleneceyim erkek, "Zengin olsun, Güzlen olsun, Delikanli olsun, maco olsun, Türk olsun, örfe ve adetlerine saygili bagli olsun, söyle bi yuvam olsun, cocugumun adi böyle olsun, AMA bana karismasin, gecmisimi sorgulamasin, eski arkadaslarimla kontagimda olsun, aksam disari cikmama bisey demesin, ben özgür yasamak istiyorum, hersey görmek istiyorum" Hem cok secici oliyorlar, hem öbür yadanan benim kusurlarima karismasinlar. Madem Özgür yasamak istiyorsun, hersey denemek tatmak istyorsun (olabilir Insan hali) ozaman git amerikaliyaln evlen, git müslüman olmayan birini al. Her Toplum hersey Kabul etmez, Nasil bir Hayat sürmek istiyorsaniz gidin o Toplumun icine girin. Yane dünyada bir insan herseye sahib olamazki. insan bence genc yasda nasil bir yasam istedigini secmesi lazim, ve ona göre davranmasi lazim, Türk biriylen evlenmek istiyorsan, ozaman amerikali kizlari gibi yasayamasin, imkansiz. ancak iste bi sekilde olur, böyle doktorlar bulup diktirisin, ve hayatini bir yalan üzerine kurarsin. Ama bunla gercekten Guru duyacaginizi sanmiyorum.
  Öbür yandan, ben bu tarz bi Operasiyonu sadece bir yönden destekliyorum, Doguda törelerden dolayi öldürümek zorunda olanlar ve istegi gereyi deyilde Zorla evlendirilenler, Eger sen bi Kizi zorla aliyorsan onun isteyinin senin icin bir önemi yoksa, ozaman hak ediyorsun ömür boyu bir yalana katlanmayi. Ama iste bunu belirlemek de cok zor, o yüzden bence bu Tarz bi Ameliyatin yapilmamasi gerek. Bu ülkede bir cok bedel ödendi, bunu icin de bedel ödenebilir, Yane Dogu tarafinda bir kiz ölmesin diye, bütün Toplumun Kültürünü deystirmeye deymez, Kaldiki o insanlarin Devlete siginma hakki da var, Türkiye cok Deysdi, Devlet Kadinlarin arkasinda, buda güzel bisey, Devlet Kadinlari korur. Bunun bence yasaklanmasi lazim, binevi dolandiriciliga giriyor, Doktorlarda buna ortaklik yapiyorlar. Cünkü bu olay Cigrindan cikmis, yane Istanbulda kalan bi hayat kadini gelir diktirir, Ankaraya tasinir ve Bakireyeim diye evlenir. Ama birine gercekten asik olan biri bunu hak etmiyor. Sizde asik oldugunuz birini nasil ömür boyu bir yalan söylersiniz ki? Bence konusulunca herkes anlayisli olabilir, önemli olan Sevgi ve askdir.
  HAYATINIZI BIR YALAN ÜZERINE KURMAYIN.

 10. GİZEM dedi ki:

  KOMİKSİNİZ DAHA BAKİRELİĞİN NEDEN VERİLDİĞİNİ BİLE BİLMEDEN KONUŞANLAR VAR EL DEĞMEMİŞ OLSUN ŞU OLSUN BU OLSUN BİR ÖĞRENİN BAKİRELİK NEDİR ALLAH NEDEN BUNU VERMİŞTİR VE BURADAKİ ÖNEM NEDİR ASLINDA BU SADECE ERKEKLERİN EGOİSTLİĞİ YOKSA DİN NAMUS DÜŞÜNEN YOK İLK OLMA İSTEKLERİ NARSİST KİŞİLİKLERİNDEN KAYNAKLANIYOR BİRDE SORUN KENDİNİZE NAMUSU KORUMAK KADINA ÖZGÜMÜ ACABA ACABA DİNİMİZDE KADIN KORUR ERKEK YAPAR MI DİYOR ACABA BAKİR BİR ERKEK VARMI PİYASADA BEN ALLAHTAN KORKARIM YAPMAM DİYEN BİR DE NAMUS DERLELR SİZ ÖNCE ALLAHTAN KORKUNDA YAPMAYIN SONRA KONUŞUN

 11. ÇİMENGÖZLÜ dedi ki:

  YAZIK O ZAMN BEN BOŞUNA KORUMUŞUM BU ZARI MADEM NAMUS BACAK ARASINDA DEĞİLMİŞ EŞİME VERDİM İLK GECE ŞİMDİ BAŞIM DİK GEZİYORUM O GECEKİ ÜRKEKLİK ÇEKİNGENLİK KORKU BAMBAŞKA BİR DUYGU İYİKİ EŞİME VERMİŞİM ONUN BUNU ALTINA YATIP MEZESİ OLMAMIŞIM NE GÜNLERE KALDIK HEYYY ALLAHIM KAPIDA BEKLEMEYE KARŞIYIMDA EŞİM BİLSİN ONA TEMİZ GELDİĞİMİ YETER BANA…

 12. her şey bahane dedi ki:

  seven kız bir kez verir. sonra gidip başka erkeğe vermez. eğer bir kız gerçekten bakireliğini verdiyse bir erkeğe, o erkeği sevmiştir. demektir. siz üstüne 2. de olsanız 10. da olsanız 1.000 inci de olsanız bırak o kızı. kızlar tek bir erkeği sever ona da verir. eğer bu sen değilsen o kızdan bir şey bekleme. ne kadar çok sevsen de o kızdan iyi bir şey gelmez. her şey bahane. seven kız tek sevdiği erkeğe verir çünkü bakireliğini ona adar. bekaretini ona adar. yok tecavüze uğradım yok şöyle oldu yok böyle oldu. YALAN! tecavüze uğradıysan ailen biliyor mu? HAYIR? NEDEN?e çünkü gerçekten böyle bir şey olmadı. gittin verdin birine. tipine kandın saçına kandın gözüne yandın. verdin. ondan sonra da bunu masum ama haklı gösterebilmek için yok tecavüze uğradım. şöyle oldu yok böyle oldu. YALAN! ailen bilmiyorsa adli makamlara ulaşmadıysa ya da mahallede o ortamda bununla ilgili ciddi şeyler olmadıysa YALAN! o kız kendini bil ki s….ktirmiş. ondan sonra da ben bi b..k yedim diyip bunu nasıl masum gösteririm diyip de bunu tecavüze uğradım diye kendini masum göstermeye çalışmasıııııı YAAAA LAAAAAN! her şey bahane. tecavüze uğradıysan hani nerde? hani nerde o kişi? hani nerde mahkeme. nerde dava. nerde ailen. nerde? yok. niye? e çünkü YALAN

 13. her şey bahaneeee dedi ki:

  bakireliğin önemli olmadığını söyleyenler zaten bakire değildir. bir haltlar yedikten sonra onu kurtarmak ve haklı göstermek için yok önemli olan bu değildir şudur tam bir saçmalık. sen işine gelinc eona buna vereckesin. işine gelmeyince sevdiğin erkeğe söylemeyeceksin. o zaman sen bu erkeği zaten sevmiyorsun ki. ayrıca kızlar oldum olası o..spu. oldum olası kaşar. bak. ilk elmaya. bak ihanete. bak bi dünyaya. ne namusu ne iyi kızı? kız mı kaldı dünyada. her kız veriyor. sonra sevdiği erkeğe yalan söylüyor. yazıklar olsun size. dünyaya geldiğim için erkek olduğum için utanıyorum. her şey kızlardan kaynaklı. kız VERİR. zaten günümüzde öyle bakire olmayan kız yok ki. bakire olmayıp da bakire olduğunu yalanlarla hilelerle binbir cambazlıkla yutturmaya çalışan nice kız var. zaten bu küçük kızlara tecavüz olayları da aslında bu kızların hepsinin birine verip de bakire olmamasından kaynaklı. ordan çıkıyor. kızlar önüne gelene vermese erkekler de gidip küçük kız çocuklarına tecavüz etmez. NİYE? e çünkü bakire kalmadı da ondan. kızların hepsi aynı. bunun için sırf bu saatten sonra keşke JİNEKOLOG olsaydım diyorum. Ya da tanıştığınız kız size bakireyim diyorsa kolundan tutup hemen bir jinekoloğa götürün. eğer karşı çıkarsa bilin ki o zaten bakire değildir. Çünkü gerçek bakire olan kızlar, gerçekten bakireyse o kız, bilin ki sizin kucağınızda gitmeyi ister. hiçbir kıza güvenmeyeceksin. çünkü onlar, yalanın, kalleşliğin, ihanetin ta kendisidir

 14. esra kara dedi ki:

  gerçekten işe yarıyormu nolur yardım edin çok zor durumdayım lütfen kullanan varsa sölesin

 15. vedat baysan dedi ki:

  meseleye dinsel açıdan bakmak gerekiyorsa bayanlar için oldugu kadar erkekler içiin de zina haramdır..yani erkeklerin de evlilik dışı cinsel ilişki yaşamaması lazımdır..bu sebeple erkekler önce kendilerinin bakir olup olmadığına bakmalı ondan sonra bayanlarda bakirelik aramalı..sen erkek olarak her türlü haltı ye hatta gerektiğinde hemcinslerinle bile yat ondan sonra bayanda bekaret ara..kısacası erkekler önce kendine baksın

 16. nalan dedi ki:

  kürtaj sonrası kızlık zarı dikimi yaptırdım ve kanamam oldu gittiğim doktorun sitesi xxxx hayatımı kurtardı resmen aynı durumda olan varsa diye paylaşıyorum allah hepinize yardım etsin

 17. Erdinç Kurumoğlu dedi ki:

  bende size bilimsel bir araştırmayı söyleyim ozaman.. Eğer bir kız namus iki bacak arasında değil diyorsa bilin ki o kız zaten kızlığını çoktan kaybetmiştir.. Eğer namus iki bacak arasında diyorsa o kız hala kızdır :))) veee hala yitirmemiştir.. BU BİR BİLİMSEM ARAŞTIRMADIR. İSTATİSTİKLERE GÖRE.

 18. fatma... dedi ki:

  bu yorumlarda herkez kendi capinda hakli arkadaslar kimse kimsenin düsünce gücünü ölcemezki… kimi bakirete önem verir kimi vermez,asil gercekki her zaman dürüst olmak en iyisi … daha acik konusmam gerekirse BASKALARININ KUSURUNU ORTAYA DÖKMEKTENSE; ÖNCE KENDI KUSURLARIMIZI DÜSÜNMELIYIZ… degilmi arkadaslar,herkeze saygi duymak gerek:)hayirli ramazanlar

 19. Mehmet KARA dedi ki:

  yorum yapıyorsunuz arkadaşlarda örümcek kafalı diyorsunuz cahil diyorsunuz peki siz kendinize hiç sordunuz mu biz neden bukadar çağdaş davranıyoruz diye sizler için çok normal değil mi bi kızın erkek arkadaşı olması yada bi erkeğin kız arkadaşı olması bu durum çağdaşlık ama bu durumu günah ayıp olarak görenler örümcek kafalı. Bekaretliği arayan erkekleri hiç kimse suçlayamaz hakaret edemez hakaret etmek isteyen çağdışı bulan önce kendi haline bakacak KUR'AN daki yaşamın kaçta kaçını yaşıyoruz diye, biz bu dünyada kulluk etmek için görevlendirildik ve herkes önce kendi görev ve sorumluluklarını bilecek ne erkeklerin ne kadınların gözü dışarda olmayacak, önce Dünyada bulunma sebebinizi düşünmeye davet ediyorum.

 20. catandpamu dedi ki:

  İnsanların ihtiyacı varsa kullanırlar. Ellerine sağlık icad edenin. Burda önemli olanın kadınların böyle icadlara ihtiyaçlarının olmaması. Müslüman ülkelerde kullanılıyorsa, oturup önce kendimizi sorgulamamız lazım. Biz nerdeyiz diye? Bir kadın yıllar önce "Zekai Tahir Burak kadın Doğum Hastanesi"nin giriş katında ZAR DİKİLİR odasının açılmasının gerekliliğini anlatmıştı.

 21. NAMUS dedi ki:

  BENCE ASIL NAMUSSUZ,O SAHTE KANI KULLANARAK KARŞISINDAKİNİ KANDIRANDIR.
  fazla lafa gerek yok arkadaşlar.namussuz her zaman numussuzluğunu yapar.

 22. Erol dedi ki:

  Namusun ve ahlakın temelinde herşeyden önce doğruluk ve dürüstlük yatar. Namus iki bacak arasında değildir deyip te diktirme veya yapay kızlık zarı gibi metodlara başvurup kaşınızdaki insanı aldatma yoluna gidecekseniz işte asıl o zaman namuslu olduğunuz iddiasında bulunamazsınız. Çünkü sizin namusunuz, olduğunu sandığınız yerde yani aklınızda/beyninizde de değildir artık. Bir erkek olarak çok açık bir şekilde yazıyorum; bir bayan isteyerek olsun veya olmasın yaşadığı herşeyin arkasında durarak dürüstlüğü elden bırakmadan bana gereken açıklamayı yaparsa en azından vicdanlı, ahlak sahibi ve namuslu olduğuna inanırım. Gerçeklerle yüzleşmek yerine kendisini kandırma yolunu seçerse o andan itibaren ne olursa olsun kendisine karşı bile namuslu olduğu iddiasında bulunamaz. Bununla birlikte ahlaksızsa bakire de olsa namussuzdur, onlar tamamen ayrı bir konu. Bence günümüzde erkeklerin işi kızlardan çok daha zor. Türkiye'de bir araştırma yapılsa bakir erkek sayısı bakire kız sayısından fazla çıkar eminim. Önemli olan doğruluk, dürüstlük, ahlak ve karakter. Allah herkese hayırlı kısmetler nasip etsin. Saygılarımla…

 23. zafer kozmetik dedi ki:

  revirginity kızlık zarı artık türkiyede

  http://www.sahtekizlikzari.info

 24. bmc iççç dedi ki:

  bana ne derseniz diyin ama namus evet bacak arasında bunun için adam öldürülüo ya neden bahsediosun siz. asi ve mavi söylediklerine katılıyorm

 25. ASi ve MAVi dedi ki:

  öncelikle bu aleti kimse yemez

  çünkü sağdıçlar ders verir damada

  gelelim diğer meseleye kızlar aklınızı başınıza alın dulluk bile patlaklıktan iyidir

  şu medenilere gelince

  namus başta değil,kolda değil,bacakta değil

  bacak arasındada değil 🙂

  yahu nerde o zaman

  medeniler evliyseniz karınızı nişanlıysanız nişanlınızı yollayında mide nasıl oluyor öğreteyim

  şu 26 yaşında olan bayana gelince

  zarın ağırlık yapıyosa sok parmağını,yıllarca ağla

  tecavüzden bahseden arkadaş sallamış yemedim

 26. çare sabır dedi ki:

  namus 2 bacak arasında mı diyen erkeklere sorarım kızlara tecavüz eden, her türlü yararlanmaya çalışan sizin hemcinsleriniz zarar gören bütün hayatı bertaraf olan da kızlarıniz kızkardeşleriniz eşleriniz v.s v.s şimdi hepsini asıp kestiniz nerden biliyosunuz da hepsinin bilerek isteyerek bişeyler yaşadıklarını hepsini asıp kesip kaşar konumuna koyuyosunuz ve soruyorum kızların namusu bacak arasında da sizin namusunuz nerde??? her bayana o gözle bakan yatıp kalkmak için elinden geleni ardına koymayan kandıran deli gibi pervane olan istediğini aldıktan sonrada ona kaşar gözüyle bakan siz erkekler ne diye burda namusu sorguluyosunuz?

 27. YORUMCU dedi ki:

  AYCA NIN YAZDIKLARINI OKUDUM.EVLENİNCE GÖRÜRSÜN ARAP ERKEKLERİNE AZ DEMEYİ.4 EVLİLİKLE ALAKALI YORUM YAPMIŞSIN.İSLAMİYYETTE EVLİLİK DÖRDE ÇIKMADI ÇOK EVLİLİKTEN DÖRDE İNDİ.BU BİR.İKİNCİSİ İSLAMİYYETTEN EVVEL KADINLARA ÖNEM VERİLMEZDİ HATTA DİRİ DİRİ TOPRAĞA GÖMÜLÜRDÜ KIZ ÇOCULARI.ÜÇÜNCÜSÜ İSLAMİYETTE AİLE HUKUKU VARDIR HERKES ÖYLE İKİ ÜÇ DÖRT BAYAN ALAMAZ.ONLARIN HER TÜRLÜ HAKKINI HUKUKUNU VERMESİ LAZIM YOKSA EVLENEMEZ.BU HAKLAR İSTER SOSYAL İSTER BİREYSEL İSTERSE CİNSEL OLSUN.ŞU ZAMANDA YAŞANANLAR KULLANILIP PAÇAVRA GİBİ ATILAN KADINLAR BU HÜKMÜN DOĞRULUĞUNU ISPATLIYOR.AMA ANLAYANA……….

 28. ŞEMS dedi ki:

  YAZIK ÇOK YAZIK… NAMUS İKİ BACAK ARASIMI DİYEN ARKADAŞLARA SORARIM PEKİ NAMUS NE?EN MUKADDES YERİNİ BİLE HER ÖNÜNE GELENE VERİPTE KENDİNİ NAMUSLU ZANNEDEN NAMUSSUZLAR.HER HALTI YİYİPTE KENDİNİ MODERN ZANNEDEN APTALLAR…. GERÇEKTEN MERAK EDİYORUM SİZCE NAMUS NE??

 29. yaralı dedi ki:

  hayretler içinde okudum yazılanları bence neysek o olalım vicdan inanın insanı öldürür yanlış yaptıysak cezasınıda çekeriz kendi düşen ağlamaz der hep ailem

 30. hakan dedi ki:

  Namus iki bacak arasındamı diyenlere gıcık oluyorum. orda değil arkada değil üstte değil nerde bu namus denen şey acaba, bakıyorum herkesin kalbi temiz, herkes melek, evliya, veli olmuş, etrafa insanlara evlilere bakıyorum boşanmalara bakıyorum nerde bu kalbi temizler, herkes kendine yakışanı yapacaktır ve kaçış yok ya bunada inanacaktır. herkes kendine yakıştırdığı gibi yaşasın. evlenincede eşinin yüzüne bakıp vicdanı rahat edeceği şekilde yaşasın, insanda vicdan olacak yoksa filim, dümen tevil falanda filan çok. herkes kendinin ne kadar namuslu, kalbinin ne kadar temiz olduğunu bilir. sağlıcakla.

 31. volkan çevik dedi ki:

  hikmet ÖZDEN arkadaşıma katılıyorum ya insan gibi anlatsınlar en başından yada bvizi aldatmaya kalkmasınlar biz anlarız ama saf olanlarda var onlar aldanırlar kan geldimi he geldi derler biter gider illaki namus iki bacak arasında ki zar da değildir ama sonuçta bir erkekle evlenecek bir kız kendini sadace evleneceği erkeğe saklamalıdır asıl NAMUS budur

 32. musti dedi ki:

  kızlar bosuna ugrasmayın yedirmek için…insallah yediremezsiniz.erkekler anlar…1.kızlık kanı pembe olur…kırmızı geldiyse limon sıkılarak anlasılır.3…..hemen girmez. 4 bozulmamıs vajina kapalı olur yeni dogmus bir kız cocugu gibi…ama en önemlisi kan ve vajınanın sekli…bol ilişkiden içi dısına çıktıysa vay halinize…aldatmanın ve inanmanın faydası yok…bosuna dememiş atalarımız babana bile güvenme diye…siz yine sevin ama güvenmeyin…yoksa vay ki ne vay…SAKIN YUTMAYIN DEGERLİ ERKEKLER…ya adam gibi anlatsınlar baslarından gecenleri yada yutturmalarına izin vermeyelim..yat yat yat sonra gel bana yaman oh ne ala memleket…

 33. Hikmet ÖZDEN dedi ki:

  ARKADAŞLAR YORUMLARA KISACA GÖZ ATTIM İBRETLİK BİR ÇOK MEVZULAR GÖRDÜM.ALLAH'A ŞÜKÜR ÖYLE KUTSAL BİR DİNİN MENSUPLARIYIZKİ HER KONU ÇOK AÇIK VE NET OLARAK BİLDİRİLMİŞTİR.YANİ HER AFEDERSİNİZ HALTI BİLE BİLE(KAZA VE İMKANLARI AŞANLAR MÜSTESNA)YAPMIŞ BİR ŞAHSİYETSİZİN ORASI SAĞLAM KALSA KAÇ PARA EDER.ÖNEMLİ OLAN HER ŞEYİYLE PAK VE TEMİZ OLMASI ONURUNU HER ŞEYİN ÜZERİNDE TUTMASI VE SABRETMESİ.EMİN OLUNKİ ONURUYLA SABREDENLER EN SONUNDA TÜM SIKINTILARINI UNUTACAK VE BEKLEDİĞİNE DEĞDİĞİNİ GÖRECEK VİCDAN AZABI İLE BİR ÖMÜR BOYU KAHROLMAYACAKLARDIR.YAŞIM 49 İKİ ÇOCUK BABASIYIM TECRÜBELERİMİ NAZARİ İTİBARE ALMANIZI ÖNERİYORUM.KISACASI KENDİ YAKIN ÇEVRENİ GÖZ ÖNÜNE ALIP KENDİNE YAPILMASINI İSTEMEDİĞİN HERHANGİ BİR ŞEYİ BAŞKASINA YAPMAMAYI VE BİR GÜN HERŞEYİN TEK TEK HESABININ SORULACAĞINI ASLA UNUTMAMAK KEŞKE DEMEMEK İÇİN ÇOK KIYMETLİ OLAN AKLIMIZI ÇALIŞTIRMAMIZ GEREKİYOR.KÜÇÜKLERİMİZE İYİ BİR MODEL OLALIMKİ GELECEĞİMİZ AYDINLIK OLSUN…….

 34. yazıkandGüNaH dedi ki:

  bakalım daha neler görücez hey allahım ya bunu yapan yada alan kızlar bıle karşısındakını kandırdılar pekala ya allahı sual meleklerıne ne dıyecekler bılmem ama bunu kullanan cok olucak dusunsunler ahıretı yazıkk GüNaH

 35. ayca dedi ki:

  çok kısaca " herşey hakedene" diyorum.Arap ülkelerindeki 4 kadınla evlenen,kendilerine her şey mübah olan ikiyüzlü ve de çifte standartlı Arap erkeklerine bu bile az diyorum 🙂

 36. zeynep dizlek dedi ki:

  sizin için bu sadece bacak arasındaki perde mi bu kadar mı yani
  hiç bunun öbür dünyadaki bedelini düşündünüzmü??
  zina en büyük günahtır bunu asla unutmayın
  sadece bu dünyayı değil ahireti de düşünün
  asıl dünya orası…

 37. keyf dedi ki:

  gunumuzde o kadar sorunlar varken kafamızı boyle şeylere tormak ile anlamsız bence …..
  kesınlıkle olmamaı gerekn bi durum herkes onclıkle kendı ailesınden yola çıkaerarak dşünsün..stop <o halde konu kapanmıştır beyninizi yorması gerekn yönlere yönlediyoruz gunluk iş hayatımızı etkileyemeck ve karşı tarafa saygı duymak gibi konular ….

 38. haddini_bil dedi ki:

  hayretın gereksız ben senı kınıyrum saygısız kısılıksız bu ne haysıyaetsızlık ne karektersızlık .anan bacın yokmu senın …unutma her soleugın oz her yaptıgın haksızlık her aldıgın ah ve yaptıgın kınma sana donup gelmıosu anana bacına gelır bunu unutmaa.

 39. ahmet erkökçemesli dedi ki:

  arkadaşlar size istdan yazıyorum ben bunu ist da bir erotik shoptan aldım kız arkadaşımla denemek amaçlı aldık hiç belli olmuyor herşey gerçek gibi herkese tavsiye ederim harika bir şey ilk günü bir daha yaşamak isteyen herkes alsın sonucuna benim gibi sizlerde inanamıycaksınız:)

 40. yasemın dedi ki:

  tamamen örumcek kafalılık baska bı yorum bıle yapılması yanlıs nedemek kızlık zarı yaiki bacak arasında hıc namusmu olur bızde bu cehalet oldukca cok canlar yanar onun için kimse kimseyı dınlemeyerek dogrusunu yapmalı

 41. Faruk dedi ki:

  Sevgili Cansu nişanlına gerçekleri anlatmayı denedin mi hiç? Seni gerçekten seven bir insan anlattıklarını olgunlukla karşılayacaktır. Eğer sana inanmaz veya anlattıklarını kabullenmezse zaten bu insanla birliktelik sağlıklı olmaz. Bu olayda senin hiç bir suçun yok. Allah a inan O na güven ve dua et. Allah ın izniyle her şey yoluna girer yeter ki sen doğrudan şaşma ve kalbini ferah tut. Herkesin sınavı farklı farklı, senin sınavında böyleymiş. Sabır ve şükür her zorluğu yener bunu hiç aklından çıkarma kardeşim.

 42. cansu dedi ki:

  ben cansu,fransada pariste oturuyorum,bundan uc sene evvel turkiyede tecavuze ugradim,henuz 15 yasindaiken,benim bi sevdigim vardi cocukluk aski,tecavuze ugrayinca ona diyemedim cunku biz birbirimizi cok sviyoduk ailelerde bize sonsuz destek evriodu,ona bunu diyemedim ve hic bisey anlatmadan ben onu mecburen terkettim,kendime kapandim karanlikta kaldim okulu biraktim,arkadaslarimi hatta hayattan bile vazgecmeyi goze almistim,bugun 20 yasindayim,allaha sigindim,canim cok kotu yanik cunku ben bu olaydan sonra kimseden destek gormedim hep kend ayaklarim uzeri durdum,simdi nisanlandim 1 sene oldu ,her allahimin gunu dua ediyorum ben guc kudret sabir versin diye,canim cok yanik unutamiyorum,ben en degerli hazinemi kallescesine bir heves ugruna aldilar,benim sucum neydi?anlima yazilmis.simdi ben napicam,bu nisani atmak zorundayim baska carem yok,nisanlimi seviyorum,oda beni seviyo ama ben ona o degerli hazineyi veremicem.kizligimi uç kez diktirdim tecavuze ugradigim icin kizligim kaybolmus amelyat hic sonuç vermedi,japon uretimi kizlik zarini siparis ettim,kendi basima bir umut diye denedim,melesep arkadaslar rengi hic mi hic kan rengine benzemiyo,fushia rengi.ben canim yanik ben hep allahtan bi umut bekliyorum,ama neden? neden?ben en degerli mucevferimi aldilar benden,neden ben her mutlu cift gibi bir mutlu yuva kramicam? canim cok kotu yanik cunku sevdigimden bir kez daha ayrilicam….

 43. deniz dalgıç dedi ki:

  nazlı ve deniz de haklılar.. şöyle ki her yeri ellenmiş bakire birisiyle birlikte olacağıma bakire olmayıp benimle evlendikten sonra bir başkası ile olmayacağına inanmayı o güveni bana verecek kişiyle birlikte yaşamayı yeğlerim.. sizin ne garantiniz var ki bakire biriyle evlendikten sonra bir başkasıyla birlikte olmayacağına.. ve hem belkide bakire olmayı o da istemiyordur çevre toplum tabu v.s die beklemiştir kimi isteyerek kimi baskı veya mecburiyet hissederek.. hem biz erkekler her haltı yiyip sonrada bakire birisiyle evlenmeye ne yüzümüz olacak, benim şahsen yok. hakkımda yok. olursa mükafat olur onuda hak etmedim edebilmem içinde onu bi ömür sevmem gerekir. deniz arkadaşımada katılıyorum kendini heveslik kullandırtmamayı tercih etmiştir son cümleleri çok mantıklı ve de haklı. bi erkek ilk tanıştığı tüm bayanlara cinsel obje olarak bakar tutkudur aşk yoktur. tutkuda bilirsiniz ki cinsel istekle fiziksel çekimin bileşkesidir yani aşk falan tırtttt.hea birde bende ilk flört zamanlarımda kızlarda bedenlerden ziyade ruhlar sevişsin die düşündüğümde bi erkek olarak kendimi kullandırmak istemedim uzun süredir ve başlarda ki tüm ama tüm ilişkilerimde ziktir edildim birlikte olmadığım için ve sonra nefretle acımamayla karışık bi hisle tiyatro başlamış oldu,şimdi pişmanmıyım evet keşke ilk başlarda kör topal duygusal olarak bişeyler paylaşabileceğim birisi çıksaydı da evlenseydim. onlarca ilişkiden sonra ne tutku kaldı ne aşk ne heves.. rumuz: tiamo2005

 44. Deniz Elif dedi ki:

  Cok acimasiz yorumlar yapiyorsunuz. 26 yasindayim ve bu yasima kadar bakire kaldigim icin artik kendime sinir olmaya basladim. Bir yildir Amerikada doktora yapiyorum. Orumcek cahil felan da degilim sadece beni seven adamin beni evleninceye kadar bekleyecegini saygi gosterecegini dusunmustum. Gayet de guzelim tanistigim her 5 erkekten 4 u telefon numarami ister. Ama son 3 iliskim cinsel iliskiyi reddettigim icin bitti. belli bir yastan sonra erkekler liseli gibi takilmak istemiyor. Benim de evlenebilecek bir pozisyonum yok. Bir zar parcasi yuzunden hayatimi yalniz gecirmek zorunda kaliyorum ! Bir yandan da iyi bir sey bir erkek bir kizla yatabilmek icin her yolu dener ben de bakire olmasam belki de ne kaybederim ki diye deneme sansim olacakti ve bos yere uzulecektim degil mi.. Erkekler bir kere yatabilmek icin yillarca bile ugrasabilir sonra ertesi gun aramazlar bile.. O yuzden cok derin bir konu oluyor bizim toplulumuzda ne kadar umursamam deselerde takiyor turk erkekleri ya..

 45. fulya kosif dedi ki:

  namus iki bacak arasında tabiiki değil ama buda bir gerçektir kii erkeklerin %90 nı bakire olmayan kızlarla yiyip içip geziyor eyleniyorlar daha sonra o kızdan ayrılıp bakire kızla evleniyorlar…;)) demekki neymiş bunun geri kafalılıkla falan alakası yokmus..tamamen sevdiği evleneceği kişiyi daha önce kimseyle paylasmamakla, sadece ona ait olmasıyla alakası var. he simdi birde dersiniz o erkekler okızları kullanıp bir kenara atıyor sonra baskasıyla evlenıyor onlarda suc yokmu bence yok kızlarda hemen herseye kanmasın kardesim iki lafa kanıyolar…(kendilerine güvenleri yok,çocuk hemen bırakıp gidicek sanıyolar elinde tutmak için ne yapacaklarını şaşırıyolar….sonrada böyle şeylerle kendilerini kandırıyolarr…tabi kandırabilirlerse ömür boyu vicdan azabıylada nasıl yasanırsa…

 46. ayşegül keskin dedi ki:

  saçmalık başka birşey değil

 47. özqe çetinten dedi ki:

  'nazLi ırmak ' sana kesinLikLe katıLıyorm çok doru * işte cahil bilqisiz eqitimsiz insanLar bu kanı qörmek için kapıLarda bekLiyoLar kız çıksın da kanLı bezi .. çarşafı .. vs.. versin diye ne kadar saçma ya '')

 48. ayşe dedi ki:

  bence ikinizde kendinizi aşmışsımızz..

 49. sevim çelik dedi ki:

  kesinlikle katılıyoum size.bir kere eğer böyle bir aleteihtiyaç duyuluyorsa bunun sorumlusu kendileridir.tamamen cahil insanlar.acınası insanlar!

 50. NAZLI IRMAK dedi ki:

  saçmalamayın allah aşkına arkadaşlar.cinsel ilişki sonrasında oluşan ve örümcek kafalı insanlar tarafından bekaret olarak nitelendirilen şey kesinlikle kan değildir!!!!!ayrıca bunun bekaretle alakasıda yoktur bu zar sadece vajinal bölgeyi mikroplardan ve bakterilerden gelecek zararlara karşı koruyan bi perdedir tabiri caizse….ayrıca kan deilğil tekrar belirtiyorum sadece açık renkli pembemsi bi akıntıdır ama asla kan değildir bu kadar abartmayın.bu yazımı okuyanlar sizlere sesleniyorum buradan arkadaşlar ..sizce?namus 2 bacak arasıdaki o incecik perdemidir mantıklı olalım.her yerine ellettirip sadece o perdeyi açtırmayan kızlar sizce çok namuslu bakireler midir?affınıza sığınıyorum bu kısır döngüyü aşalım artık lütfen böle göz boyamaca aletlere hiç gerek yok dürüst olalım herşeyden önce bırakın karşımızdakini kendimizi kandırmayalım umarım okuyanlar haklı bulacaktır 😉

 51. Defne T. dedi ki:

  Teşekkürler ben de bunu arıyordum. Gerçekten hiç belli olmuyor mu acaba? Deneyenler bilgi verebilir mi?