By 06 Mart 2010 Devamı →

SAĞLIKLI ZAYIFLAMAK İÇİNDış görünüşümüzü zayıflatırken iç organlarımızı zayıflatmayalım.

Uzm.Dr. Ayça KAYA : Bir insan zayıflamaya karar verdiğinde ilk düşündüğü bir diyet listesi bulmak ve tıbbi yararı kanıtlanmamış çaylardan-ilaçlardan medet ummak oluyor ne yazık ki. Ayrıca bu tür gıda takviyelerinin birçoğunun insan vücudu üzerinde uzun süreli etkinliği ve güvenirliği ile ilgili yeterli klinik araştırmalar da yapılmadığından, sağlık üzerine son derece zararlı etkileri olabiliyor. Ayrıca bu tür uygulamalar ömür boyu sürekli olarak da yapılamayacağı için soruna kısa vadeli ve geçici bir yaklaşım oluyor.

Sağlıklı Zayıflamak
Bir insanın eğer 10 kg’dan fazla kilo fazlalığı varsa bunu kendi başına çözmesi çok kolay olmayabilir ve bu konuda tıbbi yardım alırsa, hastalık ilerlemeden kalıcı olarak çözülmüş olur. Zayıflama tedavisinin belki de en zayıf noktası hastanın tekrar geri kilo almasıdır.

Bunun nedeninin de insanların bunu sadece estetik bir problem olarak algılaması ve bir an önce kilo vermek uğruna akla hayale sığmayacak mucize düşük kalorili diyetler yapması veya bilimsel olmayan ürünler kullanmalarıdır. Bunu yapan insanlar, kısa vadede kilo verseler bile uzun vadede tekrar kilo alabilirler. Bir sonraki kilo verme girişimi de vücut sistemlerinin dengesini kaybetmesi nedeni ile daha da zor olabilir.

Fazla kiloluluk sorunu olan bir insanın, bunun sadece fazla yemekten kaynaklanmadığını bilmesi gerekir. Zayıflama ve ideal kiloda kalabilme işi üç boyutludur. Bunun birinci boyutu; şişmanlığa neden olabilecek metabolik hastalıklar ve şişmanlığın neden olduğu hastalıklar açısından, kişinin bir dahiliye uzmanı tarafından detaylı olarak muayene edilerek kan testlerinin yapılmasıdır. Eşlik eden hastalıkların mevcudiyetine ve kilo fazlalığı derecesine göre doktor kontrolünde gerekli tıbbi zayıflama tedavisine başlanmalıdır. Zayıflama tedavisinin ikinci boyutu ise hastaya ömür boyu sürecek doğru yeme davranışının tekrar kazandırılmasıdır.

Bu tabii ki, haftada bir değişen insan hayatına uymayan diyet listeleri ve çorba tarifleri ile olmaz. Hastayı besinler konusunda birebir eğiterek kendi kendine çıkış yolları bulmasını sağlamak gerekir. Üçüncü boyutu ise tabii ki aktivitedir. Ancak burada kişiyi aktiviteye yönlendirirken, hayatı boyunca yapamayacağı çok ağır egzersizler yapmaya sevk etmek yerine, hareketi kişinin yaşam tarzı haline getirmek gerekir. Hızlı kilo vermek için yapılan birçok mucize rejim, insan vücudunda kalıcı hasar bırakabilir.

Kemik erimesi, kalpte ritim problemleri, safra kesesi taşları, saç dökülmesi, tırnak kırılması, halsizlik, yorgunluk gibi. Eğer rejim yaparken halsizlik-yorgunluk hissediyorsak, saçlarımız dökülüyor, tırnaklarımız kınlıyorsa, bayılma hisleri gelip kalp çarpıntısı hissediyorsak, yanlış yapıyoruz demektir. Tüm hastalarıma her zaman şunu söylüyorum; bu vücut bize bu dünyada bir kere veriliyor. Bir daha verilme şansı var mı? Yok. O halde ona çok iyi bakmamamız gerekir. Dış görünüşümüzü zayıflata-yım derken, iç organlarımızı zayıflatmamamız ve bozmamamız gerekir. Şişmanlık ciddi ve komplikasyonları olan bir hastalıktır.

Kalıcı tedaviyi mucize formüllerin peşinde değil, tıpta aramamız gerekir.

Uzm.Dr. Ayça KAYA

Uzm.Dr. Ayça KAYA Diğer Yazıları için

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Ayça Kaya

Etiketler:,


4 Yorum Var "SAĞLIKLI ZAYIFLAMAK İÇİN"

Trackback | Comments RSS Feed

 1. fatma dedi ki:

  altın çilek tam bir palavra sakın inanıp da paranızı boşa harcamayın

 2. arzu dedi ki:

  ben kullandım sadece 3 kğ verdim tekrar almaya korkuyorum yan etki yapar diye.

 3. beyhan dogan dedi ki:

  benim 7 aylik bebegim var ve ben bebegimi emziriyorum altin cilek kapsülünü alsam sakincasi olurmu acaba

 4. selam dedi ki:

  ALTIN ÇİLEK & PAPAYA

  Sosyetenin zayıflama sırrı olarak gündeme gelen Altın Çilek dünyanın lif oranı en yüksek meyvesidir. En yakın rakibinden 3,5 kat daha fazla lif içeren yapısı onu dünya zayıflama sektörünün gözdesi yapmıştır. Bu lifli özelliği sayesinde net bir tokluk hissi sağlamakla birlikte en önemli özelliği vücuttan su kaybetmeden, kasları değil yağları hedef alarak kısa zamanda yüksek ve sürekli kilo kaybı sağlamasıdır.

  Papaya ise, yerli halkın genelde kolay sindirilmesi ve kilo kaybı yapmaması için etlerin üzerine kurusunu serptiği ve Mart 2010 da kanseri 24 saat içinde durdurmaya başladığı, kanser oluşumunu engellediği haberleri ile gündemimize oturmuş tropikal bir meyvedir. içerisinde bulunan papain sayesinde yenilen besinler kalorileri değerlerini kaybederek kilo ve yağların oluşumuna büyük darbe vurmaktadır.

  En inatçı bünyede bile inanılmaz sonuçlar veren Altın Çilek & Papaya karışımı şu an itibari ile piyasada bulabileceğiniz en kuvvetli zayıflama takviyedir. Hangi ürünü denerseniz deneyin sonuçta Altın Çilek & Papaya ürünümüzü satın almak zorunda kalacaksınız. Seçiminizi sıradan zayıflama ürünlerinden yana kullanıp hem zaman hem para kaybetmemek için şu an çok düşünmeden kararınızı verin ve anında zayıflama başlayın.

  *
  30 veya 60 değil Tam 90 Kapsül
  *
  Altın Çilek meyvesinden 4 kat daha etkli Altın Çilek Extresi Kapsülü
  *
  Kargo ücreti veya herhangi bir extra ücret yok
  *
  Kullanıp zayıflamamak kesinlikle yok.
  *
  Verilen kiloları geri almak yok
  *
  Yan etki yok
  *
  Yalan vaadler yok
  *
  Dünyanın bilinen en lifli meyvesi
  *
  Tok tutucu ve Yağ yakıcı
  *
  Ayda 9-17 kilo arası zayıflama oranı
  *
  Saba Tümer, Tarkan gibi pek çok ünlünün tercihi
  *
  Türkiyenin en iyi 4 diyetisyeninden biri olan Banu Kazanç'ın tavsiyesi

  "KLEOPATRANIN HAZİNESİ" ARTIK SİZLERLE.

  Piyasada bulunan ve zayıflattığını iddaa eden ilaçların nerdeyse tamamının hiç bir işe yaramadığını biliyormuydunuz? Zayıflama sektörü malesef Türkiye'de umut tüccarlığına dönüşmüş ve de gerçekten zayıflamak isteyen kullanıcıların büyük çoğunluğunun kafaları iyice karışmış durumda. Zayıflayacağım umuduyla alınan bitkisel takviyelerin zayıflatmaması hem hayal kırıklığına hemde maddi kayıplara neden olmakta ve ülkemiz profesyonel gıda takviyeleri kullanımı konusunda Avrupadaki rakamlara hiç bir zaman ulaşamamaktadır. Bugün size, profesyonellerin araştırmaları ve müşteri geri dönüşlerine göre hazırlanmış, su kaybettirerek sizi kandırmayan, yapamadağı etkileri vaad etmeyen dünyanın en lifli meyvesi olarak bilinen, basında defalarca yer almış gerçek yağ yakıcı Altın Çilek'i büyük bir güvenle sunuyoruz. Papaya meyvesi ile kuvvetlendirilmiş Altın Çilek extresi kapsülü kullanarak ayda 7-13 kilo vermek artık en inatçı bünyede bile mümkün. Bir diğer adı İnka Eriği olan ve dünyada Altın çilek olarak adlandırılan bu meyve, en eski ve gelişmiş toplumlardan olan İnka Uygarlığında güzelliğin, güç ve sağlığın sembolü olarak bilinirdi. Ayrıca güzelliğine ve görümününe çok düşkün olan Kleopatranın Hazinesi olarak anılır. Zayıflamadaki güçlü etkisiyle bilinen bu meyveden tam anlamıyla yararlabilmek için meyvenin mutlaka posasının çıkartılarak ve bazı doğal işlemlerden geçirilerek elde edilen extractının kullanılması aksi takdirde aynı zayıflama etkisini sağlayabilmek için çok fazla tüketilmesi gerekmektedir.

  Altın Çilek Faydaları

  * Kilo vermeye, zayıflamaya yardımcıdır.
  * Kuvvetli bir yağ yakıcı olduğundan ötürü özellikle göbek basen bölgesine yerleşmiş yağları eritmede etkilidir.
  * Diyabet – şeker hastalığına faydalıdır.
  * Sindirim sistemindeki parazitleri yok etmeye yardımcıdır.
  * Dünyanın en zengin lif oranına sahip meyvesidir. (Ne kadar lif, o kadar zayıflama) C vitamini oranı yüksektir.
  * Antioksidan ihtiva eder.
  * Aynı zamanda bu mucizevi meyve kanı arındırır.
  * Görme sinirlerini yapılandırır.
  * Prostat ve boğaz ağrıları tedavilerinde olumlu etkileri vardır.

  ALO SİPARİS HATTI 0216 343 28xx