By 08 Eylül 2008 Devamı →

SAĞLI VE GÜZELLİK İÇİN BESİNLERKadınlarda sağlık ve güzellik için

Kadınlarda sağlık ve güzellik için olmazsa olmaz 5 yiyecek!

Bu beş yiyeceği kadınlar hem sağlık hem de güzellik için tüketebilir. İşte mucize 5 besin.

Yabanmersini

Yabanmersininin idrar yolu enfeksiyonlarıyla mücadelede destekleyici olarak kullanılabilir. Günde 300 gram yabanmersini suyu tüketilebilir. Son araştırmalar gösteriyor ki yabanmersini soğuk algınlığına karşı ve mide kurtlarıyla mücadelede doktor tavsiyesi ile destekleyici olarak kullanılabilir. İçeceğinize eklediğiniz bir parça şekersiz yabanmersini, kekinize ya da mısır gevreğinize ilave edeceğiniz kuru mersin size gereken faydayı sağlayacaktır.

Ceviz
Ceviz
Ceviz omega-3 bakımından çok zengindir. omega-3 iltihabı azaltır ve iyi kolesterolü yükseltir. Hatta cevizin depresyona iyi geldiği, Parkinson ve Alzheimer hastalığı risklerini azalttığı yönünde bilimsel çalışmalar mevcuttur. Salatanızın üzerine ekleyeceğiniz çeyrek kap ceviz hem yemeğinize lezzet kazandıracak hem de sağlık verecektir.

 

Fasulye
Fasulye

 

Fasulye magnezyum, potasyum ve lif zenginidir, bundan dolayı da kalbinizin en büyük dostlarından biridir. Haftada beş altı defa konserve böbrek ve nohutla karıştırdığınız sosunuzu, salata ve yemeklerinizde kullanabilirsiniz.

Balık
Balık

Omega-3 zengini deniz ürünlerini haftada en az 2 kere tüketmek kalp krizi riskini azaltmaktadır. Ayrıca doğurganlık yaşındaki kadınlar ve emziren annelerin haftada 350 gram deniz mahsulü tüketmeleri gerekmektedir.

Domates

Domates

 

Antioksidan lycopene yüklü pişmiş ve çiğ domatesli yiyecekler iyi bir sağlık paketidir. Araştırmalar lycopene zengini diyetler uygulayan kadınların diğerlerine göre %50 daha az meme kanseri olma riskiyle karşı karşıya olduklarını göstermektedir. Antioksidan ayrıca tansiyonunuzu ve kötü kolesterolünüzü düşürür ve hatta leke dejenerasyonu ve kanser riskini de azaltır.
Bu beş harika yiyeceği yaşı kaç olursa olsun tüm kadınlar hem güzellikleri hem sağlıkları için diyetlerinin bir parçası yapmalılar.
...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Haber

Etiketler:, , , , ,


3 Yorum Var "SAĞLI VE GÜZELLİK İÇİN BESİNLER"

Trackback | Comments RSS Feed

 1. köksal dedi ki:

  köksal
  05372308568

 2. köksal t dedi ki:

  köksal tüfekci
  0537208568

 3. köksal tüfekci dedi ki:

  doğal yaban mersini üretim ve pazarlaması yapaktayım.bu ürünün kendisini ve reçelini isteyenler benimle irtibata geçebilirler.

  köksal tüfekci
  0532308568