By 08 Ocak 2011 Devamı →

SAĞLAM KİŞİYE KANSER TANISI
Sağlam hastaya ‘kanser’ dediler!


Omuz ağrısı için hastaneye giden hastaya pankreas kanseri olduğu söylendi. Ancak ikinci tahlil film gibi bir olayı ortaya çıkardı. Raporların isim benzerliğinden karıştığı belirlendi.
Sağlam hastaya ‘kanser’ dediler


Kütahya’da yaşayan bir kişiye, omuz ağrısı şikâyetiyle gittiği hastanede yapılan tetkikler sonunda pankreas kanseri olduğu söylendi. Ancak tanının, bazı Yeşilçam filmlerindeki senaryolar gibi bu kişinin raporlarının, aynı ismi taşıyan başka bir hastanın raporlarıyla karışması sonucu konulduğu anlaşıldı.
Kütahya’da haftalık yayımlanan bir yerel gazetenin sahibi Hasan Demir (33), AA muhabirine yaptığı açıklamada, birkaç gün önce omzundaki ağrı nedeniyle Evliya Çelebi Devlet Hastanesine gittiğini, doktorunun tanı koyabilmek için bazı tahliller yaptırıp MR çektirmesini istediğini söyledi. Demir, şöyle konuştu:


Eşi duyunca yıkıldı

“Tahlilleri yaptırıp MR çektirdikten sonra işlerim olduğu için hastaneden ayrıldım, eşim sonuçları almak için bekledi. Raporları inceleyen doktor, pankreas kanseri olduğumu eşime söylemiş. Eşim bunu duyunca yıkılmış, hemen beni aradı ve tekrar hastaneye gittim. Doktorun tanısından emin olmak amacıyla onun isteğiyle ikinci kez yaptırdığım tahlillerde kanser olmadığım ortaya çıktı.”

Demir, ikinci tahlil raporlarında kanser olmadığının anlaşılması üzerine hastanede araştırma yapıldığını dile getirerek, “Hasan Demir adında başka bir hastanın raporlarına göre bana tanı konulduğu anlaşıldı” dedi.

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Haber


Comments are closed.