By 09 Mart 2009 Devamı →

SAFRA KESESİ VE SİNDİRİM ŞİKAYETLERİNE KARŞI KÜRProf.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU’ndan Safra Kesesi ve Sindirim Şikayetlerine Karşı Kür

Enginarın içerdiği en önemli etkin maddelerden biri cynarin’dir. Daha zengin olarak enginarın yapraklarında bulunan cynarin gerçek bir karaciğer dostudur.SAFRA KESESİ VE SİNDİRİM ŞİKAYETLERİNE KARŞI KÜR

 

Aynı anda hem karaciğeri uyararak safra asidi salgılamasını, hem de safra kesesini uyararak safra asidinin bağırsağa dökülmesini sağlar. Bu sayede bağırsaklarda bulunan yağların daha hızlı geçişini ve parçalanmasını sağlayarak sindirimi kolaylaştırır ve hızlandırır.

Kolesterol ve Damar Sertliğine karşı :

Bağırsaklardan geçişin hızlanması, kolesterol ve trigliseridin daha az absorbe edilmesi demektir. Cynarin, diüretik (idrar söktürücü), karaciğeri rejenere etme ve karaciğerin çalışmasını kolaylaştırıcı (hepatotonic) özelliği olan etkin bir maddedir. Karaciğerin safra asidi salgılamasında etkin rol oynayan diğer bir etkin madde de scolymoside’dir. Scolymoside, zaten choleretic özelliği ile (safra kesesini uyayarak safra asidinin bağırsağa dökülmesini hızlandıran) uzun zamandan beri bilinen bir maddedir.

Enginar, kolesterol ve trigliserit düşürücüdür. Bu konuda ağırlıklı etkin madde luteolin ve cynarin’dir. Luteolin, halk arasında kötü kolesterol olarak bilinen LDL’nin oksitlenmesine engel olur. Bu sayede damar sertliği olarak bilinen rahatsızlığa karşı da önleyici güç gösterir.

Yine enginarda bulunan, kolesterol ve trigliseridin düşürülmesinde yardımcı diğer etkin maddelerden bazıları ferulik asit, inulin ve beta-sitosterol’dür. Kolesterol, vücuttaki bütün hücreler tarafından üretilir. Ağırlıklı olarak üretildiği organımız karaciğerdir.

İnsan vücudu, ihtiyacı olan kolesterolün yaklaşık yüzde 70- 80’ini kendi karaciğerinde üretir. Sağlıklı bir yaşam için ihtiyacımız olan geri kalan yüzdeyi de besinler üzerinden alırız.

Kolesterol ve damar sertliğine karşı

Kolesterol dokumuzun temel yapı taşlarından biridir. Bazı hormonların temel yapı taşını oluşturur, aynı zamanda safra asidinin üretilebilmesi için gerekli olan hammaddedir. Ancak, günümüzün insanı daha çok kolesterol bakımından zengin besinleri tercih ettiğinden, dışardan alması gereken kolesterolün çok fazlasını almaktadır. Kolesterolünüz yüksekse enginar kürü uygulayarak düşürülmesine yardımcı olabilirsiniz. Haftada birkaç kez tüketeceğiniz az yağlı enginar kolesterol ve trigiliseridin düşürülmesinde yardımcıdır. Şunu belirtmekte fayda görüyorum; enginar kolesterolün düşürülmesi için bir ilaç olarak düşünülmemelidir.

Rahim Ağzı Kanserine karşı koruyucu :

Sebze olarak tükettiğimiz enginarın içerdiği bir grup etkin madde ona çok önemli bir önleyici özellik kazandırır. Enginarın, başka hiçbir sebzede bulunmayan ve spesifik (özel) olarak rahim ağzı kanserini (cervix cancer) önleyici özelliğinin olabileceğini gördüğümde çok şaşırdım.

Rahim ağzı kanseri kısa zamanda ortaya çıkan bir kanser türü değildir. Ortalama 8- 10 yıl veya daha uzun zaman içinde gelişerek kansere dönüşür. Bu nedenle, rahim ağzı kanserine yakalanmak, ihmal ve tedbirsizlik sonucudur. Bu nedenle kadınların altı ayda bir mutlaka jinekolog kontrolünden geçmeleri, onlar için hayati önem taşır. Ne acıdır ki, ülkemizde kadınlarımızın çoğu bu tür rutin kontrolleri yaptırmaz ya da yaptıramaz. Az gelişmiş ülkelerde meme kanserinden sonra ikinci sırayı alan rahim ağzı kanserinin görülme sıklığı ABD’de en son sıradadır. Bunun nedeni ABD’de smear tarama testinin zorunlu olmasıdır.

Laboratuvar inceleme sonuçlarına göre rahim ağzı kanseri risk grubunda olanlara, mükemmel bir takviye ve önleyici olarak haftada 2-3 defa öğünlerinde çok az suda haşlanmış enginar tüketmelerini özellikle tavsiye ederim. Haşladıkları suyu da dökmeyip içmelerinde büyük faydalar var.

Kan şekerini düşürür :

Enginar kan şekerini düşürücü başka etkin maddeye de sahiptir. Bunlardan en önemlisi inulin’dir. Enginarın pişirilmesi esnasında içerdiği inulin maddesi, fruktoz’a (meyve şekeri) dönüşür. Bu dönüşüm şeker hastaları için bir avantaj. Çünkü, fruktoz için insulin hormonunun salgılanmasına gerek kalmaz. Enginar, hazmı kolaylaştırıcı özelliğinin yanında, karaciğerde safra asidinin salgılanmasını artırdığı için vücuda alınan yağın daha kolay parçalanmasını sağlar.

Safra kesesini cynarin dışında uyaran etkili maddeler arasında 1,3 dicaffeoylquinic acid, 3-caffeoylquinic acid ve scolymoside bulunur. Doğrudan etkili olan bu maddeler, enginarın yapraklarında daha çok bulunur.
Bu etkin maddelerin diğer bir özelliği de kabızlığı önlemeleridir. Sindirim ve safra kesesi şikâyetlerine karşı enginar yapraklarından ya-pacağınız kürün etkilerini gözleyebilirsiniz.

Safra kesesi ve sindirim şikâyetlerine karşı KÜR :

Enginarın en dış yapraklarını bu amaçla kullanmayınız.

En dış yapraklarının altında kalan tüm yaprakları bu amaçla kullanabilirsiniz. Bir adet enginarın içerdiği yapraklar bir defalık kullanım için yeterlidir ve bunu yapacağınız kürün bir günlük kullanımı için ölçü olarak alabilirsiniz. Bu konuda sayısal bir değer vermek gerekirse, kür için bir kerelik hazırlanan yaprakların toplam ağırlığı 10 gramı geçmemelidir. Ortalama olarak olarak 6- 7 gramı bir defalık tüketim için normal ölçüdür.

Bir adet orta boy enginarın tüm alt yaprakları kaynamakta olan iki su bardağı dolusu suyun içine atılır ve hafif ateşte beş dakika ağzı kapalı kaynatılır. Soğuduktan sonra süzülüp suyu içilir. Aç veya tok olarak içilebilir. Bu kür bir ay müddetle haftada iki veya üç gün uygulanır. Daha sonra duruma göre zaman zaman haftada bir defa tekrar edilir.

– Pek çok bitki üzerinde yeterli bilimsel çalışma olmadığından bilinçsizce ve doktor tavsiyesi olmadan kullanıldığında istenilmeyen yan etkilere sebebiyet verdiği unutulmamalıdır.
Hekiminizin verdiği ilaçlar var ise mutlaka kullanınız. Hekime gitmeden ve teşhis koydurmadan şikayetiniz ne olursa olsun, buradaki bilgiler ile kendi kendinizi tedavi etmeye kalkışmayınız.

Prof.Dr. İbrahim SaraçoğluProf.Dr. İbrahim Adnan SARAÇOĞLU
Sorularınız İçin : info@saracoglu.at
Telefon : 0 216 457 34 10 0 216 457 34 11
GSM : 0 539 470 76 46 0 539 470 76 47
Fax : 0 216 457 34 14

» Mide Rahatsızlıkları İçin Kür
» Sinüzite Karşı Papatya Kullanımı
» Hamile Kalmayı Kolaylaştıran Bitkisel Kürler
» İştahınızı Frenlemek İçin
» Şifalı Kürler
» Sistit Rahatsızlığına Karşı Karnabahar Kürü
» KOAH ve Anfizem Hastalarına Doğal Kür
» Vitiligo Kürü
» İbrahim Saraçoğlu Hayat Kürleri
» İbrahim Saraçoğlu Gülben Ergen’in Konuğu
» Saraçoğlu’ndan Gribe Karşı Öneriler
» Soğuk Alğınlığına Karşı Adaçayı
» Gençleştiren Kürler
» Prof.Dr. Saraçolu – Şifa Kitabı
» Tüylenmeye Karşı Aslanpençesi Kürü
» Sahte Ürünler Hakkında Uyarıları
» Ergenlik Sivilcelerine Karşı Öneriler
» Kimler Hangi Ekmekleri Tüketmeli?
» Gıda Savaşları
» Bel ve Boyun Fıtığı için Kürler Video
» Saraçoğlu Samanyolu TV’de Video
» İbrahim Saraçoğlu HaberTürk’de soruları yanıtladı
» İbrahim Saraçoğlu Anlatıyor (Video)
» Uzun ve Sağlıklı Yaşamın Reçetesi
» Kürleri Satın Almak için
» İbrahim Saraçoğlu Sabahın Sedasında
» Çekirdekli Kuru Üzüm Mucizesi
» Adet Düzensizliğine Karşı Kürler
» Saraçoğlu Kış Kürleri
» Domuz Gribine Karşı Kürler
» Sperm arttırıcı doğal kür
» Bitkisel Tedavilerde Dikkat Edilmesi Gerekenler
» Sağlıklı ve hızlı kilo almanın yolları
» Akciger kanseri ve wilson hastalığına karşı kür
» Böbrek Taşını Düşüren Bitkisel Kür
» Sigarayı Bıraktıran Bitkisel Kür
» Beyaz Dut Kürü
» Lentigo Yaşlılık Lekelerine Doğal Çözümler
» Mide Bulantısına Karşı Kekik Kürü
» Dereotu ve Anne Sütü
» Suyun Faydaları
» Kalp Büyümesine Karşı Domates Kürü
» Saman Nezlesi ve Astına Karşı Kür
» Adet Sancılarına Karşı Doğal Kür
» Tansiyon ve Kolestrol için Kür
» 7 Derde 7 Deva Kürler
» Tüylenmeye Karşı Kür
» Üzüm ve Üzüm Çekirdeğinin Faydaları
» Doğal Vitiligo Tedavisi
» SOĞAN Kürü VİDEO Anlatım
» İbrahim Saraçoğlu e-book
» Safra Kesesi ve Sindirim Sorunlarına Karşı Kür
» Isırgan Kürü
» Saçlara Parlaklık Veren Kür
» Akciger Kanserine Karşı Kür
» Isırganotu ve Kullanımı
» Ebegümeci Kürü
» Havuç Kürü
» Ispanak ve Kereviz Kürü
» Patates Kürü
» Papatya Kürü
» Saç Dökülmesini Durduran Kür
» Maydanoz Kürü
» Anne Sütünü Arttıran Kür
» Siroz ve Gut için Kereviz Kürü
» Kolay Hamile Kalmak İçin İncir Kürü
» Dut Kurusu Kürü
» Soğan Suyu Kürü
» Beyaz Lahana Kürü
» İbrahim Saraçoğlu ile Söyleşi
» Soğan Mucizesi
» Adaçayı Kürü
» Depresyon Kürü
» Boy Uzatma Kürü
» İbrahim Saraçoğlu Anlatıyor
» Kabızlık Reçetesi
» Pratik ve Doğal Kürler

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları

Etiketler:, , , , , , , ,


39 Yorum Var "SAFRA KESESİ VE SİNDİRİM ŞİKAYETLERİNE KARŞI KÜR"

Trackback | Comments RSS Feed

 1. ERDİ dedi ki:

  SELAMÜN ALEYKÜM BU KÜRLERİ DENEYİN FAKAT SİZE GiLABURU SUYU VAR MUCİZE BU KAYSERİ DE BİR MEYVENİN POSASI ÇIKARILARAK YAPILAN BİR MUCİZE İÇEÇEK BU AÇ KARNINA SABAH VE YATMAZDAN ÖNCE 1 SU BARDAĞI İÇİLER BÖBREKTEKİ VE DE SAFRA KESESİ ÇAMUR VE TAŞLARI DÖKÜMÜ SAĞLIYOR İNANIN DENEYİN BEN DENEDİM FAYDASINI GÖRDÜM İNŞ SİZDE GÖRÜRSÜNÜZ. KULLANIMI YAVAŞ YAVAŞ İÇİNİZ 1 KEREDE 1 SU BARDAĞINDA DİKMEYİNİZ YUDUM ALDIKTAN SONRA DİĞER YUDUM İÇİN 10 15 DK SONRA İÇİNİZ.

 2. umut dedi ki:

  YAKLAŞIK İKİ YIL ÖNCE SIRTIMDA VE KABURGAMIN ALTINDA BÜYÜK BİR AĞRIYLA HASTANEDE SOLUĞU HASTANENİN ACİLİNDE ALDIM.ULTRASONDA 7 ADET TAŞ VE ÇAMURR OLDUĞUNU ÖĞRENDİM.ASKERİ HASTANEDE GENEL CERRAH OLAN BİNBAŞIM ACİLEN AMELİYAT OLMAMI İSTEDİ.KORKTUĞUMDAN AMELİYAT OLMADIM VE UYGULADIĞIM KÜR SAYESİN DE KARAKOLDA KANEPEYE UZANIRKEN 7 ADET TAŞ VE ÇAMURU MİDEME DÜŞÜRDÜM VE BOŞALTIM SİSTEMİNDEN ÇIKARDIM.DENEYİMLERİMİ ÖĞRENMEK İSTİYORSANIZ.507 233 49 88

 3. hilal metin dedi ki:

  hocam benımde safra kesemde 10mm capında bir tane taşım var ara ara çok agrım oluyo ve mıde agrısı yapıyo ne olur bir kür tarifi gönderirmisiniz

 4. alberto conivelli dedi ki:

  onca kişi soru sormuş cevapları nerde bu soruların?

 5. Şengül MERT dedi ki:

  Sayın Saraçoğlu, 30 yaşındayım. 22 günlük bir bebeğim var. Rahatsızlığım sonucu safra kesemde taş olduğu ve ameliyat olmam gerektiği söylendi. Ancak bebeğimi emziriyorum. Rahatsızlığımdan kurtulmam için bana ne önerebilirsiniz? Lütfen yardımcı olun.

 6. emine dincer dedi ki:

  ben cok kilolu bi bayanim ben sancilarla durmadan doktora gidiyordum.sonra safra kesemde en buyugu 4mm 5,6 tane tas varmis ,cok agrilarim oluyor sirtimda amaliyata korkuyorum ne onerirsiniz lutfen bana yardimci olun

 7. elnur dedi ki:

  merhaba hocam.50yasindayim,benim kaburgalarmda agrilar oluyor,ne ile alakadar ola bilir.benim safra kesemde de problem var.acaba onun kaburgalin agrimasina etkisi ola bilirmi.simdiden tesekkurlermi sunarm.

 8. Selma Örser dedi ki:

  Hayırlı sabahlar değerli Hocam Allah ım sağlığınızı bozmasın sizi başımızdan eksik etmesin. Adınızı duymak bile bana şifa veriyor. Allah sizden razı olsun.
  Benimde ayak parmaklarımda yumuşak doku deformite var. (Halluks vallugs) bazen ağrılarım çok ağrı dindirecek bitkisel öneriniz varmı?
  TEŞEKKÜR EDER, HÜRMETLERİMİ İLETİRİM..Saygı ve Sevgilerimle…

 9. DİLEK SARIKAYA dedi ki:

  SEVGİLİ HOCAM ÇOK ACİL CEVAP BEKLİYORUM SİZDEN.ANNEM KAŞINTILARI YÜZÜNDEN DOKTORA GİTTİ YAPILAN TAHLİL ULTRASON EMAR SONUÇLARINA GÖRE SAFRA KESESİNDE TAŞ OLDUĞU FAKAT TAŞLARIN KANALLRIN GENİŞLEMESİ SONUCU KANALLARA İNDİĞİ TEŞHİSİ KONULDU KANALLARDA 6MM ÇAPINDA BİRKAÇ TANE TAŞ OLDUĞU SÖYLENDİ ANNEM ŞEKER HASTASI OLDUĞU İÇİN Bİ ROBOT VAR ONUNLA KANALLARDAN ALINABİLİR AMELİYATA GEREK KALMAZ DEDİ DR.BULUNDUĞUMUZ YERDE YOKMUŞ KARDEŞİM İSTANBULDA İKAMET EDİYORORAYA GİTTİ BİRKAÇ TANE HASTANEYE GİTTİKTEN SONRA YAPILAN İNCELEMELERDE SAFRA KANALI KANSERİ TEŞHİSİKONULDU DAHA SONRA BU TEŞHİS KESİNLEŞTİ GEÇEN HAFTA AMELİYAT OLDU FAKAT TÜMÖRLERİ ALINAMADI PROF. DOKUNAMADIK BİLE İKİ TARAFIDA SARMIŞ DEDİ GEÇİCİ SAFRA KANALI OLUŞTURDUKLARINI SÖYLADİ AMELİYAT 7 SAAT SÜRDÜ TANSİYONU ÇIKMIŞ ŞİMDİ TANSİYON İLACIDA KULLANMAYA BAŞLADILAR ŞEKERİ İÇİN İNSÜLİN KULLANIYOR SARILIĞI YÜKSEK DÜŞMEMİŞ ŞİMDİ O BÖLGEYE STEND TAKACAKLAR. DR.HERGEÇEN GÜN KÖTÜ OLACAĞINI AĞRILARININ DAYANILMAZ OLACAĞINI BU ŞEKİLDE 3 YADA 6 AY YAŞAR DİYORLAR ANNEMİN KANSER OLDUĞUNDAN HABERİ YOK .ÇOK ÜZGÜN VE ÇARESİZİS NE OLUR BİZE YARDIMCI OLUN KULLANABİLECEĞİMİZ Bİ KÜR VARMI?ŞİMDİDEN ALLAH RAZI OLSUN RABBİM HERKEZE ŞİFALAR VERSİN.

 10. hasbiye doğan dedi ki:

  hocam ben 54 yasindayım . doktorlar safra kesesınde tas oldugunu soylediler. ve doktor safra kesesiyle birlikte tası ameliyatla alınması gerektigini söyledi. ne yapmamı onerırısınız. yardımlarınız icin smdıden tesekkur ederım hocam..

 11. güller dedi ki:

  sayın maranki…Allah sizden razı olsun…insan bir ilmi anlatırken Allahı da ancak bu kadar güzel anlatır.sayın hocam cevap verirmesiniz bilmem ama .safra kesesi ameliyatı olmak üzereyim.daha önce taş düşürmek için magnezyum sulfat zeytinyaığı ve limon içitim .sadece iç temizliğim oldu.taşım duruyor.Alah her işinizde yar ve yardımcınız olsun.

 12. nigar güner dedi ki:

  hocam önce ALLAH sizden razı olsun ALLAH ın adını azınızdan duşürmüyosunuz sizi devamlı takip etmeye çalışıyom benim annem şeker hastası insünle yaşıyor çok hastalıkları var ama bıde safra kesesi taşı çıktı hemen ameliyat dedi doktoru ama korkuyoruz şekeri çok aktif amaliyatsız bir çaresi varmı ALLAH rızası için bır yol gösterin size ulaşacağım bir numara verirseniz memlun olurum şimdiden ALLAH razı olsun hocam

 13. nurdan sevgi dedi ki:

  tirot kanserinden ameliyat oldum papiler 2 yıl oldu şimdi safra kesemde taş var 12mm aldırmak istemiyorum bilgi arz ederim

 14. Esen dedi ki:

  Slm sizi televizdan izliyor ve takdir ediyorum.Benim annem rahatsız safra kesesinde 8 milim çapındadir.annemin yaşıda 54 . sizden annem için hangi bitkiyi alması gerektiğini belirtirseniz memnun kalırım. ameliyat olmasını istemiyorum. size güveniyorum. tşkürler cevabınızı en yakın zamanda bekliyorum

 15. ilyas gümüşenek dedi ki:

  sayın hocam ben 50 yaşındayım.5.5 mm2 çapında safra kesemde taş var.Ameliyatsız bir çözüm sunabilir misiniz? saygılar

 16. tedirgin dedi ki:

  sayın hocam,ben 50 yaşındayım,safar kesemde 12,55mm tas tespit edildi.90 kg yım.boyuma göre kiloluyum.herhengi baska bir rahatszlıgım yok ama kapalı ameliyatı bana öneriri misiniz.kilomdan dolayı bana bir zararı olur mu?simdiden tesekkürler.

 17. zeynep yıldız dedi ki:

  meraba annem 3 yıl önce meme kanseri geçirdi şuan safra kesesnde 13 mm taş var hangi bitki kürünü önerirsiniz şimdiden teşakkürler

 18. NEŞET TEKER dedi ki:

  YAPILAN ULTRASON GÖRÜNTÜLERİNDE SAFRAMDA ÇAMUR OLDUĞU TESPİT EDİLDİ.BİTKİSEL OLARAK NE KULLANMALAYIMKİ CERRAHİ MÜDAHALEYE GEREK OLMADAN SIKINTIDAN KURTARAYIM

 19. neriman akar dedi ki:

  merhabalar,
  en büyüğü 1cm çapında bir sürü safra taşım olduğunu söylediler multipl diye adlandırıyorlar ne yapmamı önerirsiniz

 20. mematı dedi ki:

  kelın ılacı olsa kendı kullanır guvenmeyın ya

 21. burhan özdemir dedi ki:

  yav bunun adresi yok mu? telefon numarısı yok mu?

 22. filiz özdemir dedi ki:

  sayın ibrahim saraçoğlu benim safra kesemde taş var 42mm bunun için ne yapabilirim bana yardımcı olabilirmisiniz yarduımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekürederim

 23. Melisa Güven dedi ki:

  Amına korum senin ibrahm saraç

 24. Berrak Güven dedi ki:

  Sayın Hocam,
  Ben 47 yaşındayım, iki yıl önce check-up sonuçlarımda safra kesemde multıple taşlar olduğu söylendi.
  Bitkisel tedavi önerir misiniz? Bu arada troid nodüllerim var, 1 aydan beri dereotu kürü yapıyorum. Sanki nodüllerim küçülüyor gibi.
  Sizden cevap bekliyorum.
  Saygılarımla,
  Berrak Güven

 25. gulser cardaktan dedi ki:

  54 yaşındayım rafra kesemde kronik taşlı kese teşhisi kondu amelyat önerildi bunun için hangi kürü önerirsiniz teşekkürler

 26. Turan Ada dedi ki:

  Hocam bu yazdığınız enginar kürü safara taşı için midir ? Yoksa sadece rahatlatmak için mi? Değilse safra taşından ameliyat olmamak için tedaviniz var mı e-mailime gönderirseniz sevinirim…Teşekkürler

 27. deniz ada dedi ki:

  hocam 45 yaşındayım safra kesemde taşlar mevcut..Ameliyattan korkuyorum bitkisel tedavi olarak ne önerirsiniz? şimdiden teşekkür eder iyi günler dilerim..

 28. sultan öner dedi ki:

  hocam 37 yaşında emziren bir anneyim safra kesemde 13 mm boyutunda bir taş oldugu saptandı.ne yapmamı önerirsiniz.cevaplarsanız memnun kalırım.artı enginar kürünün yanında ne alabilirim teşekkürler

 29. HAYIRLI AKŞAM LAR HOCAM bi sabah uyandıgımda gözümün kapagın düştügünüü farketim 14 yıl oldu 4 defa estetik operasyonu gecirdim sonuç aynı sinir damarımda tutukluk oldugunu söylediler gece uyurken cok aşırı göz yaşarmaları ve cok kötü agrılar cekiyorum en son amelyatım 2007 de gecirdim buna ragmen hiç bi deişiklik olmadı daha önce hiç agrım yoktu amelyatlardan sonra oldu 27 yaşındayım varmı bana göre bi kürünüz tek umudum sizsiniz hocam ibrahim saraçoglu

 30. ALİ KOÇ dedi ki:

  efendım benım safra kesesınde taş var fazla buyuk degıl onerecegınız bır kür var mı hurmetler

 31. nermin akın dedi ki:

  Hocam Allah çalışmalarınızda başarılarınızı arttırsın inşallah…Ben de buraya yazı yazan arkadaşlar gibi safra kesesinde taş olan hastalardanım..35 yaşındayım..^3 _4 ayda bir şiddetli sancıyla acile gidiyorum…Ameliyat dendi..Enginar kürü yeterli gelirmi? Kanalda tıkanıklık olurmu? Bilgilendirirseniz çok sevinirim…A E O

 32. ARZU CEVHEROĞLU dedi ki:

  merhaba hocam 29 yaşındayım safra kesemde 14 mm ve ufaklı birkaç taş izlendi ameliyat olmadan nasıl kurtulabilirim saygılarımla…

 33. selda ergün dedi ki:

  sayın ibrahim sarçoğlu 29 yasındayım safra kesemde taşlar var dediler ne yapmam lazım onerecegiiniz bir kür var mı teşekkurler.

 34. fatma keşap dedi ki:

  fatma keşap/29

  Sayın İbrahim Saraçoğlu 29 yaşındayım 45 günönce doğum yaptım ve şiddetli ağrılar şikayetiyle doktora başvurdum çekilen ultrason ve yapılan tahlillerde safra kesende 6 tane taş tespitedildi doktorlar acil kapalı ameliyat diyorlar vücudumda iltihap olduğu için antibiotik tedavisine başladık,acaba benim için birkür varmı? lütfen yardımcı olun ameliyat olmaktan çok korkuyorum bebeğim daha çok küçük.teşekkürker.

 35. ümit öge dedi ki:

  Sayın İbrahim Saraçoğlu 61 yaşındayım safra kesemde taş var doktarlar ameliyat olmam gerektigini söyledi. . Allah başımızdan eksik etmesin sizi . TEŞEKÜR ederim
  yüksek tansiyonum var.

 36. Nevin dedi ki:

  Sayın İbrahim Saraçoğlu 52 yaşındayım safra kesemde taş var doktarlar ameliyat olmam gerektigini söyledi. Safra kesesi ve vucudumdaki yağ bezeleri için tedavi olarak ne önerirsiniz. Allah başımızdan eksik etmesin sizi . TEŞEKÜR ederim

 37. hatice arslan dedi ki:

  sayın ibrahim saraçoğlu ben hatice arslan 52 yaşındayım safra kesemde taş var amaliyetsiz tedavi olur mu ne önerirsiniz

 38. elif elçi dedi ki:

  sayın ibrahim saraçoğlu ben 53 yaşındayım safra kesemde taş var acaba bunun için hangi kürleri önerirsiniz

  elif elçi
  yaş:53

 39. selçuk bayram dedi ki:

  sayın saraçoğlu bizi bligilendirdiğiniz için allah razı olsun sizden sizden sonra medyada taklitleriniz çoğaldı ama biz size güveniyoruz sizden bir ricam olcaktı anlattığınız bu kürü yani enginarı zayıflamak içi de kullanabilir miyiz?ben de kabızlık sorunu var bundan dolayı 2 ay içerisinde 10 kğ yakın aldım bu da beni üzüyo şimdilik daha doğrusu bugün keten tohumuna başladım yararlı oulr mu?şimdiden sağolun allah razı olsun