By 20 Ekim 2007 Devamı →

REİKİ NEDİR?Reiki’nin anlamı, Japonca’da, “Evrensel Yaşam Gücü Enerjisi” dir. Reiki, iki farklı Japonca kelimenin birleştirilmesiyle oluşturulmuştur. REI evren anlamına gelir. KI ise ruh, yaşam gücü enerjisi demektir. Bu iki Japonca kelime aynı zamanda aydınlanma demektir.

reiki nedir?Reiki; Reiki uygulayan kişinin ellerinden rahatsızlığı olan kişiye gönderilen, iyileştirici, şifa verici bir enerji çeşididir. Yumuşak, şefkatli ve bir o kadarda güvenilir ve tehlikesizdir. Vücut içinde bulunan enerji akışını düzenlemek ve böylece bedenin kendisine şifa vermesini sağlamak Reiki’ nin başlıca görevidir. Organları ve iç salgı bezlerinin düzenli çalışmasını sağlayıcı, bağışıklık sistemini güçlendirici, hastalıkları başlangıcından itibaren tedavi edici, ağrıları azaltıcı, vücuttaki toksik maddeleri temizleyici bir uygulamadır. Kişilerin korku ve endişelerini, depresyonu, üzüntüyü yok eder, uygulananda pozitif düşünceler oluşturur. Fiziksel veya ruhsal acıları, stres ve gerginliği geçirmek, kişiye ihtiyacı olan şifayı temin etmek Reiki’nin görevidir.

Reiki fiziksel, duygusal, zihinsel, spiritüel olsun; acı duymayı yatıştırmaya yardımcı olur. Bu, Reikinin iyileştirebileceği anlamına gelir. Bu bildirim herhangi birinin herhangi bir hastalıktan bir veya daha çok Reiki uygulaması ile iyileşeceğinin bir garantisi veya vaadi değildir. Çoğu durumlarda Reiki, birlikte kullanıldığında tıbbi tedavinin etkilerini güçlendirir. Reikinin altında yatan prensip zarar veremeyeceğidir ve herhangi bir zarar verici amaç için kullanılamayacağıdır.

Reikinin bir başka amacı kişisel ve spiritüel tekamülü güçlendirmektir ve aydınlanma yolunda yardımcı olmaktır. Reiki herhangi bir spiritüel yola/öğretiye ait değildir ve herkes için çalışır. Reiki almak aydınlanmayı garanti etmez.

Uygulamayı öğrenmek ve Reikiyi başkaları ile paylaşmak için, bir Reiki Masterdan uyumlama almanız gerekir. Kendinize, ailenize ve arkadaşlarınıza, hayvanlara, bitkilere vs. Reiki vermeyi öğrenebilirsiniz. Başkalarını tedavi ederken Reiki enerjisi sizi de tedavi eder ve enerjilendirir.

Reiki’yi düzenli olarak kullanmanın birçok faydası vardır. Bunlardan bazıları şunlardır;

· Kronik hastalıklarınızı yavaş yavaş ortadan kaldırır.

· Bağışıklık sisteminizi güçlendirerek sizi hastalıklara karşı korur.

· Stresli zamanlarınızda sizi rahatlatır ve sakinleştirir.

· Korku duygusunu yenmenize yardım eder.

· Kafanız karışık olduğunda düşüncelerinizi netleştirmenizi sağlar.

· Ağrı ve acılarınızı azaltır.

· Düşüncelerinizi doğru noktaya yönlendirmenize yardım eder.

· Var olan hastalıklarınızın ilerlemesini durdurur.

· Vücudunuzu toksinlerden arındırır ve zehirli maddelerin atımını sağlar.

· Duygusal blokajları çözer ve duygusal sorunlarınızı çözmenize yardım eder.

· Sezgisel yeteneklerinizi ve farkındalığınızı arttırır.

· Vücudunuzdaki yaraların daha kolay geçmesini sağlar

· Kötü alışkanlıklarınızdan ve size zarar veren tutumlarınızdan vazgeçmenize yardım eder.

· İnsanlarla ilişkilerinizde daha sakin ve daha yapıcı olmanıza yardım eder.

· Sanatsal üretkenliğinizi arttırır ve ilham almanızı kolaylaştırır.

· Kin, nefret, öfke gibi zarar verici duygulardan sıyrılmanıza yardım eder.

· Bilinçaltınızdan kaynaklanan sorunları tedavi eder.

· Kendiniz için daha doğru ve iyi olanı bulmanıza yardım eder.

· Enerji vererek sizi dinçleştirir ve yaşlanma etkilerini azaltır.

· Cinsel sorunlarınızın çözülmesinde yardımcı olur.

· Psikolojik rahatsızlıklarda, fobilerde ve depresyonda olumlu sonuçlar verir.

· Sevgi ve ilgi duygularınızı artırır ve duygusal ilişkilerinize olumlu katkısı olur.

· Uykusuzluk, bitkinlik ve isteksizlik gibi sorunlarınızın çözülmesine yardım eder.

· Fiziksel, psikolojik ve zihinsel sorunların çözümlenmesine yardım etmesi ve diğer pozitif etkileri hem iş yaşamında hem duygusal yaşamınızda hem de sosyal ilişkilerinizde sizi destekleyecek ve çok daha mutlu bir insan olmanıza yardım edecektir.

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Reiki

Etiketler:, ,


Yorumlar "REİKİ NEDİR?"

Trackback | Comments RSS Feed

 1. Banu Öztorun dedi ki:

  Ercan bey size ulaşmaya çalışıyorm ama çok zor yoğunluğunz tahmin edebiiyorm.Müsait olduğunuzda görüşmek istiyorum. Teşekkürler..

 2. feride gune dedi ki:

  ben 2yıl önce resmen yatalaktım nerdeyse bir arkadasım sayesinde bio enerji seansı gördüm ve şifa buldum son seansta karar verdim bende bir bio enerji olmak istediğmi söuledim meleğime olacağımı söyledi uzun süre sınavlardan geçtim şimd meleğime ulaşamıyorum annesini kaybetmiş çocuk gibiyim ulaşmaya çalışıyoum olmuyor daha öğrenciyim bazen kafamda çok şiddetli uğultular oluyo ve sonrası baş ağrısı çekiyorum bana ne oluyor bunun yanını arıyorum meleğimi nasıl bulabilirim seyhan

 3. Novno dedi ki:

  Merhaba;
  Bana Usui Reiki(Reiki 1) uyumlama yapıldı ve her gün çakra dengeleme ve reiki şifa seansımı kendime uyguluyorum.Çok memnunum ve uykularım düzeldi,hayat sevincim tekrar oluşmaya başladı.Hayatı ve bu hayatı bize bağışlayan Allah'ımı,peygamberimi, kitabı Kuran'ı ve bize lutfettiği herşeyi ne kadar sevdiğimi anladım ve şimdi daha huzurlu ve bereketli bir yaşamın kapılarının açıldığını hissediyorum.Nasip olursa Reiki 2 ve 3 ü de alacağım.Günümüz koşullarında yaşamın olumsuz olduğunu hisseden herkese özellikle tavsiye ederim.Yaşam ışığınız bol günler dilerim.

 4. erkurt dedi ki:

  Enerji terapilerinin tümünde ortak payda, "ruhsal hassasiyettir.Yani algılama gücü.Reiki,Kundalini reiki de buna pek gereksinim yoktur.Ancak Bioenerji uzmanı olmak, bioenerji-hipnoz. alanında ruhsal tam bir bütünlük içinde terapi yapabilme yetisine sahip olmak insanın yıllarını alabilecek bir durum…Yüzeysel eğitimler kişiyi geliştirmez, buhrana ve amaçsız arayışlara sokar. Bilginin ve gelişimin sonu olabilir mi?
  Bu konularda bu meselelere yakından sıcak ilgi duyanların sorularını cevaplayabilirim. – Erkut- lazer-ert@hotmail.com ..

 5. Zeynep dedi ki:

  AYSE NAZLI HN Selam
  Ben Reiki 1 aldim ve hergun cakra acma ve reiki aktarma uygulamalarini surduruyorum. Cok cok cok memnunum… Terimlerin turkcesi konusunda yardimci olurum size elimden geldigince…
  Zeynep

 6. Ercan Berk dedi ki:

  Gerçek ihtiyaç sahiplerine almak istedikleri bu eğitimlerin çok çok cüzi bir ücretle verilmesinden yanayım ben.

  Ercan Berk

 7. maddi durumu iyi olmayıpda bu eyitimi almak isteyenler ne yapabilir

 8. Ercan Berk dedi ki:

  Mail adresim değişmitir, ercan_berk@yahoo.com.
  İlginize teşekkür ederim.

 9. Ercan Berk dedi ki:

  Arkadaşlar Reiki yle ilgili olarak yukarıda anlatılan biligiler uzaktan uyumlanma haricinde tamamen doğrudur.İlgilenen arkadaşların bir reiki master la irtiba geçmeleri bence çok uygundur.Ama ben reiki master değilim.
  Ancak ruhsal ve bedensel terapi ve Melek Nikail Enerjisi ne uyumlanmak isteyen arkadaşlar bana ercan_berk@hotmail.com adresinden ulaşabilirler.
  Ama ben hatırlatmakta tekrar fayda görüyorum evrensel enerjilere ulaşma adına Reiki Nerjisi ve uyumlaması bu işin abc sidir.
  Bilginize sunulur.
  Sevgilerimle

 10. Ayse Nazli dedi ki:

  Sevgi dolu selamlarimi iletirim,

  Ben Ayse Hollandada yasiyorum ve ben Reiki master egtimi aliyorum.
  Cok memunum aldigim icin, benim tek bir sorunum aldigim egtim Hollandaca ben bunu aileme uygularken Turkce konusmak istiyorum olmuyor cunku turkcesini bilmiyorum.
  Ben Turkce kitabini almak istiyorum veya Turkiyeden bu egtimi alan arkadasla tanismak istiyorum. Bunu benim icin saglaya bilirmisiniz.
  Kitabi nerden ala bilirim ve Reiki ninTurkcesini ogretecek arkadasla nasil tanisa bilirim.

  Bu konuda sizden yardim istiyorum.
  Cok tesekur ederim ilginize bana ayiracagioniz zamana.

  Sicak selamlarimi iletirim.

  Ayse

 11. Aliye dedi ki:

  ercan berk ben senı arıyorum e-maılın varsa bı zahmet yaz

 12. Ercan Berk dedi ki:

  Sevgili arkadaşlar, reiki enerjisine uzaktan uyumlanmak mümkün değildir.Uyumlama esnasında uyumlanan kişinin aurasına yerleştirilmesi gereken semboller vardır.Evet bazı enerjilerde(mesela Melek Mikail ve diğer baş meleklerin enerjilerinde) uzaktan saf niyetle uyumlama yapılabilmektir.Ama reiki de uyumlama birebir olmalıdır.Lütfen bilgimizden emin olmadığımız konularda everensel enerjiye ihtiyazı olan arkadaşlarımızı yanlış yönlendirmelerimizden kaçınalım.
  Sevgiyle…
  Ercan Berk
  Ruhsal ve Bedensel Şifa Terapisti

 13. ramazan kaya dedi ki:

  bende merak edıyorum benım ellerımde ekzama var bana reıkı gonderırmısınız saygılar ıyı calısmalar

 14. Erkut dedi ki:

  Çok güzel bilgiler.Reiki ve bioenerji arasındaki farkı çok araştırdım.Bütün detaylarıyla bioenerji ve değişik enerji türlerini anlatan bir site http://www.enerjikboyut.com Ayrıca http://www.bioenerji.org herkese tavsiye ederim.saygılar

 15. numan dedi ki:

  Gerçek de ilginç bir konu

 16. Arzu dedi ki:

  Bende öğrenmek istiyorum!
  Mailinizden irtibata geçiyorum.