By 15 Nisan 2013 Devamı →

Refleksoterapi ile gelen güzellikREFLEKSOTERAPİ – STARVAC NEDİR?

Refleksoterapi’de bozulmuş cilt reflekslerinin aktivasyonu ile dokularda aktif drenaj işlemi gerçekleştirilir. Vücut deformasyonlarında yavaşlamış veya otomasitesini yitirmiş refleksler tekrar hayata geçirilmektedir. Özellikle dokuda ağrı oluşturmayacak düzeydeki vakum masajı ile lenfatik dolaşım arttırılır ve selüliti oluşturan nedenler engellenmiş olur.

Refleksoterapi, günümüzde sellülit ve bölgesel kilo tedavisinde yardımcı tedavi seçeneklerinden biri olup, uygulama seçeneklerinde referans olarak vücut hemodinamiğinin alındığı çok eski bir yöntemdir.

Starvac çalışma prensibi; hareketli silindirleriyle cilt katmanlarına uyum sağlayarak vurma ve yuvarlama tekniğinin birleştirilmesine dayanır. Bu sayede etkili sonuçlar elde edilir. Starvac ile düzenli uygulanan masajlar sonrasında;

· cilt sıkılığı artar
· lenf ve kan dolaşımı hızlanır
· vücut hatları şekillenir ve bölgesel incelme sağlanır
· vücuttan toksinler atılarak rahatlama ve hafiflik hissedilir
· selülitte tedaviyi destekler

Ayrıca her ay devam eden koruma tedavileri ile selülit oluşumu azaltılabilir.

Refleksoterapi hızlı bir tedavi seçeneğinin dışında vücudu son derece rahatlatan ve keyif verici bir uygulamadır.

Refleksoterapi sadece şişmanlık, sellülit ve sarkma tedavisinde kullanılmayıp, aynı zamanda vücut deformasyonlarına sekonder olarak gelişen gözaltı torbalanmaları, çatlaklar, ameliyat-travma izleri, bacak şişlikleri, spor hekimliği ve fizik tedavi amaçlı rehabilitasyonlarda da yaygın olarak kullanılmaktadır.

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Guzellik

Etiketler:, , ,


Comments are closed.