By 23 Kasım 2011 Devamı →

RAHİM KANSERİNE KARŞI KAHVEKahve tüketiminin, rahim kanseri riskini azaltmakta etkili olabileceği bildirildi.
Rahim Kanserine Karşı: KAHVEABD’de yapılan bir araştırma, günde 4 bardak ya da daha fazla kahve tüketen kadınların rahim kanserine yakalanma riskinin, günde ortalama 1 bardak ya da daha az kahve içenlere göre dörtte bir oranında azaldığını ortaya koydu.
Yaklaşık 67 bin Amerikalı katılımcının yer aldığı araştırmayı yürüten uzmanlardan Edward Giovannucci, kahvenin insülin seviyesini düşürdüğünü ve vücutta dolaşan serbest östrojeni azalttığını kaydetti.
Daha önce yapılan çalışmalar da, insülin seviyesindeki artış ve östrojene uzun süre maruz kalmanın rahim kanserine yakalanma riskini arttırdığını ortaya koymuştu.
Kahve tüketiminin söz konusu riski azalttığının saptandığını ancak bulguların henüz olgunlaşmakta olduğunu belirten uzmanlar, özellikle kafeinin etkilerine karşı duyarlı kimselerin kahve tüketimini arttırmalarının ise önerilmediğini söyledi.
Kahve içmekten hoşlanan kadınların bu alışkanlıklarına devam etmelerini öneren uzmanlar, kanserden korunmak için alınması gereken en temel önlemlerin dengeli beslenme ve bol egzersiz olduğunu da hatırlattı.
Araştırma, Cancer Epidemiology, Biomarkers & Prevention dergisinde yayımlandı.- Rahim Ağzı Yaraları ve Tedavisi Dr. Senai Aksoy
Rahim Ağzı Kanseri Aşısı Prof.Dr. Derin Kösebay
Rahim Ağzı Kanserinde Erken Tanı ve Tedavi Prof. Dr. Ali Ayhan
Rahim Ağzı Kanserinden Korunma
Rahimağzı Kanseri Nedir? Video Prof.Dr. Derin Kösebay
Enfometrium Rahim Kanseri Nedir?
Rahim Kanserine Karşı Kahve

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Faydalı Bilgiler

Etiketler:,


Comments are closed.